דחיית גיוס בצבא חלם. איך אני עושה את זה? |: - עמוד 5 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דחיית גיוס בצבא חלם. איך אני עושה את זה? |:

Pika007

Recommended Posts

אתה שוקל 10-15 קילו אם כך? :smile1:

מאיפה השגת את זה?

זה פסיכומטרי בסיסי ביותר.

אתה תמיד צריך לשאול את עצמך מה השלם, השלם הוא משקל גופי ו"למעלה מ- 50%" הוא הפגז.

אני שוקל 50 על גובה 173, בגלל זה קבלתי תת משקל (לא הייתי צריך להתווכח בשביל זה).

ואני לא מבין אותך, למה אתה רוצה להתגייס?

אתה מודע לזה שאם אתה הולך לפרוייקטים מיוחדים אז אתה מוכר את הנשמה שלך לצבא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 114
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

יותר מ50 אחוז, אזי המשקל הכולל הוא 150אחוז, מפה בטח הבנת למה הגבתי כך, וברור לך שאני לא חושב שאתה שוקל 20 נכון? :lol: :lol:

ואל תזכיר לי פסיכומטרי! זה עבר! וזה מרגיש טוב [שעבר] :cool2:

וכן אני יודע שאני חותם חוזה עם השטן ושאני מתחתן עם הצבא ובלה בלה, אבל זה בסדר גמור מבחינתי [הפרוייקטים האלה כמה רמות מעל העתודה ברמת האיכות שלהם]

אני חושב שאני אזוז לישון, למרות שמחר חופש [יום חילות [חיל ברבים] = חופש בשבילי :smile1: ], אני מותש מהפסיכומטרי.

אז לילה טוב :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה השגת את זה?

זה פסיכומטרי בסיסי ביותר.

אתה תמיד צריך לשאול את עצמך מה השלם, השלם הוא משקל גופי ו"למעלה מ- 50%" הוא הפגז.

אני שוקל 50 על גובה 173, בגלל זה קבלתי תת משקל (לא הייתי צריך להתווכח בשביל זה).

ואני לא מבין אותך, למה אתה רוצה להתגייס?

אתה מודע לזה שאם אתה הולך לפרוייקטים מיוחדים אז אתה מוכר את הנשמה שלך לצבא...

פאק בנאדם... תתחיל לעבוד על מסה ודחוף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התפתחויות של הרגע האחרון:

קיבלתי היום עוד מכתב מהצבא, אני ככל הנראה מתגייס בראשון לאפריל לחיל הים (לוחם על דבורים וסטילים).

הם שלחו אלי עלון שמסביר על השירות, ובוא מפרטים את תהליך ההצטרפות:

קודם כל צריך לדרג את סטילים ודבורים בציון 5 (אני משוכנע שכתבתי 2).

דבר שני צריך להתאים לתנאי הקבלה (מבחינת פרופיל) ואם מתאימים צריך לעבור סידרת מיונים בת שלושה ימים (לא עשיתי).

רק אם עושים את שני הדברים האלו מתקבלים.

איך אני התקבלתי לא מבין.... :nixweiss:

מה אתך פיקה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בשם אלוהים מגייסים אותך לסטי"לים אם לא עברת גיבוש סטי"לים ?!@#?!?@$

אצלי? שלחנו מכתבים למדור סיירות, לשכת גיוס, ומכתב אישי למפקדת לשכת גיוס חנית גבאי, מחכים לתשובות.

-דיברנו עם חבר של ההורים שלי שגר פה לידנו, והוא תת אלוף בחיה"א. הוא אמר שהוא מכיר את התרגיל המלוכלך הזה טוב מאוד, והוא נועד לזרוק אנשים למקומות שיש צורך לעוד כוח אדם, בלי שום קשר לנתונים או העדפות של המלש"ב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך בשם אלוהים מגייסים אותך לסטי"לים אם לא עברת גיבוש סטי"לים ?!@#?!?@$

אני לא יודע אם הם יכולים לעשות זה, אני אפילו לא יודע אם לסרב לזה או לא (אני נוטה יותר בכיוון של לסרב, כי זה כמו תותחנים רק אתה סגור 24 שעות בתוך ספינה).

אני אתקשר ללשכת גיוס ואברר מה זה צריך להביע.

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקה, לא קראתי את הכול (כי נמאס לי מהויכוחים של "תאמין לי" ו"מניסיון"... עצרתי בעמוד 4), אבל יש לי כמה הצעות:

דבר ראשון, תתקשר ללשכת גיוס ותבקש לדבר עם איש קשר בחיל האויר שמתעסק עם אנשים שמעוניינים להגיע לטיס (או כל איש קשר של חיל האויר). לבנאדם הזה תהיר שאתה רוצה לשרת בחיל האויר בתור איש צוות אויר, ושאתה מאוד רוצה שחיל האויר ימשוך אותך כי לשכת הגיוס עושים לך בעיות.

אם אתה מכיר קצין כלשהו בח"א תבקש ממנו שימצא לך טלפון של מישהו מכוח אדם, קצין כלשהו (רצוי סגן או מקסימום סרן...), וממנו תבקש שיפנה אותך לאדם שאחראי על קליטה של חיילים חדשים.

למצוא טלפון של מישהו זה 5 דקות- אם אתה רוצה הסבר מפורט איך עושים את זה דרך האתר הפנימי של חיל האויר, אני אשמח לפרט בפרטי.

דבר שני, תתקשר ללשכת הגיוס ותתאם פגישה עם המפקד של לשכת הגיוס, או תבקש לדבר עם הקצין האחראי על השיבוצים (או משהו כזה), ואם הוא יהייה אהבל- תבקש לדבר עם המפקד שלו.

