איך להוריד את הטמפרטורות (המפחידות!) של המחשב שלי? - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך להוריד את הטמפרטורות (המפחידות!) של המחשב שלי?

Moooshe

Recommended Posts

אני רואה לא מעט ת'רדים דומים לזה אבל אף אחד לא ממש נוגע בבעיה שלי... אני מצטער אם אני חוזר על שאלות שכבר נשאלו, אבל לא מצאתי פתרונות עדיין...

כמו שאפשר לראות במפרט שלי:

AMD 1800

Volcano 7+ (ע"ג שכבת nanotherm) - כרגע עובד על מהירות מקסימלית!

מארז Enermax fs-710b עם שני מאווררים (80מ"מ) שמכניסים אוויר מקדימה למטה ושניים (80 מ"מ) שמוציאים אוויר מאחור מתחת לספק.

לזכרון שלי אין מיוחד. שלושה דיסקים קשיחים (שניים מהם 7200) דואגים לחמם את האווירה. שלושה כבלי ATA מקופלים ודחוסים כמה שאפשר הצידה.

בימים חמים (כמו היום) טמפרטורת המעבד שלי עומדת על 56-57 והלוח על 40-41 - ב- IDLE! בבדיקה בת 10 דקות שעשיתי סתם (עם התוכנה החביבה לחישוב הפאי), הטמפרטורות עלו ל- 62/44.

החדר שלי לא ממוזג ודי חם ואני חושש שבימים חמים באמת אני אגיע לטמפרטורות גבוהות מספיק כדי שיהיה אפשר לבשל על המעבד.

האם יש מה לעשות כדי להוריד את הטמפרטורות לנורמאליות? אני לא מתכנן OC, אבל הטמפרטורות האלה נראות לי מוגזמות...

קחו בחשבון שהוצאות כספיות גבוהות לא אפשריות ושאני לא modder (אין לי כלים ו/או זמן...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התגובות המהירות!

פתיחת המארז הורידה את הטמפרטורות ל-53/39 (אחרי שהמארז היה פתוח למשך 5 דקות)...

ועכשיו הניסוי המעניין :)

מארז פתוח ומאוורר ביתי 400 מ"מ מכוון פנימה במלוא העוצמה! הטמפרטורות: 55/36.

MaSTeR NaRGiLa - איך ואיפה אני יכול להוסיף מאווררים כאלה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק שאולי שמת שכבה עבה מידי של המישחה?

הממ... לגבי זה, המארז/לוח/מעבד/HSF הורכבו בסימפלטק, כולל מריחה של nanotherm על- ידם. אני מניח שהם יותר מקצועיים ממני בתחום הזה... יש סיבה למרוח מחדש לדעתכם? (עברו מספר חודשים..)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבק, ניקית בזמן האחרון על גבי הגוף קירור?

אבק מוריד בצורה משמעותית את ביצועי הקירור בכל שאויר המאוורר לא נוגע ישירות בצלעות הקירור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב הפתיחה של המארז וכיוון המאוורר הביתי מראים שאין ממש ירידה בטמפ', ככה שזה הגוף .

תוציא, תמרח שוב משחה טרמית, תנקה אותו מאבק טוב טוב, ושים שוב (דאג שהמדרגה תפנה לצד של הסוקט עם הכתב).

מאווררי 120 אתה יכול למצוא בכל חנויות הרשת למיניהם. אני ממליץ על זיגזג או PCH ששם יש מאווררי 120 ג'נריים בזול.

אני הייתי קונה 3/4. אחד מקדימה מכניס אוויר, אחד בדלת מכניס, אחד בגג מוציא, ואם בא לך אתה יכול לשים גם אחד ברצפה דוחף אויר ללמעלה.

שים עוד מאוורר 80 מ"מ מאחורה שיוציא ובזה סיימת את החלק של זרימת האוויר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבק, ניקית בזמן האחרון על גבי הגוף קירור?

אבק מוריד בצורה משמעותית את ביצועי הקירור בכל שאויר המאוורר לא נוגע ישירות בצלעות הקירור.

לא. יבוצע עוד היום! :)

טוב הפתיחה של המארז וכיוון המאוורר הביתי מראים שאין ממש ירידה בטמפ', ככה שזה הגוף .

תוציא, תמרח שוב משחה טרמית, תנקה אותו מאבק טוב טוב, ושים שוב (דאג שהמדרגה תפנה לצד של הסוקט עם הכתב).

