מחשב שממען שנתקע באתחול ועשוה בעיות במצב המתנה - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחשב שממען שנתקע באתחול ועשוה בעיות במצב המתנה

סקיווקר

Recommended Posts

שלום לכולם

מאז שקניתי את המחשב הנ"ל לפני שלוש שנים לערך , הוא מעולם לא הצליח לעשות אתחול כמו שצריך.

כלומר בהנחה שהמחשב עובד ובמקום כיבוי אני לוחץ בסטארט על אופציה של אתחול למחשב: המחשב כביכול סוגר את כל התכניות מעלה את המסך הכחול של הכיבוי אבל נתקע בשלב של SAVING YOUR SATTEINGS.

בשנה הראשונה לקיום המחשב חשבתי שמדובר בתקלת שקשורה בהתקנה של מערכת ההפעלה (לכן לא פניתי לתיקון באחריות). אך לא כך, לאחר התקנה מחודשת של וינדוס הבעיה נשארה כפי שהיתה. כנ"ל לגבי מצב STANDBY שהמחשב מוכן להכנס אליו אך למעשה לא מוכן לצאת ממנו (למעשה בזמן "המתנה" המחשב רק מכבה את המסך אך המאוורר עובד בעוצמה רגילה וןלא נראה כי יש שינוי מיוחד במחשב).

דבר נוסף שניסיתי לעשות זה לעדכן את הדרייברים של הלוח אם, דרך האתר של , גם זה לא ממש עזר.

פעם גם הציעו לי לנסות לנתק את הכרטיס או משהו כזה וגם זה לא עזר.

למישהו יש רעיון טוב בנושא? מאוד אודה לכם :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל כמו שאני תמיד ממליץ בבעיות מהסוג הזה, תשלול הפרעה של רכיבים לא הכרחיים ע"י חיבור מערכת מערכת מחשב מינימלית שמורכבת מ:

ספק-כוח, לוח-אם, מעבד, כרטיס מסך (אם אין מובנה) וסטיק אחד של זיכרון (אם יש יותר מסטיק אחד, תחבר כל פעם אחד אחר).

כל שאר הרכיבים כמו הרדיסקים נוספים, סידירומים, פלופי, התקני PCI וכו' וכו', לא הכרחיים להפעלת המחשב.

ניתוק כל התקני ה-, חיבור מקלדת+עכבר ב-PS\2 (החיבורים שבצבע סגול\ירוק).

כנל לגבי התקני אונבורד מתקדמים (כגון WIFI), אפשרי לבטל בביוס.

מומלץ בחום לבדוק אם יש עדכון לביוס ועל הדרך כמובן גם לאפס את הביוס בשביל לשלול הגדרות לא מתאימות.

אם אתה חושד ברכיב חומרתי (למרות שאם היתה חומרה פגומה היית מרגיש את זה בהרבה דברים מלבד מה שציינת):

תריץ בדיקה ראשונה MHDD לסריקה מלאה, תראה אם הוא מראה איזשהם חולשות של הדיסק הקשיח.

או סריקה מלאה (לא סריקה חכמה\מהירה) של תוכנת היצרן של ההרדיסק שלך.

סריקה ארוכה (עדיפות ל6 שעות) של MEMTEST לבדיקת תקינות הזכרונות.

החלפת ספק-הכוח באופן זמני בשביל לראות אם הבעיה ממשיכה גם כן פעולה דיי פשוטה שיכולה לעזור.

אשמח אם תציין את הדגם המדוייק של לוח האם שלך

והאם הבעיה חזרה ישר אחרי התקנת הוינדוס מחדש, או לאחר כמה שעות (נגיד אחרי שהתחברת לאינטרנט או שהתקנת את כל הדרייברים רק אז הבעיה חזרה)...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הלוח אם הוא 661fx עם ציפסט של SIS

הבעיה קרתה גם בזמן (!!) התקנת הוינדוס מחדש, היינו צריכים לעשות לו ריסטרט קשה (יעני ללחוץ על הכפתור) בגלל שנתקע.

ומה זה: MHDD ו MEMTEST , הבנתי שהן סוג של בדיקות אבל לא הרבה יותר מכך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://hwzone.co.il/community/index.php?topic=124642.0

יש לך כאן מדריך גם ל MHDD וגם ל MEMTEST

תנסה להחליף הרדיסק כמו שהצעתי קודם, אולי (אולי) זה יעזור.

גם הלוח אם מתחיל להשמע חשוד, אבל כרגע אני לא רואה הרבה מה יש לך לעשות בנידון אם זה באמת הלוח, חוץ מלעדכן ביוס.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...