"ישראל תשרוד מלחמה גרעינית" - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

"ישראל תשרוד מלחמה גרעינית"

SciFi7

Recommended Posts

אסטרטג לשעבר במחלקת ההגנה בארה"ב צופה מלחמה גרעינית בין ישראל ואירן שתימשך 21 יום בה אירן לא תשרוד סוריה תצטרף - תפגע ותיפגע קשות

דוח של מרכז אסטרטגיה ולימודים בינלאומים חוזה מלחמה גרעינית בין אירן וישראל שתימשך לפחות 21 ימים. כך מדווח ה"וורלד טריביון".

מחבר הדוח הוא מומחה המודיעין האמריקני, אנתוני קורדסמן, אסטרטג לשעבר במחלקת ההגנה האמריקנית, אשר מאמין כי ישראל יכולה לשרוד מלחמה גרעינית, אך אירן - אינה מסוגלת לכך. "אירן, ישראל ומלחמה גרעינית" היא כותרת הדוח שפורסם ב-19 בנובמבר 2007, על-רקע האיומים של אירן להשמיד את מדינת ישראל אשר לדברי הנשיא האירני, מחמוד אחמדינג'אד, אינה בעלת זכות קיום.

היכולת הגרעינית של ישראל חזקה יותר, כך מאמין קורדסמן, שאמר כי ישראל עלולה לגרום לנזק עצום לאירן; הוא ציין, כי ישראל ייצרה נשק גרעיני לעומת אירן שלא מסוגלת הייתה להרכיב נשק מסוג זה בעוצמה דומה לזו של ישראל - מגהטון.

הדוח מביע אמון במערכת ההגנה של ישראל וקובע כי היא מסוגלת ליירט את רוב הטילים הגרעיניים האירניים. הוא חוזה מלחמה בין השנים 2010 ו-2020, כשאירן צפויה לרכוש ארסנל של עד ל-30 ראשי נפץ גרעיניים. מישראל הוא מצפה להחזיק במלאי של למעלה מ-200 ראשי נפץ גרעיניים.

קורדסמן צופה כי סוריה, אף כי ללא נשק גרעיני, תצטרף לכל מלחמה. הדוח צופה כי סוריה תירה נשק כימי ונשק לא-קונבנציונלי אחר אשר עלול להרוג עד 800,000 ישראלים, לפני פעולת תגמול מצד ישראל שתפגע בה חזק יותר - קרי: אבידות של כמה מליונים.

http://www.nfc.co.il/Archive/001-D-149427-00.html?tag=13-54-29

מה דעתכם על הכתבה?

מה אתם חושבים שיקרה לישראל בזמן מלחמה גרעינית (או לא גרעינית ) עם סוריה ואיראן, ואם האסטרטג הזה צודק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

נראה לי משעמם לו...

[br]פורסם בתאריך: 24.12.2007 בשעה 18:51:32

אבל כל הכתבה הזאת סתם נשמעת כאילו הוא מנסה להפחיד את הערבים כדי שלא יתחילו.

אם כבר להפחיד את הישראלים כדי שכן יתחילו...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי דעתי, מלחמה גרעינית כזו אמורה להמשך יום-יומיים ולא יותר (והמבין יבין) וחוץ מזה, אם הגאון הזה יודע להעריך את העתיד ככה אז איך האמריקאים הסתבכו בעירק ובאפגניסטן ? אולי שכחו להתיעץ עם אותו גאון תורן ?

אם כבר, שיבוא ויעריך לי את התוצאות העתידיות בהגרלות הלוטו \ טוטו, זה יתאים לי יותר (ואני אפילו מוכן להתחלק איתו ברווחים 50\50 ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקשת את דעתנו האישית.. זאת דעתי:

אני לא מאמין שגם אם יהיה לאיראן פצצה היא תתקוף אותנו ותשתמש בה כנגדנו.. הם יודעים טוב מאוד שלא נשתוק והם יספגו יותר מאיתנו..

