ניקון D300 - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ניקון D300

PyroGhost

Recommended Posts

תודה רבה על כל המידע, אני אפנה כמה שעות לעשות מחקר מעמיק יותר על כל זה...

כשאתה מחפש טסטים על ה-18-50/2.8, שים לב שמדובר בדגם החדש "Macro". הדגם הישן פחות טוב.

עידכונים בהמשך, למרות שלא נראה לי שזה מעניין מישהו פה בפורום...

אותי זה מעניין. זה צריך להספיק ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 74
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

תודה רבה על כל המידע, אני אפנה כמה שעות לעשות מחקר מעמיק יותר על כל זה...

עידכונים בהמשך, למרות שלא נראה לי שזה מעניין מישהו פה בפורום...

אורן שלום,

תתרגל לעובדה שיש כאלה שיש להם הרבה כסף

ולך PyroGhost,העצה הכי טובה שאני יכול לתת היא:

נסה ותראה.

האם יש לך ניסיון כלשהו עם dSLR?

חוץ מהמחיר,האם אתה מודע לזה שמדובר בציוד גדול וכבד ,שימשוך לא-מעט מבטים(אם זה חסרון ;)?

אם לא ניסית ו"שיחקת" עם מצלמות כאלה,אז אולי כדאי שתבקש ממוכרים/חברים,שתבדוק את הציודים,ותראה אם אתה מוכן לזה,ואיזה מביניהם הכי מוצא-חן בעיניך,גם מבחינת ממשק,תפעול וכו

לידיעתך:מבחינת פשטות ,ודמיון ל- P&S ,אז ל- D300 יש LiveView ,דבר שמקרב אותה (מאד) מבחינת צורת הצילום למצלמות P&S.

כמו-כן,קח בחשבון את המצלמות של "אולימפוס" - ה- E510 עם צמד-עדשות הקיט שלה ,או עם עדשת לייקה 14-150 (מקבילה ל- 28-300),יכולה לתת לך

גם את אלו,ומדובר במצלמה ובעדשות שהן ,בחלק מהמקרים,יותר קטנות וקלות ממצלמות אחרות.

אורן - אני מתפלא עליך שלא המלצת על אולימפוס.

ואם אתה לא יודע,אז אתה תמיד יכול להתחיל "בקטן" - לקנות למשל Nikon D40 עם עדשת 18-135 ,או קנון 400D עם עדשת-קיט ועדשה משלימה - לפחות הנזק לכיס,אחרי שתמכור את הציוד,לא יהיה גדול כל-כך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן שלום,

תתרגל לעובדה שיש כאלה שיש להם הרבה כסף

אם כסף לא היה בעיה, הייתי מציע לפותח הדיון לקנות את ה-D300 שכל כך מדברת אליו ביחד עם סט עדשות שתואם את כל הנושאים שהוא רוצה לצלם. הבעיה היא שיש לו תקציב, והתקציב הזה, מכובד ככל שיהיה, לא קרוב אפילו למה שדרוש כדי לקנות סט כזה.

אורן - אני מתפלא עליך שלא המלצת על אולימפוס.

אם זכור לי נכון, פותח הדיון מעוניין במצלמה עם עינית גדולה. המצלמה היחידה של אולימפוס עם עינית כזו היא ה-E-3 החדשה. לפי הנתונים היא נראית כמו חלומית, אבל היא לא נכנסת לתקציב. $3000 מספיקים בקושי כדי לקנות אותה עם ה-12-60/2.8-4.0 (מקבילה ל-24-120) ופלאש FL50. זה לא ממש בר השוואה למה שאפשר לקבל ב-K10D בתקציב הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

agf, תודה על הדאגה אבל כבר החזקתי וצילמתי עם ניקון D200, ניקון D80, ניקון D50, קנון 350D, קנון 400D וקנון 30D ככה שיש לי מושג על DSLR, על אופן השימוש בהן ועל הציוד הנלווה ( גריפ, וכו' )...

אורן יודע בדיוק לאיזה כיוון אני מכוון ואיפה ההתלבטות העיקרית שלי, כרגע הבחירה היא בין פנטקס לניקון.

שגיא, תודה על ההצעה אבל אם הייתי רוצה לקנות D50 היה לי הרבה יותר קל עכשיו...

ד"א הייתי שמח לדעת מה אתה אומר על הקיט שהרכבתי למעלה בתור אחד הניקוניסטים העיקריים בפורום הזה..

