דחיית גיוס בצבא חלם. איך אני עושה את זה? |: - עמוד 8 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דחיית גיוס בצבא חלם. איך אני עושה את זה? |:

Pika007

Recommended Posts

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

קראתי את הכל. קראתי על איך שאתה רוצה תפקיד שהציעו לכתב (צוות חדשות שלא זוכר את כינויו) באתר בלי מיונים ובמקום זה רוצים לשים אותך בתותחנים.

שנאמר- זה בדיוק 20% מהדיון.

קרא שוב מהתחלה ועד הסוף, בלי לפסוח, ואז תגיב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כוסית בגלל שאני לא רוצה ללכת למג"ב?

אין לי בעיה ללכת לתותחנים או לשריון או לגבעתי או לגולני או לכפיר או להנדסה או לנ"מ או למודיעין או לכל איפה שישימו אותי. בכל אחד מהחיילות האלה אני אתן 150% ממה שאני יכול לתת.

למג"ב אני לא הולך, עם כל הצער שבדברRרR.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את הכל. קראתי על איך שאתה רוצה תפקיד שהציעו לכתב (צוות חדשות שלא זוכר את כינויו) באתר בלי מיונים ובמקום זה רוצים לשים אותך בתותחנים. קראת על הבחור שלא רוצה מג"ב, והבנתי רק דבר אחד: אתם חבורת כוסיות! כן, כולכם כוסיות שלא מבינים איפה הם עומדים.

איפה שירת?

ודרך אגב, חיפשתי הרבה על יחידת סנפיר ומצאתי כמה דברים מאוד מעניינים. קודם כל מדובר ביחידה חדשה, נוסדה לפני כמה שנים בודדות שמטרת לאבטח נמלים ולעשות משימות בתוך הים ועליו. אנשי היחידה עוברים קורס צלילה ומקבלים 2 כוכבים (עומק 30 מטר), קורס לוט"ר וכמו שאתם מבינים מדובר ביחידה לוחמת. יש גם בנות ביחידה וכדי להתקבל צריך לעבור גיבוש, הבנות עושות זאת אחרי שהם עברו גיבוש של צוללן שקר כלשהו (לא מבין בזה עדיין) ובנים מקבלים זימון לגיבוש אחרי שהם עוברים בהצטיינות את גיבוש סטילים, או שפשוט אפשר לדרוש גיבוש לסנפיר אם התקבלת לסטילים. רוב האנשים שמשרתים ביחידה הם, באופן מפתיע, בנות שחייבות לחתום שנה קבע ושיכול עליהן: "דין אישה כדין גבר", או משהו בסיגנון. ליחידה הזו יש כלים חדשים דנדשים ומתקדמים (בכל זאת מדובר ביחידה חדשה, מקסימות בת 5 שנים).

צריך מיונים רפואיים (לא יודע בבירור אבל מספיק חובש שיבדוק אותך), פסיכוטכניים (שאלות ממש כליליות) ופסיכולוגיים (שאלון 300, 10 עמודים על עצמך וכמובן השלמת משפטים... את כל אלה אני מכיר טוב מאוד מירפא א') בשביל להתקבל לחיל הים בתור לוחם ויכול להיות שירפ"א א' ו-ב' הספיקו להם ולכן התקבלתי אוטומטית.

לא מצאתי שום מידע על מה עושים בגיבוש, חוץ מכמה צלילות במים רדודים עם שנורקלים ומשקפי-ים, אבל גם בנות משתתפות אז אני חושב שהוא סביר מבחינה פיסית לכל היותר (כמו גיבוש טייס).

למשל זה מסוג הדברים שלא ידעתי שקיימים בצה"ל, כלומר, תמיד ידעתי שיש צלילה, אבל לא ככה.

אני מחר בהמשך היום אחפור למדור סיירות ולחיל הים שאני רוצה לנסות ולהתקבל לשם. אמרו לי שהבקשה להעברת תפקיד (טופס 55) בחיל הים, או בכל חייל אחר לצורך הדוגמה, לא ממש נענת ולכן אני רוצה להבטיח את מקומי בגיבוש לפני הגיוס. אני מבין שאחרתי את המועד אבל אני אנסה בכל זאת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז למה מפרידים את כל החיילים למקום אחר?

למה אני לא ראיתי במשך הגיבוש חיילים, רק מלשבים?

ולמה גיבוש יחט"יות בטירונות יותר קשה מאשר הגיבושים לפני הצבא?

וחוץ מזה, מדור סיירות אחראי על כל הגיבושים כולל גיבוש טייס. אני לא אמרתי לו שזו הלשכה הכי טוב בצה"ל, רק אמרתי שיש לו יותר סיכוי להשיג משם את הדח"ש שהוא רוצה.

מדור סיירות לא אחראי על גיבוש טייס, בוודאות. על זה אחראי מדור צ"א.

אני לא יודע אם מפרידים, אבל בגיבוש אוקטובר יש הרבה פחות חיילים- מהסיבה שעושים אותו רק חיילים עם ותק בצבא, ולא חיילים אחרי בקו"ם שמשרתים שבוע וחצי. יש אפשרות שאת הותיקים מפרידים כדי לבחון אותם יותר טוב, חיילים שנמצאים בצבא שבוע וחצי לא יפרידו(וכאלו יש רק במחזור פסח של הגיבוש).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ע-ד-כ-ו-ן

ראש בלטה זה דבר משתלם.

אחרי הרבה מכתבים, פקסים, טלפונים ועוד, הגענו למפקדת לשכת הגיוס.

הרגע חזרתי מהדואר, ושם חיכה-

צו גיוס חדש.

התאריך- 28/07/08

me-1

צה"ל- 0.

(ברור לי שבערך יומיים אחרי הגיוס זה יהיה הם- 1000000000 אני-1, אבל תנו לי לשמוח על הנקודה הבודדת הזו לפחות בחודש הקרוב....)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראש בלטה זה דבר משתלם.

אחרי הרבה מכתבים, פקסים, טלפונים ועוד, הגענו למפקדת לשכת הגיוס.

זהו גם אני מתחיל להבין את זה, אם אתה רוצה משהו תפציץ אותם במכתבים/פקסים/שיחות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...