האם אפשר להעלות כונן קשיח נייד למטוס (בתוך מטען היד)? - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם אפשר להעלות כונן קשיח נייד למטוס (בתוך מטען היד)?

bhaim6

Recommended Posts

שלום לכולם ,

אני אמור לחזור לארץ בשבוע הבא (דרך גרמניה) .

את התכולה של הבית אנחנו שולחים במטוס עם חברת ההובלה אבל יש לי נייד שיש עליו את הגיבוי של כל המחשב האישי שלנו .

אני כמובן לא רוצה לשלוח את הגיבוי במשלוח יחד עם המחשב וחושש לשים אותו במיזוודה מחשש שיפגע (כל מי שראה איך מעבירים מיזוודות בשדות תעופה יבין על מה אני מדבר).

האם מישהו פה התנסה בלהעלות למטוס והאם זה ייצור לי בעייה בבידוק הבטחוני?

תודה מראש לעונים.

חיים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ ... בוא נראה ..

אתה לא תדקור איתו אפחד

הוא לא דליק ..

הוא לא יתפוצץ

המגנטים שלו מוגנים

אז זה לא יזיק למטוס

אה וזה משמש כאביזר ללפטופ שאין לך

אני מאמין שלא יעשו לך עם זה בעיות ... אבל מה הבעיה לעטוף את זה בפצפצים ולשים באמצע המזוודה בין בגדים ?

בטוח ישאלו אותך מה זה .. דיסק קשיח מה הבעיה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה קופסת מתכת שאי אפשר לדעת מה יש בתוכה, והשיקוף יהרוס את כל המידע שיש בתוכו.

הכי קל זה לשלוח את זה בדואר שליחים טוב לDHL יש שירות במיוחד לדברים עדינים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, זה קופסת מתכת שאי אפשר לדעת מה יש בתוכה, והשיקוף יהרוס את כל המידע שיש בתוכו.

הכי קל זה לשלוח את זה בדואר שליחים טוב לDHL יש שירות במיוחד לדברים עדינים.

ואם אין בו מידע ביכלל ?
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרמנים מאד יסודיים בבדיקות שלהם.

אבל אם תאמר להם שזה (חלק ממחשב) אני מאמין שהם יפעלו לפי איזשהו נוהל שיש להם.

אני יודע שתמיד לפני השיקוף הם שואלים אם יש בתיק. אולי זה מקרה דומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגרמנים מאד יסודיים בבדיקות שלהם.

אבל אם תאמר להם שזה (חלק ממחשב) אני מאמין שהם יפעלו לפי איזשהו נוהל שיש להם.

אני יודע שתמיד לפני השיקוף הם שואלים אם יש בתיק. אולי זה מקרה דומה.

שואלים אם יש אלקטורניקה בכלליות, לפני 9/11 בכל הטיסות היית צריך להדליק פלאפון היו מוודאים שזה עובד, כנ"ל אפילו היו מוציאים את הסוללה שלו ובודקים שאין שום דבר חשוד.

עכשיו לא יודע מי ייתן לך לעלות עם קופסאת מתכת אטומה למטוס אולי תצליח לשכנע אותם שזה HD אבל בהתחשב שלשלוח את זה ליעד יום ימיים לפני יעלה לך גג 30-40 דולר לא יודע למה אתה מסתבך. לאחת מחברות השליחים יש אפילו שרות מיוחד של העברת נתונים, הם משכפלים את המידע שלך ומעבירים אותו בציוד שלהם ליעד, לא זוכר למי נראה לי לפדקס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שיקוף הורס את המידע / תוכן ?

בחיים לא שמעתי על זה ..

שיקוף פוגע ברכיבים אלקטורניים עדינים, הוא פולט קרינת EM מאוד חזקה ובהרבה יותר אורכי גל מרנטגן בלבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה לדבר שטויות?

אין בעיה להעלות על מטוס, כמו שאין בעיה להעלות (ואני מדבר מנסיון, המחשב שלי עבר כבר מספר טיסות).

את המחשב הנייד מבקשים להוציא מהתיק ולהעביר שיקוף בנפרד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמה תשובות

א)שניצל יקר - היום כל דבר מתכתי אסור לעלות למטוס.אם אתה יכול להצהיר על המידע ועל הדיסק הקשיח ולהעלות אותו למטוס ללא הבדיקה הרווחת.

אם לא פשוט שב בנחת וצרוב את המחומר 40 60 גיגה.דיסקים לא רגישים כמו מדיה מגנטית.

ב)שיקוף זה כמו פעימה אלקטרומגנטית רק בקטן.כל צריבה מגנטית הוא מוחק כלומר כתיבת מידע.

ויותר מזה אני שמעתי שזה גם פוגע בפלשים ולא רק במדיה מגנטית.

שהייתי חבר פעיל באתר פוקט אחד החברים הביא סיפור על שופטת שקנתה כרטיס 2 גיגה עם תיעוד של כמה שנים טובות.

והיתה צריכה לעבור שיקוף...והנה היא באה למשפט ואין חומר.היא קנתה ממנו את הכרטיס וחזרה זועמת.וזה חזר על עצמו מכיוון שהיא כל פעם היתה

צריכה לעבור את השיקוף.עד שנמאס לשניהם והם ניתחו את הסדר יום שלה והבינו יחד.

עצתי לך היא כזו - צרוב קייק של 25 50 כמה שאתה צריך ותפרמט בלב שלם ואז לא תחשוש מכלום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאיפה אתה מביא את זה?

כמו שאמרתי, אין בעיות להעלות דברים ממתכת על המטוס, אפילו מחשב נייד. לפני שלושה חודשים העליתי מחשב נייד לטיסות של אל-על ו-American Airlines בלי שום בעיה (כמו שאמרתי, בודקים את המחשב בנפרד). למה שדיסק קשיח יהיה יוצא דופן?

לא כל דבר מתכתי אסור, רק חפצים חדים שיכולים לשמש כנשק.

http://www.elal.co.il/ELAL/Hebrew/HidePages/USABaggage0611

http://www.tsa.gov/travelers/airtravel/prohibited/permitted-prohibited-items.shtm

(אמנם ההנחיות האלה לארה"ב, אבל הן כנראה יותר נוקשות מההנחיות בגרמניה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אמרתי שאתה אמרת

יצאתי בהנחה כזו.אם מותר אז מותר.אין שום בעיה.אבל טלטלה תזוזה כלשהי לדיסק קשיח יכולה להיות בעיתית.עצתי הקודמת תקפה

למרות שטעיתי בהנחיה הבטחונית והיא בגדר המלצה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...