מבקש עזרה עם מפרט ל - שרת ביתי עד 5K - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקש עזרה עם מפרט ל - שרת ביתי עד 5K

Las@Vegas

Recommended Posts

עד כמה "ביתי" השרת הזה ? אם חסר לך מקום הייתי שוקל מארז בתצורת U2 + ארון תקשורת 6U. הארון עולה בסביבות ה250 ש"ח, המארז משתנה.

זה לא בדיוק ל - Production אבל זה לא משהו בסיסי גם.

אני מתכנן להריץ דברים דיי כבדים.

ומארז בתצורה של 2U לא שימושי לי כי אני זקוק למשהו שמתקרר יותר טוב.

ככל שהמארז גדול יותר הקירור שלו יעיל יותר.

המארז ישב בחדרון שמשמש את הדירה שלנו לאיחסון של נעליים ומעילים כי שם הנקודה החוטית היחידה שיש לי בבית.

החדרון מטר X מטר.

רציתי לשאול גם על הכונן קשיח, למה המלצת (hw_joe) על כוננים של 16MB cache, הם פחות או יותר באותו המחיר אז לא עדיף של ST3500320AS SEGATE או שיש עם החברה הזאת בעיות?

בכל מקרה אני עדיין צריך עזרה בכיוון של קירור:

1). חשבתי על הרעיון שלך (hw_joe), ולשים מגירות לכוננים קשיחים זה אחלה רעיון.

מה שחשבתי זה לקחת עם הקירור פסיבי, כי אם אני לוקח את ה - SONATA, יש לו מכסה לכוננים אופטיים.

אני לא חושב שיש הרבה טעם לקחת עם מאווררים כשאין לו מקום לשאוב את האוויר ממנו (הכוונה המכסה יהיה סגור).

תקן אותי אם אני טועה.

2). למעבד חשבתי על מה שאמרת אז בדקתי האיוורור למעבד ורציתי לשאול משהו:

03_baseview_450.gif

יש לו שני ברגים בחיבור למעבד, זה לא יפגע במעבד בזמן הפעולה?

וגם אתה חושב שזה יספיק לקרר מעבד עם 4 ליבות?

3). חשבתי על למארז אז חשבתי, למארז מגיע מאוורר מאחורה אז מן הסתם אני גם יתקין אחד מקדימה.

העניין הוא, האם זה יספיק לקרר את כל המארז בצורה טובה:

מאוורר למעבד, קירור פסיבי לשני שיוכנסו ליציאות של הכוננים האופטיים מה שקצת יוצא לא טוב כי מלמעלה למארז יש פחות מחזוריות אוויר.

שני מאווררים, אחד מקדימה למארז ואחד מאחורה.

מה אתה אומר?

תודה

יבגני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

0) רציתי לשאול גם על הכונן קשיח, לא עדיף של ST3500320AS SEGATE עם 32MB-Cache - או שיש עם החברה הזאת בעיות ?

בכל מקרה אני עדיין צריך עזרה בכיוון של קירור:

1). חשבתי על הרעיון שלך (hw_joe), ולשים מגירות לכוננים קשיחים זה אחלה רעיון.

מה שחשבתי זה לקחת עם הקירור פסיבי, כי אם אני לוקח את ה - SONATA, יש לו מכסה לכוננים אופטיים.

אני לא חושב שיש הרבה טעם לקחת עם מאווררים כשאין לו מקום לשאוב את האוויר ממנו (הכוונה המכסה יהיה סגור).

תקן אותי אם אני טועה.

2). למעבד חשבתי על מה שאמרת אז בדקתי האיוורור למעבד ורציתי לשאול משהו:

03_baseview_450.gif

יש לו שני ברגים בחיבור למעבד, זה לא יפגע במעבד בזמן הפעולה ?

וגם אתה חושב שזה יספיק לקרר מעבד עם 4 ליבות ?

3). חשבתי על למארז אז חשבתי, למארז מגיע מאוורר מאחורה אז מן הסתם אני גם יתקין אחד מקדימה.

העניין הוא, האם זה יספיק לקרר את כל המארז בצורה טובה:

מאוורר למעבד, קירור פסיבי לשני שיוכנסו ליציאות של הכוננים האופטיים מה שקצת יוצא לא טוב כי מלמעלה למארז יש פחות מחזוריות אוויר.

