עשו לי סדר בבלגן -קירור אייכותי ל- E6750/E6550. מתאים ל-HTPC עלות: פחות מ- 300 - אוברקלוקינג וקירור - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

עשו לי סדר בבלגן -קירור אייכותי ל- E6750/E6550. מתאים ל-HTPC עלות: פחות מ- 300

ssib

Recommended Posts

היי אנשים

אני בונה מבוסס על אחד המעבדים בכותרת שאולי יעברו OC, בנוסף יהיה במחשב לוח מבוסס P35 של גיגבייט וכרטיס HD2600/HD2400

זאת ימוקם באחד משני המארזים הבאים: האנטק דואט, Silverstone lc17s

המידות שלהם הן:

סילברסטון : 425 mm x 170 mm (H) x 425 mm (D)

דואט: 455 X 148 X 455 mm

לכל זאת אני מחפשת אייכותי וסופר שקט.

עברתי על המומלצים שלכם וראיתי

1. Tuniq Tower 120 - הקירור המומלץ ביותר לאחר אלו הנזכרים לעיל. עלותו כ-250-300 ש"ח וביחס למחירו הוא המשתלם ביותר מבין כל קירורי האוויר. מעט רועש כאשר המאוורר פועל בעוצמה מלאה.

2. Scythe Infinity - מחירו כ-250 ש"ח. Rev B אינו דורש פלטה אחורית ולכן אינו דורש את פירוק הלוח. המאוורר שמגיע עם המוצר הינו שקט אך בעל ביצועים נמוכים. ישנה אפשרות נוחה לקונפיגורציה של שני מאווררים, אך יש לוודא מראש שאכן קיימים תופסנים מתאימים.

3. Scythe Ninja - מחירו כ200-250 ש"ח. Rev B אינו דורש פלטה אחורית ולכן אינו דורש את פירוק הלוח. המאוורר שמגיע עם המוצר הינו שקט אך בעל ביצועים נמוכים. ישנה אפשרות נוחה לקונפיגורציה של שני מאווררים, אך יש לוודא מראש שאכן קיימים תופסנים מתאימים. הנינג'ה פחות טוב ממקבילו בסה"כ אך עם מאווררים חלשים יכול להציג ביצועים טובים יותר, שכן הוא לכך הוא יועד.

4. Big Typhoon 120 VX - מחירו כ250 ש"ח. די רועש במהירות מאוורר מקסימאלית. אינו דורש את פירוק את הלוח

אבל לא ברור מה הגודל שלהם ועושה רושם שהטובים לא שקטים.

המליצו לי על הפריזר 7 פרו

אבל אמרו לי שלמחירו הוא טוב אבל - MAX ORB CL-P0369 שיחסית נמוך (ועולה פי 2 ממנו) עולה עליו בהרבה.

אמרו לי גם שמצב הנמוך שלו הוא יחסית לא רועש והוא יעיל.

כן וראיתי שדובר רבות על זלמנים שונים...

כל זאת קצת גרם לי לבלגן ולכן לפני שאני קונה ההיתי שמחה אם עוד אנשים יוכלו להגיב ולחוות דיעה.

אולי גם להמיץ על דברים אחרים שיותר טובים ומתאימים.

תודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לגביי המארז, אני ממליץ על סילברסטון (לא רק בגלל שקניתי אותו) משום שהוא יפה , גימור מוברש ומידותיו מקבילות לרסיברים ושאר הציוד לקולנוע בייתי. הוא יחסית מאסיבי ומפחית רעשים של מאווררים.

שלושת האפשרויות הראשונות לא יכנסו לך למארז, גובהו של המארז הוא 15.5 ס"מ מהבסיס עד למכסה (גג) - גובה שהלוח לוקח ונשארת עם כ14.5-15 ס"מ , יש להיתחשב שמעבר לזה מומלץ להשאיר מרווח בין הגג לגוף עקב היצטברות חום כלשהו בגג.

אני ממליץ לך על הBT הרגיל ולא על הVX, עצם העובדה שהמנוע של הVX מהיר יותר, במהירויות נמוכות ישמע כמו מכונית לפני טורבו, חוזקו של המאוורר של הBT הרגיל הוא בחוזקו של הVX במהירותו הנמוכה - שאני מאמין שאין צורך ביותר ממנה, אלא אם כן את רוצה לסחוט עוד כמה עשרות MHz באוברקלוק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הThermaltake V1 הוא גם חזק יותר מבחינת יכולת וגם שקט מאוד, בוודאי יותר שקט בעוצמה מלאה.

הבעייה היא גודלו, שכן הוא מעט גבולי. אני מאמין שהוא יתאים, אך תצטרכי לוודא זאת עם החנות(גובהו 14.3 ס"מ).

