HD בנפח 80GB לא מזוהה במחשב ישן - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

HD בנפח 80GB לא מזוהה במחשב ישן

MeTaLhAmMeR

Recommended Posts

קניתי דיסק קשיח בנפח 80GB למחשב 2 הישן של אחותי הקטנה, חיברתי את הדיסק הקשיח ללוח האם בתור Primary Master, הוצאתי את הג'אמפר על מנת שיזוהה בתור Single/Master (כי למעשה זה הדיסק הקשיח היחידי במחשב הזה) והחלק שאחרי מסך ה POST הראשוני פשוט נתקע.

יש לציין שהדיסק הקשיח מזוהה אך ורק באופן אוטומטי בביוס ולא בצורה ידנית, יכול להיות שהתקיעה נגרמת מכיוון שהדיסק הקשיח גדול מידי על המחשב הישן?

אולי כדאי לחפש עדכון ביוס ללוח אם או למשהו דומה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי איך שזה נשמע, זה לא עניין של זיהוי ההרדיסק, מקרה של זיהוי לא נכון הקשיח פשוט יזדהה כדיסק יותר קטן ותוכל לנצל רק חלק מסויים ממנו

איך שאתה מתאר את זה נראה כג"ימפור לא נכון, - יש כונן אופטי שמחובר על אותו ערוץ עם הקשיח - תוודא שהוא מג"ומפר על SLAVE והקשיח על MASTER

או שפשוט תחבר את האופטי על הערוץ השני.

אם גם אחרי ההפרדה בין הDEVICES המחשב לא עושה בוט עם הקשיח מחובר אתה תצטרך איזה כרטיס בקר כלשהו כדי לאפשר תמיכה בקשיח - הכרטיסים האלה לא עולים הרבה - פחות מ100 ש"ח לכרטיס פשוט .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

^^

קשה לי להאמין שזה עניין של ג'ימפור מכיוון שהכונן האופטי מחובר על ערוץ אחר עם כבל נפרד.

הדיסק הקשיח כן מזוהה אבל בצורה אוטומטית, כלומר במידה ואני אנסה לזהות אותו בצורה ידנית דרך ה-HDD DETECTION שבביוס הוא לא יזוהה.

תוכל לתת לינק לכרטיס כזה? פשוט פעם ראשונה שאני שומע על כרטיס מסוג כזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...