Intel Presscot- למתעניינים כנסו... - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

Intel Presscot- למתעניינים כנסו...

-CosmicFire-

Recommended Posts

לפי ההשוואה הבאה:

Northwood

533Mhz bus (currently, last models will come with 800MHz bus, but they will cost a lot)

L1 cache = 8k

L2 cache = 512k

SSE2

Hyper Threading I

Presscot

800Mhz bus (last models will come with 1066MHz bus)

L1 cache = 16k

L2 cache = 1M

SSE2 + PNI (Presscot New Instructions)

Hyper Threading II

אתם יכולים לראות שהפרסקוט הוא באמת KICKASS

ביצועים הרבה יותר טובים מהנורטווד...

יגיע עם הסוקט החדש: Socket T כלומר בלי פינים מבוסס על מגע כמו הטאג'ס...

ויתן ביצועים הרבה הרבה הרבה יותר טובים באוברקלוק (לא רק לפי נתונים אילו) עם הקירור המתאים כמובן...

*בנתיים בכל מקום אמין שקיבלתי פרטים עליו היתה כתובה מילה אחת "Revolution" !!!

עכשיו אני בנתיים חוסך הרבה כסף לדבר הזה וההורים שלי יתנו לי כל מה שאני יצתרך (פיצויים על הכלכך הרבה זמן שאני מחכה לו עם P3 550) בשביל להשלים מערכת מצויינת שתחזיק הרבה זמן + (שזה כבר החלק שלי)...

עכשיו פעם שמעתי איפהשהו שהוא אמור לצאת בסביבות יולי-ספטמבר

עכשיו קיבלתי הודעה שהוא יצא בסוף השנה במהירות של 3.4 ואחר כך 3.8 כנראה שבספטמבר 3.4 ...

עכשיו יש אנשים שיש להם יותר פרטים לגבי תאריכי היציאה שלו שאני ידע פחות או יותר עד מתי אני יצתרך לחכות ומתי אני יתחיל לשמוח?! ;) ;) :) :) :D :D

אני ימשיך לעדכן בנושא הזה עם תגובות מאינטל ועוד הרבה הרבה חדשות אני מכווה...

ביי לבנתיים :]

***אאא ודבר אחד ששכתי להזכיר :]

"It will leave in DUST" ציתות מעוד מקור אמין מאד!! :}}}}

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרסקוט עדיין משתמש בסוקט 478.

התוכניות כרגע מדברות על ספטמבר, אבל מוקדם מדי לדעת וזה גם תלויי ביכולת של להוציא מעבד חדש.

פרסקוט כנראה יהיה עם T

אני שמעתי שהוא ישאר עם 478 אבל עכשיו קיבלתי מידע וככול הנראה היצור שלו יתחיל בסביבות יולי וההפצה בספטמבר. והא אכן יקדים את הטזאס ויגיע אלינו עם T

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפרסקוט אכן יכולל מהפכה במחשבים :) והראשונים שיצאו יהיו בליטוגרפיה של 0.09 מיקרון מה שאומר שאם יהנדסו אותם טוב 3.4GHZ ב0.09 תוכל לעשות חתיכת OC לפחות של 40% בלי להתאמץ בנוסף הוא יבוא עם HT2 מה שאומר שהוא ייתן מספיק כוח עיבוד לכל דבר בשניות.

מה שמעניין אותי זה, כאשר תגיע ל0.065 מיקרון הם יבנו עד 14GHZ בערך והם לא יכולים לרדת מ0.065 בגלל שזה פוגע בסטטיסתיקת הטרנזיסטור, מה אז?

הם יצתרכו לעבור מוליך לסוג שונה של סיליקון מה שאומר שכולנו ניצתרך לעבור למערכת הפעלה שונה ותוכנות שונות וייתמכו במעבדים אלו, שום תוכנה של עכשיווים לא תעבוד על חדשים בלי אימולטור :-\ :-\ :-\ .

ד"א

IBM הצליחו לבנות לפני חצי שנה בערך מעבד על המוליך השני (ישנם שלושה מוליכים) שעבד במהירות מינימום של 100GHZ

;D ;D ;D

can hardly wait!!!

