הוספת סאב וופר למערכת קולנוע ביתי - עמוד 2 - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת סאב וופר למערכת קולנוע ביתי

crazydiamond

Recommended Posts

גם אני מכיר את הרסיבר, מאוד בסיסי וצליל לא נעים.

אני חולק ההתנגדות להוספה של Sub כפי שנאמרה למעלה ואסביר מדוע:

בדולבי דיגיטל וDTS הערוץ הנוסף של LFE - Low Frequency Effects משמש להעברת אותות מידע בתדר נמוך בנוסף למה שמגיע לחמשת (או שבעת) הרמקולים.

אם מנתבים את המידע הזה לרמקולים העיקריים קורים שני דברים, הרסיבר מאוד מתאמץ להגביר את האות הזה בנוסף לאותות של הרמקולים הקדמיים (תחשוב שיש פיצוץ בתדר של 80 הרץ ותוספות של הפיצוץ בתדר 50 הרץ עבור הסאב - כולם יוגברו על ידי הרסיבר שסביר להניח לא יהיה מסוגל להוציא מספיק זרם לרמקולים הקדמיים).

דבר שני שקורה הוא שהרמקולים הקדמיים מקבלים זרם מאוד חזק שכולל גם מידע שאמור היה ללכת לרמקולים "הרגילים" (כלומר אמנם גדולים, אבל קדמיים) ואת האות שאמור היה ללכת לסאב. הם ברובם לא עומדים בזה חד וחלק ומה שקורה הוא שהבאסים מטשטשים כי הוופרים מאוד מתאמצים לתת את האותות הנמוכים.

לכן, המלצתי היא לא להעמיס את הרסיבר(בייחוד אם הוא לא איכותי במיוחד) גם בהגברה של האות של הסאב וכן ללכת עם סאב מוגבר בנפרד.

גם סאב מעפן (וזה כנראה כזה) יתן לעניות דעתי תוצאות טובות יותר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

THX, אתה שוכח דבר אחד פשוט מאוד. התוכן שנשלח לסאב נמצא רק בתדרים נמוכים, אמת. עם זאת, יש מספיק תדרים נמוכים שנשלחים גם לערוצים האחרים, לכן מבחינת הרסיבר זה לא ישנה הרבה.

מעבר לזה, הדבר הזה שאנחנו מסיבה כלשהי קוראים לו "סאב", הוא לא באמת סאב. זה וופר שמקרה הטוב מסוגל לרדת לתדרים של הרמקולים הרצפתיים שלו, וסביר להניח שגם זה לא.

בסופו של דבר, אנחנו יכולים לדבר עד מחר. מבחינה מעשית כולנו מדברים לשווא, בלי לבדוק אי אפשר לדעת. הכל כאמור עניין של טעם. יכול להיות שאני לא אסבול את התוצאה, אבל הבחור שפתח את הדיון יאהב אותה. מבחינת איכות, סביר להניח שזה רק יגרע, זו לפחות דעתי. מבחינת טעם אישי, יכול להיות שהוא יאהב. בדיוק כמו שיש אנשים שאוהבים של קליפש, סרווין, ושאר המקדחות.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנטולי אני מסכים אתך בנוגע לטעם האישי.

בנוגע לתדרים שנשלחים לרמקולים, רוב הרסיברים פשוט מוסיפים את הLFE לתדרים של הרמקולים הקדמיים שמוגדרים כגדולים ומפוצצים אותם והתוצאה ממש גרועה...

מסכים אתך שהסאב הזה מעפן, סביר להניח אבל שלפחות הקדמיים יעבדו טוב בלי הLFE ושהסאב יוציא הרבה רוח שיגרום לשומע להרגיש טוב יותר.

