לתותחים הכבדים כאן- כמה שאלות על הגדרת הראוטר ועל רשת ביתית - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לתותחים הכבדים כאן- כמה שאלות על הגדרת הראוטר ועל רשת ביתית

צפיד

Recommended Posts

רכשתי ראוטר מסוג TP LINK מסוג TL-WR641G

וכרטיס TL WN650G/TL

תצורה:

ספק: ברק :pissed:

רוחב פס:2 מגה

מחשב אחד מחובר למודם טומסון ב (כבלים) עם חייגן -גם *** דבר לא להתקרב.

אליו מחובר הראוטר.

מחשב שני מרוחק כ 10 מטר באותה קומה.

עוד LT מתנייד בתוך הבית.

יש לי כמה שאלות ברשותכם:

1.לגבי שליטה מרחוק/שיתוף קבצים בין המחשבים ברשת הקיימת,על המחשב שמחובר למודם הרצתי את ה WIZARD של ה

הגדרתי את התיקיות כ SHARED במחשב שאליו אני רוצה להתחבר.

במחשב השני(שמחובר אלחוטי) הגדרתי IP סטטית, הרצתי את אותו WIZARD כאשר ה GROUP עם אותו שם- אך עדיין אני לא רואה את הכוננים ברשת,

עברתי על הגדרות FIREWIRE (בשני המחשבים) .אז מה בעצם צריך לעשות?האם הגדרתי בצורה לא נכונה?

2.הצלחתי לפתוח את הפורטים עבור כל אחד מהתוכנות שזקוקות לכך,ניסיתי לאבטח עם WEP אך אני לא ממש בטוח שעשיתי נכון:

בתוך ה CLIENT UTILTY (ראה תמונה 1)הגדרתי ,החיבור התנתק נכנסתי לGATEWAY של הראוטר והגדרתי בדומה לCLIENT,הצלחתי להתחבר-האם כרגע הרשת מאובטחת? האם צריך להעשות גם במחשב שמחובר למודם ישירות?

3.הראוטר והכרטיס הם 108MB ,בראוטר הDEFUALT הוא 108MB (ראה תמונה 2)- השארתי את זה כפי שזה,עברתי לפי המדריכים שמצאתי ועדכנתי את SSID וה SEC כפי שאתם רואים.

אך משום מה בCLIENT אני רואה את זה כ54MB ובNETWORK STATUS 108MB האם זה תקין?

ראה תמונה 3

תודה :xyxthumbs:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תצורה:

ספק: ברק :pissed:

רוחב פס:2 מגה

מחשב אחד מחובר למודם טומסון ב (כבלים) עם חייגן -גם *** דבר לא להתקרב.

אליו מחובר הראוטר.

מחשב שני מרוחק כ 10 מטר באותה קומה.

עוד LT מתנייד בתוך הבית.

ראשית, למה לחבר הכל בצורה עקומה שכזו? למה לא לחבר את הנתב למודם בכבל ואת המחשבים לנתב (אחד חוטי, אחד אלחוטי)?

1.לגבי שליטה מרחוק/שיתוף קבצים בין המחשבים ברשת הקיימת,על המחשב שמחובר למודם הרצתי את ה WIZARD של ה

הגדרתי את התיקיות כ SHARED במחשב שאליו אני רוצה להתחבר.

במחשב השני(שמחובר אלחוטי) הגדרתי IP סטטית, הרצתי את אותו WIZARD כאשר ה GROUP עם אותו שם- אך עדיין אני לא רואה את הכוננים ברשת,

עברתי על הגדרות FIREWIRE (בשני המחשבים) .אז מה בעצם צריך לעשות?האם הגדרתי בצורה לא נכונה?

אני מניח שהתכוונת להגיד FIREWALL ולא FIREWIRE. בכל מקרה, בהנחה שהגדרת ל-WIZARD הכל כמו שצריך, ואמרת בכל מחשב מה תצורת החיבור לאינטרנט, זה אמור לעבוד. לא אמרת כלום על זה, אז אני מניח שהאינטרנט עובד לך כמו שצריך בשני המחשבים.

