בעיות בהתקנת תוכנות נלוות לסמסונג 971P ושאלה לגבי כיוון הצבע - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בהתקנת תוכנות נלוות לסמסונג 971P ושאלה לגבי כיוון הצבע

סקיווקר

Recommended Posts

שלום לכולם היום סוף סוף קיבלתי את המסך מבאג.

הגעתי הביתה ניסיתי להתקין את התוכנות magicTune ו magicRotation בגרסת הפרימום (התקנה משולבת של שתיהן). כפי שקרה למס' אנשים פה אחרי שהתוכנה עלתה היא טענה שהיא לא תומכת במערכת ההפעלה (דיחלק איזה מין תוכנה את?).

הורדתי אותה והלכתי לאתר כפי שהפנו פה, הורדתי משם גירסה חדשה שמחליפה את גרסה 4, גם גרסה זו היא "פרימיום".

אחרי שהתקנתי אותה המחשב עלה , נתן מסך כחול ונתן לעצמו אתחולים בלי להתייעץ איתי קודם. חשבתי שאולי התקנתי את הגרסה של הויסטה אז הורדתי והתקנתי מחדש ושוב קרתה אותה תופעה.

אמרתי לעצמי , אוקי לא נאמר נואש ואחרי שהורדתי את ה"פרימיום" החלטתי להתקין בנפרד את שתי התוכנות האמורות כשהתחלתי מ magicTune לבדה (בלי הmagicRotation). ניחוש? גם היא עשתה בלגן.

החלטתי שכנראה אין לי מה להתעסק עם ה"קסמים" למינהם והחלטתי להתקין את softMCCS. התוכנה פחות מעשירית גודל מהתוכנות של סאסונג, עשתה את עבודה למעט שפיתאום לא תמיד מוכנה לעשות רוטציה (פעם כן ופעם לא) וגם מוציאה לי את ההועה שצירפתי.

בקיצור, מעצבן וכרגע אין תוכנה שעושה את העבודה כמו שצריך.

הייתי צריך להוציא את המסך ממצב פיבוט ע"י שינוי בכרטיס מסך מה שגורם לכך שרואים רגיל אבל התפריט של (שינוי מצבים מופיע נוטה ב90 מעלות).

1. למישהו יש פיתרון?

2. ולשאלה אחרת, הצבעים נראים לי : "חמים" מידי, כלומר אדמדמים , זה רק אני שהתרגלתי ל 730B או שבאמת הם כך?

נ.ב. - שהתקנתי י את המסך לקח לי זמן להבין איפה נמצא החיבור DVI במסך, חשבתי שאני מדמיין כי הוא לא נראה בשום מקום, בסוף כמובן הסתדרתי אבל זה היה קצת ביזארי למצוא אותו מתחת למעמד...

נ.ב. 2 - יש אופציה לניגודיות דינמית (שלא הפעלתי) מישהו הזכיר שיש את זה בדגמים החדשים של 971P , אז כנראה שהם בארץ, כי יש את הפונקציה הזאת אצלי.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. ההודעה שמופיעה לך מדי איתחול של התוכנה לא מפריעה. מה שכן, יש מקרים של הודעה שמופיעה מדי פעם אודות HotPlug , ובכדי למנוע ממנה מלהטריד אותך תלחץ בסרגל הכלים על המקש Enable notifications of display events , כך שלא ייראה לחוץ.

2. את ההאדמה של המסך אתה יכול לווסת ע"י הפחתת Red Video Gain וגם לשנות אחרי כן את שאר ערוצי הצבע אם צריך. להשגת נקודה לבנה אפשר להשוות רקע לבן של התצוגה מול דף נייר ברמת לובן גבוה בתנאי התאורה שנוחים לך לצורך העבודה השוטפת עם המסך.

הפעלת פונקציית ניגודיות דינמית מיותרת בהתחשב ביחס הניגודיות הסטטית הגבוה והמצויין של המסך, ויכולה אולי להועיל לסרטים. במשחקים והזזת חלונות איפשור הפונקציה עשוי להפריע. אתה יכול לקרוא כאן אודות יחס ניגודיות דינמית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אכן ה HOTPLUG הזה זה הדבר שמעצבן הוא גם גורם לתוכנה לעדכן נתונים בה מה שקצת לוקח ממשאבי המחשב. בינתיים הורדתי באמת כפי שעצת את ההתראה ועושה רושם מתוכנה פחות "מתעסקת" עם כלום (דיינו ממציאה לעצמה עניינים להתעסק איתם).

האם אני צריך להשאיר את התוכנה הזאת פתוח כל הזמן לשם אפשרות לרוטציה?

(למען האמת התוכנה לא כל פעם מזהה את הסיבוב, כך שצריך קודם לפתור את הבעיה הזאת...)

2. לפי מה שקראתי בשרשורים קודמים המסך אמור להגיד מכוייל, יש עדיין צורך לעשות שינויים בצבעים?

3. לגבי הניגודיות דינמית ציינתי את זה רק כי דיבורו על זה לפני מס' ימים שזה מסמל את הדגם החדש, אין לי כוונה כ"כ להשתמש בזה.

4. אני ממש מתפלא שחברה כמו לא מסוגלת לייצר תוכנה שתתמוך במערכת ההפעלה הכי נפוצה בעולם (XP) בזמן שיווק המסך. זה פשוט בזיון.

