אתם שומרים כשרות בפסח - עמוד 15 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אתם שומרים כשרות בפסח

naorai

האם בביתכם יש חמץ?  

234 הצבעות

1. 1. האם בביתכם יש חמץ?

• חס וחלילה
    • כן אבל אני לא אוכל
    • כבר התחלתי למלא תפריזר בפיתות!!!

Recommended Posts

האנשים פה ששונאים רוסים (שהם בעצם יהודים) הם לא גזענים כי הם שונאים אנשים עם דעות אחרות בגזע שלהם ... אנשים כאלה סתם מפגרים חסרי שכל. ושוב אני אומר !! שברוסיה רודפים יהודים אז למה להם לחזור לשם ???!!! FFS!!! תכניס את זה לראש החלול שלך !!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

באג.... בטח שזה גזענות.... אין קשר להיותם יהודים. והאפרו אמריקאים בארה"ב לא נוצרים? הם נוצרים, אבל עדיין יש גזענות כלפייהם.

רוסים הם עם. והוא יוצא נגד הרוסים... אז הוא גזען נקודה.

יהודים<>גזע (קצת פסקל...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חתיכת פונג ?? מה זה? :P

טובבבבבב

אבל אין מה לעשות, זה קיים, יש דת ואף אחד לא יכול ולא יוכל לבטל את זה.

אני לא גזען, להיפך, אני אוהב את העדה הרוסית , אבל אלה שמנסים להסיט את אלה ששומרים מנהגים לאכילת חזיר ועוד מתגאים בזה

אז אין להם מה לחפש פה.

עכשיו ביננו - נכון שאתם קצת מס***** ?!!! סתם בצחוק. תאמין לי אני לא גזען.

על איזה עדה אתה בדיוק מדבר??? :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה לי אליך

מה ההבדל בין מישהו שמסית אנשים לא לקיים מצוות

לבין מישהו שמסית אנשים כן לקיים מצוות?

אחרי שענית,

קודם הזכרת שאתה לא רוצה שיכריחו אותך לא לקיים מצוות, זה נכון

אבל למה להכריח אנשים לעשות משהו שהם לא מאמינים בו?

דבר אחרון, אל תבחר רק חלק מהציטוט ותענה רק עליו. תענה על הכל. פעם אחת, לפחות.

אז הנה אני עונה לך.

תחילת מענה:

לא בא לי לענות לך למרות שיש לי תשובה. למה? כי אין לי כבר כח להתווכח. אם היה בא לפה אדם והיה אומר שלא בא לו להתגייס כי הוא לא חייב כלום לאף אחד, אז כולם פה (כולל אני) היו קופצים עליו. אותו דבר לגביי......(אין ל כח לכתוב כבר )

סוף מענה.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

אוי אוי זה רק אני או שספיריטוס סוף סוף קיבל את הקטילה הרצינית?

ופשוט לא היה לו מה להגיד אז: "לא בא לי לענות לך למרות שיש לי תשובה. למה? כי אין לי כבר כח להתווכח"

גדול!!!! גם הצלחת להתחיל עם כולם, וגם לצאת מושפל... :biggthumpup:

קרעת אותי אני חייב להגיד!

ו-NICE-1

אני מסכים איתך ב100%.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה"רוסים" שהגיעו לישראל הם נולדו לאם יהודייה לכן יש קשר בעבוע להיותם יהודים נקודה!! לכן יש יש להם זכות להגיע ארצה!!! תתתתקקקקקלללללוווווווטטטטטטטטט :bash:

בדיוק

ישראל היא לא ארץ פתוחה לכולם, אם אני נוצרי ממיקרונזיה שמאוד אוהב את , או תילאנדי, אני לא יכול להכנס לארץ הזו.

אנחנו לא מדינה פתוחה, שכל אחד יכול להכנס כרצונו, הארץ הזו היא יותר מחתיכת אדמה לבנות עליה בית ולשכוח את השם של המדינה שאתה מתגורר בה.

העולים מרוסיה, עלו רק בגלל העובדה שהם יהודים. ולעלות לארץ זה אחת מהזכויות, כמו לקבל מענק של עשרות אלפי שקלים כאשר אתם עולים, כמו לקבל ערוצי בשפה שלכם (שזה משהו שאני נגדו, אבל לא נכנס לזה)

כל הזכויות, המתנות האלו רק בגלל הדת שלהם, היהדות.

אז בתור יהודי יש לך זכויות. מה עם החובות?

מאף אחדלא ביקשו להתחיללגדל זקן וללמוד את הזוהר במשך 12 שעות ביום

מה שאנו מבקשים זה רק לכבד ולהתחבר אל השורשים היהודים שלכם

לכבד מסורות של אלפי שנים, וזה לא בולשיט אני יודע שהששולת שלי במשך כמה עשרות דורות חיו לפי מסורת שכזאת

ואין לכם זכות לבזות את מה שהם האמינו במשך מאות שנים,לא בישראל

אם אתם לא מרגישים יהודים, אתם יכולים להפוך את דתכם , מוסלמים,(זה מאוד קל אצל המוסלמים, אתה אומר ואאלה ואכבאר, ומיצדם אתה כבר מולמי אדוק, ואפשר לשלוח אותך כבר עם חגורת נפץ) או לבודהיסטים, או נוצרים,

ופשוט מאוד לאבד את זכותכם לעלות לארץ . ואז אני מבטיח שאף אחד לא "יכריח" אותכם לאכול מצות במשך שבוע אחד,

או לצום ולעשות קצת חושבים ביום אחד בשנה.