בעוד שהביג טייפון שולח את האוויר כלפי מטה, ה-V1 מוצב אחרת ולכן אין חשיבות לכך שהוא מגיע עד לגג(בתנאי שהוא מתאים). הוא גם יותר מתאים לסירקולציית מארז.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היי

ראשית סאב-X וגאי תודה על התשובות :xyxthumbs:

כתבתם:

לגביי המארז, אני ממליץ על סילברסטון (לא רק בגלל שקניתי אותו) משום שהוא יפה , גימור מוברש ומידותיו מקבילות לרסיברים ושאר הציוד לקולנוע בייתי. הוא יחסית מאסיבי ומפחית רעשים של מאווררים.

חשבתי ללכת על הסילברסטון דיי מחוסר ברירה. זאת בגלל שהדואט עליו הומלץ לי חסר כרגע בארץ והאנטק (שגם וא דיי חסר) דק ואני דיי חוששת ללכת על מיני, ושאר דברים + שלא יהיה לי מספיק מקום. בינתיים עדיין לא בדקתי זמינות של הסילברסטון אבל מקווה שלפחות הוא ימצא :) אגב, קונה הכל במקום אחד כך שזה מוסיף על הבעיתיות.

דיברתי עם מישהו שקנה את המארז ובנה אותו עם מפרט דיי דומה לשלי (לא יודעת בקשר לזכרון או לקירור) והוא אמר לי שהמארז רועש וכדי לביאו למצד שקט היה עליו להחליף ולהחליש את המאוורים ועוד כל מיני. הדבר דיי הרתיע אותי במיוחד בגלל ש נסיוני לא קיים בנושא ולא ממש בא לי להתחיל אותו על מחשב חדש.

אז אתה אומר שהמארז שקט ללא שינויים שונים ומשונים?

שלושת האפשרויות הראשונות לא יכנסו לך למארז, גובהו של המארז הוא 15.5 ס"מ מהבסיס עד למכסה (גג) - גובה שהלוח לוקח ונשארת עם כ14.5-15 ס"מ , יש להיתחשב שמעבר לזה מומלץ להשאיר מרווח בין הגג לגוף עקב היצטברות חום כלשהו בגג.

אני ממליץ לך על הBT הרגיל ולא על הVX, עצם העובדה שהמנוע של הVX מהיר יותר, במהירויות נמוכות ישמע כמו מכונית לפני טורבו, חוזקו של המאוורר של הBT הרגיל הוא בחוזקו של הVX במהירותו הנמוכה - שאני מאמין שאין צורך ביותר ממנה, אלא אם כן את רוצה לסחוט עוד כמה עשרות MHz באוברקלוק.

חיפשתי ברשת ומצאתי בעיקר את ה- VX שתה אומר שהוא יחזית רועש מה שלא מתאים ל- .

בנוסף קראתי בביקורות על המארזים באתר שהם טובים מאוד (הישן אפילו נבחר לנבחר השנה) אולם צויין בברור

1 גודלם - בטוח שיתאימו לי למארז?

2. היום כבדים ומותקנים בצורה שעלולה לסכן את לוח האם.

"חסרונותיו היחידים של ה-BT נובעים מגודלו ומשקלו המאיימים לכאורה (שאחראים במידה רבה לביצועי הקירור שלו) והקושי בהתקנתו (פירוק הלוח ומערכת הידוק מרגיזה בלשון המעטה, המבוססת על אומים מיניאטוריים וקשים להידוק). גודלו המאיים מגביל למעשה את המארזים בהם הוא יכול להיות מותקן ואילו משקלו הרב (אם זה לא מחוזק היטב ללוח) יכול להוות סכנה לשבירת הלוח בעת הזזת המארז"

בקשר ל- VX שלו הורידו את התמיכה האחורית גם נכתב:

"גדול, כבד ומותקן ללא תמיכה אחורית - דבר המסכן במידת מה את לוח האם"

http://hwzone.co.il/print/1156869723/88512/

אגב, OC אעשה אותו רק אם אקנה ב- TMS. ואז יעשה רק OC הגיוני, שום סחיטת מאמץ מטורפת.

לי אין, לא את הידע, בטח שלא את הבטחון לעשות דבר כזה בצעצוע החדש והכה יקר שאני מתכננת ועוד להתסכן באובדן אחריות. בטח שלא בשנים הקרובותכשהוא עוד חדש ובאחריות :)אם לא אעשה אותו, אני צריכה יותר חלש? מה למשל?

הThermaltake V1 הוא גם חזק יותר מבחינת יכולת וגם שקט מאוד, בוודאי יותר שקט בעוצמה מלאה.

