איך לנקות חיישן של מצלמה? - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איך לנקות חיישן של מצלמה?

R0tem1

Recommended Posts

רצוי שלא תעשה את זה בעצמך אם אין לך ידע בנושא אחרת אתה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לחיישן, וממה שאני יודע אתה אמור לנקות את החיישן עם מן מקלונים מיוחדים עם ציפוי מיוחד בסוף או עם עט מיוחד.

קח בחשבון שחיישן זה דבר מאוד רגיש וחלקם אפילו רכים כך שאם תשרוט את החיישן תצטרך להגיד שלום למצלמה שלך.

אם החיישן כל כך מלוכלך קח אותו למעבדה מקצועית ששם יקחו לך על זה בין50 ל100 שקלים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קח בחשבון שחיישן זה דבר מאוד רגיש וחלקם אפילו רכים כך שאם תשרוט את החיישן תצטרך להגיד שלום למצלמה שלך.

אם החיישן כל כך מלוכלך קח אותו למעבדה מקצועית ששם יקחו לך על זה בין50 ל100 שקלים.

בדיוק!

הסיכון שהמצלמה שלך תיהרסה לא שווה את ה100 שקל פשוט לא שווה.

עכשיו תשוב אתה מחליט לנסות בעצמך והורס: הלכה המצלמה ואני לא חושב שהאחריות מכסה את זה --> אתה צריך חדשה... לא חבל ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה שאתם באמת חכמים ממני...

החלטתי שאני לא אגע בחיישן אבל לפחות את מנגנות המראות הייתי חייב לנקות (ממש ראו עליו כתם)... שמתי מטע נוזל ושיפשפתי אותו בעדינות...

גם הרמתי את החלק שהמראה ישבה עליו (מתוך סקרנות) והיה שם מין תריס סגור, לא נאבקתי איתו הוא התרומת כאילו הוא אמור להתרומם ולדעתי אפילו יש שם קפיץ שמחזיר אותו כדי שירימו אותו.

תהרגו אותי מה כבר עשיתי, עכשיו שאני מצלם תמונה הצליל של מנגנון המראות מסתיים בצליל מתכתי חלש ושמנגנון ניקוי האבק פועל המצלמה רועדת מעט.

מה הרסתי? :s07:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מאחורי המראה יש כמה חלקים מכאניים:

1. מראה נוספת שצמודה למראה הראשית (מאחוריה) ושמעבירה חלק מהתמונה לחייישני הפוקוס שנמצאיים בתחתית תיבת המראה.

2. התריס.

3. מנגנון הייצוב שעליו יושב החיישן.

אין לי מושג מה בדיוק דפקת, אבל כדאי שתבדוק את התקינות של כל שלוש המערכות - פוקוס אוטומטי, תריס (חשיפה) ומייצב. אם משהו לא עובד כראוי, תצטרך מן הסתם לשלוח את המצלמה לתיקון. *אל* תנסה לתקן אותה לבד... :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רשמתי פה תגובה מושקעת אבל קיבלתי שגיאה שניסיתי להוסיף אותה והכל נמחק, סעמק \=

הלכתי לחנות לתיקון מצלמות בשם "דורל" בת"א. הבחור שם אמר לי שהמצמה נראת תקינה לחלוטין, מסתבר שהרעידות נובעות ממנגנון ניקוי האבק והן טבעיות לחלוטין, לא הייתה לי דרך לדעת את זה מפני שהפעלתי את מנגנון ניקוי האבק בפעם הראשונה רק לפני שהרמתי את התריס. גם שאלתי בן אדם אחר שיש לו K10D והוא אומר שהמצלמה אמורה לרעוד.

עכשיו מה שעדיין חשוד הוא הראש המתכתי שמופיע לפעמים אחרי הרעש של מנגנון המראות, זה לא היה קודם ולא נשמע תקין.

אורן ידוע לך אם הרמה ידנית של מנגנון המראות אמורה לגרום נזק? במעבדה אמרו לי שלא אבל אני לא יודע כמה הוא מקצועי...

צילמתי במהירויות תריס שונות מ15 ל1\4000 והכל נראה תקין...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בחייאת, בשבילך, קח יום חופש מהלימודים או שתגיע מאוחר יותר באחד הימים, קפוץ לארליך ושים שם את המצלמה, זה לא שווה את זה, יש לך כמו הK10D ביד, למה לקחת סיכונים ולהרוס אותה? במיוחד כשאין לך אחריות מי יודע מה בארץ ואין מעבדות עם מוניטין גדול במיוחד ישתקנו אותה אם יקרה לה משהו קריטי...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...