בעיה עם הכרטיס קול.... - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיה עם הכרטיס קול....

RGod

Recommended Posts

קיצר ככה ....הלוח הוא IC7MAX 3 ....יש לו כרטיס קול מובנה אבל זה לא משנה כי גם כאשר הוא מופסק בביוס קורה אותו דבר .

כאשר אני מוסיף כרטיס קול ללוח הוא בכלל לא עושה POST ,בלעדיו הוא כן עושה ,וגם כאשר אני מפעיל אותו בלעדיו ומוסיף אותו באמצע הפוסט הכל עובד .

הבעיה השניה היא ככה :בלי הכרטיס קול שאני מוסיף רק כאשר ה ON BOARD מופעל -אני מפעיל WINAMP ו מפעיל שיר ומקבל הודעה ....BAD בלה בלה בלה ...

לא זוכר ,הוא רושם או שהדרייבר לא מעודכן ועוד כמה דברים ,אבל כרגע הבעיה הראשונה יותר מעניינות אותי (עם הוספת הכרטיס קול אותו דבר ) .

קיצר צריך פתרונות \למה זה קורה בכלל ?

P4-2.6N

ABIT IC 7 MAX3

512ELIXER -כרגע (יש 1G של GSKILL -DRAGON )

40 G WD

CREATIVE 128 PCI

ATI 9700PRO \9800PRO

ספק -לא כדאי לדעת .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי עדכון ביוס יפתור את הבעיה

http://www.uabit.com/index.php?option=com_content&task=view&id=32&Itemid=48&page=3&category=4&subcategory=223&model=130&product_name=IC7-MAX3

הבעיה השניה היא כנראה בגלל דרייבר בעייתי,תוריד תדרייבר הכי עדכני

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני זוכר שהייתה דרך הרבה יותר פשוטה לעדכן ביוס בלוחות אם של ,הייתה מן תוכנה כזו שדרה אתה מעדכן ...

לא משנה קיצר זה הבנתי ...

הורדתי את הקובץ פתחתי אותו יצאו לי 5 קבצים שאותם אני אומר להעתיק לדיסקת (שפורמט),אחרי זה אני עושה שהמערכת תעלה מהFLOPPY דרך הביוס ואז אני

עושה מה ?איזה קובץ להפעיל ראשון <פלאש ?מה אז ?

הביוס שלי אכן לא הכי מעודכן ....רשום בסוף 13 בכלל ...הוא מי 31.10.03

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://www.uabit.com/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=93#6

סתכל בצעד 7

7. FLASH BIOS

דיסקטים הם מדיית מאוד לא אמינה ,לפני שאתה מעדכן כדאי לך לבדוק את תקינות המידע

כדי לעשות זאת כנס לכונן דיסקטים וסמן את כל הקבצים ולחץ ctrl+c כדי להעתיק ,סגור את החלון

של הכונן דיסקטים ואחרי שהנורה של הכונן כבר לא דולקת תוציא את הדיסקט ותכניס,וא כנס לאיזה

תיקיה ולחץ ctrl+v כדי להעתיק את הקבצים מהדיסקט ,אגב אם אין לך כונן דיסקטים או דיסקט

אני יכול ליצור לך ISO אם הביוס כדי שתוכל לעדכן אם דיסק

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בואנה הוספתי פו תגובה אתמול ...חחח ואין ,נעלם ..הזוי בטירוף .

טוב אז ככה הורדתי את הביוס הכנסתי אותו לדיסקת ....עשיתי שהכונן A יפעל ראשון קיצר הוא רושם לי ....שלא ניתן להפעיל אותו זה לא דיסקת הפעלה ...אני יכול להכניס סיסטם דיסק ואז משם להכנס ל DOS ואז להכניס את הדיסקת ולהפעיל ....עם יש לכם רעיונות להציע .....

מה להפעיל ראשון איזה קובץ ,זה אני לא יודע .....בלוחות היעדכון הרבה יותר פשוט .

