מפרט למשחקים עד 3.5K כולל הרכבה, ללא ציוד היקפי. - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מפרט למשחקים עד 3.5K כולל הרכבה, ללא ציוד היקפי.

nadavy11

Recommended Posts

(בעקבות מעבר לכרטיס מסך 8800GT)

היי

הדיון הועבר מפורום תצוגה וגראפיקה משום שהוא החל לעסוק במפרט המחשב שאליו אני רוצה לשדרג את המחשב .

אני אשמח לשמוע הצעות למפרטים בתקציב של +- 3500 שקל גג (כולל מאווררים , ספק ודמי בניה אם אפשר)

אני בניתי את המפרט שנמצא בתגובה מספר 6 ואשמח לשמוע שינויים / תיקונים לגביו .

תודה על תשומת הלב והמשך יום נעים ,

נדב .

להלן התגובה ההודעה שהייתה בפורום "תצוגה וגראפיקה" :

בוקר טוב :)

אני חדש פה בפורום ולכן אני לא יודע אם היה דיון דומה כבר בעבר , חיפשתי בפורום ובכתבות , אבל מצאתי תשובות חצויות למה שאני רוצה לשאול .

יש לי מחשב עם מעבד 3000 , גיג'ה זיכרון פנימי (של - 400Mhz) , ספק של 500W , ויש לי חיבור PCI-E בלוח האם .

אני מעוניין לקנות את כרטיס המסך - 8800GTS , הדגם של ה 640 מגה ויש לי את התקציב אליו .

קראתי כמה מהכתבות הנעוצות שלכם והבנתי , משום מה, שזה כרטיס טוב מאוד , גם מהכתבה שלכם כאן - http://hwzone.co.il/reviews/8800/ (שד"א , אם יש דבר כזה שנקרא "יותר מדיי מפורט" , זה נכון לגבי הכתבה הזו :) רק נדמה לי שיש בעיה עם הגדלות התמונות המוקטנות של תוצאות הנתונים של התוכנות , אבל אולי זה רק אצלי , בפיירפוקס..) .

השאלה שלי היא קצת יותר "תכנית" לגבי הכרטיס , כלומר - ראיתי שצריך לחבר את הכרטיס לספק הכוח ואני לא בטוח איך לעשות את זה , או שגם נאמר בכתבה של כרטיסי ה 8800 שהם :

ניתן לראות שעם שני הכרטיסים לא תקבלו מתאמים חשמליים ל-PCI-Express. הסיבה לכך היא ש- מעדיפים שלא תעשו את זה. לפי ההוראות המצורפות לכרטיסים, ב- יעדיפו שתחברו את הכרטיסים ישירות לספק, אך אנחנו נספר לכם בסוד שניסינו לחבר את הכרטיסים גם דרך מתאמים שכאלו ולא קרה דבר אופן חיבור זה לא פגע ביציבות או בביצועים (עם זאת שימו לב שהשתמשנו במתאמים איכותיים בעלי חיבור כפול ולא יחיד).

בעקבות הנאמר כאן , "הלכתי קצת לאיבוד" , אין לי ידע כל כך גדול בנושא חיבור כרטיס המסך אל הספק ואני לא בטוח שהבנתי איך הם חיברו את הכרטיס עם המתאמים המיוחדים שהם הוסיפו , אני אשמח אם תעזרו לי בעניין הזה.

חוץ מזה , ראיתי בכתבה הזו עוד דבר , אמרו בכתבה , בבדיקה של המשחק Far Cry

חשוב לציין גם כי הכרטיסים די צמודים זה לזה בביצועים עם הבדל מאוד זניח לטובת ה-GTX. זהו סימפטום ברור וידוע של הגבלת מעבד, שכן נראה שבמיוחד בעת השימוש במערך אנו מגיעים לקצה גבול היכולת של המעבד להזרים מידע לכרטיס המסך, היות והאחרון מעבד את המידע הרבה יותר מהר.

