חלוקת אינטרנט חכמה או מתוזמנת ברשת ביתית. בקשה לפתרון בעיית חניקה - עמוד 2 - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חלוקת אינטרנט חכמה או מתוזמנת ברשת ביתית. בקשה לפתרון בעיית חניקה

ssib

Recommended Posts

את החלק התחתון לא כל כך הבנתי,

יש ראוטר שמסוגל לתמוך רק ב2 ב8 ב10 חיבורים בו זמנית ?

המספר נמוך לי מידי ,אבל אני מאמין שהם עשו בדיקה לא רעה בסך הכל.

המספרים בהחלט נראים מוזרים לפעמים. בגלל זה אני לא הייתי לוקח את הבדיקה הנ"ל כאמת מוחלטת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בחיבורים בו-זמנית.

נכון שתוכנות שיתוף פותחות הרבה חיבורים, אבל הרבה מהם נסגרים מהר יחסית.

מה גם שע"מ להוריד בקצב טוב לא צריך מאות חיבורים, מספיק כמה עשרות. בנתבים חלשים זה יגרום לקריסה, בנתב סביר ומעלה לא תהיה בעיה אם דואגים להגדיר נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בחיבורים בו-זמנית.

נכון שתוכנות שיתוף פותחות הרבה חיבורים, אבל הרבה מהם נסגרים מהר יחסית.

מה גם שע"מ להוריד בקצב טוב לא צריך מאות חיבורים, מספיק כמה עשרות. בנתבים חלשים זה יגרום לקריסה, בנתב סביר ומעלה לא תהיה בעיה אם דואגים להגדיר נכון.

Czar_salad

הנתב שלי נחשב חלש או סביר?

להגדיר נכון ז"א לא לא לפתוח יותר מידי פירים או מעט טורנטים, או שמדובר על משהו אחר/ בנוסף?

ואם כן ובהנחה שיש הרבה טורנטים, כמה פירים אני יכולה לפתוח? 200? 300? או שזה יותר מידי, וכמה פירים מקסימלי לטורנט? -פתחתי 20 כי גם ככה זה אפפעם לא עובר את זה, לרוב גם לא את ה- 7 זה בסדר?

וכמובן תודה על שאר התשובות

אגב, הראוטר שלי, או ראוטרים של EDIMAX בכלל לא מופיעים ברשימה שבלינק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנתב הזה הוא סביר בהחלט, יותר טוב מרבים ופחות טוב מאחדים.

לא צריכה להיות לו בעיה להחזיק את העומס של תוכנות שיתוף אם לא מגדירים הגדרות מטורפות.

אני אישית לא משתמש בטורנטים אז אני לא יודע להגיד לך בדיוק מה המספרים. את קצב העלאה אני לא מעלה מעל ה50% בזמן גלישה (בדר"כ יותר קל להגביל כמה שניתן בזמן גלישה ולתת מקסימום אפשרי, בלי לפגוע בהורדות, בזמנים "מתים"), אם פירים זה כמו מס' מספר המקורות באימיול אז 300-500 צריך להיות מספרים טובים, ומס' חיבורים זה משחק - יש מה שנקראה sweet spot שיתן לך את האיזון הנכון. אם אני לא טועה, זה צריך להיות בין 20 ל50, אבל אין לי נסיון בזה, כמו שציינתי.

ד"א, לגבי הנתבים ברשימה.

אין הרבה חברות שבאמת במתכננות ובונות נתבים מאפס וגם הן משתמשות ב90% בשבבים או ערכות שבבים של יצרנים אחרים.

כל השאר לוקחים את המוצר המוגמר, מכניסים אותו לקופסא משלהם, מדביקים את הלוגו של החברה ולא יותר מכך.

לכן, יכול להיות מאוד שהנתב נבדק תחת שם של חברה אחרת כי זה מה שנפוץ באותו מקום. ע"מ למצוא איזה רכיבים בדיוק נמצאים בנתב צריך לחפור קצת.

בנוסף, אני מניח שלא היו להם משאבים מספיקים למצוא ולקנות או להשיג את כל הנתבים שיש בשוק אז הלכו על מה שיש להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפעמים עדכון קושחה פשוט יכול לשנות את כל התמונת מצב של הביצועים.

הראוטר שלי של 3COM בקושי הגיע ל400 קילובייט ואחרי עדכון קושחה מהיבואן הוא מגיע בכיף למהירות המקסימלית של 900 גם באלחוטי

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לכל מי שאמר שהבעיה היא במספר החיבורים:

היתה לי מהירות של 1.5/128, והאימיול חנק לי הרוחב-פס, ככה שבקושי היה אפשר לגלוש בדפדפן.

עכשיו יש לי מהירות של 5/512. אני מפעיל eMule עם מגבלת Upload של 10KB/s, והוא מוריד עשרות קבצים במקביל, במהירות ממוצעת של 400KB/s. במקביל, אני מפעיל uTorrent עם מגבלת Upload של 40KB/s, והוא מוריד כ-10 קבצים במקביל, במהירות ממוצעת של כ-100KB/s.

בנוסף לכך, עכשיו אני יכול לגלוש בדפדפן במהירות, מבלי שה-eMule וה-uTorrent יפריעו בכלל לגלישה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...