שאלה בנוגע לחיבור 2 מאווררים במצב DUALFAN - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

שאלה בנוגע לחיבור 2 מאווררים במצב DUALFAN

Guarding angel

Recommended Posts

*חוצפן קטן שאני*

אני מצטרף לשאלה!

אם אני אשים עוד מאוורר בשרוול פליטת החום של המעבד (שיעבוד לאותו כיוון, כלומר שני מאווררים שואבים אחד על השני) - האם זה יעזור, יזיק או לא יזיז?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אההמ...אני לא כותב מנסיון או ידע מבוסס,אבל לפי עניות דעתי שני מאווררים צמודים הינם בזבוז:המאורר גורם לאויר לזוז במהירות מסויימת שקטנה עם המרחק,כך שמאוורר צמוד יכול מקסימום להוציא את האוויר באותה מהירות שהוציא הראשון רק מהקצה שלו....

ולכן על פי עניות דעתי אם אתה רוצה להשתמש בשני מאוררים באופן אופטימלי צריל להיות לפחות כמה סנטימטרים בינהם.

כמובן שהכי קל יהיה לנסות ולראות....

בהצלחה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

יש לי 2 מאווררים 80mm שאני מתכוון לשים על ה7600GS של אחי,מה יקרה אם אדביק אותם אחד לשני,האם תהיה ספיקה גבוהה יותר

האם לא יהיו כוחות ניגוד \ גזירה?

אני בדקתי את הנושא על מאווררי 12, וכדאי לשים לב לנתוני המאווררים - מי המהיר יותר או האם הם זהים.

את החיבור ביניהם ביצעתי ע"י 4 ברגי מאווררים [למארז / לספק כח] ומברג דק דרך החור ממול.

מסקנות:

בחיבור מאווררים זהים = המאוורר הקרוב יותר לכיוון זרימת האוויר || ->>>

מסתובב בכ 5% יותר מהר מאשר כשהוא בודד.

בחיבור מאווררים לא זהים = המאוורר הקרוב יותר לכיוון זרימת האויר הוא המהיר יותר || ->>>

מסתובב בכ 10% יותר מהר מאשר כשהוא בודד.

בכל מקרה, כדי להשיג שיפור מהירות האוויר ביציאה וע"י זה שיפור הקרור, לא לחבר את המאוורר האיטי קרוב יותר לכיוון זרימת האוויר !

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

2 מאווררים אחד על השני יכולים להביא לשיפור של אחוזים בודדים בקצב הזרימה. לאויר יש התנגדות נמוכה והוא מתאבך בקלות.

2 מאווררים אחד לצד השני יכפילו פחות או יותר את קצב הזרימה - אבל בשטח כפול ("צפיפות הזרם" תשאר זהה, אם להשתמש במושגים מעולם האלקטרוניקה).

בקירור שטח קטן עם גישה בעייתית, הצמדת מאווררים בטור זו האופציה היחידה. בשאר המקרים עדיף להצמיד אותם במקביל.

במקרה יש לי את הכרטיס המדובר, ואצלי במחשב יש מאוורר 12 יחיד על רצפת המארז שזורק על הכרטיס. הגבהתי אותו קצת עם 4 חתיכות סקוץ' בשביל שיהיה לו מאיפה לקחת אויר ושלא ירעיש (זה מה שהיה לי בבית! אני שואב השראה מתקופת האבן למודינג שלי).

אם יש לך 2 מאוררי 80mm, אני ממליץ לך לעשות כמוני (בערך... זה לא חייב להיות סקוץ'). אם הם 120, שחק אתם קצת ומסה לקבע אותם בזוית ככה ששניהם יזרקו/ישאבו בכיוון הסינק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עראק יקבי הגליל יוסף גולד ובניו (שלא יודעים לאיית עראק) מגיע ב-3 SKU's:

עלית העראק - תוית ירוקה, מזוקק פעם אחת, 40% אלכוהול.

אמיר העראק - תוית אדומה, מזוקק פעמיים, 45%. אישית לא נתקלתי בו מעולם, מבחינתי עצם קיומו עדיין בגדר שמועה.

אלוף העראק - תוית כחולה, מזוקק שלוש פעמים, 50%. מתאפיין בטעם חד יותר וארומטי פחות מ-2 הקודמים.

הסלוט עם התושבת ל-2 מאווררים ממש מצא חן בעיניי. איך עשית אותו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מארז של CHIEFTEC אז מקדימה בצד ימין בתוך המארז יש לי מקום לשים 2 מאווררים על הדיסקים הקשיחים, פשוט הוצאתי את השבלונה שלהם החוצה מכיון שאין צורך בזה, לדיסק הקשיח אני לא צריך ובמבט חיצוני לא רואים שינוי לרעה במארז.

אם תשים לב חיברתי לזה בצד את התפס מתכת של כרטיס מסך ישן שהיה לי וככה הוא יושב על סלוט משלו.

לא רע :xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בכל מקרה ..

אחרי שקראתי פה את התגובות מאתמול ניסיתי היום בבוקר גם משהו נחמד (היו לי מאוורר 80 MM ועוד מאוורר ותר קטן טיפה על הכרטיס מסך מצד השני של הגוף + מאוורר ) והחלטתי שאני אעשה משה ואחר לתיעול טמפרטורת החום של הכרטיס מסך בעזרת חומרים קיימים .

את המאוורר הגדול יותר שמתי שיינשוף על הכרטיס מסך והמאוורר השני הקטן יותר ( שיושב בצמוד לו ) שיישאף אוויר ויוצא אותו ...

בלי להתחשב בחומרה האחרת ( מעבד ) שמתי לב שהמאוורר שמוציא את האוויר ה"חם " כביכול , מוציא אוויר קר (כנראה לאוויר יש זמן להתקרר עד שהוא יוצא מהמאוורר ) לכיוון המעבד --- דבר שמוריד לי טמפרטורות גם מהמעבד !

אז אני אדחף לנושא ( כדי שכולנו נחכים )

ואשאל את השאלה הבאה :

אם אני אחליף את סדר המאווררים שהקטן יינשוף אוויר על הכרטיס מךסך והגדול יישאב ..

התיעול של המאווררים יהיה גבוהה יותר ? זאת אומרת שהמאוורר הקטן יינשוף על הכרטיס מסך והמאוורר הגדול ייאסוף את האוויר החם ?

עריכה :

שכחתי לציין שבעקבות השינוי של המאווררים ( אחד מכניס אחד מוציא ולא שניים מכניסים ) המעבד עומד על 39 + - מעלות במנוחה והכרטיס מסך 46 ( שניהם עם OC )

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...