עזרה בקריאה של MHDD.. חשד להארד דיסק תקול.. - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עזרה בקריאה של MHDD.. חשד להארד דיסק תקול..

demonshlomo

Recommended Posts

קיבלתי מחשב חדש השבוע, quad 8800gt 2gb ..

כאמור המחשב אמור לעבוד יחסית מהר, אבל מאז שקיבלתי אותו אני מרגיש שהוא לא מפקד כמו שצריך, ומיד שמתי לב שההארד דיסק עושה רעשים חזקים כשהוא כותב או עובד..

אני לא יודע אם אלו רעשים שאמורים להישמע, או שהוא לא בסדר, כמובן שיש לי אחריות, אבל לפני כל הסיפור של להחליף, אני רוצה לדעת בוודאות שהוא אכן יוצר את הבעייה.

הפעלתי את התוכנה MHDD וקיבלתי תמונת מצב, לצערי אני לא כל כך מבין אם המצב שם הוא בסדר או לא.

ההארד המדובר הוא מדגם wd3200aaks עם SATA 2 ו 16MB CACH..

הנה התוצאות:

30112007041hn7.jpg

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה זאת אומרת האם כל הדיסק נסרק?

הוא לא מחולק לחוצצים. הוא נסרק כשלם. והתמונה של הבדיקה היא אחיר שהתוכנה עברה 100% של הדיסק..

הוא אכן עושה תיקים מוזרים. אני פשוט לא יודע אם זה אמור לקרות או לא..

לשם השוואה ההארד דיסק הקודם שלי (WD 80 GB SATA) לא עשה את הרעשים האלה..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הכי טוב להשתמש בתוכנת בדיקה של היצרן עצמו

כי לא רק שהיא קלה יותר לשימוש היא גם תתן לך תוצאות שקל להבין

לדעתי mhdd פשוט יותר מדי טכנית ומסורבלת

הנה לינק לתוכנה של WD

http://support.wdc.com/download/dlg/Diag504cCD.iso

תעשה quick test ואם עבר אז גם extended

עריכה: תגיד יש לדיסק קשיח הזה כיסוי שחור או כסוף?

כי אם כסוף אלה רועשים במיוחד..

הסבר על הפונקציות:

SELECT DRIVE - Always choose this option first, as it determines which drive you will be working on.

QUICK TEST - This option tests your drive quickly for any major physical problems. (Please note: Although this option is safe and does not alter the data on your hard drive, Western Digital recommends that you have a current backup of your data).

EXTENDED TEST - This option checks your drive thoroughly and it can repair any correctable errors. (Please note: Although this option is safe and does not alter the data on your hard drive, some data loss may occur, depending on the errors found and the errors corrected. Western Digital recommends that you have a current backup of your data).

WRITE ZEROS TO DRIVE - The Write Zeros option, wipes any and all data off your drive. This option used when your data is no longer usable or recoverable. If you no longer need any data from your drive and would like to start over, run this option to set your drive to an as new condition. NOTE: Please make sure that you have selected the correct drive to perform this function on as once ran, no data will be recoverable.

VIEW TEST RESULTS - You can see the results of the test you just performed

PRINT TEST RESULTS - Test results can be printed with this option. printers are not supported

LOG FILE OPEN/CLOSE - You can access the log file which is generated automatically

ENTER AND PRINT RMA INFORMATION - Information pertaining to each drive tested can be customized and printed with this option.

HELP - Brief descriptions of each option in addition to explanations of error codes are available in this option.

QUIT - Reboot your system once you have completed the selected tasks

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוף, אז בדקתי עם תוכנת הדיאגנוסטיק של .

גם בבחינה הקצרה וגם בארוכה, לא נמצאו תקלות.

אך כמו שראינו למעלה בMHDD נמצאו שני סקטורים פגומים.

אני יודע שההארד דיסק אמור להיות רועש מהרגיל, אבל לפי מה שהבנתי הרעש אמור לנבוע מהמהירות של הסיבוב.

אך אצלי הרעש, להערכתי, נובע מתזוזה של המחט. הוא משמיע תיקים כאלה. מאוד מאוד מהירים.

למישהו יש בנצמארק שאפשר לעשות לפיו השוואה עם 3200AAKS אחרים על מנת לדעת בוודאות אם הדיסק תקול?

נ.ב

למקרה שהוא באמת תקול.

יש למישהו מאזור השרון הארד דיסק עם 150 גיגה להלוות לי? :P

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מבין למה אתה חושב שיש 2 סקטורים פגומים.

סך הכל לקח ל MHDD יותר זמן לגשת אליהם, אבל הם בסופו של דבר כן נגישים וקריאים.

בנצ'מרק והשוואות ביצועים אתה יכול לעשות עם SISOFT SANDRA

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוריד מכאן

תכנס למעלה ללשונית Benchmark ומשם ל-Physical Disks

תעשה ריפרש (למטה באיקון של 2 החצים הכחולים).

הוא יציג את הביצועים שרשם ויתן לך בצד לבחור דיסקים דומים בשביל להשוות לתוצאות שלהם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...