האם הפיקסל תקוע, או מת? - מסכי מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

האם הפיקסל תקוע, או מת?

Trans_Europe_Express

Recommended Posts

שלום לכולם.

ברשותי צג LCD מדגם Flatron L1953TR, אותו רכשתי לפני כחודשיים.

עד הלום, לא היו לי בעיות עם פיקסלים (רק לכלוך, פה ושם). היום לפתע שמתי לב שיש לי פיקסל קטן ושחור ברקע כחול.

הפעלתי את UDPixel, העברתי למסך כחול לגמרי, ואיתרתי פיקסל שחור ורע בצד השמאלי התחתון של המסך.

ניסיתי להפעיל את אפליקציית ה UDPixel למספר שעות, אך ללא הועיל. ניסיתי את Jscreenfix לכחצי שעה, גם-כן, אין תוצאה.

גם "הלחיצות" לא עזרו. בכלל לא השפיעו על הפיקסל השחור, ברקע הכחול.

הייתי מעוניין לדעת האם אכן מדובר בפיקסל מת לגמרי, או פיקסל תקוע שאולי אפשר להציל. אני יודע שישנה מדיניות "נוקשה" של X פיקסלים עבור מימוש אחריות (לא יודע בדיוק כמה בLG, אשמח לדעת) אבל אני, כמו כל אדם אחר שנתקל בבעיה שכזו, בטח חושב שלא צריך לקבל מוצר תקול עבור מיטב כספך.

תודה בהקדם לכל המגיבים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פיקסל מת.

אי אפשר לעשות כלום וגם לא יחליפו לך מסך (יש מינימום של 4" במסכי 19").

תחייה עם זה - אני לא מאמין שזה יכול להפריע לך בעבודה.

אנשים, תפסיקו לעשות סיפור כזה גדול מפיקסלים מתים. הם חלק בלתי-נמנע מייצור LCD. אם היו מכריחים את היצרנים לזרוק כל מסך עם פיקסל מת אחד לפח, מחירי המסכים היו קופצים פי שניים. מעניין איך הייתם צורחים אז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איך זה חלק ייצור של LCD, אם הפיקסל לא היה שם כשקיבלתי את המסך?

לא יודע מה איתך. אני לא חושב שעבור הכסף שהצגים האלה עולים, אני אמור לקבל מוצר שיש בו אפילו כביכול פגם אחד כזה "מינורי".

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רוב הסיכוים שהחמצת אותו, כחול זה גל אור שלעין האנושית הכי קשה לקלוט בגלל מספר מועט יותר של קולטנים לרוחב גל זה.

בכל מקרה פיקסל אחת בפינה הוא לא סוף העולם, אני מסכים שבמעמד הקניה חשוב לבדוק אבל בתכלס ההשפעה של הפיקסלים

הללו על התמונה אפסית ובלתי מורגשת. מה שכן אני זוכר שראיתי בבירור את פסי המתיחה של שפופרת הטריניטרון שהייתה לי ב CRT.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סיכוי של 99% שהוא היה שם.

יכול להיות שהוא "נוצר" יותר מאוחר אבל הסיכויים קטנים מאוד.

הסיכוי ליצור בעצמך פיקסל מת במסך הוא גם קטן מאוד אלא אם תישבור פיזית את הזכוכית שמכילה את הגבישים הנוזליים

במקרה כזה זה דיי ברור שהשבר נוצר בגלל נפילה או מכת פטיש מכוונת כך שאחריות לא מכסה את זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תתפלא, אבל במסך של אח שלי הופיע פיקסל תוקע בגלל נגיעה קלה עם האצבע, ובמסך הנוכחי שלי יש לי פיקסל מת שהופיע שעה אחרי השפעלתי את המסך בפעם הראשונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בסופו של דבר מדובר בליתוגרפיה מאוד מדויקת ולמרות שבמסכי LCD מודרניים יש הרבה אמצעי Fail Safe

בכדי למנוע פיקסלים מתים בשלב הייצור או יותר מאוחר עדיין אפשר לגרום נזק ולעיתים אף נזק חמור.

פיקסל שמופיע זמן קצר אחרי הקניה סביר מאוד שהיה שם כבר למרות שקשה להוכיח לכאן או לכאן ואילו פיקסל שנוצר בגלל נגיעה

זה אפשרי אבל מאוד לא סביר. אישית אחרי הרבה ניסיונות פשוט לא הצלחתי ליצור פיקסל מת ואף יותר במסך LCD

עד אשר שברתי אותו לחלוטין כך שאני סקפטי שהדבר אפשרי מסתם נגיעה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...