יאיר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון לא יהיה לא SOCKET T 100% כי יוצאים כבר לוחות אם לפרסקוט ואין להם סוקט אחר מה478

דבר שני אין לך מושג איך יהיו הביצועים שלו ולא בטוח שהוא יכולל כזאת מהפכה אלא רק שיפור כמו שכל דור חדש של מעבדים מביא.

ולגבי מהירויות שעון, אז לפי דעתי התקדמות הטכנולוגיה היא לא רק עוד סתם 1000MHZ אלא תכנות חכם יותר ומתמטיקה מתקדמת יותר,

לדוגמא - כרטיסי מסך, RADEON9700PRO משתמת בטכנולוגויות כמו AA וSMOOTHVISION ובכלל כל הדרך שבה הוא פועל ולא רק הוא אלא כל כרטיס היא על ידי שפה מתמטית, חישובים שונים ונוסחאות ולפי דעתי אלא הדברים שנותנים את שיפור הביצועים האמיתי.

ועוד דוגמא - DIRECT X 9 חוץ מ 1101010101001101010101010101010101111010101 זה כלום, אבל ! המספרים האלה גורמים למהפכה גרפית וכל זה לא נוצר על ידי מגה הרץ כי מגה הרץ זו רק מידה של מחזורים בשנייה וחוץ מזה כלום.

אבל אני לא שולל את זה שזה כן ישפר המון כי בכל זאת אחרי הכל גם הליבה עצמה שונה וכל ההנדסה של המעבד ולוחות האם שונה, אז כן יש סיכוי שנראה שינוי מסוים אבל לא נראה לי שלמישהו יש מושג מהו השינוי חוץ מלפמתחים עצמם וכל המספרים שאתרי החומרה זורקים זה נתונים, נכונים אמנם אבל סתם נתונים שלא יכולים לומר לנו הרבה חוץ מלפרסם את ולהביא עוד עניין בקהל אוהבי החומרה וככה ליצור עוד כניסות לאתר וככה הם יקבלו עוד כסף על פרסומות - סתם תיאוריה מטורפת בסוף, אולי אני סתם אידיוט P:

P.S

כן CF זה אותו MORTAR שאתה מכיר ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עכשיו אני בנתיים חוסך הרבה כסף לדבר הזה וההורים שלי יתנו לי כל מה שאני יצתרך (פיצויים על הכלכך הרבה זמן שאני מחכה לו עם P3 550) בשביל להשלים מערכת מצויינת שתחזיק הרבה זמן + (שזה כבר החלק שלי)...

עכשיו פעם שמעתי איפהשהו שהוא אמור לצאת בסביבות יולי-ספטמבר

עכשיו קיבלתי הודעה שהוא יצא בסוף השנה במהירות של 3.4 ואחר כך 3.8 כנראה שבספטמבר 3.4 ...

עכשיו יש אנשים שיש להם יותר פרטים לגבי תאריכי היציאה שלו שאני ידע פחות או יותר עד מתי אני יצתרך לחכות ומתי אני יתחיל לשמוח?! ;) ;) :) :) :D :D

אני לא חושב שזו חשיבה נכונה. עד כמה שהוא יהיה פריצת דרך תוך שנה וקצת הוא יהפוך למעבד הLOW END של (ראה מקרה 4 2GHZ שלפני 2 חופשים יצא במחיר מפוצץ ובהתחלת השנה כבר עלה 1000ש"ח) ואתה תזכור ששילמת עליו כ3000 ש"ח וחלמת על ביצועים לכל החיים :-\

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתם אומרים נכון..

גם כשיהיה מעבד של 10GHZ אחרי שנתיים שלוש כבר יהיה שווה לתחת...

אני יבדוק שוב על הסוקט כי ראיתי שהוא יגיע עם T כמו של הTEJAS.

אני יבדוק את העניין הזה...

אני אמור לשים לו מים רציני מאד ולכן אני מצפה לאוברקלוק גדול יחסית...