בוא תבצע את הבדיקות הבאות:

בכל מחשב, תפעיל COMMAND PROMPT ותכתוב IPCONFIG.

כרגע, במחשב הראשי אתה אמור לראות 2 כתובות IP - אחת אינטרנטית, ואחת פנימית. במחשב השני אתה אמור לראות רק כתובת פנימית (מתחילה ב-192 כנראה). האם הכתובות הפנימיות נמצאות באותו מרחב כתובות (כלומר רק המספר האחרון שונה)? האם אפשר לבצע PING לפי כתובת ממחשב אחד לאחר?

ד"א אמרת שבמחשב השני הגדרת IP סטטי. מה לגבי המחשב הראשון? מי מקצה לו את הכתובת הפנימית? הנתב?

2.הצלחתי לפתוח את הפורטים עבור כל אחד מהתוכנות שזקוקות לכך,ניסיתי לאבטח עם WEP אך אני לא ממש בטוח שעשיתי נכון:

בתוך ה CLIENT UTILTY (ראה תמונה 1)הגדרתי ,החיבור התנתק נכנסתי לGATEWAY של הראוטר והגדרתי בדומה לCLIENT,הצלחתי להתחבר-האם כרגע הרשת מאובטחת? האם צריך להעשות גם במחשב שמחובר למודם ישירות?

כרגע היא מאובטחת WEP, שזה לא הכי טוב. אם הנתב מאפשר לך לעשות WPA-PSK או WPA2-PSK, עדיף שתלך על זה (באותה הדרך - הגדר את אותה הסיסמא במחשב הלקוח ובנתב).

מן הסתם אבטחת אלחוטית צריך להגדיר רק במחשב שמחובר אלחוטית.

3.הראוטר והכרטיס הם 108MB ,בראוטר הDEFUALT הוא 108MB (ראה תמונה 2)- השארתי את זה כפי שזה,עברתי לפי המדריכים שמצאתי ועדכנתי את SSID וה SEC כפי שאתם רואים.

אך משום מה בCLIENT אני רואה את זה כ54MB ובNETWORK STATUS 108MB האם זה תקין?

התוכנות האלה לא תמיד מזהות נכון את המהירות. לא הייתי דואג בגלל זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראשית, למה לחבר הכל בצורה עקומה שכזו? למה לא לחבר את הנתב למודם בכבל ואת המחשבים לנתב (אחד חוטי, אחד אלחוטי)?

אין במחשב כרטיס , הוא מחובר למודם בUSB ,מהמודם לראוטר - האם זה מהווה איזה בעיה לשיתוף?

אני מניח שהתכוונת להגיד FIREWALL ולא FIREWIRE. בכל מקרה, בהנחה שהגדרת ל-WIZARD הכל כמו שצריך, ואמרת בכל מחשב מה תצורת החיבור לאינטרנט, זה אמור לעבוד. לא אמרת כלום על זה, אז אני מניח שהאינטרנט עובד לך כמו שצריך בשני המחשבים.

צודק התלבלבתי אכן התכוונתי לפיירוול,ניסיתי עם הWIZARD לא ממש עזר...

בוא תבצע את הבדיקות הבאות:

בכל מחשב, תפעיל COMMAND PROMPT ותכתוב IPCONFIG.

כרגע, במחשב הראשי אתה אמור לראות 2 כתובות IP - אחת אינטרנטית, ואחת פנימית. במחשב השני אתה אמור לראות רק כתובת פנימית (מתחילה ב-192 כנראה).

האם הכתובות הפנימיות נמצאות באותו מרחב כתובות (כלומר רק המספר האחרון שונה)? האם אפשר לבצע PING לפי כתובת ממחשב אחד לאחר?