ישראל לא טיפשה ולא תתקוף מכל סיבה שהיא את איראן גם אם בעתיד יהיו סיבות שמחייבות תקיפה כי יחששו תמיד מהאטום שבידם(במקרה שיהיה להם)

לכן מלחמה לא תיווצר סתם ככה.. האיראנים אפעם לא יוכלו לתקוף אותנו באטום.. כי לא משנה כמה אחמנינג'אג' משוגע הם צריכים עילה למלחמה שלא ניתן להם..

אבל אני מאמין שבמקרה שתתקיים מלחמת עולם שלישית היא אפילו לא תהסהס מלהשתמש בה..

לכן מקרה של מלחמה גרעינית יווצר רק במידה שתתקיים מלחמת עולם שלישית לדעתי.. ואז לא רק אנחנו נחטוף ונתקיף באטום.. יהיו מדינות רבות שיעשו זאת ביניהם..

זה בעצם יהיה סוג של הסרטים שרואים שמגפה מכחידה יותר מחצי עולם.. מאות מיליוני אנשים יכולים למות ממלחמת אטום עולמית ומלא ערים ענקיות שלא יוכלו לגור בהם יותר במשך עשרות שנים..

ובגלל זה אסור להגיע למצב שמדינה שאין לה אחראיות יהיה לה אפשרות גרעינית.. ולדעתי גם לא אפשרות כימית וביולוגית..

במקרה של מלחמה לא גרעינית שזה אני מאמין המצב שבאמת יקרה.. מלחמה כזאת תתקיים רק לפני שיהיה בידי איראן גרעין..

כי אני מאמין שכשיהיה להם גרעין הם לא יהססו מלהשתמש בה במקרה של מלחמה..

המצב יווצר בעצם מהתקפה של ישראל על איראן.. בשביל השמדת הכורים הגרעיניים.. ולא ממצב של תקיפה איראנית..

כיוון שהם לא מעוניינים כעט במלחמה נגדנו כל עוד לא סיימו את פרוייקט הגרעין שלהם.. ולכן הם לא יתחיל התקפה עלינו..

אני מאמין שמתקפה ישראלית שכזאת לפוצץ את הכורים.. תתלווה בנוסף להפצצה של עשרות בסיסי טילים איראניים..

(דווקא איראניים ולא גם סורים.. כיוון שלא נרצה שהם יצטרפו למלחמה שתתקיים לאחרמכן.. סוריה סתם ככה לא תצטרף למלחמה אפילו שאיראן תבקש או תאיים עליהם..

מהסיבה הברורה שהם ידעו טוב מאוד מה יקרה להם במידה ויתקיפו אותנו.. והעילה להצטרפות למלחמה בשבילם לא מספיק חזקה..)

איראן בתגובה תשלח את כל הטילים שנשארו לה.. בתקווה שלא ישאר הרבה.. ושמערך ההגנה שלנו נגד טילים באמת טוב.. יפלו פה אולי "רק" כמה עשרות טילים..

יתכן שהמספר גם יגיע למאות.. בנוסף לראקטות,קטיושות וכל מה שיש לחיזבאללה..

אין ספק בכך שתקיפה כעת למניעת נשק גרעיני לאיראן היא האופציה הטובה ביותר בכל קנה מידה..

כי מלחמת שלישית תגיע השאלה רק מתי.. גם אם זה יקרה עוד 100 שנה זה יגיע.. ואסור שלאויבות הגדולות ביותר שלנו יהיה אטום..

במצב שלאיראן יהיה גרעין נחייה בפחד תמידי.. נסבול במשך עשרות שנים מאי יכולת פעולות צבאיות שונות שעד עכשיו אנחנו מרשים לעצמנו..

יפגע לחלוטין כוח ההרתעה שהיה לנו עד כה.. ובנוסף כשתגיע המלחמה.. בערים רבות לא יוכלו להתגורר יותר ומיליוני אנשים ימותו..

התאוששות תהייה אחרי עשרות שנים.. אבל מזה התאוששות לבנאדם מפציעה כשנכרתו לו 2 הידיים ו2 הרגליים?

לעומת זאת בתקיפה בשנתיים שלוש הקרובות לפני שיהיה לאיראן אטום.. נקבל נזיפה חמורה ביותר מהאו"ם וגם ממספר מדינות..