תסביר לו את הבעייה שנוצרה ותבקש שישנה את הבקשות שלך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^

תודה רבה :xyxthumbs: לא ידעתי שיש אפשרות בכלל לעשות דבר כזה.

אשמח לקבל פירוט בפרטי איך אני מוצא את אחד הטלפונים האלו

לצערי אותו חבר של ההורים שלי לא קשור בשום דרך לכוח אדם :\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה הבהרות קודם כל:

א'- גיבוש בנוהל שמור מקום- גיבוש אחרון לאותו מחזור גיוס. מה שאתה עושה בעצם(וככה הגיבוש טייס שלך יעבוד) זה מתגייס ומתחייל כרגיל, ממתין עד לגיבוש שלך(בד"כ ההפרש היה של סופ"ש או כמה ימים, השנה בגלל פסח זה יוצא מאוחר יותר). עברת? תתגייס במועד הגיוס של היחידה(טייס בקיץ, לדוגמא) ותהיה בדח"ש בינתיים. לא עברת? שיבוץ ע"פ צרכי הצבא אחרי הגיבוש. המנילה נגרסת ברגע שגוייסת.

ב'- אתה מצחיק. אני באותה סיטואציה כמו שלך- רוצה לטוס, רוצה לסיים רשיון, רוצה לעשות טיול בארץ. אני לא אחשוב אפילו לבקש לדחות את הגיוס מסיבות כאלו. על זה אתה רוצה ללכת כאסח עם המערכת, וחשוב יותר, זה הכל נחמד ויפה, אבל צריך כוח אדם.

ג'- יש המון אנשים שלא התחשבו להם במנילה בגיוס הזה. תתגבר, ואם תגש לגיבוש טייס היא לא תהיה רלוונטית בכלל.

כמה מילים בנימה אישית:

לפני 60-70 שנים טבחו את בני העם שלך. תסתכל עכשיו על שלושה אנשים מסביבך, תספור אחת-שתיים-שלוש, השלישי נעלם. מתפוגג. מקום המדינה אנחנו מתמודדים עם אתגרים שכל החברים משלושת הכיוונים ממטירים עלינו, וזה גם לא הולך להגמר בעתיד הקרוב לדעתי. וכדי להתמודד איתם בהצלחה, אנחנו חייבים להיות מצויינים, ולא פחות. נבחרת כדורגל שמסיימת סיבוב של משחקים עם 8 נצחונות ו-2 הפסדים תחשב כהצלחה. מדינת לא יכולה להרשות לעצמה להפסיד. בפעם הראשונה שזה קורה אנחנו כבר לא פה.

יש המון דיבורים על המנהיגים בארץ. התפקיד שלנו כנוער לפני גיוס הוא לייצר מנהיגות חדשה ולהיות במקומות שמשפיעים. ברור שצריך אנשי מודיעין, מחשבים, לוגיסטיקה וכו'. המקום שבו לוחצים על ההדק הוא המקום שבו נקבעת התוצאה. הוא המקום שמשפיעים בו הכי הרבה. פיקוד קרבי דורש יותר 'עבודה עם הראש' מאשר תפקידים עורפיים. לדעתי, מפק"צ, סגן צעיר, שכרגע הורידו לו את אחד החיילים, והוא מקבל פקודה להמשיך במשימה, ומצליח לנהל אותה ולסיים אותה בהצלחה, הוא לוחם שעובד עם "המוח". התרומה שלו תהיה הרבה יותר משמעותית מכל בורג אחר במערכת- מפקדים הם שקובעים ניצחון או הפסד בקרב.

המטרה של צה"ל היא להגן על העורף הישראלי, זו מטרת העל. בזמן שאנחנו מדברים פה, אני יכול לומר לך בוודאות שיש יחידת צנחנים שמוציאה ביישובים ערביים כלשהם. רק שלשום סיירת צנחנים הוציאה מס' גדול של במקביל. הם עובדים לילה לילה, בגשם ובבוץ ובתנאים הכי מגעילים שיש כדי שהעורף פה יהיה בטוח. אני לא מייעץ לך להיות רמבו, זה גם לא כ"כ משנה איפה תהיה בסופו של דבר. מה שמשנה זה האם תעשה תפקיד קרבי ומשפיע, ואם תהיה בו מצויין לאורך זמן.

אגב, אני די בטוח שאתה מנהלל, ואם לא אני לוקח את המילים הבאות חזרה: אבל מבחור שגדל בנהלל אני מצפה ליותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא נהלל- רמת ישי.

אבל אני פה 3 שנים. במקור אני מנשר.

הנאום שלך היה יפה מאוד, אבל יש כמה דברים שאתה כנראה לא מבין-

במהלך מסלול המיונים נמסר לי בצורה עקבית המידע שהגיבוש באפריל, ואותי יגיסו בקיץ כי אני קטן. אמרו לי את זה ביותר ממקום אחד, והרבה יותר מפעם אחת, ועפ"י זה תכננתי את הזמן שלי.

בנוסף, צורך בכוח אדם של הצבא- בסדר. אבל הם מעזים לטעון שבחרתי במשהו שדירגתי הכי נמוך בשביל לזרוק אותי לאותו מקום.

לגבי התהליך-

אני לא הולך להתגייס ולעשות 3 שבועות טירונות בשביל שאם אח"כ אני עובר את הגיבוש- אני אצא ל 3 חודשים חזרה הביתה, וה 3 שבועות האלו יעלמו.

זה מעבר לגבולות הטמטום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...