במחשב הראשי אני רואה שתי כתובות כאשר אין כזו שהיא מתחילה באותה כתובת של המחשב השני.

ד"א אמרת שבמחשב השני הגדרת IP סטטי.

אכן כך - אך משום מה התקנת IP סטטי תוקע לי את האינטרנט,האם כאשר אני קובע IP סטטית במחשב השני אני חייב לקבוע בפרוטוקל ה TCP.IP גם את ה DNS ?

מה לגבי המחשב הראשון? מי מקצה לו את הכתובת הפנימית? הנתב?

המחשב הראשון מחובר למודם.

כרגע היא מאובטחת WEP, שזה לא הכי טוב. אם הנתב מאפשר לך לעשות WPA-PSK או WPA2-PSK, עדיף שתלך על זה (באותה הדרך - הגדר את אותה הסיסמא במחשב הלקוח ובנתב).

בינתיים דברים לא יציבים אז אני לא רוצה כרגע להוסיף רצינית כך שאם צריך לבודד בעיה לא אחשוב שמשהו נחסם וכ'.

התוכנות האלה לא תמיד מזהות נכון את המהירות. לא הייתי דואג בגלל זה.

אם תוכל להעיף מבט בתמונה תראה שרק בחייגן רואים 108 וראוטר אך בCLIENT שמותקן אני רואה 54 לפעמים 11.

האם יש דרך לוודא שזה אכן 108?

לסיכום

מדובר בכרטיס ממש גרוע- ה BOOT שלו מעקב את המחשב משמעותית(!!!)אני מדבר על איזה דקה רצוף שרואים את הWINDOW נטען...

יתרה מזאת לחיצה בDEVICE MANGER לעדכון מעדכנות גירסאות שונות לגמרי ,בפעם הראשונה היה TP LINK

אח"כ הביא איזה שם שונה מ TP LINK עכשיו זה נראה כמו בתמונה המצורפת...

האם זה הגיוני ???????לא ראיתי בחיים דבר כזה,אתה מתקין רכיב עם שם X אח"כ עם העדכון הוא מופיע כאילו מתוצרת אחרת....

מוזר מוזר מוזר- לא להתקרב לכרטיס הזה!!!

אני מחזיר את ה ה 54 הישן(חודש) והטוב שלי....

לא הייתי אומר שמדובר בראוטר ידידותי,אך אין לי דרך לחזק זאת,כמו כן לגבי קליטה ....

עדיין לא סגור,אך נדמה שהוא לא ממש חזק כפי שציפיתי .

בגדול- בא לי ללכת להחליף אותו מצידי להוסיף 200 שקל ולקחת משהו שהוא לא עושה את החיים כל כך קשים,

אני עדיין מתלבט אם הלילה אני לא פותר את זה...... :bash:

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שלום

אם חיברת את המחשב למודם עם -למחשב שלך אין בעצם שום קשר לרשת,וכמובן שהשיתוף לא יוכל לעבוד במצב כזה.

כדי שמחשב יעבוד ברשת הוא חייב ליהיות מחובר בכבילה או באלחוט לנתב או למחשב אחר ברשת,

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין במחשב כרטיס רשת, הוא מחובר למודם בUSB ,מהמודם לראוטר - האם זה מהווה איזה בעיה לשיתוף?

אוקיי, עכשיו הבנתי אותך. לפי ההודעה הקודמת חשבתי שהנתב מחובר למחשב.

כמו ש-okwstavka אמר - שיתוף בהחלט לא יעבוד כך, כי המחשב שמחובר ב- לא קשור למעשה לרשת הפנימית שלך.

דרך אגב, לפי התמונה שהראית (של מנהל ההתקנים) נראה שדווקא יש למחשב כרטיס (ה-GIGABIT ETHENET), רק שהוא לא פעיל משום מה.

אם תוכל להעיף מבט בתמונה תראה שרק בחייגן רואים 108 וראוטר אך בCLIENT שמותקן אני רואה 54 לפעמים 11.