והפגיעה יכולה גם להגיע לעשרות מאות ואולי אלפי אנשים.. אבל שוב זה עדיף מחורבן המדינה.. ומאות של מיליונים..

ולכן אני מקווה נורא שמקבלי ההחלטות במדינה.. שאני בטוח שלוקחים הכל מכל בחשבון.. לא פעלו עד עכשיו רק מכיוון שהם אוספים עוד מודיעין כדי ליישם את מבצע התקיפה, מחכים לסיום ייצור או קנייה של מטוס או חדשנית שתעזור במבצע הזה או פשוט מחכים לרגע הנכון..

בינתיים החול בשעון לאט לאט נגמר.. וכולנו בתקווה שהוא באמת לא יגמר..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איראן בתגובה תשלח את כל הטילים שנשארו לה.. בתקווה שלא ישאר הרבה.. ושמערך ההגנה שלנו נגד טילים באמת טוב.. יפלו פה אולי "רק" כמה עשרות טילים..

עשרות טילים זאת הכמות שיש לאיראנים גם בלי שמישהו ינסה להשמיד להם את המאגר. וגם אותם הם לא יכולים לשגר בבת אחת, כך שזה לא ממש משנה כמה טילים יש להם.

במצב שלאיראן יהיה גרעין נחייה בפחד תמידי.. נסבול במשך עשרות שנים מאי יכולת פעולות צבאיות שונות שעד עכשיו אנחנו מרשים לעצמנו..

אני חושב שרוב האזרחים לצערי יעזבו את המדינה מחשש לחייהם, וזה יהיה סופה של מדינת , ואפילו לא כתוצאה ממלחמה.

מהסיבה הברורה שהם ידעו טוב מאוד מה יקרה להם במידה ויתקיפו אותנו.. והעילה להצטרפות למלחמה בשבילם לא מספיק חזקה..)

מלבד התקפות דרך האוויר אין לצהל שום דרך לפעול נגד סוריה. אז נפגע להם בתעשייה ונחזיר אותם 20 שנה אחורה. גם אנחנו נספוג נזק כבד שאנחנו לא יכולים להתגוננן ממנו. לא בשנים הקרובות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרבה השערות הרבה שטויות בסופו של דבר תהיה מלחמה אבל אני לא מאמין שהיא תהיה 21 יום והוא שכח להזכיר גם הצטרפות אפשרית של ארהב קוסיה ומדינות אירופה (אולי לא בנשק גרעיני אבל בנשק בליסטי)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשרות טילים זאת הכמות שיש לאיראנים גם בלי שמישהו ינסה להשמיד להם את המאגר. וגם אותם הם לא יכולים לשגר בבת אחת, כך שזה לא ממש משנה כמה טילים יש להם.

ממה שהבנתי אחמינינג'אג' בגבודו ובעצמו אמר שבמידה וישראל תתקוף את מדינתו בדקה הראשונה של ההתקפה מצדו ינחתו בישראל 11,000 טילים..

אבל שוב שזה מה שהוא אמר הסתמכתי על זה שהוא יודע כמה טילים יש לו..

אני חושב שרוב האזרחים לצערי יעזבו את המדינה מחשש לחייהם, וזה יהיה סופה של מדינת , ואפילו לא כתוצאה ממלחמה.

בהחלט.. אני לא מאמין שסוף המדינה אבל עדיין למצב הגרוע ביותר שיכול להתרחש פה..

מלבד התקפות דרך האוויר אין לצהל שום דרך לפעול נגד סוריה. אז נפגע להם בתעשייה ונחזיר אותם 20 שנה אחורה. גם אנחנו נספוג נזק כבד שאנחנו לא יכולים להתגוננן ממנו. לא בשנים הקרובות.

בוא נגיד שבמידה וימותו פה 800 אלף איש לא ניראה לי שישאר משהו מהמדינה שלהם.. בכל מקרה אני מקווה שאסד לא מוכן להקריב את המדינה שלו כדי להרוג פה מאות אלפי אנשים..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ממה שהבנתי אחמינינג'אג' בגבודו ובעצמו אמר שבמידה וישראל תתקוף את מדינתו בדקה הראשונה של ההתקפה מצדו ינחתו בישראל 11,000 טילים..