שני מאווררים, אחד מקדימה למארז ואחד מאחורה.

0. למיטב נסיוני, תוצרת אמינה יותר, וההפרש הצפוי בביצועים יהיה שולי.

1. פתרון- ללא מאוורר מסתמך על זרימת אוויר טובה בסביבתו... אם תוכל לדאוג שזו אכן תתקיים, זה יפעל היטב. אחרת, לדעתי, התועלת שתופק מהתקנת הכוננים במגירות הקירור עשויה להיות שולית ביחס למחיר מגירות הקירור.

2. ראשי-הברגים נמצאים מתחת לפני-השטח המשיק למעבד - כך שהם לא מזיקים. ולפי תיאור התכונות באתר היצרן, זה בהחלט צפוי להספיק לקירור ה-C2Q (עד 95W בסה"כ).

3. רק שים לב לוודא שיש לא פחות מאווררי פליטה מאשר מאווררי יניקה, ושהם ממוקמים היטב (יניקה בתחתית, ופליטה בעילית).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מובן :jump:

הבנתי, בכל מקרה אני הורדתי את הרעיון של ה - SOTANA.

אני חושב על המארז שאתה המלצת לי, אבל לא הצלחתי למצוא לו מידע פנים.

איך הוא נראה, אפשרויות הרכבה וכדומה.

אם אתה יכול למצוא לי לינקים זה יעזור לי מאוד.

וראיתי דגם דומה למארז שנתת לי, 6A19, ו - 6191.

מה ההבדל ביניהם, לפי מה שאני ראיתי 6191 גדול יותר ויש לו פילטר בצד הקידמי.

רציתי לדעת אם פיספסתי משהו ו - מה עדיף?

כמו כן ניסיתי למצוא את הדגם של הכוננים שהמלצת לי, אבל משום מה אני לא מצליח למצוא כוננים שהם S-ATA אני רק מוצא SATAII.

והם לא NCQ. בכל אופן יש איזה הבדל בין SATA ל - SATAII, פרט לרוחב פס, אני מדבר על ביצועיים נטו?

וגם אני לא מצליח למצוא דגמים מוצלחים של HD, אני ישמח להמלצות.

ורציתי לשאול על ה - RS-460-PCAR-A3 460W, האם הוא יחזיק לי גם כרטיס מסך משהו בסדר גודל של 8800GT?

ואיך אני מחשב כמה עוצמה אני צריך מהספק אם אני ירצה להוסיף עוד רכיבים, אני לא רוצה מקרה שאני ישים משהו שצורך יותר מידי כוח והמחשב יקרוס לי.

בסוף גם החלטתי שאני יעשה ופשוט ידחוף אותו לחדר שלי.

יותר מידי בלאגן לשים אותו בחדרון.

אז חשבתי על הדגם הבא: Linksys WMP54G v4.1

מה אתה אומר עליו?

נ.ב מצטער על הכאב ראש, לפעמים אני רוצה לדעת יותר מידי :silly:

TNX

יבגני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעניין המארז - ה-6919 וה-6920 מיועדים שניהם ללוחות-ראשיים בתצורת Full-ATX, זה 99.9% מההבדל בינם לבין ה-6A19 (שחיפוש קצר בגוגל יניב לך מספר סקירות שלו - כולל תצלומים).

בעניין ממשק הכוננים-הקשיחים - ר' הסבר על המונח-השגוי "S-ATA II" כאן : http://en.wikipedia.org/wiki/Serial_ATA#SATA_II_Misnomer

בעניין ספק-הכוח - לדעתי זה צפוי להספיק. למידע נוסף, ר' פירוט תכונות ספק-הכוח המסויים כאן : http://www.coolermaster.com/products/product.php?language=en&act=detail&tbcate=22&id=3724

לגבי הציוד לרשת-האלחוטית, מנסיוני עם תוצרת Linksys - הציוד נוח להגדרה, כולל כמעט כל תכונה אפשרית, ואמין כמו שעון שווייצרי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם ובמיוחד ל hw_joe ששיגעתי אותו במשך יומיים שלמים.

המפרט המלא:

ncompos9.png

חשבתי על ספוגים בפנים בשביל למנוע רעשים, אולי למשהו ממכם יהיה רעיון למשהו.

בלי קשר אם למשהו יש רעיונות לשיפור אני ישמח לשמוע.

תודה רבה

יבגני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...