האם יש דרך לוודא שזה אכן 108?

10 מטר זה מרחק די גדול. במרחק זה האות האלחוטי כבר לא חזק, ולכן כרטיסי פעמים רבות יורידו את קצב השידור, כדי לפצות על אובדן העוצמה של האות (עדיף חיבור איטי ויציב מאשר מהיר ולא יציב). זה נורמלי לחלוטין. הקצבים ברשת אלחוטית הם בכל מקרה תאורטיים. גם אם יהיה כתוב לך 108, והמחשבים יהיו חצי מטר זה מזה, לא תקבל בפועל קצב של 108.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מדובר בכרטיס ממש גרוע- ה BOOT שלו מעקב את המחשב משמעותית(!!!)אני מדבר על איזה דקה רצוף שרואים את הWINDOW נטען...

יתרה מזאת לחיצה בDEVICE MANGER לעדכון מעדכנות גירסאות שונות לגמרי ,בפעם הראשונה היה TP LINK

אח"כ הביא איזה שם שונה מ TP LINK עכשיו זה נראה כמו בתמונה המצורפת...

האם זה הגיוני ???????לא ראיתי בחיים דבר כזה,אתה מתקין רכיב עם שם X אח"כ עם העדכון הוא מופיע כאילו מתוצרת אחרת....

מוזר מוזר מוזר- לא להתקרב לכרטיס הזה!!!

אני מחזיר את ה ה 54 הישן(חודש) והטוב שלי....

לא הייתי אומר שמדובר בראוטר ידידותי,אך אין לי דרך לחזק זאת,כמו כן לגבי קליטה ....

עדיין לא סגור,אך נדמה שהוא לא ממש חזק כפי שציפיתי .

בגדול- בא לי ללכת להחליף אותו מצידי להוסיף 200 שקל ולקחת משהו שהוא לא עושה את החיים כל כך קשים,

אני עדיין מתלבט אם הלילה אני לא פותר את זה...... :bash:

זה הגיוני מאוד וזה ככה בכל הכרטיסים. יש את החברה שמייצרת הצ'יפסט של הכרטיס (RALINK, CONNEXANT וכו') ויש את החברה שעוטפת את זה בפלסטיק נחמד ושמה על זה מדבקה.

רכשתי ראוטר מסוג TP LINK מסוג TL-WR641G

וכרטיס TL WN650G/TL

בתוך ה CLIENT UTILTY (ראה תמונה 1)הגדרתי ,החיבור התנתק נכנסתי לGATEWAY של הראוטר והגדרתי בדומה לCLIENT,הצלחתי להתחבר-האם כרגע הרשת מאובטחת?

לא, WEP זאת כבר מזמן לא אבטחה בדיחה (QttP, אני יודע שתצחק מהנאום הקבוע שלי אז אני אשמור אותו לFAQ הממשמש ובא ;)).

ולגבי הנתב וכרטיס הרשת, אני יודע שיש אנשים שמתמשים בTP-LINK בלי בעיות, אבל אני ממש סולד מהם.

צפיד, לדעתי אתה צריך לעשות לעצמך טובה ולקנות משהו טיפה יותר טוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא, WEP זאת כבר מזמן לא אבטחה בדיחה בדיחה (QttP, אני יודע שתצחק מהנאום הקבוע שלי אז אני אשמור אותו לFAQ הממשמש ובא ;)).

ההסתייגות התמידית שלי היא לא מזה שצריך להשתמש ב-WPA ולא ב-WEP, אלא בסיבוך הסיסמא שלטענתך צריך ל-WPA. אני חושב שזה מוגזם, אבל אולי אני טועה. ;)

אז בהחלט הכנס את זה ל-FAQ ותרשום שאני מסתייג מזה, ומי שחושב שאני טועה, יכול לבוא ולדפוק לי מכות. ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...