האם אפשר לשנות את מהירות הAGP או שזה קבוע? - כרטיסי מסך - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר לשנות את מהירות הAGP או שזה קבוע?

ofirr

Recommended Posts

לאחר החלפת (סוקט 478) שמתי לב שעם כמה פלוסים שקיבלתי ראיתי שמהירות הAGP בלוח אם הזה היא X4 [לפי האוורסט]

השאלה היא האם זה קבוע או ניתן לשנות את זה [ע"י ביוס אולי?] ? האם זה ככה בגלל שהכרטיס המובנה של הלוח פועל?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לוח "עלום" שם (הכוונה מיצרנית לא מוכרת בכלל) בעל צ'יפסט עם זה עוזר (הקודם היה ג'יגהבייט עם צ'יפסט SIS)

זה לוח מיקרו, הקודם היה רגיל.

הלוח הזה חדש מהקודם בכ3 שנים ניתן לומר (תאריך ייצור של זה סוף 2005, של הקודם סוף 2002)

ככה שלא נראה לי שבלוח כזה יהיה רק X4 שבGigabyte הישן שלי היה X8.

מן הסתם שאני לא אמצא באתר יצרן את דף המוצר, במיוחד שזה ישן וגם יצרן עלום .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי EVEREST (או שחייב את CPU-Z?) הנתונים הם:

Motherboard ID: 08/29/2006-Springdale-G-6A79AD49C-00

Motherboard Name: DFI i848/865 Motherboard

*אשמח גם לדעת מה ההבדל בין הצ'יפסט של לזה של Via לזה של SiS, כמו שהבנתי היקר ביותר, אבל במה זה מתבטא ועל זה מעיד וכו'..?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי EVEREST (או שחייב את CPU-Z?) הנתונים הם:

Motherboard ID: 08/29/2006-Springdale-G-6A79AD49C-00

Motherboard Name: DFI i848/865 Motherboard

*אשמח גם לדעת מה ההבדל בין הצ'יפסט של לזה של Via לזה של SiS, כמו שהבנתי היקר ביותר, אבל במה זה מתבטא ועל זה מעיד וכו'..?

זה לא במקרה הלוח שיש לך? http://www.hardwareluxx.de/reviews/images/DFI/875/12180045.jpg

שמע עם זה האוורסט לא טועה ואומרת שזה אכן DFI זה פצצה של לוח וממש לא עלום שם ! :o

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה לא. מה שגם שלי מיקרו וזה רגיל.

אבל אני בטוח במאה אחוזים שהלוח הזה יותר חדש מהישן שלי, מה שגם יש לו חיבור SATA, גירסת כ.קול חדשה יותר, תמיכה בDUAL CHANNEL (הישן לא תמך).

*וגם..איך אני אמור לדעת כמה מתח[וולטים] עליי לספק לכרטיס מסך? 1.5V,1.8? [נעשה דרך הביוס]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עידכון:

אתה יכול לבדוק איזה ציפ' של אינטל יש על הלוח בעזרת תוכנה (כמו CPUZ) ואז נדע לומר לך אם הלוח תומך בAGP 8X

בEVEREST רשמתי מה הוא מראה למעלה.

הורדתי את CPU-Z v1.43 [הגירסה החדשה ביותר מלבד v1.44], ושם זה מה שכתוב זה: Chipset: Intel i865P/PE/G/i848P Rev. A2 (כל הסלאשים האלו נראים כמו הימור של התוכנה מה באמת מתאים)

ונראה לי שהמקור האמין ביותר זה מה כתוב על המדריך שקיבלתי עם הלוח וזה מה שכתוב עליו: Model : Intel 865G/GV

CPU-Z, אם חושבים על זה, מראה את סוג החיבור לכרטיס המסך בטאב של MAINBOARD.

אצלי הוא לא מראה שום דבר תחת הכותרת "Graphic Interface", למה?

עריכה:

*עד כמה חשוב יצרן הלוח אם או שבכלל לא חשוב אם יש צ'יפסט טוב? הכוונה שבוחרים לוח צריך להתייחס לצ'יפסט ואחריי זה ליצרן או ההפך? היצרן זניח בהשוואה לצ'יפסט? (דוגמא: עדיף לוח עם צ'יפסט SiS או לוח עלום שם עם צ'יפסט Intel?)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבירות גבוהה יותר שזה לוח של Springdale-G.

אם זה היה לוח של DFI אז אני בטוח שבחזית הקופסא של הלוח, המדריך והדיסק דרייברים שקיבלתי היה כתוב באותיות 'קידוש לבנה' כמו שכתוב על הדיסק דרייבורים,המדריך והקופסא של הלוח אם שהחלפתי רק אתמול מבית .

טוב אבל מה לגביי מה ששאלתי? יש תשובה? ומה לגבי השאלות הנלוות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לצ'יפסט של הלוח חלק גדול בקביעת מהירות המחשב, תמיכה בזכרונות וחיבורים היקפיים.

החברה שמייצרת את הלוח משפיעה על אילו מהפיצ'רים שהצ'יפסט מאפשר באמת יכנסו ללוח, אבל בעיקר היא משפיעה על האיכות ואמינות שלו. כי היא מחליטה מאיזה חלקים (קבלים, מייצבי מתח וכו') יורכב הלוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

ומה לגבי השאלה? כתבתי איזה צ'יפסט, האם אני מוגבל למהירות X4 או שאפשר לשנות לX8?

*וגם..איך אני אמור לדעת כמה מתח[וולטים] עליי לספק לכרטיס מסך? 1.5V,1.8? [נעשה דרך הביוס]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי.

ומה לגבי השאלה? כתבתי איזה צ'יפסט, האם אני מוגבל למהירות X4 או שאפשר לשנות לX8?

שתי השאלות תלויות בכרטיס המסך שיש לך. (אם יש לך כרטיס מסך מלבד הכרטיס המובנה בלוח)

את המתח של הכרטיס כדאי להשאיר על מצב אוטומט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מובנה ויש לי 'חיצוני' FX5200 שעובד (בלי מאוורר,אבל מה זה משנה?). כרגע אני עובד דרך הFX5200 למרות שהמובנה עובד.

*בלוח אם הישן הכרטיס עבד על X8, כאן על X4. לאחר שרשמתי את הצ'יפסט, האם אפשר לשנות את המהירות לX8 גם כאן? או שהלוח מוגבל למרות שהוא חדש מהקודם שהיה לי? או שאולי צריך לבטל את הכ.מסך מובנה כדי שיהיה אפשר להריץ את הFX5200 על X8?

*מומלץ לבטל את הכרטיס מסך המובנה? או עדיף להשאיר אותו פעיל למרות שאני לא משתמש בו והוא לוקח לי כמה MB מהזיכרון הפנימי?

*אני אחפש אם יש אפשרות של בחירת אוטומט נראה לי שעכשיו זה על 1.5V אבל לא בטוח. אבל אם לא, מה מומלץ לתת? 1.5V ?1.8V?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...