הוספת סאב וופר למערכת קולנוע ביתי - אודיו וקולנוע ביתי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

הוספת סאב וופר למערכת קולנוע ביתי

crazydiamond

Recommended Posts

שלום לכולם.

יש לי מערכת קולנוע ביתי פשוטה יחסית: מגבר של JVC מדגם 5022 (200$ בדיוטי פרי - זה מה שהתקציב אפשר), סט של 5 רמקולים של אלטקס (גם מהדיוטי פרי), של פיוניר DV393S.

השאלה שלי היא כזאת: אם אני אחבר סאב אקטיבי שבמקור בא עם עוד 5 כיחידה אחת (הסאב מהווה גם מגבר), של פילוט מדגם JN602 - הסט הפשוט שנמכר בסופרמרקטים ב 200 - 300 ש"ח. האם הוא יוסיף לי לסאונד? אני מדגיש כי הוא ישמש רק כסאב ולא יחוברו הרמקולים שבאו איתו. אני מתכוון שהוא יפיק את הצלילים בעלי התדר הנמוך והדגשה של פיצוצים וכו' בסרטי פעולה, ואולי אפילו במוזיקה מעת לעת.

מה דעתכם?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תבדוק מה הטווחים של הבאס שיש לך ברמקולים ( הריצפתיים ?) ומה טווח התדר הבאס בסאב וופר ואז תדע אם הוא מוסיף או לא

לי ניראה שהוא יוסיף טווח צלילים שלם שאין לך בדרך כלל ברמקולים ריצפתיים ( אם הם סטיליטים אז בטוח שצריך )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הרמקולים לא סאטליטים בכלל, אלא רצפתיים גדולים למדי, ונראה לי שהם בעלי טווח מלא (FULL RANGE). אך למרות זאת כשהוספתי באס למערכת מיני שמחוברת למחשב שלי , למרות שמחוברים אליה רציניים, הסאב הוסיף ומורגש הבדל בצליל עם או בלי הסאב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כמו שאמרתי גם אם הם רצפתיים - אבל לא חשוב

מה שאתה צריך לבדוק זה את טווח הרמקולים ( אם אני לא טועה שלך צריך להיות מעל ל 40 הרץ )

הסאב יוסיף לך את הטווח של מתחת ל 40 הרץ אבל זה בסאב נורמלי

מצאתי את הסאב שאתה מבקש לצרף - לא הייתי מתאמץ עליו - לא ניראה לי שהוא יכול להתאים - זה עגלה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מצאתי את הסאב שאתה מבקש לצרף - לא הייתי מתאמץ עליו - לא ניראה לי שהוא יכול להתאים - זה עגלה

בגלל זה הוא לא עולה לי! אני מקבל אותו ללא תמורה, אז אם הוא יוסיף אפילו מעט זה משתלם, השאלה רק האם הוא יוסיף. אם הוא יגרע כמובן שאין מה לדבר אך לא נראה לי שהוא יפגע בצליל הכללי, אני מקווה לבדוק עד סוף השבוע.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא עולה אז מה יש לשאול כאן ?

ומניסיון אני יכול לומר לך שאם אתה מוסיף אלמנט בעל איכות נמוכה בדרך כלל הוא לא יוסיף אלא יגרע

אני לא הצלחתי למצא את טווח הבאס שלו , אבל ניראה לי שהרמקולים שיש לך כבר מכסים את טווח הצליל שהוא מפיק לכן עד שלא תמצא את טווח הבאס שלו לפי עניות דעתי הסאב הזה רק יוריד את האיכות שכבר יש לך .

כלומר הצליל שלו לא יהיה נמוך ( באס ) יותר מהרמקולים שלך .

אבל היי בשביל השיעמום והניסיון ,,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא יתאים אז אין לי בעיה להועיד אותו למשהו אחר, אני יכול לחבר לו "אלק" סאטליטים ולהפוך אותו למערכת 2.1/4.1/5.1 בגרוש וחצי. אם גם זה לא יעזור אז תמיד הוא יכול להיות מעמד נחמד לעציץ (שאין לי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

david11, אתה מודע לעובדה שטווח התדרים שרשום בנתונים הוא בולשיט אחד גדול, ושבכלל נתונים של לא קשורים לתוצאה הסופית, נכון?

אין שום דרך לדעת בלי לבדוק. הסיבה היא פשוטה. למרות שמדובר ב"סאב" חרא במיוחד, גם המערכת שלך לא מרמה גבוהה במיוחד. עם זאת, לדעתי, היא טובה יותר מהצעצוע הזה שהם קוראים לו סאב. אני חושב שאם אין לך תקציב, עדיף שתישאר בלי.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא לא עולה אז מה יש לשאול כאן ?

ומניסיון אני יכול לומר לך שאם אתה מוסיף אלמנט בעל איכות נמוכה בדרך כלל הוא לא יוסיף אלא יגרע

אני לא הצלחתי למצא את טווח הבאס שלו , אבל ניראה לי שהרמקולים שיש לך כבר מכסים את טווח הצליל שהוא מפיק לכן עד שלא תמצא את טווח הבאס שלו לפי עניות דעתי הסאב הזה רק יוריד את האיכות שכבר יש לך .

כלומר הצליל שלו לא יהיה נמוך ( באס ) יותר מהרמקולים שלך .

אבל היי בשביל השיעמום והניסיון ,,

כן אנטולי חשבתי ככה גם אני

אמרתי לו שאם הוא מקבל את זה בחינם אז ^^^

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המגבר לא מוכר כי הוא דגם ישן יחסית שנמכר בשנים 2002-2003 בערך וגם אז הוא לא היה יקר במיוחד או להיט היסטרי: מגבר בסיסי עם איכות לא בשמיים שנמכר ב 200$ בדיוטי פרי או ב 1200 ש"ח בחנויות. להגיד שאני מרוצה ממנו יהיה לשקר, הסאונד שלו לא לטעמי בכלל ויש לו רק 2 כניסות דיגיטליות: אחת אופטית ואחת קואקסיאלית. אין לו אפילו כניסה לפטיפון.

הדגם המדויק הוא: RX5022.

בכל מקרה, בעיות תקציב מונעות ממני לרכוש מגבר חדש שלא לדבר על סאב חדש, אז אני מקווה שהקקמייקה של פילוט תתן LFE סביר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים זה פשוט מעצבן כשאנשים מדברים שטויות על רכיבים שהם לא שמעו מעולם. למה שלא תקשיבו למישהו שכן שמע את הציוד הזה?!

liran2001,david11, אם אתם לא מכירים את הציוד הזה לא צריך לזרוק סתם דברים לאויר.

אני במקרה מכיר את הרסיבר הזה (זוועת אלוהים), ואת הרמקולים האלה (ביחס למחיר הם סבירים לחלוטין). את הסאב הספציפי לא שמעתי, אבל נתקלתי במספיק סאבים דומים במחירים של מ-400 ל-1000 שקל (למערכת שלמה של סטאליטים וסאב עם מגבר). הדבר היחיד שזה יוסיף זה לכלוך בתדרים נמוכים. אם הוא יאהב את זה או לא אי אפשר לדעת, אבל איכות טובה יותר זה לא יביא לו בחיים. כל אחד והסטנדרטים שלו. אם זה בחינם, קח ותבדוק. אם אתה לא רוצה סתם להתחיל להתעסק עם זה, אל תדאג. אתה לא מפסיד הרבה.

Anatoli.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...