בקשר לבעיה השניה זה בטוח הדריבר למה הוצאתי את הכרטיס על הרי וחיברתי ל ONBOARD של הלוח השני וגם אותה הודעת שגיעה צריך דרייבר לכרטיס שעל הלוח -אבל זה בעיה שולית יותר .

LOL עכשיו פתאום אני רואה את ההודעה שלי והחדשה ???מוזר ביותר .

יש לי כונן דיסקטים שעובד ...נירא לי לפחות ,פירמי את הדיסקת העתקתי את הקבצים ,אחרי זה ניסיתי להעתיק מהכונן לדיסק ועבד בסדר גמור :smile1:

קיצר יש לי AWARD ביוס אז אני אמור לרשום את הפקודה הארוכה הזו אתה רוצה להגיד לי ?את כולה ?

ואמרוים להיפתח לי ארבעה קבצים במקום חמש .....ומה הלאה ?או שאני מביא את הפקודה והוא ממשיך הלאה ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כנראה ההודעה לא נעלמה וזה היה פשוט הקבצים הזמניים בדפדפן ::)

אתה צריך ליצור דיסקט אתחול (אגב הצעד הזה היה מוזכר בהוראות עדכון אבל חפיף)

בכל אופן הנה הוראות מדוייקות

-----------------------------

1) תוריד את זה ותריץ (כאשר יש דיסקט בפנים)

ftp://ftp.abit.com.tw/pub/download/utilities/drdos/drdflash.exe

זה דיסקט אתחול מיוחד לעדכוני ביוס

2) זה הביוס ftp://ftp.abitshop.com/pub/bios/ic7-max3/ic7p18.exe

אחרי שתוריד אותו תריץ ואז יפתחו מספר קבצים לאותה תיקיה ,ליתר דיוק הקבצים שיפתחו הם

AWDFLASH.EXE

ABITFAE.BAT

IC7P_18.BIN

IC7P_18.TXT

RUNME.BAT

תעתיק את כולם לתוך הדיסקט ותאשר אם זה ישאל בקשר להחלפת קובץ קיים

וכדאי לך לעשות את מבדק תקינות הדיסקט שוב

3) תפעיל מחדש וכנס לביוס ושמה תגדיר את הכונן דיסקטים ראשון בסדר האתחול

שמור וצא ואז הדיסקט יעלה.. ,אחרי שהדיסקט סיים להטעין רשום את זה והקש אנטר לאחר מכן

runme

עכשיו צריך להיות רשום

Be sure the current system is pure without !

!any resident program.

לחץ אנטר כדי להמשיך ועכשיו זה ישאל אם אתה בטוח שאתה רוצה לעדכן את הביוס

לחץ אנטר שוב ואז העדכון יתחיל (עדכון ביוס בדרך כלל לוקח כמה שניות) בכל אופן

אחרי שיסיים אתה צריך לכבות את המחשב ולרסט את הביוס דרך הג"מפר (סתכל בחוברת של הלוח ,תוריד אותה)

או לפחות ככה טוענים במדריך שלהם

אני חושב שיהיה מספיק אם פשוט תכנס לביוס ותטעין optimized defaults או setup defaults

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה חושב שלא ניסיתי להחליף (LOL),תקשיב חשבתי אולי הכרטיס קול שיש ONBOARD והכרטיס קול שאני מחבר ללוח אם יוצרים קונפליקט מסויים ,יכול להיות

שכתוצאה מכך נוצרת הבעיה של אי הפעלת הלוח(מחשב ).

ניסיתי לכבות אותו דרך הביוס אבל כנירא לא כיביתי משהו כי זה לא עזר (ניסיתי להתקין אותו ולא נדלק בכל זאת ),

נירא לי שהביוס החדש שיפר את יכולות ה OC של הלוח ...אני כרגע ב 800 MHZ אובר למעבד.....בדיוק 50 אחוז יותר (ממש מדהים).

עריכה:התקנתי לכרטיס קול שעל הלוח והוא עובד בסדר (בעיה למצוא היום באינטרנט לכרטיס קול ,ועם אתה מוצא אז ההורדה לוקחת שנה ).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...