מאווררי 120 אתה יכול למצוא בכל חנויות הרשת למיניהם. אני ממליץ על זיגזג או PCH ששם יש מאווררי 120 ג'נריים בזול.

אני הייתי קונה 3/4. אחד מקדימה מכניס אוויר, אחד בדלת מכניס, אחד בגג מוציא, ואם בא לך אתה יכול לשים גם אחד ברצפה דוחף אויר ללמעלה.

שים עוד מאוורר 80 מ"מ מאחורה שיוציא ובזה סיימת את החלק של זרימת האוויר...

הממ... ככל שאני חושב ומברר יותר בנושא, כך אני מגיע למסקנה שאולי בסופו של דבר אני אצטרך לקדוח ולשנות את הצורה המקורית של המארז שלי (ואני לא אוהב מודינג!)... נראה לי שאם לא תהיה ברירה אני אאלץ לחפש מישהו עם כלים מתאימים ולהתעלק עליו כדי שיקדח לי במארז. :/

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון, יכול להיות שהלוח מזיף בקריאה.

תנסה לבדוק, או ע"י בדיקה עם דיודה במעבד, משהו חיצוני (אם ניתן להשיג)

או מגע בגוף הקירור, אתה צריךלהרגיש ם הוא ב60 מעלות או יותר..

משום מה נראה לי שיש זיוף בעסק.

בכל מקרה, המארז שלך נראה לי מספיק מאורר (תמיד אפשר לשפר, אבל הוא לא נראה לי מקור הבעיה.

אני בלי מאוררים, עם מעבד 1700+ יושב על 33 מעלות ביום זה בלי .

שאני יתקין מאוררים פה גם הטמפ הזו תרד.

עצה מספר שתים - תפתח את כל העסק בעדינות, אתה לא רוצה לסדוק את הליבה שלך

לנקות את ולמרוח מחדש חומר טרמי.

עכשיו, קודם כל תניח ותשים את הסינק על המעבד, אחרי זה תזיז אוותו ותרים אותו ותראה עם בבסיס שלו יש את הצורה של הריבוע של

הליבה, ריבוע עם המשחה הטרמית. ככה אתה יודע שיש מגע בין הליבה לגוף קירור

תשים שוב את הסינק ותהדק את הקליפסים טוב טוב

שיםותדווח על שינוי

נ.ב.

תמיד ככה היו הטמפרטורות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אנשים לא רוצים להבין שאנחנו לא באירופה , וטמפרטורות כמו 30 - 40 מעלות לא תראו בשום מקום אלא רק בחורף , כשבחוץ 10 מעלות !

כל מי שאומר שיש לו מעבד בטמפרטורות האלה , אז או שיש לו מזגן בחדר , או שהלוח שלו מזייף . לא ייתכן שבארץ , ועוד באקלים הקיצוניים שלנו , תגיעו לטמפרטורות עבודה סבירות כמו 50 ו60 מעלות ותכנסו לפאניקה .

50 מעלות בidle זה בסדר , ו60 מעלות בfull load זה גם בסדר !

שום דבר לא הולך להשרף וה"חיים" של המעבד לא מתקצרים עקב כך שהטמפרטורה שלו היא על 60 מעלות .

תפסיקו לזבל לאנשים את המוח .

הטמפרטורות שאתם רואים באינטרנט באתרים עולמיים לא משקפים שום דבר , אתם רוצים טמפרטורות של 30 מעלות , סעו לאלסקה , תקבלו שם אחלה מדידות טמפרטורה .

ועוד עניין בכל המשחות האלה . ההבדל המקסימלי שהמשחה הזאת תיתן לכם היא עד 2 מעלות , זה לא ישנה שום דבר לאף אחד , זה לא נועד להוריד טמפרטורה , תפקידה של המשחה היא להוליך חום בצורה אופטימלית בין הליבה לבין הגוף .

צאו מהסרט !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה אתה קרוע ? ::)

אני ללא שום מזגן וללא שום מאורר בחדר יושב על 32 מעלות ב IDLE אז...

אבל יש לי 4 מאוררים במארז והיטסינק ג'נרי למעבד... בכל אופן לא נראה לי שלמישהו יש פה חדר שהחום מגיע אצלו בחדר ל 50 מעלות :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נראה לי שהלוח שלו מזייף כי הוא טען שהמעלות התחילו עם הימים החמים..

סתם לצורך השוואה אצלי המעלות עם SLK-600 עם DELTA60 הם:

CPU IDLE-35-36

CPU LOAD-38-41

MB IDLE-23

MB LOAD-25

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...