מה ההבדל בין ויסטה/7 32 או 64 ביט? מה עדיף? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה ההבדל בין ויסטה/7 32 או 64 ביט? מה עדיף?

Nihility

מה יש לכם על המחשב הראשי?  

1860 הצבעות

1. 1. מה יש לכם על המחשב הראשי?

• 32 ביט עם לפחות 4 ג'יגה זכרון
    • 32 ביט עם פחות מ4 ג'יגה זכרון
    • 64 ביט עם לפחות 4 ג'יגה זכרון
    • 64 ביט עם פחות מ4 ג'יגה זכרון

Recommended Posts

• תגובות 410
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

השאלה צריכה להיות הפוכה "הולך לקנות זיכרון". כמה ג'יגה ינוצלו ב32BIT וב64BIT ?

תשובה: ב32ינוצלו 3.25 בערך וב64 עד 128 ג'יגה, כאשר פה תעצור אותך מגבלת הלוח אם שבדר"כ כלל עומדת על 8 ג'יגה ללוחות הביתיים (כן גם הכי יקרים, לדוגמה EXTREME STRIKER II מבוסס NVIDIA 790I ULTRA תומך עד 8 ג'יגה).

אבל תבדוק את הרשומות של הלוח שלך עד כמה הוא יתמוך (GOOGLE). לי לדוגמה יש לוח משנת 2000 שהצ'יפסט שלו תומך עד 512 זיכרוןSDRAM TUSL2-C בזמן שלוחות אחרים באותה תקופה כבר תמכו עד 1GB. סתם כדוגמה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא הולך לקנות זכרון אבל כי יש סדר עדיפויות אבל יהיה גם 4 גיגה עוד חודשיים שלוש..

אני פשוט שבוע הבא אמור לקבל ולא יודע מה לקחת !

בגלל זה אני צריך עזרה 4 גיגה יש עוד זמן !!!

מה לקחת ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לך?

הרי אמרו לך ש32 ביט תנצל 3.25 ואמרו פה גם שAPPLICATIONS ב 64 ביט תופסות יותר זיכרון מאשר ב בערך ב10-20%

אז אתה בעצם מפסיד 750 מגה או מפסיד עד 20% מכל הזיכרון שייצטרך וגם תוסיף לחסרונות ב64 ביט את החוסר תמיכה בהרבה תוכנות וגם ביישומי 16 ביט

בקיצור אני הייתי לוקח 32

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בשביל מה לך?

הרי אמרו לך ש32 ביט תנצל 3.25 ואמרו פה גם שAPPLICATIONS ב 64 ביט תופסות יותר זיכרון מאשר ב בערך ב10-20%

אז אתה בעצם מפסיד 750 מגה זיכרון או מפסיד עד 20% מכל הזיכרון שייצטרך וגם תוסיף לחסרונות ב64 ביט את החוסר תמיכה בהרבה תוכנות וגם ביישומי 16 ביט

בקיצור אני הייתי לוקח 32

אחד:

4. תחת 64 ביט כל התוכנות צורכות יותר זכרון, בערך 20-40 אחוז יותר. זאת בגלל שעכשיו הכתובת של כל מקום בזכרון הוא גדול בצורה משמעותית. 64 ביט במקום 32 ביט. זה אומר שכל מערכך זכרון יכול לתפוס ערכים עד 2 טרה בייט במקום 4 גיגה בייט שהיה פעם. המשמעות של זה היא שאם יש לכם פחות מ4 ג'יגה זכרון אז אתם מפסיקים כמות ניכרת של זכרון עם המעבר לויסטה. למשל אם תופסת לכם 700 מגה ברגיל עם 32 ביט היא תתפוס כמעט ג'יגה עם 64 ביט. זה עוד יותר בעיה בגלל שתוכנות שלא תומכות 64 ביט לא יוכלו לנצל את מלוא הזכרון שלכם גם ככה, הן עדיין תהיינה מוגבלות על ידי 32 ביט למרות שהן מותקנות על 64 ביט. במקרה הזה פוטושופ לא תוכל להשתמש ביותר מ3 ג'יגה אבל באותו זמן היא תתפוס יותר ממה שהיא תפסה על מערכת 32 ביט. (זה שיקול חשוב אם יש לכם רק 3 ג'יגה או פחות!)

שתיים:

יהיה גם 4 גיגה עוד חודשיים שלוש..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...

מה המצב היום מבחינת לויסטה 64bit ? חוץ ממוצרים מאד ישנים, יש עדיין דברים בלי דרייברים? עבר חומרה מה-2-3 שנים האחרונות יש מה לחשוש מזה שיהיו בעיות כלשהן או שבטוח למידי שהכל יעבוד ?