בוא נבקש ממנו חוות דעת לאחר החיבור...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קראתי את כל מה שנכתב כאן, סה"כ אני מודע לאיכויות של המערכת שלי, הדבר הכי איכותי בה הוא ה - פיוניר DV393. אני מקווה השבוע לנסוע לקחת את הסאב ולחבר אותו ונראה מה הוא יתן לי, כמובן שאני יודע שהוא גרוע ולא הייתי מוציא עליו אגורה אך כשזה בחינם זה שווה את הניסיון. אם זה לא ילך יש לי קטנים שמקורם במערכת 2.1 שהסאב שלה נשרף, אני אחבר אותם לסאב הזה ונחבר אותו לאחד המחשבים.

אני אעדכן בהמשך לאחר שאקבל ואחבר אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים זה פשוט מעצבן כשאנשים מדברים שטויות על רכיבים שהם לא שמעו מעולם. למה שלא תקשיבו למישהו שכן שמע את הציוד הזה?!

liran2001,david11, אם אתם לא מכירים את הציוד הזה לא צריך לזרוק סתם דברים לאויר.

אני במקרה מכיר את הרסיבר הזה (זוועת אלוהים), ואת הרמקולים האלה (ביחס למחיר הם סבירים לחלוטין). את הסאב הספציפי לא שמעתי, אבל נתקלתי במספיק סאבים דומים במחירים של מ-400 ל-1000 שקל (למערכת שלמה של סטאליטים וסאב עם מגבר). הדבר היחיד שזה יוסיף זה לכלוך בתדרים נמוכים. אם הוא יאהב את זה או לא אי אפשר לדעת, אבל איכות טובה יותר זה לא יביא לו בחיים. כל אחד והסטנדרטים שלו. אם זה בחינם, קח ותבדוק. אם אתה לא רוצה סתם להתחיל להתעסק עם זה, אל תדאג. אתה לא מפסיד הרבה.

Anatoli.

לפי דעתי, בגלל שהרמקולים אם אני לא טועה גם ככה גרועים בערך כמו הסאב - אז תוסיף את הסאב למערכת.

אנטולי, באמת, רשמתי את מה שכתבתי עם הסתייגות שאני לא בטוח, אז למה אתה זורק שאני או מישהו אחר מדבר שטויות ?!

ובקשר לרסיבר, אני גם שמעתי אנשים שסיפרו שרסיברים במחיר הזה של JVC נשמעים ממש על הפנים (למרות שזה לא בהכרח אותו דגם ספציפי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אבל זה בדיוק הבעיה. אתה כותב על סמך דעות של אחרים, ואתה כותב דברים עם הסתייגות. מילא אם זה כל מה שיש. אבל אני כבר עניתי לו, ומניסיון אישי שלי עם המכשירים, לכן אני אומר שעדיף לכתוב דברים תאכלס ולא כל מניי משפטים לא מבוססים שלא באמת משנים משהו.

דויד כבר פנה אליי בפרטי בנושא הזה, אבל אני רואה שצריך להסביר את זה בפומבי. אני מודע לזה שהטון שלי לפעמים קצת ישיר מדיי, ואני מניח שבתור משתמש ותיק בפורום כבר למדת את זה. לא צריך לקחת דברים ללב. הטענה שלי היא סך לדבר יותר לעניין, ולא סתם לכתוב דברים לא מבוססים.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מסכים איתך. אם מישהו שאל שאלה, הוא רוצה דיעות של אנשים. אם יש לי דיעה, גם אם היא לא מבוססת, אני מעדיף לרשום אותה בשביל שזה יעזור לו להחליט, ואם היא לא מבוססת אז אני רושם עם הסתייגות. ככה גם הייתי רוצה שאחרים יענו לי כשאני שואל משהו ומבקש דיעות של אחרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכתוב דברים לא מבוססים זה לכתוב שטויות. כנראה שנצטרך להסכים שלא להסכים.

בכל מקרה, אני לא רואה סיבה למשוך את זה הלאה. הוא יביא את המכשיר הביתה ויחבר. יאהב, מצוין. לא יאהב, שום נזק לא נגרם.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...