מה קובע את מהירות העבודה במחשב? עריכה: מתברר שאין בארץ גלישה אמיתית מעבר ל-1.5M! - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה קובע את מהירות העבודה במחשב? עריכה: מתברר שאין בארץ גלישה אמיתית מעבר ל-1.5M!

אישי555

Recommended Posts

עזבו מה שכתוב פה. עברו להודעה הראשונה מעמוד 2

רציתי לדעת מה משקלו של כל אחד מאלה לתוצאה הסופית: זיכרון , וירטואלי, מעבד, מהירות מעבד, מהירות דיסק קשיח, מהירות גלישה, טמפ' (של מה? של המעבד? של הלוח אם?)

שכחתי עוד משהו? האם גם עומס על הדיסק קשיח גם משפיע? והאם זה גם עובד הפוך, למשך אם יהיה המון מקום אז הוא יעבוד מהר יותר?

אם אני רוצה לשפר את מהירות המחשב, את מה עליי לשפר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תשדרג את המעבד

זאת תשובה שמתאימה להכל?

תלוי בדר"כ לאיזה שימוש.

לכל מיני דברים. לדוגמא האינטרנט - היה לי מהירות 1.5 מגה ושידרגתי ל 2.5 מגה ולא הרגשתי שיפור רציני. וזה היה עם המחשב הקודם שהיה באמת עגלה. וגם לאחר שידרוג רציני הרגשתי שיפור אבל לא כפי שציפיתי

מה התפקיד של כ"א מהדברים שציינתי? לכ"א יש נגיעה למשהו אחר? למשל לאינטרנט/לעבודה בדיסק/לפתיחת תוכנות רבות

האם בשביל גלישה באינטרנט חשוב שיהיה הרבה RAM? נראה לי שפעם ראיתי או קראתי איפשהו שאפשר לבדוק כמה המחשב מנצל מהמעבד ומהזיכרון. כך אוכל לדעת יותר טוב מה סתם יושב אצלי ומה כדאי לשדרג

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תפקיד של המעבד זה לבצע חישוביים לוגיים וכביכול לשלוח לכל רכיב את הפעולה שלו בשביל לעזור לו

מעבד טוב יעזור לדוגמא בקידוד סרטים

זיכרון ראם זה יותר לתוכנות או כבדות או הרבה תוכנות בבת אחת

עם משחק כבדדדדד מאוד כמו לדוגמא lineage אם יהיה לך 512 מגה ראם אז עד שיעלה המשחק אוווו

אם יהיה לך 2 ג'יגה אתה תוכל לעלות 2 משחקים ביחד ולא להרגיש

הארד דיסק? העתקה יותר מהירה וכו'...

במשחקים הכי חשוב זה כרטיס מסך שהוא בעצם מבצע חישובים גראפיים

עד לא מזמן יצא גם כרטיס פיסיקלי שהוא נועד להוריד מהכרטיס מסך את החישובים הפיסיקליים ובכך להקל עליו

מה הכי חשוב?

למשחקים? ראם וכרטיס מסך

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מדבר על עבודה שוטפת בווינדוס אז כמות הזיכרון ומהירות המעבד (אני גם מדבר על המעבד וגם על המהירות זה בעצם אותו דבר) כמובן שזה לעומת איזה ווינדוס אתה משתמש אל תצפה מאותו מחשב שיעבוד באותה מהירות בXP ובוויסטא

אם אתה מדבר על משחקים אז הסדר הולך ככה

כרטיס מסך

מעבד

זיכרון לעומת הווינדוס (1GB למשל על ו2GB על וויסטא לאותו משחק)

עיצוב גרפי ודומיו זה בעיקר מעבד וזיכרון זה תלוי אבל איזה עיצוב

אם אתה עושה עבודות קטנות בPS או בCOREL אתה לא תצטרך יותר מג'יגה

אבל ככל שהעבודה נהיית יותר ויותר גדולה למשל בCOREL (אמא שלי עובדת עם זה) הדרישות עולות בצורה מטורפת

עכשיו בנוגע לגלישה באינטרנט זה הרבה יותר תלוי בספקית ובכמות הזיכרון שלך (בוא נגיד את זה ככה, אם אין לך EXPLORER 6 הדפדפן שלך לוקח הרבה זיכרון)