כל עוד לא עשיתם את זה והצהרתם שאתם יהודים כאשר עליתם לארץ, חובתכם לכבד מנהגים ומצוות בדת היהודית

ואם אתה לא מכבדים, לפחות תעשות את זה שאתם צפונים בבתים שלכם ולא בציבור.

זו מדינה יהודית. אסור להפריד דת ממדינה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאלה קטנה לי אליך

מה ההבדל בין מישהו שמסית אנשים לא לקיים מצוות

לבין מישהו שמסית אנשים כן לקיים מצוות?

אחרי שענית,

קודם הזכרת שאתה לא רוצה שיכריחו אותך לא לקיים מצוות, זה נכון

אבל למה להכריח אנשים לעשות משהו שהם לא מאמינים בו?

תקרא את ההודעה שלי,למה להכריח אנשים לעשות דברים שהם לא מאמינים בהם? כי הם יהודים.

ו..אונקיו, אתה מתנהג כמו ילד קטן

אם אין לך מה לכתוב אז פשוט אל תכתוב, יפה השתיקה לחכמים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תקרא את ההודעה שלי,למה להכריח אנשים לעשות דברים שהם לא מאמינים בהם? כי הם יהודים.

ו..אונקיו, אתה מתנהג כמו ילד קטן

אם אין לך מה לכתוב אז פשוט אל תכתוב, יפה השתיקה לחכמים

אויי באמת...

אני אתייחס למה שאמרת לNICE1

זה שהם יהודים זה אומר שהם מוכרחים לעשות דברים שהם מאמינים בהם?

אנחנו בתקופה שונה...

לא בתקופת התנ"ך...

מדינה יהודית?

מה עושים פה כל המוסלמים\נוצרים\צ'רקסים וכו'...

למה אנחנו לא מעיפים אותם אם אנחנו "מדינה יהודית"??

זה שאני יהודי זה לא אומר שאני חייב לעשות כל מצווה ומצווה שרשומה בתנ"ך, ושאיזה רבי החליט לפרש אותה ככה לפני אלפי שנים...

אני עושה מה שמתאים לי...

זה שאתה בוחר לעשות את כולן, שיבושם לך

אבל אל תכריח אותי לעשות את זה כי אני לא מכריח אותך לא לעשות את זה...(מבלבל, אבל אתה תבין)

תאר לך מה היו החרדים אומרים אם הייתה "כפייה חילונית"?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא באמת קראת את מה שכתבתי, נכון?

דבר ראשון, יש אנשים שעדין חיים לפי המסורת וההלכה "של תקופת התנך"

ואני מצפה שיכבדו אותם

הנוצרים והצרקסים לא מגורשים מפה בגלל דתם, בגלל שהם היו פה קודם, ומותר להם להשאר ולקיים את דתם בכבוד. אנחנו לא בזים את הדת שלהם. אבל מי שהגיע לפה מברית המועצות בתור יהודי, אני מצפה שלפחות יכבד דברים בסיסים.

לגמרי לא קראת מה שכתבתי -

"זה שאני יהודי זה לא אומר שאני חייב לעשות כל מצווה ומצווה שרשומה בתנ"ך, ושאיזה רבי החליט לפרש אותה ככה לפני אלפי שנים...

אני עושה מה שמתאים לי...

אבל אל תכריח אותי לעשות את זה כי אני לא מכריח אותך לא לעשות את זה...(מבלבל, אבל אתה תבין)

תאר לך מה היו החרדים אומרים אם הייתה "כפייה חילונית"? "

אמרתי לכבד. אני לא שומר חצי מהמצוות בתנך. אבל אני לא מלגלג ומבזה כמו שחלק ממכם עושים

ולראיה, היום יום שבת ואני כותב בפורום. אבל ביום כיפור, אני לא ירד לרחוב עם סיגריות ובירה כמו שהשכנים הרוסים שלי עשו.

נגיד שאני לא שומר על יום כיפור (כדי להסיר ספק, כמובן שאני שומר)

אני יכבד את האנשים שכן שומרים, ולא יאכל, ידליק אש, או ישתה מולם. קצת כבוד בסיסי לאנשים

זה שתלווים בשלטי חוצות פוסטרים של בחורות חצי ערומות, זה לא פוגע ברגשות של אנשים שומרי מסורת וצניעות? פוגע. אז מה. זה שאנשים יוצאים לעשות על האש בשבת, לא פוגע? פוגע.