אבל שוב שזה מה שהוא אמר הסתמכתי על זה שהוא יודע כמה טילים יש לו..

ביום שלאיראן יהיו 11 אלף טילים שיכולים לפגוע בישראל, לא יהיה דבר כזה ארה"ב, רוסיה, סין, וברית נאטו, אלא ממלכת פרס אחת ששולטת על כל העולם.

בהחלט.. אני לא מאמין שסוף המדינה אבל עדיין למצב הגרוע ביותר שיכול להתרחש פה..

לדעתי גם אם נהיה אופטימים, הרבה מאוד אנשים יעזבו (בארץ יש הרבה מאוד משכילים שיכולים להסתדר בחו"ל במהירות, ואני בטוח שלא רק הם יעזבו).

והוא שכח להזכיר גם הצטרפות אפשרית של ארהב קוסיה ומדינות אירופה (אולי לא בנשק גרעיני אבל בנשק בליסטי)

נמאס לי מכל אלה שחושבים שמלחמה עם איראן זאת מלחמת עולם. לא יהיה כלום, אירופה לא תעשה כלום, רוסיה לא תעשה כלום.

נשק בליסטי משמש בדרך כלל לנשיאת גרעיני. מלבד האיראנים, אני לא רואה שום מדינה שבזמן מלחמה תשתמש בטילים בליסטים עם ראש קרב רגיל נגד האויב.

בוא נגיד שבמידה וימותו פה 800 אלף איש לא ניראה לי שישאר משהו מהמדינה שלהם

איראן מדינה ענקית עם 70 מליון אנשים. לפי פרסומים זרים יש לישראל יכולת מכה שנייה. אבל לדעתי נכון לעכשיו היכולת הזאת לא מספיקה להשמיד מדינה כמו איראןן (דבר שממילא אף אחד לא רוצה לעשות, גם במקרה שנותקף, התגובה שתבוא לא תהיה במטרה להרוג את כל 70 מליון האזרחים באיראן, וגם לא חצי מהם).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

שימו לב לזה - "סוריה: אם נותקף - נירה טילים על דימונה"

היא לא יודעת שיש לכור בדימה מערכת הגנה נגד כל דבר שמתקרב לקו האווירי של היירוט?

קודם כל,נקווה שלא תהיה מלחמה,כמו שאמרו לפני - 800K זה סכום עצום,ומפחיד למדי.

ולפי דעתי הוא צודק לגבי מה שיקרה לאוייבים.

לא כל מה שיש לישראל מתפרסם.

אני כן מאמין שהם יספגו נזק עצום,ואמן ולא ישאר לא יראני אחד,ולא סורי אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חבר'ה peach צודק לחלוטין.

מה שלא לקחתם בחשבון זה העובדה שהטילים לא ינחתו בנגב, בגליל או בירושלים אלא בחיפה וגוש דן. מה זה אומר? זה אומר שהסיכוי שטיל יחטיא יישוב אזרחי אפסי. וגם שהיהודים החילונים, שהם אלה שמחזיקים בפועל את המדינה (ואני לא מתכוון רק לשירות צבאי ומיסים אלא למקצועות החופשיים, רפואה, הנדסה, מדענים, כלכלנים...) הם אלה שיפגעו. לכן חצי מיליון מהם שימותו והלכה המדינה. עכשיו קחו בחשבון שמס' גדול מהם מתו ומס' לא קטן יהגר...

עוד נקודה שלא חשבתם: מה יהיה ביום שאחרי? כאמור, היהודים החילונים ימותו ומצד שני ימותו מעט מאוד מהמגזר החרדי והערבי. המשמעות היא שכוחם הפוליטי יגדל לאין ערוך.

לסיכום, לצערי, סופה של כבר הוכרע. זה דומה למשחק שח או דמקה שאתה הקפת את היריב אבל עדיין נותרו לו כמה מהלכים טיפשיים לשחק אבל אף אחד מהם לא ישנה את התוצאה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איראן מדינה ענקית עם 70 מליון אנשים. לפי פרסומים זרים יש לישראל יכולת מכה שנייה. אבל לדעתי נכון לעכשיו היכולת הזאת לא מספיקה להשמיד מדינה כמו איראןן (דבר שממילא אף אחד לא רוצה לעשות, גם במקרה שנותקף, התגובה שתבוא לא תהיה במטרה להרוג את כל 70 מליון האזרחים באיראן, וגם לא חצי מהם).