ספקית עם פינג נמוך יותר לשרת של האתר תתן חווית גלישה הרבה יותר טובה מאשר ספקית אחרת עם פינג גבוהה יותר

המהירות פה לא ממש משנה כי האתרים לא כל כך גדולים (מקסימום יש כמה וגם זה לא משהו רציני)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זאת תשובה שמתאימה להכל? לכל מיני דברים. לדוגמא האינטרנט - היה לי מהירות 1.5 מגה ושידרגתי ל 2.5 מגה ולא הרגשתי שיפור רציני. וזה היה עם המחשב הקודם שהיה באמת עגלה. וגם לאחר שידרוג רציני הרגשתי שיפור אבל לא כפי שציפיתי

מה התפקיד של כ"א מהדברים שציינתי? לכ"א יש נגיעה למשהו אחר? למשל לאינטרנט/לעבודה בדיסק/לפתיחת תוכנות רבות

האם בשביל גלישה באינטרנט חשוב שיהיה הרבה זכרון RAM? נראה לי שפעם ראיתי או קראתי איפשהו שאפשר לבדוק כמה המחשב מנצל מהמעבד ומהזיכרון. כך אוכל לדעת יותר טוב מה סתם יושב אצלי ומה כדאי לשדרג

בשביל גלישה יומיומית באינטרנט לא צריך מחשב חזק. אפילו פנטיום 4 מלפני 6 שנים יעבוד טוב.

אם האינטרנט שלך איטי,רוב הסיכוים שזה נובע מספיואר,,וינדוס לא מתוחזק טוב (חשוב לבצע איחוי קבצים (Defrag) כל כמה זמן,יש לזה השפעה עצומה על הביצועים),ספק לא משהו - או שילוב של כמה גורמים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הכי חשוב?

למשחקים? ראם וכרטיס מסך

לזיכרון תועלת מוגבלת מאחר ואחרי 2 ג"ב כבר לא תראה שיפור גדול

כרטיס המסך חשוב מאחר והוא יאפשר לך גרפיקה איכותית ברמה של סרט

המעבד הכי הכי חשוב, זה המנוע שיאפשר לכל העסק לזוז ובלעדיו לא יהיה כלום

יחס טוב זה להשקיע בכרטיס המסך, לפחות את המחיר שהשקעת במעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני בהלם!

קראתי את הכתבה על המהירות החדשה של בזק-8 מגה, וקראתי גם את התגובות. שימו לב לתגובה מס' 16. נכתב שם שלא משנה המהירות, כי זה רלוונטי רק לאתרים מהארץ. מכיוון שפקפקתי בזה החלטתי לבדוק בעצמי. התוצאות מוכיחות שלא היה ולו אתר אחד בחו"ל שנתן הורדה מעל 1 מגה!!! ואני כמו מטומטם חשבתי להגדיל את ה-2.5 מגה שיש לי (ואת זה רואים טוב שאכן אני מקבל הורדה במהירות כזו בבדיקה מהארץ).

הנה הכתבה: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3475730,00.html

מצ"ב התמונה עם בדיקות מארה"ב ואירופה.

צירוף מקרים שהיתה כתבה שעזרה לפתור את הבעיה שלי. מסתבר שאין כלום עם המחשב. הבעיה עם האינטרנט בארץ ולזה כנראה אין פתרון.

תגידו, למה עובדים עלינו? למה מוכרים לנו שקרים? אם אין ביכולתם לספק מהירות אז למה לא מציינים שהמהירות הגבוהה מיועדת לאתרים מהארץ בלבד?

מישהו יודע איך זה בחו"ל? האם מישהו שגר בצרפת גם כן המהירות "בפועל" לאינטרנט היא 1 מגה? (בהנחה שרוב רובם של האתרים מרוכזים בארה"ב)

אני מעוצבן רצח! הייתי יכול להישאר במהירות 1.5 מגה ולחסוך כ-30 שקל בחודש

מי שרוצה לעשות את הבדיקה שיפנה לאתר הזה http://speedtest.net/

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...