צריך המלצה למצלמה טובה (רפלקס) בתקציב 2000-2500 ש"ח - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

צריך המלצה למצלמה טובה (רפלקס) בתקציב 2000-2500 ש"ח

Born2Kill

Recommended Posts

• תגובות 81
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

לא שווה. ה-28-75 היא לא עדשה רחבה. מה התקציב שלך לקיט חדש ולקיט יד שניה?

בו נגיד שאת המצלמה אני קונה ממנו (היא טובה לא?)

ועדשה (אני אעלה את התקציב כי אני רוצה משהו איכותי) משהו ב-1000 ש"ח +- (לא אכפת לי יד שנייה העיקר שתהייה איכותית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כלומר התקציב הכולל שלך הוא 3000 ש"ח?

בידיוק.

וכמובן ברור שאני רוצה משהו רציני שייחזיק לאיזה 6 שנים בערך.

(לחשוב שיש לי מצלמת פילים של אולימפוס לפני 10 שנים בערך, הגיע הזמן כבר לחדש).

אז זהו, אתה יכול להציע לי....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, עם תקציב של 3000 ש"ח לא צריל לקנות יד שניה. בסכום הזה אפשר לקנות פנטקס K100D + עדשת קיט רחבה 18-55, ולקבל ציוד חדש עם אחריות של שנתיים של היבואן הרשמי.

גם אם הציוד היה משומש, עדיין הייתי מעדיף את הפנטקס על ה-400D. הנה רשימת יתרונות חלקית שלה:

- מייצב בגוף שעובד עם כל עדשה, כולל ה-18-55 כמובן. יתרון משמעותי שחוסך המון כסף בקניית עדשות.

- 9 חיישני AF מוצלבים (בקנון רק החיישן המרכזי מוצלב)

- עינית גדולה יותר

- מדידת אור ספוט

גם לקנון יש יתרונות שכדאי לך לקחת בחשבון:

- צילום מתמשך עד רצף של 27 לפני שהמצלמה עוצרת כדי להעביר את התמונות לכרטיס (במקום 5 בפנטקס). זה יכול להיות משמעותי לצילומי אקשן, תלוי בסגנון הצילום שלך.

- סוללת Li-Ion (הפנטקס משתמשת בסוללות AA נטענות)

לקנון יש 10 מ"פ, אבל למי שמתכוון להשתמש בתמונות ברזולוציה של 1024x768 זה לא יתרון, סתם תכונה שמנפחת את הקבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מבחינת הצרכים שלך אין הבדל באיכות. ההבדלים המהותיים בין המצלמות קיימים בפרמטרים אחרים (וציינתי אותם למעלה).

http://www.dpreview.com/reviews/canoneos400d/page29.asp

http://www.dpreview.com/reviews/pentaxk100d/page24.asp

אתה בטוח שפאנטקס יותר טוב? (בקישורים האלה ניתן לראות ש-400D עדיף).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח שהיתרונות של הפנטקס משמעותיים יותר בעיני מאשר אלה של הקנון. הדבר העקרי בקנון שיכול להיות יתרון לצרכים שלך הוא האפשרות לצלם רצפים ארוכים יותר, ורק אתה יכול להחליט האם הנושא הזה קריטי לך. ברוב הדברים האחרים, הפנטקס נותנת יותר בשביל פחות כסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן, אני בטוח שהיתרונות של הפנטקס משמעותיים יותר בעיני מאשר אלה של הקנון. הדבר העקרי בקנון שיכול להיות יתרון לצרכים שלך הוא האפשרות לצלם רצפים ארוכים יותר, ורק אתה יכול להחליט האם הנושא הזה קריטי לך. ברוב הדברים האחרים, הפנטקס נותנת יותר בשביל פחות כסף.

אוקיי אם זה הכי מומלץ בתקציב שלי אז זהו.

ורצפים זה לא ממש מעניין אותי, אני לא חושב שאני אשתמש בזה, אני מחפש בעיקר איכות תמונה, פוקוס טוב וכו'.....

אם את זה יש בפנטקס שזה יותר טוב מהקאנון אז סבבה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צילום רצפים הוא דווקא פיצ'ר שימושי בצילומי אקשן (למשל סדרת תמונות של אופנוע במהלך קפיצה מרמפה). הבעיה היא שקצב של 3 תמונות בשניה (כמו ב-K100D וב-400D) הוא קצת איטי מדי, כי אפשר לפספס דווקא את הרגע המתאים ביותר, ולקבל תמונה אחת לפני ותמונה אחת אחרי. בגלל זה עדיף בהרבה מקרים לצלם תמונה בודדת אבל להקפיד שהיא תהיה בדיוק בשניה הנכונה.

כדי לצלם רצפים טובים של צילומי אקשן לא מספיק עם באפר גדול יחסית (כמו ה-400D). כדאי שהמצלמה תתמוך בצילום של 5 בשניה ורצוי אפילו יותר. הבעיה היא שמצלמות כאלה עולות הרבה יותר מהתקציב שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...