וכן, אם כסף לא הייתה הבעיה שלי הייתי כבר מזמן ננעל על הD300 ולא היו לי בעיות בחיים, אבל כסף זה כן פקטור וחסכתי את הסכומים האלה שקל לשקל במשך לא מעט זמן ולכן כ"כ קשה לי לבחור על מה להוציא אותו, זאת התלבטות ממש קשה שתקבע לי הרבה מאוד בהמשך הדרך כצלם...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יצר ההתלהבות אוחז בך (וזה לגיטימי) - בחרת באופטיקת ה Top Notch שיש לניקון להציע ובחרת באחד הגופים הסמי-מקצועיים הטובים ביותר נכון להיום - ואתה עוד שואל את דעתינו. מצד שני, אתה רק בתחילת הדרך.

מזכיר לי את ימי הטובים בהם רציתי להתקין מערכת סטריאו מטורפת ברכב שיהיה לי (פנטזיות של ילד בן 14).

אני הייתי מסרס אותך ל D80 (שהיא שיפור הזוי בהשוואה ל d70/d70s) + עדשת 17-50 של טמרון + 50/1.8 (בשביל שתתנסה קצת גם ביתרונות והחסרונות שלה) בתור התחלה. אם תחליט שאתה באמת אוהב Tele, תשקול גם עדשה כזו. ה 70-200 נהדרת, אבל לצילומי Wildlife (שוב, אם תגלה שזה מה שאתה רוצה לצלם), תזדקק למכפיל או שניים וגם בהם רצוי להשקיע.

כפי ש boren ציין, להתחיל עם שילוש קדוש כדוגמת D300 + 17-55 + 70-200 זו רק "תחילת ההשקעה"... ואם מוסיפים את כל הציוד ההיקפי (חצובה איכותית, ראשים, גוף גיבוי, פלאש, אמצעי וכיוצ"ב...) - הסכומים מתעצמים עוד יותר.

תישן על זה קצת. 8)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעייה שלי היא שלדעתי ישנתי על זה יותר מידי, הנושא הזה מתבשל אצלי יותר מידי זמן ואחרי שכבר התנסיתי בצילום במספר לא מבוטל של מצלמות DSLR אני מרגיש שזה כמו סם, קשה לי להיגמל מזה ולחזור לפוג'י.

נכון, אני באמת מדבר פה על ציוד יוקרתי ואיכותי מאוד ואני שואל את דעתך ואת דעתו של אורן כי אני ממש מעריך את הדעה שלכם בתחום, לשניכם יש הרבה יותר ניסיון ממני בעולם הDSLR ואתם מבינים דבר או שניים יותר ממני בזה.

הסיבה שבגללה מההתחלה לא נגעתי בעדשות כמו הטמרון 17-50 F2.8 או הסיגמא 18-55 F2.8 הן שאני מכיר את העדשות האלה, יש לי שני חברים שמצלמים עם קנון 30D, כל אחד עם עדשה אחרת מהשתיים הללו, לא מזמן אחד מהם שידרג לעדשה של קנון, 24-70, אני רואה את ההבדלים באיכות התמונה ובצבעים שהעדשה הזאת מפיקה וזה הבדל עצום. הגעתי למסקנה שאם אני שם 2K על עדשה כמו הטמרון 17-50 שווה לי לשים עוד 2K ולהשקיע לטווח הארוך ולקחת כבר את העדשה האיכותית ביותר שיש לניקון להציע לי בטווח הזה, במיוחד לאור העובדה שהטווח הזה של ה17-55 הוא הטווח שאני אעבוד איתו הכי הרבה.

BTW, ניסיון עם Tele יש לי ולא מעט, הטווח של הפוג'י שלי מקביל ל28-300 והטווח הזה היה מאוד שימושי בשבילי עד היום...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן אחד מהם שידרג לעדשה של קנון, 24-70, אני רואה את ההבדלים באיכות התמונה ובצבעים שהעדשה הזאת מפיקה וזה הבדל עצום.

אם יש הבדל עצום, יכולה להיות לזה רק סיבה אחת - העדשה הקודמת שלו הייתה לימון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יכול מאוד להיות, עכשיו אני מנסה ללמוד את הנושא הזה של הלימונים, בשביל לדעת איך לזהות עדשה כזאת ומה עושים במקרה שנופלת לידיים שלי אחת כזאת..