ואם אכן מבחינת לא תהיה בעיה, ועבור מחשב עם 3-4GB כך שצריכת הזכרון המוגברת לא בעייתית במיוחד, ואין כוונה להריץ תוכנות DOS (16bit) - אני מבין שאין שום סיבה שלא להעדיף 64bit נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחד:

4. תחת 64 ביט כל התוכנות צורכות יותר זכרון, בערך 20-40 אחוז יותר. זאת בגלל שעכשיו הכתובת של כל מקום בזכרון הוא גדול בצורה משמעותית. 64 ביט במקום 32 ביט. זה אומר שכל מערכך זכרון יכול לתפוס ערכים עד 2 טרה בייט במקום 4 גיגה בייט שהיה פעם. המשמעות של זה היא שאם יש לכם פחות מ4 ג'יגה זכרון אז אתם מפסיקים כמות ניכרת של זכרון עם המעבר לויסטה. למשל אם ויסטה תופסת לכם 700 מגה ברגיל עם 32 ביט היא תתפוס כמעט ג'יגה עם 64 ביט. זה עוד יותר בעיה בגלל שתוכנות שלא תומכות 64 ביט לא יוכלו לנצל את מלוא הזכרון שלכם גם ככה, הן עדיין תהיינה מוגבלות על ידי 32 ביט למרות שהן מותקנות על 64 ביט. במקרה הזה פוטושופ לא תוכל להשתמש ביותר מ3 ג'יגה אבל באותו זמן היא תתפוס יותר זכרון ממה שהיא תפסה על מערכת 32 ביט. (זה שיקול חשוב אם יש לכם רק 3 ג'יגה זכרון או פחות!)

שתיים:

שלום,

מחוויה אישית אני נאלץ להסכים עמך, בעת השימוש עם Windows 64x כאשר מערכת האבטחה, נגן השירים, הדרייברים ומנהל ההורדות כולם עבדו ברקע שימוש הזיכרון היה בסביבות ה-60%. כל הגדרות התצוגה היה על המקסימום.

עם אותם התנאים ב-Windows 86x, השימוש היה 49-47% בלבד, כאשר התווספו תוכנת אבטחה נוספת ותוכנת ה-RivaTuner.

אומנם היה הבדל משמעותי בביצועים לעומת Windows XP, אני נאלץ לזנוח את חלונות ולחזור לחלונות הישנים והאהובים.

יום טוב,

Yair Tz

MaxPlore

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

ויסטה 64 עדיף באופן משמעותי כי זאת פשוט מערכת טובה יותר (אני משתמש) .. כל אלה שמתלוננים שזאת מערכת כבדה אלה כאלה שקנו מחשבים עם כרטיס מסך מובנה אז המחשבים שלהם בכללי לא טובים מספיק ואלה.. עכשיו לאלה שמתלוננים על המקום בדיסק הקשיח תקנו 320 גיגה ולא 160 בהבדל של 40 שקלים יא קמצנים!!!

תלונות על ראם: כל מחשב בא היום עם 2 גיגה לפחות ככה שהויסטה אולטימייט 64 לוקחת 829מגה בידיוק אחרי התקנת כל הדרייברים, ויש אולי היום 2 משחקים שצוריכים יותר מ1 גיגה ראם ואם יש לכם אותם אז פשוט תקנו עוד ראם (זה החסרון הייחידי אם יש לכם זכרונות יקרים)בכללי חוץ מיזה 64 יותר טובה מכל מערכת אחרת : הכי מהירה בפתיחת תיקיות, חיפוש קבצים, שיפור אמיתי של מהירות במשחקים....

קיצר תעשו את החישוב שלכם ותחליטו מה יותר כידאי..!!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עוד יתרון חשוב לויסטה 64-ביט, רמת הבטחה גבוהה יותר ויציבות משמעותית בהשוואה לגרסת 32-ביט וגם .

אגב, אצלחתי להריץ לילד את הקומפי הישן על 64 ביט, קומפי בנוי ל-FAT16 מעניין...?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר...
  • 3 שבועות מאוחר יותר...

היי לכולם,

אחרי הרבה זמן על , נראה לי שהגיע העת לעבור לויסטה, או לפחות לבדוק

מבחינת מערכת לא נראה לי שיש בעיה,

מעבד: Intel® Core2 Duo E6320

זיכרון: 2 ג'יגה

קודם כל אני מתלבט אם להתקין את הגירסא של ה-64 ביט או ה-32.

ברמת העיקרון אני לא משחק הרבה, אבל כן רוצה שהמשחקים יעבדו.

אני מתכוון לערוך וידאו.

האם יש איזושהי סיבה לא להתקין את ה-64 ביט?

מעבר לזה, לפרקטיקה, נסיון בהתקנות, פירמוט וכו' יש לי אבל לא עם ויסטה.

ה-HD שלי מחולק ל-2 ופורמט כ-NTFS, ב- בעיקרון הייתי מתחיל את ההתקנה, מפרמט רק את C, מתקין את הווינדוס וזהו.

כאמור, חשוב מאוד שהחומר על D ישאר.

האם זה אותו הדבר גם בויסטה? האם אפשר בהתחלה לפרמט רק את C, להתקין ויסטה וע"י כך לשמור את החומר של D? האם ויסטה גם עובדת עם NTFS? אם לא, האם תהיה בעיה ש-D הוא כזה?

אני כמובן אוריד מתאימים לכרטיס המסך והלוח האם.

מעבר לשאלות, יש עוד דברים שאני צריך לדעת / לעשות / לקחת בחשבון?

תודה מראש לכל העוזרים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...