Samsung 206BW 20' Wide צריך עזרה! - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Samsung 206BW 20' Wide צריך עזרה!

sys32

Recommended Posts

שלום, אני חדש פה.

השבוע קיבלתי את המסך החדש שהזמנתי 206bw 20" Wide 1:3000, 2ms...

כבר כמה ימים שאני משתמש בו ושמתי לב לכמה בעיות מציקות שאני יכול להשתגע מהם....

דבר ראשון:

כל חלק בהיר במסך הכוונה כל דבר בהיר בגוונים לבנים אני רואה אותם כמו פליקר עדין כזה... הם פשוט מהבהבים כזה...

במסך שחור אני יכול להבחין בפסים של הקצב ריענון עולים כזה למעלה בצידי המסך.

דבר שני:

כשאני שם תמונת רקע במסך בעלת הרבה צבעים אני פשוט רואה כמו התחרפנויות של הצבעים כזה כאילו אני רואה את הפיקסלים או משהו כזה (קשה לי להסביר במילים אם הייתי יכול להראות את זה הייתם מבינים) . אני פשוט שם רקע שחור חלק בישביל לא להתחרפן.

אפשר להגיד שהבעיות האלה צצות לי כל שעה וחצי בערך ואחרי כמה זמן זה חוזר לרגיל לאיזה שעה שעתיים...

אני מסומן על מקסימום קצב ריענון (75) , יש לי מחשב יחסית ישן מלפני 4 שנים הכרטיס מסך ממש גרוע gforce4mx ואני משתמש בחיבור VGA(זה החיבור היחידי שיש לי מאחור) ....

התקנתי את כל הדרייברים שבאו עם הדיסק של המסך הכל אמור ליהיות מושלם...

קראתי קצת באינטרנט על המסך מצאתי נושא אחד שהזכירו בו שיש פאק בייצור של הדגם הזה נשמע לכם אמיתי?

המסך הזה עלה לי 1400 ש"ח הוא אמור ליהיות איכותי במיוחד שזה גם חברת שנחשבת לטובה...

מקווה שתייעצו לי מה לעשות, או פתרונות.

לילה טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן שניתי ל 60 קצת מציק לעין כי אני לא רגיל לקצב ריענון כזה נמוך אז אני רואה הכל מהבהב לי..

שוקו גם אתה באותו דעה של הבחור שאמר לי לשים על 60?

בעיית הצבעים עדיין קיימת אבל במידה יותר נמוכה

עוד דעות?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה מענין.

בגדול, מסכי LCD לא יכולים לרצד - התמונה נשארת קבועה עד שמגיע השינוי הבא - לרוב 60 פעם בשניה.

זה בניגוד למסכי CRT שקצב הרענון קובע באיזה תדירות יש הבהובי אור.

:s05:

הייתי חושד בכרטיס המסך שלך, שכנראה לא מצליח להתמודד עם הרזולוציה (אני מניח שאתה רץ על 1680*1050).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז איך זה שכל החברים שלי עם מסכים דקים והם על 75 ואין להם תבעיות האלה.

אתה רוצה להגיד שאם אני שם על 75 זה עלול לגרום לבעיות?[br]פורסם בתאריך: 28.01.2008 בשעה 16:13:22

זה מענין.

בגדול, מסכי LCD לא יכולים לרצד - התמונה נשארת קבועה עד שמגיע השינוי הבא - לרוב 60 פעם בשניה.

זה בניגוד למסכי CRT שקצב הרענון קובע באיזה תדירות יש הבהובי אור.

:s05:

הייתי חושד בכרטיס המסך שלך, שכנראה לא מצליח להתמודד עם הרזולוציה (אני מניח שאתה רץ על 1680*1050).

אני על 1152*864.... זה בא אצלי אחרי ה 1024*768..

אין לי את הרזולוציה שרשמת..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הם שמו בכוונה כי לפי מה שידוע לי גם ככל שקצב הריענון גבוה יותר ככה העיניים פחות נהרסות..

ומה הקטע לשים על 60? שאני שם על 75 אני רואה בהרבה יותר טוב..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן הם שמו בכוונה כי לפי מה שידוע לי גם ככל שקצב הריענון גבוה יותר ככה העיניים פחות נהרסות..

ומה הקטע לשים על 60? שאני שם על 75 אני רואה בהרבה יותר טוב..

מה שאתה מדבר עליו קיים רק במסך CRT, שם קצב הרענון משפיע על "כמות התמונות" שהמסך יציג בזמן מוגדר

ולכן ככל שקצב הרענון במסך CRT גבוה יותר התמונה תיראה פחות רועדת ויותר נעימה לעין.

במסכי LCD ישנה תאורה אחורית פלורסנטית קבועה, והפיקסלים דולקים ללא הפסקה.

קצב הרענון, רק ישפיע על קצב שינוי הפיקסלים ולא על הופעתם.

מסיבות כלשהן, קצב של מעל 60HZ לא רלוונטי למסכי LCD.

קצב רענון גבוהה יותר לא יועיל ויכול רק להזיק.

בנוגע לבעיה שלך, הייתי ממליץ לך לבדוק אם אתה נמצא על הרזולוציה הטבעית של המסך.

כלומר לא יותר ולא פחות מ- 1680x1050.

לאחר מכן תלחץ על כפתור ה Auto Adjust שנמצא אצלך ליד כפתור ההדלקה.

אם עדיין הבעיה קיימת הייתי בודק את המסך על מחשב אחר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמעו קטע....

לא יודע איך זה קשור בכלל אבל סתכלו הייתי כל הזמן על אייקונים גדולים במחשב יענטו גם בשולחן עבודה נראה לי 48x48 אם אני לא טועה וגם שמתי חבילת אייקונים דרך התוכנה icon packager סתם חשבתי לעצמי אולי נבטל את החרא הזה החזרתי לרגיל של הווינדוס+גודל רגיל ובינתיים(שעתיים כמעט) לא סבלתי משום בעיה הכל חלק ונראה מצויין.

איך זה קשור חח?

בקשר לרזולוציה שהמלצתם לי עליה.

שמתי אבל זה פשוט משוגע הכל קטן איך אתם מסתדרים עם זה?

כל החיים הייתי על 1024x768 (במסך הישן) עכשיו הכל נראה לי קטן ומוזר...

רזולוציה כזאת גבוהה לא תטחן לי תכרטיס מסך ? או ישפיע על הביצועים של המחשב? כי גם ככה המחשב שלי צולע 1.7 ghz 768 ...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המסך הזה מיועד לעבוד ברזולציה טבעית של 1680 על 1050 על 60 הרץ. כל הגדרה אחרת והוא לא יראה במיטבו.

ואני אישית לא מבין איך אתה יכול לעבוד ב-1024 על 768.. הכל כל כל גדול ומגעיל... ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...