למישהו יש קישורים למידע שימושי בשבילי? או שהוא מעוניין לתרום לי מהידע שלו?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן לדעתי 5 עדשות זה יותר מדיי, אומנם עם העדשה האופטימלית למטרה הוא יקבל את התוצאה האופטימלית אבל הוא נראה לי מסוג הצלמים שעושים הרבה צילומים ספונטנים ובדר"כ לא "מתכננים" את מה שהם מתכננים לצלם. גם להסתובב עם 3 עדשות ולהחליף בינהן זה מעיק.

הצעתי לך פעם לראות את הK10d אתה עדיין מוזמן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רותם, לא הייתי מגדיר את עצמי כצלם ספונטני, בדר"כ אני מתכנן טוב מאוד את מה שאני הולך לצלם אבל באמת קופצים מידי פעם צילומים לא צפויים, וכן, גם לי 5 עדשות נראה יותר מידי במיוחד בשביל ההתחלה, לכן בחרתי בשתי עדשות שייתנו לי תוצאות מעולות ויכסו לי את הטווח שיש לי היום לפחות בתור התחלה, אחרי זה נמשיך לעדשות ייעודיות...

בכל מקרה, אני זוכר את ההצעה שלך, ואני עדיין מעוניין, אולי במהלך השבוע אני אקבע איתך, יש לי שבוע דיי ריק...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אורן לדעתי 5 עדשות זה יותר מדיי, אומנם עם העדשה האופטימלית למטרה הוא יקבל את התוצאה האופטימלית אבל הוא נראה לי מסוג הצלמים שעושים הרבה צילומים ספונטנים ובדר"כ לא "מתכננים" את מה שהם מתכננים לצלם. גם להסתובב עם 3 עדשות ולהחליף בינהן זה מעיק.

הצעתי לך פעם לראות את הK10d אתה עדיין מוזמן

אפשר גם לקבל את ההצעה?

אני מכיר מישהי שממש תשמח לשחק קצת עם K10D :-).

לגבי המתעניין, אני חושב שאם אתה חובב אז ה- K10D עדיפה משמעותית על ה- D80 ותשאיר לך מקום לרכוש עוד המון המון ציוד.

הייצוב בגם שלא הכרחי הוא פיצ'ר עם המון משמעות.

איכות התמונה של ה- K10D, בייחוד ב- RAW (שם היא עדיפה אפילו על ה- D200) היא נהדרת.

הגוף הוא הכי הרבה שתקבל במחיר הזה.

ואורן בנה לך מערכת להרבה הרבה שנים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

אני לא רוצה להוסיף עוד לבטים או עוד חומר למחשבה שיסבך את העניינים עוד יותר אבל חשבתי על עדשה שיכולה להתאים לך ל"התחלה" וגם ל"אחר כך" ..

PyroGhost (אורן ?) אני חושב שכדאי לך לקנות את העדשה של ניקון - 18-200 VR , שהיא עדשה מעולה מהמון בחינות , התכונות העיקריות שלה הן - הטווח הגדול (שים לב - 18 (27) עד ל 200 (300) ) זה טווח מאוד מאוד מכובד שיחסוך לך המון כובד בתיק והמון משחקים "החלפת עדשות" , מה שיכול לגרום לפעמים לפספס פריימים , וגם את הזמן הדרוש להחלפת העדשות (אבל אני מפונק מדיי פה..)

יש לך VR , שב 300 מ"מ זה מאוד משמעותי , כמו כן בצילומי לילה (ושים לב - VR ב27 מ"מ , זה אומר שתוכל להוציא תמונות חדות במהירויות ממש נמוכות בלי חצובה , פחות מ 1/10 עם יד יציבה , לפחות לדעתי) . חוץ מזה , אמרת שאתה אוהב לצלם "הכל מהכל" , אז אני חושב שהעדשה הזו מאוד תשתלם לך , כי היא מאפשרת הרבה "חופש" במיוחד בגלל הטווח שלה (וכמו שהבנתי , היא עדיפה על ה 55-200 החדשה , אם יש לך את התקציב בשבילה)

ויש עוד הרבה , שחבל שאני אפרט את הכל פה , המון לכתוב , שהכל כתוב בהמלצה חמה מאוד מצלם ניקוניסט בחסד שאני קורה אצלו המון (וכל פעם מחכים) , הנה הקישור -

http://www.kenrockwell.com/nikon/18200.htm

(שוב - יכולה להיות מעולה בשבילך כעדשת "התחלה" והיא כבר לא כל כך יקרה , המחיר יורד כל יום )