דבר שהעלה לי את ההשערה הבא - האם המעבד שלי נחשב "חלש מדיי" בשביל הכרטיס הזה ? כלומר - האם אני אצתרך לשדרג אותו בעקבות השדרוג של הכרטיס החדש ?

דבר אחרון , חשבתי גם להוסיף עוד גיג'ה פנימי בעקבות השדרוג (אם כבר , ויש את התקציב , אז כבר ;) ) אבל רציתי לשאול האם זה ישפיע על הביצועים של המחשב במשחקים , או שכרטיס המסך בפני עצמו יוכל לפעול טוב במשחקים (עם הגיג'ה הנוכחי) ? (אני משחק במשחקים דיי כבדים , כמו NWN2 , COH ועוד דומים )

אשמח לקבל תשובות , או אם לא הבנתי משהו נכון - תיקונים ,

תודה על תשומת הלב והמשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 53
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

דבר ראשון הכרטיס מסך הזה לא שווה היום, כי יצא כרטיס זול ממנו וטוב ממנו (8800GT).

דבר שני, גם אם תקנה את הכרטיס הזה, המעבד שלך יגביל אותו כי אפילו שהכ.מ יספיק המעבד לא, ולא תרגיש הרבה שיפור.

מה שאני ממליץ לך זה לקנות את הכרטיס הנ"ל ב-1450 ש"ח, ואז יש לך בערך 700 ש"ח לשדרוג ומעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דבר ראשון הכרטיס מסך הזה לא שווה היום, כי יצא כרטיס זול ממנו וטוב ממנו (8800GT).

דבר שני, גם אם תקנה את הכרטיס הזה, המעבד שלך יגביל אותו כי אפילו שהכ.מ יספיק המעבד לא, ולא תרגיש הרבה שיפור.

מה שאני ממליץ לך זה לקנות את הכרטיס הנ"ל ב-1450 ש"ח, ואז יש לך בערך 700 ש"ח לשדרוג ומעבד.

תודה על התגובה המהירה .

כמובן שראיתי גם את כל הנאמר פה על ה 8800GT אבל הבנתי שהוא עדיין לא הגיע או שהוא חסר במלאי , או שאני טועה..?

זו באמת בחירה טובה ונכונה יותר לעשות - לקנות את ה 8800GT ולשפר את הלוח אם ואת המעבד , אבל אם אני משפר את הלוח אם לא תהיה לי בעיה עם הזיכרונות הפנימיים שיש לי כרגע ? (הכוונה , אני לא אצתרך לחדש את כל החומרה ..?)

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבנת נכון, כרגע יש בחלק מהחנויות בעיה של מלאי איתו, אבל לרוב ההמתנה הכי ארוכה תהיה של שבועיים וזה בהחלט שווה לחכות לכרטיס הנ"ל.

אם תחליף לוח אם ותרצה לשמור את הזכרונות הישנים, תצטרך לקנות לוח שתומך ב-ddr1+ddr2, אבל בכל מקרה 2GB כיום עולים רק כ-400 שקל ומה גם שהזכרונות הישנים במהירות 400MHz יגרמו לחדשים לעבוד במהירות שלהם...

אני אומר- תחסוך עוד קצת ותעשה שדרוג רציני.

אם יש לך ספק/מארז/צורב טובים תשמור אותם.

או- שתוסיף עוד כ-500 שקל ותקנה חדשים... ואז תקנה כבר מחשב חדש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גיג'ה זיכרון פנימי (של - 400Mhz) ,

DDR1? אם אני לא טועה, יש מצב שזה יגביל...

תשדרג לזיכרונות של יותר טובים וזולים בהרבה, 2ג'יגה במהירות 667MHz בתזמונים CL5-5-5-15

עכשיו בקשר למעבד שלך :

דבר שהעלה לי את ההשערה הבא - האם המעבד שלי נחשב "חלש מדיי" בשביל הכרטיס הזה ? כלומר - האם אני אצתרך לשדרג אותו בעקבות השדרוג של הכרטיס החדש ?

