25 לנובמבר הזה אני מגויס לקרבי, שריון! מבקש חוות דעת - עמוד 3 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

25 לנובמבר הזה אני מגויס לקרבי, שריון! מבקש חוות דעת

HunterVee

Recommended Posts

מעולה! שמח לשמוע גם את נקודת המבט השלילית וגם את החיובית הרי אין טוב בלי רע ;)

עוד יותר שמח לשמוע חיזוקים משריונרים שסיימו שירות והם מילואים גאוות המדינה (הרי אנו יודעים שמילואימניקים הם הנסיון)

בכללי אני שמח ומרגיש טוב בקשר לגיוס רק סופר את הימים בחרדה וכשייגמר יום הגיוס תהליך ההשתלבות בשגרת צה"ל סגנון שריונר :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 51
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

חח קרא לי קובי, שיניתי את החתימה גם בהתאם :)

לא הבנתי למה לבקש חטיבה 188 גדוד 74 :-\ פלוגות יעודיות?

אתה יכול להסביר אולי כי מילון מושגי הצבא שלי עדיין לא נוצר :silly: ולמה דווקה 188? אני יודע שאני מיועד ל-7. מה ההבדלים בדיוק? :nixweiss:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

****צונזר*****

ולמה אתה חושב שאתה מיועד ל7? רק כי התקשרו אליך מ7? או שהוא גם אמר לך שאתה הולך ל7?? כי לי גם התקשרו משם, אבל הוא אמר שבבקום אני יוכל לבקש לאן ללכת (ושכדאי לי לבקש 7 :))

והניחוש שלי, הוא אומר לבקש 188 פלוגה 74 מהסיבה הפשוטה שהוא כנראה היה שם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני התגייסתי לשריון, חטיבה 401. הגעתי לביסל"ש <הבסיס בעל אחוזי ההתאבדות הכי גבוהים בצה"ל>, מקום נוראי...

טירונות מגניבה דוקא, אחרי הטירונות ראיתי טנקים. הבנתי שבתוך הקופסאות האלה אני לא אהיה. אמרתי להם את זה, שלחו אותי להיות חובש ואז הגעתי לחטיבה 7, ובמלחמה האחרונה דחפו אותי למסדרון האחורי של מרכבה סימן 2 <מעין גודל של קופסאת מחשב> יחד עם עוד חובש בשביל להכנס ללבנון.

תשמע, אולי צועקים על שריו ןשהם ג'ובניקים, אולי אומרים שהם לא עשו כלום, במלחמות, החיל הזה תותח. <תרתי משמע>, במלחמה האחרונה מרבית מקבלי הצלשים היו משריון וזאת עובדה. היה לי שירות אדיר, מעניין ומצחיק. הכרתי אנשים שאתה לא תכיר באף חיל אחר, עם הרוב אני בקשר כמו אחים <שנה אחרי השירות>.

בשריו ןרצים הכי פחות, הכושר לא כל כך מעניין כי אתה יושב בטנק, אם יצא לך לעשות תרגיל רב"ח <רב חילי> שבו משתתף כל הצבא אתה תסע בטנק ותצחק על החי"רניקים <כל חיל הרגלים למניהם>. הספקתי כבר להיות גם במילואים ואני הולך אליהם עם חיוך על הפנים.

בקיצור, קח את זה בקלות, אתה תהנה!

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמר לי שאני מיועד ל-7 כברירת מחדל כזה :silly: אבל נוא אמר לי שעוד כ-6 חודשים מעכשיו חטיבה 7 עושה הסבה למרכבה 4.

ואם 188 במרכבה 3 אז למה לא ללכת על 401? משהו שאני לא יודע?

אין לי מושג, כל אחד אומר שהחטיבה שלו הכי טובה, ואצלו התנאים הכי נהדרים, והאנשים הכי איכותיים, ולאנשים בחטיבה שלו יש את הזין הכי גדול... אז זה קצת מקשה על השוואה מה כדי...

מה שכן אם אתה ממש רוצה לדעת, אנשים שלא היו ב401 אמרו לי שאלה שב401 כוסיות ושהטנק למרות הטכנלוגיה החדישה שלו דפוק ומתקלקל הרבה, ושאלה ב401 בכלל רוב הזמן עושים עבודות של חירניקים ולא עבודות של שיריונרים כי יקר מידי להוציא אותם לפעולה וכו' וכו' וכו'

כמובן שאנשים ב401 אומרים בדיוק ההפך... שבחטיבה 7 אתה כל היום רק תסתובב מול הטנק ותתקן אותו כי אלה טנקים בני 25 שנה לפחות שמתפרקים כל יום וכו' וכו' וכו' וכמובן, שאין ל7 מזגן :lol:

אז מה שנותר לעשות זה פשוט לשבת, לחכות ל25 ולגלות לאן נגיע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבסיס בעל אחוזי ההתאבדות הכי גבוהים בצה"ל? :eek2:

עצוב באמת אבל אני יודע (פחות או יותר עם נטיה לפחות) למה אני נכנס ולא מעוניין לעשות חצי עבודה, רוצה לשרת כמו שצריך :jump:

