שאלות עקרוניות לפני בחירת נייד חדש (הרבה שאלות) - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלות עקרוניות לפני בחירת נייד חדש (הרבה שאלות)

yaloner

Recommended Posts

שלום לכולם,

לפני שאני בכלל מתחיל לחשוב מה מתאים לי ומה התקציב, יש לי מספר שאלות חשובות, אשמח לקבל תשובות:

1. אחריות - יש אופציה להבאת מחשב מארה"ב, האם יש חברה שנותנת אחריות בינלאומית שתהיה תקפה גם בארץ ?

2. מסך - ראיתי שיש אופנה של מסכים רחבים. אם אני לא מתכוון לצפות בסרטים בכלל, האם יש לכך יתרון כלשהו ? האם זה זול / יקר יותר ?

- אני לא ממש צריך מסך 15", האם מסכי 14" קלים יותר וזולים יותר ? (אלו יתרונות מבחינתי)

3. סוללה - יש חברות או דגמים שמצטיינים בזמן ארוך במיוחד ?

4. HDD - ראיתי שהסטנדרט בניידים הוא 5,400, האם שדרוג ל-7,200 יהיה יקר מאוד ?

תודה מראש לעוזרים :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. למיטב ידיעתי, על עיסקיים של ולנובו תוכל לקבל אחריות גם בארץ.

2. אין יתרון. הרחבים נפוצים יותר מאשר הרגילים. את הרגילים תמצא בעיקר בסדרות העיסקיות, ולכן יש משמעות במחיר. ל-14" אין יתרון במחיר. ככל שהנייד קל יותר וקטן יותר, הוא לרוב יהיה יקר יותר.

3. כמעט לכל חברה יש ניידים בגודל 12.1" ומטה עם חוסכי אנרגיה, שיתנו זמני טובים.

4. לא יודע מה זה יקר בשבילך, אז קשה לענות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוסיף כמה דברים למה ש-Nemesis אמר.

2) יתרונות למסך רחב מרגישים בעיקר בטיסות במחלקת תיירים, כשאין הרבה מקום להניח את המחשב, ועדיף שיתפוס כמה שפחות לגובה/לעומק. מעבר לזה, הייתי אומר שבגדלים 14" ו-15" רגיל עדיף על רחב, רק מה, אין כמעט רגילים בשוק. כל מה שנותר זה כמה דגמים של 14" לא רחב (כמו ש-Nemesis אמר, בעיקר בסדרות העסקיות, שגם עולות בהתאם).

3) בנוסף לאמור, בדגמים רבים יש אפשרות לרכוש מורחבת שמוסיפה משהו כמו 50% זמן (אבל גדולה וכבדה יותר).

4) לדעתי יותר יקר ממה שזה שווה. לקנות עם דיסק 7200 מראש תוכל רק במחשבים היקרים יותר, ודיסק 7200 בנפרד עולה לא מעט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון משהוא שלא נאמר לך, עזוב מחיר בצד שנייה 7200 שואב יותר מ 5400 אז אם ההארד דיסק לא גדול יותר מ 160 GB תסתפק ב 5400

ועוד משהו שאפשר לומר - הארד דיסק גדול עם 5400RPM לפעמים יראה ביצועים קרובים עד כדי אפס ולפעמים אף עדיפים על הארד דיסק קטן יותר עם 7200RPM, בגלל צפיפות מידע גבוהה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...