טוב בנתיים רק אפשר לחכות ולראות כשיהיו לי עוד עידכונים אני יעדכן פה :]

*err mortar bro :D :D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עזבו שהכל מדהים והכל סבבי אבל מי צריך מעבד של יותר מ2 ג'יגה שגם זה מוגזם !?!?

3 ג'יגה !!? לפני שנה -שנתיים זה היה - לפי דעתי שוק המעבדים איבד שליטה!

חייבים לעצור את הטירוף :o

המהירויות כבר ניהיו מוגזמות והמחירים בהתאם-ואין משתמש פרטי אחד שבאמת צריך כוח כזה..

בכל אופן אתם לא תתפסו אותי מוציא 4 אלף ש'ח על מעבד :bash:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לירן- בדכ הייתי נותן לך תשובה מתפלצפת ומנומקת ואתם יודעים שאני כיול אבל השעה עכשיו היא ארבע וארבעים לפנות בוקר ואין לי כח להתלצפויות ולכן במילה אחת אתה טועה בגדול ככל שעובר הזמן המהירות הנדרשת ממעבד עולה ולכן גם מהירות המעבד עולה זה מין מעגל קסמים שכזה אז ללא התפלצפויותת מיותרות לילה טוב אני הולך לחרופ!!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואי אני זוכר שיצא פנטיום שתיים 450 MHZ

ושאלתי את עצמי:

" למה לעזזל אני צריך מעבד כZה מהיר?"

או במילים אחרות : תמיד שוק התוכנות יתאים את עצמו לשוק החומרה ולהיפך

זה שתי שווקים שתלויים אחד בשני ומתפתחים אחד בתלות של השני.

הסיבה לכך שמשחק ברמה של אנריל 2 יצא היום זה בגלל התפתחות המנועים הגראפים במשך הזמן

אך התפתחות המנועים הגרפים זה תוצאה של התפתחות כרטיסי תלת המימד.

התפתחות כרטיסי תלת המימד באה כתוצאה מהתפתחות המנועים הגראפים עצמם כלומר , בכל פעם צד אחד מושך את השני לעשות משהו בעל עוצמה גדולה יותר , הדבר הוא אותו דבר לגבי זכרונות או מעבדים.

או כל דבר אחר.

יש גם את הגורם הכלכלי של היצרניות למיניהם אבל לא אכנס לזה.

לסיכום:

על כל התפתחות טכנולוגית שתהיה , יבוא משהו שיבנה בהתאםפ לה וידרוש אותה .

לכן השאלה שלך למה צריך מעבד 2 גיגה הרץ היא מיותרת מפני שברגע שיוצא מעבד כזה , יהיה כבר מישהו בעולם שיתכנן משהו

שיעבוד עם המעבד הזה ויהיה תלוי בו.

( לדוגמה משחק כמו אנריל 2 שבשביל לשחק בו ברמה של 1280 על 1024 , עם AAX8 וASX3 אתה זקוק למעבד וכרטיס מסך מאוד חזקים

לא היה מפותח מנוע ברמה כזאת , אם לא היו מוציאים מעבד GHZ2.0 עד היום)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל אופן אתם לא תתפסו אותי מוציא 4 אלף ש'ח על מעבד :bash:

אותי כן :]

ולפי דעתי אתה לא ממש צודק...

היום יצא מעבד במהירות של 4

ב2008 אמור לצאת מהירות של 9-10

זה התפתחות תכנולוגית שאי אפשר לעצור

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

להוציא 4000 ש"ח על מעבד בזמן שיש לך ב 1200 ש"ח מעבד שמספק 80% מהביצועים זו שטות.

90% מהאנשים לא עושים שום דבר עם המחשב שלהם מעבר להדפסת עבודות וגלישה באינטרנט, הם בטוח לא צריכים שום דבר גבוהה מ 1.0GHZ. ה 10% הנותרים לעומת זאת תמיד יוכלו להנות מכל תוספת אפשרית, זו עדיין לא סיבה להשקיע 4000 ש"ח על מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...