שיתוף קבצים בין XP לאובנטו , עזרה! - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שיתוף קבצים בין XP לאובנטו , עזרה!

Galos

Recommended Posts

שלום לכולם,

יש לי 2 מחשבים שאני מעונין לשתף בינהם מידע , שיתוף קבצים , כמו כן יש לי ראוטר של D-LINK 624 ששניהם מחוברים אליו (חוטית) ולשניהם יש גישה לאינטרנט , כך מה שנותר זה שיתוף קבצים בין אחד לשני (לא באמצעות RDT) . אני מעונין ליצור בינהם שאחד יוכל לראות את הכונן של השני.

מה הדרך הקלה ביותר והנוחה ביותר לעשות זאת.

עשיתי חיפוש ומצאתי את SAMBA (גרסה 3.0.27 )אך ללא הועיל בעניין התסבכתי קצת... האם יש דרך יותר פשוטה\נוחה ?

במידה ואין דרך אחרת ועלי להתשמש בSAMBA מישהו מוכן להסביר מהן הפעולות הנחוצות שדרוש לעשות בצורה פשוטה , קראתי את המדריך שיש שם באתר וזה לא ממש מובן ... מפנים אותך כל פעם למקום אחר במקום להסביר...

תודה מראש ,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תשמע אני לא יודע איך זה אמור להיות אבל אצלי ברגע ששיתפתי במחשב עם הווינדוס תיקיה מסויימת הוא הופיע בnetwork בלינוקס ויכולתי לגשת אליו בלי בעיה ובלי שום הגדרות נוספות

ואני חושב שיש לציין שיש לי גירסה 7.1

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם!!!

אני אבדוק את העניין עכשיו והעדכן אתכם...

גל

עדכון :

קרפד - מה שעשיתי עכשיו זה לשתף כביכול תיקיה והיו לי 2 אופציות של שיתוף פשוט בחרתי את שניהם (אחד ללינוקס ואחד לווינדוס) ולפי מה שאני רואה שהוא מוריד ומתקין זה סמבה . עדכון בהמשך...

אריק -

אז ככה אני עובד גם עם אובנטו 7.1 . ואכן כשבדקתי ראיתי את התיקיה של השיתוף של הווינדוס . הבעיה נכון לעכשיו היא שאני לא מצליח להכנס אליה . הוא מעלה לי חלון שאני אמור להכניס סיסמא כביכול , אבל אין לי סיסמא לווינדוס (אולי זה כמו בRDT שאני צריך סיסמא להתחבר? אחרת הוא לא נותן? אני אנסה זאת..) .

מה שמופיע לי זה

username :

domain :

password:

את היוזר הוא מאתחל לבד וגם את הדומיין... ניסיתי בלי סיסמא וניסיתי עם סיסמא וזה לא עבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום !

הבעיה נפתרה (למחצה) .

מה שעשיתי (למי שירצה לעשות זאת בעתיד ) :

התקנתי את סמבה (אפשר לעשות זאת ע"י שיתוף ספריה בלינוקס והוא כבר מוריד ומתקין לבד (לדעתי הכי נוח ;) ).

דבר שני הגדרתי בוינדוס ביתית... הוא עושה אתחול למחשב... ויש .

אחרי זה בדקתי ואכן אפשר לראות את הכוננים של הווינדוס דרך הלינוקס אפשר להעתיק קבצים גם וכו'...

מה שכן הקבצים צריכים להיות ממוקמים בספריה Shared Documents בוינדוס אחרת לא ניתן לשתף קבצים.

עכשיו למה אמרתי שהבעיה נפתרה למחצה כי אכן אני יכול לשתף קבצים אך לגשת לשאר הכוננים שלי C ו E בווינדוס אני לא יכול

הוא שוב פעם מבקש סיסמא וכו' הוא רושם לידם סימן של דולר $ אם זה עוזר למישהו... דוגמא : C$ E$ :ex

בכל מקרה השיתוף עובד.. תודה על העזרה.

אם תוכלו לפתור לי את הבעיה שאני אוכל לגשת לכל הכוננים אני אודה לכם.

תודה מראש ,

גל

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...