חלק מהציבור החילוני אוהב את זה אז זה נשאר. אז זה תלוי מאיזה צד אתה מסתכל, אם אני היתי חרדי או שומר מצוות הדוק, היתה המון כפיה חילונית. יותר משיש כפיה דתית, הרבה יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה לא באמת קראת את מה שכתבתי, נכון?

דבר ראשון, יש אנשים שעדין חיים לפי המסורת וההלכה "של תקופת התנך"

ואני מצפה שיכבדו אותם

הנוצרים והצרקסים לא מגורשים מפה בגלל דתם, בגלל שהם היו פה קודם, ומותר להם להשאר ולקיים את דתם בכבוד. אנחנו לא בזים את הדת שלהם. אבל מי שהגיע לפה מברית המועצות בתור יהודי, אני מצפה שלפחות יכבד דברים בסיסים.

לגמרי לא קראת מה שכתבתי -

"זה שאני יהודי זה לא אומר שאני חייב לעשות כל מצווה ומצווה שרשומה בתנ"ך, ושאיזה רבי החליט לפרש אותה ככה לפני אלפי שנים...

אני עושה מה שמתאים לי...

תאר לך מה היו החרדים אומרים אם הייתה "כפייה חילונית"? "

אמרתי לכבד. אני לא שומר חצי מהמצוות בתנך. אבל אני לא מלגלג ומבזה כמו שחלק ממכם עושים

ולראיה, היום יום שבת ואני כותב בפורום. אבל ביום כיפור, אני לא ירד לרחוב עם סיגריות ובירה כמו שהשכנים הרוסים שלי עשו.

נגיד שאני לא שומר על יום כיפור (כדי להסיר ספק, כמובן שאני שומר)

אני יכבד את האנשים שכן שומרים, ולא יאכל, ידליק אש, או ישתה מולם. קצת כבוד בסיסי לאנשים

זה שתלווים בשלטי חוצות פוסטרים של בחורות חצי ערומות, זה לא פוגע ברגשות של אנשים שומרי מסורת וצניעות? פוגע. אז מה. זה שאנשים יוצאים לעשות על האש בשבת, לא פוגע? פוגע.

חלק מהציבור החילוני אוהב את זה אז זה נשאר. אז זה תלוי מאיזה צד אתה מסתכל, אם אני היתי חרדי או שומר מצוות הדוק, היתה המון כפיה חילונית. יותר משיש כפיה דתית, הרבה יותר.

קראתי באמת...

ואני, ואני בטוח שרוב משתתפי הדיון פה, מכבדים את מי ששומר, ולא הולכים ומנפנפים מול העיניים של מישו ששומר מסורת, בחתיכת לחם או משהו כזה...

אני לא מלגלג על אף אחד, שיעשו מה שהם רוצים, א-ב-ל שלא יגידו לי מה אני אעשה ומה לא אעשה...

והחלק שהדגשתי אצלך- מי אמר שהוא עושה את זה? אני בטוח שלא, לא אמרתי, ובטח שאני לא עושה את זה...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נוגד לחלוטין את עקרונות הקמת המדינה.

תתיחס לכל מה שאני אומר אוקי?

אתה לא מרגיש יהודי? מבחינתך אתה יכול להיות נוצרי ברוסיה? מבחינתי, תשאר כאן

אם אתה לא מגדיר את עצמך יהודי אל תגדיר את עצמך יהודי שאתה רוצה לעלות לישראל! כי זה התנאי לעליה

ואני מדבר על עולים שהגיעו לכאן לא כדי לבנות את המדינה, עקב זיקה ציונית למדינה ב48, אלה לאנשים שעלו לארץ בשנים האחרונות כי המצב ברוסיה חרא, ובישראל טיפה יותר טוב. לאנשים שעלו בלי שום זיקה ציוניות או יהודית,(או שנהם)

תוך כדי ניצול את העובדה שבתעודת הזהות שלהם כתוב שהם יהודים

צריכים, מצידי, לא להיות כאן. זיחזרו לרוסיה, במילא אין להם שום דבר משותף עם הארץ הזו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתיחס לכל מה שאני אומר אוקי?

אתה לא מרגיש יהודי? מבחינתך אתה יכול להיות נוצרי ברוסיה? מבחינתי, תשאר כאן

אם אתה לא מגדיר את עצמך יהודי אל תגדיר את עצמך יהודי שאתה רוצה לעלות לישראל! כי זה התנאי לעליה

ואני מדבר על עולים שהגיעו לכאן לא כדי לבנות את המדינה, עקב זיקה ציונית למדינה ב48, אלה לאנשים שעלו לארץ בשנים האחרונות כי המצב ברוסיה חרא, ובישראל טיפה יותר טוב. לאנשים שעלו בלי שום זיקה ציוניות או יהודית,(או שנהם)

תוך כדי ניצול את העובדה שבתעודת הזהות שלהם כתוב שהם יהודים

צריכים, מצידי, לא להיות כאן. זיחזרו לרוסיה, במילא אין להם שום דבר משותף עם הארץ הזו.

מילים כדורבנות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...