חיבור 2 מאווררים לאותה יציאה בבייבאס - עמוד 4 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

חיבור 2 מאווררים לאותה יציאה בבייבאס

waizman

Recommended Posts

1. איך חישבת 2.5A - ובכל מקרה 2.5A תצטרך 2 ערוצים.

2. ניתן לכוון את מתח המוצא ע"י מעגל פשוט - יש 3 רגליים input,output,adjust :

לinput אתה מחבר את המתח החיובי - הוא המתח המקסימלי האפשרי.

לadjust אתה מחבר נגד אחד בטור עם הפוט' השלילי ואחרי הנגד הזה אתה מוציא נגד נוסף שיחובר ל - output במקביל

הפוט' החיובי היוצא מהoutput הוא 1.25*(r1/r2+1) כשהמקסימום הוא הפוט' החיובי בו הזנת את input.

אני אעלה שרטוט כשאחזור מהעבודה...

(אגב יש בתוכו גם oveload protection כך שגם אם תחבר צריכה גדולה מדי הוא פשוט הופך לנתק)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

קודם כל אתנצל מראש על איכות השרטוט (הירודה) - מחר אפרסם משהו טוב יותר - באמצעים שברשותי כרגע - זה הטוב ביותר...

שני נגדים r1,r2 הם הקובעים את המתח היוצא.

באפשרותך להוציא מתח קבוע למשל אם תספק מתח של 12V

r1=470 ohm

r2=100 ohm

מתח המוצא יהיה שווה ל- 7.125V

אם תבחר את r1 כנגד משתנה (מה שאני עשיתי) קיבלת ריאובס (כמו בשרטוט - למרות שאצלי יש גם קבלים - שאינם מופיעים בשרטוט לביטול רעשים).

אגב אתה יכול גם לקנות במקום lm317 את הlm350 או 348 שמוציאים 3A ו 5A אני כבר לא זוכר בדיוק מי מהם מוציא איזה ערך.

*** מצטער על חוסר הפירוט - מחר אוכל לפרט יותר (בעיות זמן/מילואים/לימודים/עבודה...)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן - כמו שכתבתי - יש 2 אפשרויות - לחבר פוטנציומטר/ריאוסטט ואז קיבלת ריאובס - או לחבר נגד בגודל קבוע עם ערכים כפי שכתבתי (470 במקום הפוטנצ' ו-100 במקום השני שבמקביל) ואז קיבלת מ-12V את ה 7V הרצויים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנוסחה היא

1.25*(1+r1/r2) = מתח מוצא, כשכמובן מתח המוצא לא יכול לעבור את המתח המקסימלי...

לכן 1.25*(470/100+1) =7.125 -> אם סיפקת 12V והשתמשת בנגדים 470 ו 100 אוהם קיבלת 7V

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סבבה

אתה עובד עם אותם נגדים?

עוד שאלה - איך אני בדיוק מתאים את המייצב מתח לבייבאס?

יעני לאן הוא מתחבר?

* השרטוט בת'רד הזה (דף 2)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא עובד עם הנגדים האלו - אצלי יש פוטנציומטר של 5K נגד של 560 אוהם (ונגד נוסף שמטרתו להגביה! - לאחר שאתן את השרטוט גם אסביר איך - את המתח - או יותר נכון לדאוג שהמינימום האפשרי יהיה בערך 4V)

אבל זה ריאובס.

אתה רוצה בייבאס ועל כן השתמש בערכים אלו...

איך מחברים מאוד פשוט - מה ששירטטי כספק מתח במקומו אתה מחבר מולקס : את הצהוב במקום הקו הגדול ואת השחור במקום הקטן.

את שתי היציאות ששירטטי מחבר למאוורר/ים

את ההלחמות של הנגדים אתה יכול לעשות ישירות למייצב או להלחים את הכל על לוח קטן (נראה הרבה יותר מקצועי ופחות סיכוי לקצרים/שאר מרעין בישין)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...