אני מאוד ממליץ לך על ה 17-55 2.8 של ניקון , אם אתה אוהב פריימים רחבים , ואתה אמרת שאתה משתמש בעיקר בטווח הזה , אז כדאי לך מאוד לקנות אותה (היא עדיפה על ה 18-200VR בפריימים הרחבים , משום מה , וגם יש לה אופטיקה וצמצם טוב מאוד , בקיצור - טכנית - כדאי לך מאוד )

אם אתה רוצה , הנה כתבה עליה , גם מהאתר של אותו צלם -

http://www.kenrockwell.com/nikon/1755.htm

אבל אם אתה מעדיף אולטרה-רחב , יש את ה 12-24 (אבל זה סיפור אחר..)

ולסיום , אני ממליץ לך על ה 50 1.8 של ניקון , משום שהיא עדשה מעולה ביחס למחיר שאתה משלם עליה , מניבה תוצאות מעולות וצמצם טוב מאוד (אופטיקה , בניה - טובה גם) . אתה יכול להתחיל איתה ואז , אם ממש תצתרך , יש את ה 50 1.4 אבל משום מה יש לי הרגשה שההבדלים ביניהם לא משמעותיים במיוחד , אלא אם כן אתה מאוד אוהב עומק שדה ויש לך שימושים מיוחדים אליה . לדעתי , אם תדע לעבוד טוב עם ה 50 1.8 , ה 50 1.4 לא יהיה שווה את ההוצאה הגדולה יותר בשביל צמצם פתוח יותר . מבחינת איכות התמונה , העדשות מניבות תוצאות דומות מאוד (אבל שוב - תלוי בשימושים שלך) ..

http://www.kenrockwell.com/nikon/5018af.htm

אם תרצה ..

אני חושב שכדאי לך לקנות את ה D200 , ככה תוכל לקנות גוף טוב (ומאוד מוצלח לפי מה שרואים על פני השטח) וגם אופטיקה טובה (שלדעתי יותר חשובה) . כמו כן , הייצור של ה D200 פסק ולכן לא בטוח תהיה ירידת מחירים גדולה שלה כאשר ה D300 תגיע , אבל אני , כמו כולם , חושב שכן תהיה ירידת מחירים מסויימת .

אם תרצה את ה D300 , אז אולי זה יבוא על חשבון האופטיקה , אבל הגוף הזה ישמש אותך לתקופת זמן ארוכה מאוד והתוצאות שלו ברגישויות גבוהות טובות יותר מה D200 (לפחות מהשמועות ומכמה צילומים "חטופים" שראיתי) .

אני בכוונה לא מתייחס אל ה D80 כי אם כבר יש לך התלבטות בין ה D80 ל D200 , עדיף ה D200 , משום שה D80 היא כמו "מיני" D200 (כלומר - דומה לה בהמון דברים , אבל עדיין - היא לא D200 .. ) .

חשוב לי לומר , תיקח את כל קניות העדשות לאט , משום שהצילום הוא ממש "בור ללא תחתית" ולא משנה מה תקנה , תמיד יכולה לצאת עדשה בעוד כמה זמן שתהיה טובה יותר ושתרצה אותה כי היא יותר תתאים לך . אני חושב שכדאי לך להתנסות בכמה תחומי צילום , כי זה מאוד משפיע על הציוד שלך .

מקווה שעזרתי ,

המשך יום נעים ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדב יש לי שאלה היא טיפה לא בנושא של התופיק (אני מצטער)

אבל מאיפה לך שהפסיקו את היצור של 18-200?

(שוב - יכולה להיות מעולה בשבילך כעדשת "התחלה" והיא כבר לא כל כך יקרה , המחיר יורד כל יום , אבל הייצור שלה הופסק (כמו שהייצור של ה D200 פסק) )

או שלא הבנתי אותך נכון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נדב יש לי שאלה היא טיפה לא בנושא של התופיק (אני מצטער)

אבל מאיפה לך שהפסיקו את היצור של 18-200?או שלא הבנתי אותך נכון.

היי

אני זוכר שקראתי על משהו כזה ואני לא זוכר איפה , בכל מקרה , בדקתי ב B&H בעקבות התגובה שלך ועדיין מייצרים את העדשה (גם בארץ יש חנויות שמוכרות אותה) .

סליחה על הבלבול ותודה לך , אני אתקן בתגובה שכתבתי .

לילה טוב ,

נדב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...