הבעייה היא גודלו, שכן הוא מעט גבולי. אני מאמין שהוא יתאים, אך תצטרכי לוודא זאת עם החנות(גובהו 14.3 ס"מ).

בעוד שהביג טייפון שולח את האוויר כלפי מטה, ה-V1 מוצב אחרת ולכן אין חשיבות לכך שהוא מגיע עד לגג(בתנאי שהוא מתאים). הוא גם יותר מתאים לסירקולציית מארז.

בקשר ל- V1 ההיתי בטוחה שראיתי את הצורה המיוחדת שלו מתישהו באתר. חיפשתי - אם כי מודה שלא בסופר ייסודיות- ולא מצאתי. מוזר..

בכל מקרה גם אתה אומר שגודלו מעט גבולי. אם כי זה שהוא חזק ושקט נשמע לי נהדר.

גם ממליץ עליו מהסיבה העיקרית שהוא משתלב טוב עם הסירקולציה של המארז.

החנות צריכה לבדוק פיזית תאימותו למארז.

בכל מקרה ממה שכתבתם עושה רושם שלפחות בגלל השקט שלא לדבר על העוצמה ואולי הבטיחות, מקום ראשון הוא ה- V1 ומקום שני ה- BT הישן

שניהם אני בטוחה עולים על MAX ORB שהמליצו לי קודם ובוודאי שעל הפריזר (אם כי נאמר לי שהוא דומם)

השאלה היא מה אם שניהם יהיו גדולים מידי או בלתי ניתנים להשגה - למשל ה- BT הישן.

אילו עוד קירורים כדאי לי לשים ברשימה במקרה הזה?

לילה טוב, :hi:

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין לך סיבה לקחת את ה-BT הישן. קחי אם כבר את ה-BT VX משום שהוא אינו דורש את פירוק הלוח. מארזי הם מארזים שוכבים ולכן עניין המשקל הוא לא ממש רלוונטי(כמובן שלא מומלץ לרוץ עם המארז ברחוב, או לזרוק אותו מקומה שנייה).

את ה-BT VX תפעילי במהירות נמוכה והוא יהיה שקט דיו, במהירות מקסימלית מדובר בקירור רועש מאוד.

בכל אופן, אם את לא עושה אוברקלוק או לא אחד רציני, את יכולה להסתפק בהחלט בMaxOrb. ה-V1 עדיין בעדיפות ראשונה, אך הוא גבולי ביותר ולא יתאים בוודאות אם תרכשי מארז דק יותר, בגובה 14 ס"מ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראישת שוב תודה אימורטלטי וגאי

אין לך סיבה לקחת את ה-BT הישן. קחי אם כבר את ה-BT VX משום שהוא אינו דורש את פירוק הלוח. מארזי הם שוכבים ולכן עניין המשקל הוא לא ממש רלוונטי(כמובן שלא מומלץ לרוץ עם המארז ברחוב, או לזרוק אותו מקומה שנייה).

לא מומלץ? ואני כבר חשבתי לקחת אותו לטיול כמו כלב.. ;D

את ה-BT VX תפעילי במהירות נמוכה והוא יהיה שקט דיו, במהירות מקסימלית מדובר בקירור רועש מאוד.

בכל אופן, אם את לא עושה אוברקלוק או לא אחד רציני, את יכולה להסתפק בהחלט בMaxOrb. ה-V1 עדיין בעדיפות ראשונה, אך הוא גבולי ביותר ולא יתאים בוודאות אם תרכשי מארז דק יותר, בגובה 14 ס"מ.

אז אתה אומר שאם ויכנס לי מקום ראשון כדאי לשים את ה- V1, אחריו את ה BT-VX ל- OC רציני ואת ה- MaxOrb ל- OC ללא רציני

כמה שאלות

1. היות ולא ממש חפרתי בנושא ה- OC (כאמור אם כבר יעשו לי ב- TMS אחרת לא) תוכל לומר לי לכל מעבד מהוא OC רציני.

2. אתה אומר שה- MaxOrb מספיק שקט? לא אצטרך להחליש אותו?

3. תוכל לתת לי אופציות נוספות טובות ושקטות שיתאימו הן ל-OC רציני והן ללא- עד כדי אי עשיית OC כלל.

4. מה עם ה- Zalman CNPS8700 LED , Cooling Freezer 7 Pro

ש™iMMoRTaLiTY נתן לי. הבנתי מאנשים שהפריזר שקט מאוד. לא יודעת לגבי הזלמן..

יש בכלל טעם לשים אותם ברשימה (נניח אם אקנה בחנות אחרת ולכן לא אעשה OC) או שהם קצת חלשים מידי (נניח הפריזר יותר מתאים בכח הקירור שלו למעבדי החסכוניי באנרגיה) ושווה לללכת על משהו קצת יותר רציני רק ליתר בטחון.