אומנם אני יודע להכנס ב SAFE MODE ולהוריד תוכנות סוררות, אבל משתמש ממוצע לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. את השינוי לפיבוט תוכל לבצע בלי שום קשר לתוכנה דרך הגדרות כרטיס המסך. היא לא חייבת לעבוד כל הזמן ברקע. אחרי שאתה מבקש לסגור אותה היא שואלת אותך האם לשחזר את ההגדרות לקדמותן וזו אפשרות נחמדה אם אתה לא מרוצה מהכיוון הנוכחי או בעת מעבר ליישום שדורש הגדרת בהירות שונה. בכל מקרה ההגדרות נשמרות במסך עצמו ולא קשורות למערכת ההפעלה או המחשב.

2. הוא מגיע מכוייל ברמה מאוד טובה עם שינויים מינוריים בדיוק הצבעים בין דגם לדגם מאותו קו ייצור. אולי הסתגלת לטמפ' צבע שונה במסך הישן.

4. בכל מקרה, עם SoftMCCS משנים במהירות ללא בעיה עם העכבר את הבהירות של המסך והיא משמשת גם אותי ב-2407WFP.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

1. אני יודע שאפשר דרך הכרטיס מסך אבל זה לא נוח.

כמו כן המסך מזהה באיחור גדול (רבע שעה?! בערך) שהוא במצב רגיל/פיבוט וכו' (כלומר מוציא הודעה באמצע המסך) ביזאר.

2. כלומר כל מה שאני צריך לשנות זה פה ושם את הצבעים מעט ולא יותר מזה?

3. השאלה אם SoftMCCS יכולה לעמוד פתוחה שם למטה בשורת המשימות, כדי שתאפשר פיבוט אוטמטי (לא שזה ממש עובד אבל נגיד), לכוון איתה ראיתי שזה די זריז.

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

התוכנה יכולה לעבוד ברקע כל זמן שתרצה - היא לא גוזלת מי יודע מה הרבה משאבי זיכרון וניצולת המעבד היא אפסית. את הכיוון של הצבעים ב- אתה צריך לבצע בהתאם העדפותיך האישיות ורק אתה תדע מה טוב לך. לפי הביקורת מדובר במסך עם כיול ברמה כזו שלא מצריכה שינויים דרמטיים ב-, והכיוון העיקרי שצריך לבצע הוא הבהירות קודם לניגודיות (ניגודיות מומלץ לא לגעת).

אציין ששינויים בצבעי תוכן של וידאו נעשים יותר דרך הממשק של נגן המדיה ולא דרך ה- של המסך או כרטיס המסך וכדומה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מומלץ לשנות בהירות, לפני שמשנים ניגודיות, שהוגדרה ע"י היצרן. שינוי ניגודיות מנקודת הייחוס המקורית לעיתים מוביל להיעלמות גוונים כהים/בהירים ואת זה ניתן לבדוק בתמונות או כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול השיג נק' לבנה מסוג D65 או 6500K שהם לבן "סטנדרטי" ויחסית קר(אדמדם) במסכי מחשב עם ההגדרות הבאות:

אדום - 32

ירוק - 31

כחול - 32

ניגודיות - 75

בהירות - 44

מצורף גם פרופיל ICM עם עקומות גאמא לינאריות, הוא היה טוב למסך שבדקתי שהיה חדש אבל אני לא מאמין שהוא יחזיק לאורך זמן.

כדי להפעיל אותו תצטרך את התוכנה ניהול צבע של חלונת אקספי, color powertoy.

אני מציע שתעבוד טיפה ותתרגל לנק' הלבנה, העיניים שלנו מתרגלות לכך במהירות.בסוף תסתכל על ה 730B ותשאל את עצמך איך עבדת עם

מסך כל כך ירוק/כחול.

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהירות - 44

מצורף גם פרופיל ICM עם עקומות גאמא לינאריות, הוא היה טוב למסך שבדקתי שהיה חדש אבל אני לא מאמין שהוא יחזיק לאורך זמן.

כדי להפעיל אותו תצטרך את התוכנה ניהול צבע של חלונת אקספי, color powertoy.

סליחה על הבורות אבל מזה פרופיל ICM? האם הוא ישמש לי כמעין כיול באם אני אשתמש בו ? ואת הפוור טוי צריך להוריד?

תודה :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה CRT הנ"ל הוא לא ממש מדד לנק' לבנה נכונה, למעשה קשה למצוא מסך שמגיע עם נק' לבנה נכונה

כמו שיש ב 971P, יכול להיות שסאמסונג שינו משהו בגירסה ה"חדשה" של המסך, אם כן אין כל כך

הרבה שניתן לעשות בנידון בלי לכייל אותו ישירות עם מכייל או להיתרגל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אני אסכם,

1. אתם מציעים לי לעשות כיול שבעצם יהיה מציאת נקודה לבנה "נכונה" מבחינתי.

מה הדרך הכי פשוטה לעשות זאת?

2. הפנתר השחור הציע להתמש בניגודיות 75 ובהירות 44. ניסיתי להוריד את הבהירות לערך הזה (כאשר הניגודיות היא 75) והמסך חשוך מידי אפילו שהתאורה לא חזקה במיוחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...