כמובן שתצטרך לשדרג למעבד יותר טוב, שלא ייווצר צוואר בקבוק לכרטיס הזה.

עכשיו בקשר לזיכרונות :

דבר אחרון , חשבתי גם להוסיף עוד גיג'ה פנימי בעקבות השדרוג (אם כבר , ויש את התקציב , אז כבר Wink ) אבל רציתי לשאול האם זה ישפיע על הביצועים של המחשב במשחקים , או שכרטיס המסך בפני עצמו יוכל לפעול טוב במשחקים (עם הגיג'ה הנוכחי) ? (אני משחק במשחקים דיי כבדים , כמו NWN2 , COH ועוד דומים )

לך על זיכרונות במהירות 667MHz עם CL5, טובים לגיימרים, אך אם אתה מתכנן גם OC, קח במהירות של 800MHz.

בקשר ללוח אם, אני חושב שתצטרך לשדרג גם אותו, כי שמתי לב שלך יש DDR1, וזיכרונות DDR1 לא כאלו טובים בהשוואה לDDR2.

אז איך שתרצה, :)

בהצלחה ותתחדש!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מעבד:

INTEL PENTIUM S775 1.6GHz(E2140) 800MHz/FSB 1MB - BOX ¤391

לוח אם:

GIGABYTE GA-P31-S3L ¤444

כרטיס מסך:

GIGABYTE NVIDIA 8800GT 512MB,256BIT ¤1453

מחיר סופי: ¤2288

המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

ואם בא לך:

http://skypc.co.il/sg_product~F2-6400CL5D-2GBNQ~15~0.htm - זה 2 ג'יגה 800MHZ במחיר 350 ש"ח!

או שתיקח את הלוח הזה שבתמונה, שמתאים גם ל-DDR1, גם ל-, גם לפנטיומים למיניהם וגם ל-CORE2DUO + המעבד והכ.מס.ך שלמעלה

[attachment deleted by admin]

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות הנוספות :) (גם מהר מאוד - תודה!)

G-Man -

זה קצת מצחיק איך שבגלל כרטיס מסך אני נאלץ לשפר את כל המחשב , אבל בעיקרון , עשיתי בניה וזה יצא דקווא בסכום סביר , שאני יכול להרשות לעצמי ..

אני חיברתי מפרט חדש , שיתאים לי מבחינה תקציבית , אותו אני אוסיף בסוף התגובה ..

raniAA -

כמו שהבנתי גם מתגובתו של G-Man , אני אצתרך לשדרג את כל המחשב , אני בניתי מפרט שמתאים לי תקציבית ואשמח לשמוע את דעתך עליו .

זה נהיה כבר דיון על מפרט , אני מתנצל שזה נמשך לכיוון הזה (זה מתאים לפורום אחר , אני יודע) אבל אני אשמח לקבל ממכם עזרה פה , היות ואנו דנים על נושא של כרטיס מסך בעיקרו .

The_magament -

תודה על הקישור (מסתבר שיש עוד חנויות , יותר זולות מ ksp..) האתר שלך עזר לי מאוד .

אני חושב דווקא על , עד עכשיו הייתי מרוצה מאוד , למה לא להמשיך ?