אני עדיין צריך לפתוח חשבון בנק, לעבור בכירורג (מאוית נכון?) בקשר לציפורן החודרנית מספר 2497 שלי :lol: ולקנות גופיות וכו'.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים טובים יש בכל מקום בכל חטיבה ובכל גדוד

ההבדל בין החטיבות כמו שאמרו הוא הטנקים

מרכבה 2 זה באמת מבאס ובתור שריוניר זה ממש חרא להיות עליה לעומת שאר המרכבות ,היא הרבה יותר צפופה אין מזגן (שזה משהו שאני חייתי עליו בקיץ) וכן הרבה יותר טיפולים בזחל ובשאר הדברים

מרכבה 3 מה שאני הייתי היא עם מזגן יחסית מרווחת לעומת מרכבה 2 אבל לא כמו 4

כרגע מרכבה 2-3 הכי "מבצעיות" זה אומר שהם כרגע עושים את הקווי טנקים למרות שעכשיו גדוד של מרכבה 4 כרגע בעזה כבר כמה חודשים (הקו טנקים הראשון שלהם , וממה ששמעתי הם כבר הורידו איזה 30 ומשהו מחבלים שזה השיג מרשים)

מרכבה 4 היא הכי חדשה והכי נוחה וגם קצת פחות טיפולים אבל רק עכשיו היא נכנסה לפעילות מבצעית ועד לפני כמה חודשים הם תמיד היו בקווי חי"ר באיו"ש

בקשר לזה שחטיבה 7 מקבלת מרכבה 4 , שמעתי את זה כבר לפני 3 שנים שהתגייסתי, מתי זה יקרה ? אלוהים יודע

בכל מקרה ממה שאני מכיר אתה לא מיועד לשום חטיבה אלא כשאתה מגיע לביסל"ש נותים לך דף ואז אתה רושם מה אתה רוצה בסדר עדיפויות

לכל חייל שמועמד לשריון שולחים קצין הביתה סוג של ניסיון לעודד אנשים להתגייס לשריון ,

מה שהתכוונתי שבחטיבת הכשרה (ביסל"ש) יש 3 פלוגות לכל חטיבה כל פלוגה החיילים שלה מיועדים להגיע לגדוד מסוים יש שלוש גדודים ב188 74\71\53

אני הייתי ב74 ומאוד ממליץ לך לנסות להגיע לשם !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני מתגייס לגבעתי ב-19.11.

אני מקווה שיקבלו אותך לגבעתי, ואולי אפילו נפגש בבקו"ם או בבא"ח.

אז בהצלחה לך אחינו*.

*מאז שיצאתי מהבית ספר ואני יותר מתקרב לתאריך הגיוס, אני משתמש הרבה במילה הזאת, ובאחויה. כנראה שזה בדם של כל מתגייס.

ולכל מתגייסי מחזור נובמבר שהתגייסו ועומדים להתגייס, בהצלחה בגיוס ובשירות, איפה שלא תשרתו. תשמרו על עצמכם, ואל תכניסו לעצמכם מחשבות מדכאות למוח, על כל הכל אפשר להתגבר.

ואל תשכחו מגבת נקייה :silly:.

אני אראה אותך בבאח חח אני משרת שם

ולפותח הת'ראד שיהיה בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אנשים טובים יש בכל מקום אבל בשריו ןדרושה קב"א יותר גבוהה, לכן האנשים יהיו יותר איכותיים לרוב מחי"רניקים...

בלי להעליב כמובן... :lol:

לגבי ההסבה של חטיבה 7 למרכבה 4?? לא יקרה בזמן הקרוב...

במילואים עדיין עובדים על הסבה למרכבה 2... :screwy:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

****צונזר******

ובקשר לקב"א הגבוהה גם לא בהכרח נכון

לא חסר אצלנו אנשים עם 45,46 ויש גם עם 56 אי אפשר להכליל את מי שהולך לשיריון יש שם אנשים מכל הסוגים

וקב"א לא מעידה על האיכות האמיתית של הבן אדם ,זה סתם עוד פרמטר של נתונים של הצבא לקבוע לעצמו דברים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

קודם כל את הפרטים הטכניים על הטנקים תשאירו למקום אחר.

דוגרי תותחנים (איפה שאני הייתי) ושריונרים לא הרגישו לי אף פעם קרביים במיוחד (כמו גם הנ"מ שלדעתי נכנסים לאותה קבוצה).

אלו אינם חיילות שיש להם כבוד אמיתי, לדעתי.

לול, תותחנים ונ"מ זה סיפור אחד. שריון זה סיפור אחר.

1) יש הרבה כבוד וגאוות יחידה

2) הם תמיד במרכז העניינים ונכנסים לא מעט למקומות שחי"ר לא מעיז.

לפותח הטרד,

הייתי בזמנו בחטיבה 7 וב 211. אני מאוד נהניתי מהשרות. טנקים זה צעצוע חביב ביותר לאוהבי החומרה למיניהם :) כמובן שיש גם את הצד השחור של הסיפור כמו טפשי"ם וכדו'... אבל ברגע שזה הטנק שלך אתה מטפל בו בכיף אם אתה בא בגישה הנכונה. כמובן שתשתדל לא לפרוס זחל בבוץ החורף בלבנון ולא להתדרדר לאיזה קניון תלול בערוצי הדרום :)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...