ושוב תודה על העזרה והמשך יום נהדר

:hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה8700 הוא בסה"כ חידוש לסדרה מיושנת, ארכאית, שאינה מציגה רמת ביצועים ששווה את מחירה. כמו כל הסדרה של זלמן, מדובר בקירור שקט ונמוך, אך בזה זה נגמר.

הפריזר דווקא פחות שקט משאר הקירורים, והוא גם לא ממש חזק. הוא מומלץ לטווח מחירו(150+-), אך לא יותר מזה.

אם התקציב מאפשר כדאי ללכת על הV1. זוהי האופציה הטובה ביותר בשבילך. אם לא, אז ה-BT VX מומלץ, או הMAXORB. שניהם שקטים במצב חלש(1300RPM) ורועשים במצב חזק(2000RPM).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הפיריזר לא כזה טוב ושקט, הוא סביר.

לגביי הMaxOrb - אני נוטה לא להמליץ על קירורים עם מאוורר מותאם (גם מובנה), מניסיון עבר כשהם מתקלקלים, צריך לקמבן על הקירור מאוורר או להחליף את כל המערכת .

המאווררים של הMaxOrb/VX ב1300RPM לא ישמעו כמו מאוורר של רגיל ב1300RPM, הם משמיעים רשרושים (במסגרת עוצמת הרעש 16dBA).

אם פירוק הלוח לצורך הוצאת הגוף יפריע לה כל כך (שאני בספק אם תתעסק בזה בכלל), אז שתיקח את הVX. ואם הרשרושים עליהם אני מדבר יפריעו לה, אז שתקנה לו מאוורר שקט (עוד הוצאה כספית).

הומלץ כאן הV1 ובצדק, רק שהוא יכנס ונעשתה כאן בחירה מעולה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפי הביקורת ב - XBIT ה - 8700 דווקא עדיף על ה - MAX ORB.

http://www.xbitlabs.com/articles/coolers/display/zalman-cnps8700led-ttv1_10.html#sect0

לדעתי כל עוד הפריזר נכנס למארז עדיף אותו משיקולי מחיר. רועש הוא לא, ביצועים סבירים לחלוטין וגם אין צורך ביותר מזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין השוואה שם של ה8700 מול הMAXORB. אומנם יש השוואה מול הV1 שהוא טוב מהMAXORB, אך בכל זאת הנתונים שם מעט מוזרים, ולפי ניסיוני הזלמנים לא עושים עבודה טובה בהורדת הטמפ'.

אני נשאר עם המלצתי על הV1.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואו איזה דיון היה פה כאשר לא ההיתי.

תודה:)

אם נסכם את מה שאמרתם ללא ספק מקום ראשון ה- V1

אחריו ה- BT VX

ואת ה- MaxOrb (בעקבות דברי SubX) עדיף להוריד.

אבל בכל מקרה היות ולי אין כוונה לעשות OC ולפגוע באחריות ה- OC או שיעשה ע"י TMS במידה ואקנה שם או לא יעשה כלל ׁ(לפחות לא בשנים של האחיות שהן הקרובות והרלוונטית כעת).

אגב, ממה שאתם כותבים אני מבינה ש- TMS עושים OC קליל בלבד .. :( ( לא שקיוותי ל- OC מטורף אבל סופר קליל - כמה משמעותי הוא בכלל?)

כך שנראה ממה שאתם כתבתם שבכל מקרה אין טעם להוציא מעל 250 ש"ח על שני הקירורים הכל איכותיים הללוׁ(באמת יש לי דברים יותר טובים לעשות עם הכסף מאשר לתת לו סתם לעוף ברוח) וניתן להסתפק בפריזר שלמחירו עושה את העבודה ושקט יחסית

לכן אולי בכלל עדיף ללכת על ה- Glacialtech igloo 5700mc שהבנתי שמומלץ ושקט מהפריזר

שהן נמצא במומלצים וכן נמצא לחלק מהמפרטים המומלצים..

אגב, מחיפוש קליל ברשת לא ממש מצאתי מקומות שמוכרים אותו. זו רק אני או שהאיגלו לתושבת לא ממש ניתן להשגה בימים אלה?

מה שכן ראיתי את ה- 770 ומדותיו 92 x 92 x 25

כך שאם המידות זהות, עם מעט הידע שיש לי (שנבנה לא מעט בזכות האתר והפורום עם האנשים הנחמדים שבו) זה עושה לי רושם שאמור להכנס (בטח יותר מה- V1)

מה אתם אומרים, לאן נושבת הרוח?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...