הנה המפרט שבניתי -

כרטיס מסך : GIGABYTE NVIDIA 8800GT 512MB,256BIT ¤ 1453

זיכרון : KINGSTON 2048MB (1024MB X2) 667 CL5 ¤ 356

מעבד : AMD 64 4200+ X2 DUAL SOCKET AM2 - 2.2GHz 1MB CACHE - ADO4400DDBOX - BOX ¤ 424

מארז : THERMALTAKE SOPRANO (BLACK) VB1000BNS w/o PSU ¤ 364

לוח אם : GIGABYTE GA-M52S-S3P ¤ 357

רוקן סל קניות

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ¤

2954

אשמח לשמוע את דעתכם , מה כדאי ומה אני יכול לשנות , להסיר , להוסיף..? (המארז נוסף משום שיש לי כרגע מארז לא טוב כל כך)

כמו כן , אשמח אם תוכלו להסביר לי קצת על אופן החיבור של כרטיס המסך לספק או בדרך השניה - על ידי החיבורים עם המתאמים המיוחדים , כמו שכתוב בהודעה הראשונה בדיון .

תודה רבה שוב :)

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מפרט מעולה.

עוד מארז שכדאי לך לשקול בטווח מחיר הזה הוא ה-Apollo של NZXT.

לגבי הספק- אני לא מכיר את העניין של מתאמים/חיבורים מיוחדים.

בבית יש לי שני כרטיסים מסדרת 8800 והם מתחברים בצורה הרגילה...

**עוד שינוי, לא הכי הכרחי, אבל בתוספת זעומה של כ-50 שקל אתה יכול לקחת את ה-4400+ של .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

dennis14

תודה על ההעברה , אבל העבירו אותי משם חזרה לפה ..

ערכתי את הכותרת , אשמח אם תעביר את הדיון שוב לפורום המפרטים .

אני מתנצל על אי הנעימות שקרתה ..

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה צריך מארז חדש??

וזיכרון עדיף ה-2GB 800MHZ ב-350 ש"ח ב-SKYPC... אבל אם אין לך כוח לנסוע עד לשם אז לא משנה.

ומעבד באמת נראה לי שעדיף שתיקח אחד , הם פשוט יותר משתלמים היום (ואני לא רוצה לפגוע באף אחד, אני אומר באמת את מה שאני חושב).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על התגובות הנוספות , תודה גם ל Dr. n00b על עריכת הכותרת העניינית :)

אני גם מתנצל אם זה נחשב להקפצה אבל אני רואה את הדיון רק עכשיו והוא היה בעמוד השני (אם כן , תומרו לי אני לא אעשה זאת שוב) .

The_magament -

תודה , זה באמת מחיר טוב לכרטיסי הזיכרון האלה , ודווקא אפשר להזמין מהחנות אם אני לא טועה , אז לא חייבים לנסוע עד לשם כדי לקנות אותם .

וגם נראה לי שאני אקנה הפעם מעבד אינטל , קראתי קצת בפורום "מעבדים , לוחות אם וזכרונות" וראיתי את ההבדלים בין לאינטל (ו..גם שינוי לא מזיק..)

dennis14 ו - G-Man

אם כבר ה E2160 , לא כדאי להוסיף עוד קצת ל E2180 ?

וחוץ מזה , אשמח לשמוע הצעת לוח אם , מהסיבה הפשוטה - אני לא בקיא כל כך בלוחות אם של .

סתם שאלה לידע כללי , ראיתי שבכרטיסי המסך מה שחשוב זה שתהיה אחריות של 3 שנים ולא חברת הצד השלישי שמוכרת אותם (גיג'ביט , , לידטק ...) אז רציתי לדעת אם זה גם נכון , בין היתר , גם לגבי כרטיסי הזיכרון הפנימי (בפרט לתיזמונים , לתדרים ולנפח הזיכרון) , לדוגמא - כרטיס של 512 מגה (עם נתונים מסויימים) מחברת X שעולה נגיד 400 שקל , יהיה טוב/פחות טוב מכרטיס 512 מגה (בעל נתונים דומים לקודם) אבל מחברה Y שעולה 200 שקל לדוגמא ?

במילים אחרות , האם זה משנה מאיזה חברה קונים את כרטיסי הזיכרון ? או שהנתונים והאחריות הם אלה שקובעים בסופו של דבר ולא "שם המותג" ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...