דיברתי על סוריה לא על איראן..

שהיהודים החילונים, שהם אלה שמחזיקים בפועל את המדינה (ואני לא מתכוון רק לשירות צבאי ומיסים אלא למקצועות החופשיים, רפואה, הנדסה, מדענים, כלכלנים...) הם אלה שיפגעו. לכן חצי מיליון מהם שימותו והלכה המדינה. עכשיו קחו בחשבון שמס' גדול מהם מתו ומס' לא קטן יהגר...

אתה בכלל אז לאיודע כלום על הציבור הדתי.. (אני לא מדבר על החרדי)

לסיכום, לצערי, סופה של כבר הוכרע

אלא אם כן יעשו משהו לפני שיהיה מאוחר מדי..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אלא אם כן יעשו משהו לפני שיהיה מאוחר מדי..

לצערי לא מדובר רק מהטילים של איראן. כל המדינה לא בנויה על יסודות מוצקים ואי לכך לא תשרוד לאורך זמן. העובדה שבעבר הרחוק, רחוק מאוד, היתה ריבונות יהודית שאנחנו ככל הנראה צאצאי אותו עם אינה רלוונטית. אם לך מותר לחדש ריבונות למה לאינדיאנים אסור? בעצם עזוב את זה עכשיו.

שים לב שאף אחד לא חושב למה הם רוצים בכלל לפגוע בנו כי הרי אין לנו שום סכסוך איתם. לב הבעיה הוא הריבונות הזרה בחלקת אדמה שהעולם המוסלמי והערבי רואה בה כשייכת לו. הצד היריב לנו התברך באורך רוח ולא נהנתנות כדוגמת החברה הישראלית. החברה הישראלית חושבת "יאללה, למה שלא נוותר להם על השטחים. רע לא יכול לצאת מזה כי בלאו הכי אנחנו לא גרים שם" "את הכסף שמשקיעים שם אפשר להשקיע בחינוך ובסיוע לנזקקים" "הכיבוש גורם להם לשנוא אותנו ולכן כשהוא ייפסק לא תהיה סיבה לשנוא אותנו". ויש גם דוגמאות שאני שומע מסטודנטים שעושים מילואים והם בעד לצאת מהשטחים בגלל עניין המילואים שלדעתם יצטמצם.

לכן, פרק איראן והטילים הוא עוד פרק בספר. זה לא שאם מחר הבעיה תיפטר אז יהיה פה שמח ושלווה. ההגירה כאן שלילית משנת 2002 וזה לא מקרי. באותה שנה היו פיגועים ואנשים (ואני ביניהם) הבינו שהסכסוך יותר עמוק ממה שנדמה לך.

כשמנתחים את הנתונים מגיעים למסקנה בלתי נמנעת שהמשכילים עוזבים/נוטים/בעלי פוטנציאל לעזוב ואילו הערבים לא יעזבו. כנ"ל החרדים. תוסיף לכך את הילודה שלהם ואת האוכלוסייה היהודית החלשה שתישאר. מה קיבלת?

עכשיו תחשוב שימותו מאות אלפים מהאוכלוסייה שכבר כיום לא עומדת בנטל...

הנה שני קישורים : http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3437757,00.html http://news.walla.co.il/?w=/94/932099

מילה קטנה לגבי הדתיים שציינת, מעצם הגדרתם דתיים-עמדתם קרובה יותר לחרדים מאשר לחילונים. ולמרות שהם נושאים בעול הם לא יכולים לשנות את המאזן הדמוגרפי. עזוב שטויות-תסתכל על המפלגות: יהדות התורה-6 מנדטים שכולם ממצביעים חרדים. ש"ס-12 מנדטים שלפחות מחציתם ממצביעים חרדים. ז"א שלפחות10% חרדים חיים פה. זה לא נתון זניח

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...