איבוד צביון יהודי במדינת ישראל - עמוד 12 - אקטואליה ותרבות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

איבוד צביון יהודי במדינת ישראל

avidan28

Recommended Posts

פיקה אתה רואה שאני לא שומר שבת ,

ככה שאני האחרון שירצה מדינת הלכה (שונא לשמור שבת \יום טוב :nixweiss: )

ככה שאל תתפסו אותי בתור איזה פנאטי אני ליברלי יותר ממה שאתם חושבים :hi:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 234
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

אז בוא נתעסק במה שרלוונטי- חוקי ההלכה ביחס לחוקי המדינה, הקשר ביניהם, למה אתה חושב שאסור לערב ביניהם, ובקיצור- דעתך בנושא.

בוא לא ניכנס לדיונים סתמיים של "יש/אין אלוהים".

גם לדעתי כפיית חוקי ההלכה על חוקי המדינה, וחיוב של כל אזרח לציית להם זה לא גובל- זו כפיה דתית חד וחלק, ולכן זה לא מתקיים- חופש הדת והחופש מדת.

אני לא נכנס לוויכוח של יש\ אין אלוהים.

לפי דעתי לכל אזרח צריכה להיות היכולת לבחור אם לקיים או לא "מצוות" ו"חוקים" דתיים, ושמידי פעם לא יזיק לדתיים לגלות התחשבות ולתת לנו לחיות כרצונינו, ולא לחפש איפה חילוניים עושים להם רע בעיניים... אני מתכוון לחוקים כמו איסור מכירת חמץ בפסח, איסור עבודה גורף בשבת ושאר החוקים שמקלים על אורח החיים הדתי על חשבון הרוב החילוני.

רוב החוקים האלה מושתתים על בורות ואמונות כלום. מה מפריע, לדומא, שיגדלו בארץ חזירים? שחס וחלילה איזה דוס לא ית]תה לקפוץ על איזה חזיר, לכול אותו ולפגוע באלוהים?! וכל העניין הזה של בנות שצריכות להתלבש "צנוע"? בגלל החרמנות שלהם הן צריכות להתבשל?

העיקר צוחקים על קומוניזם שכביכול מנסה למחוק זהות של אנשים... כאילו להתלבש בשחור, לכפות על כל הסביבה להתנהג בהתאם לאיזה ספר מונפץ, לפחד מכל דבר ולנטרל את הסביבה מגורמים שיכולים לייצור חשיבה עצמאית בהתאם ל"תיכנות" הכי בסיסי של האנושות זה יותר טוב... העיקר שרוסים מסריחים...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

העיקר שרוסים מסריחים...

IG אתה מכיר את השיר של אריק איינטשין שבו כל עליה מקללת את הבאה אחריה ?

לצערי ככה זה , כבר מקום המדינה .

אבל IG תאמין לי בני אדם תמיד ימצאו על מה לריב אם זה בארופה או בארה"ב או בסין או ביפן

בני אדם תמיד רבים ונוטים לגזענות , ואם אין סיבה לגזענות , הם ימצאו כבר משהו אחר לריב עליו . תיהיה בטוח בזה .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה נוטר טינה למישהו. או ליתר דיוק, להרבה אנשים.

רק דבר אחד-

מתי בפעם האחרונה ראית את כל העולם סגור בשבת....?

מי שרוצה פותח בשבת, מסעדות רק צריכות "להסתכן" באובדן החותם "מסעדה כשרה"

מתי בפעם האחרונה התהלכת ברחוב וראית שכל הבנות ב "לבוש צנוע"? (אל תיתן את בני ברק כדוגמה, הרוב המוחלט של האוכלוסיה שם- חרדים, וזו בעיה שלהם, לא שלך)

מתי בפעם האחרונה הלכת לטיב טעם ולא מצאת בשר חזיר על המדף?

ומתי בפעם האחרונה שמעת את הביטוי "רוסי מסריח"? (אני אישית שמעתי את הביטוי הזה בפעם האחרונה בכתה ג'. לפני 10 שנים או משהו כזה)

90% ממה שאתה אומר נכון, הבעיה שאתה מנפח את זה מעבר לכל פרופורציה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יהודי יכול להיות גם ערבי וגם רוסי.

יהודי נולד יהודי. גם אם אני אתנצר או אתאסלם אני אשאר יהודי עם דת אחרת.

לא זה לא. ברוסיה חי העם הוסי, בעירק העם העירקי ובישראל העם הישראלי.

בישראל חי העם היהודי ומיעוט של ערבים.

להיות ישראלי פירוש הדבר להחזיק באזרחות ישראלית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ומתי בפעם האחרונה שמעת את הביטוי "רוסי מסריח"? (אני אישית שמעתי את הביטוי הזה בפעם האחרונה בכתה ג'. לפני 10 שנים או משהו כזה)

אני בחרתי לא להשתתף בדיון הזה מסיבות כאלה ואחרות למרות שאני עולה מברה"מ, אבל לזה אני חייב להגיב, אני יכול להגיד לך שאולי לא שמעתי את זה פנים מול פנים את הביטוי הזה "רוסי מסריח" אבל במקומות אחרים שאני גולש בהם, זה התבטא בדיוק ככה, "רוסי מסריח", כל ה"רוסיות זונות", אז תעשה לי טובה, הגזענות חוגגת...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בלי רגשי נחיתות בבקשה, אני חושב שיש לך קצת יותר שכל ממה שדרוש בשביל לקחת מפגרים כאלו ללב, במיוחד אם זה לא נאמר פנים מול פנים.

ויודע למה גם לא תשמע את זה פנים מול פנים? כי מי שאומר דברים כאלו הוא ללא ספק אדם ברמה נמוכה. רק מהבושה הוא לא יפלוט שטות כזו מול הפרצוף של מישהו.

הגזענות חוגגת להרבה יותר מכיוון אחד, לא רק העולים מחבר העמים מקבלים מנה פה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שאתה נוטר טינה למישהו. או ליתר דיוק, להרבה אנשים.

רק דבר אחד-

מתי בפעם האחרונה ראית את כל העולם סגור בשבת....?

מי שרוצה פותח בשבת, מסעדות רק צריכות "להסתכן" באובדן החותם "מסעדה כשרה"

מתי בפעם האחרונה התהלכת ברחוב וראית שכל הבנות ב "לבוש צנוע"? (אל תיתן את בני ברק כדוגמה, הרוב המוחלט של האוכלוסיה שם- חרדים, וזו בעיה שלהם, לא שלך)

מתי בפעם האחרונה הלכת לטיב טעם ולא מצאת בשר חזיר על המדף?

זה הייה מופנה אלי?

מתי בפעם האחרונה ראית את כל העולם סגור בשבת....? היום. תגיע ל"עיר התיירות של הגליל" טבריה ותראה בעצמך. בעצם, תגיע בערך למרכז כל עיר ותראה שסגור.

מי שרוצה פותח בשבת, מסעדות רק צריכות "להסתכן" באובדן החותם "מסעדה כשרה" ואז הם יאבדו חלק גדול מהלקוחות שלהם (שומרי כשרות), ככה שלא ישתלם להם לעבוד שבת

מתי בפעם האחרונה התהלכת ברחוב וראית שכל הבנות ב "לבוש צנוע"? (אל תיתן את בני ברק כדוגמה, הרוב המוחלט של האוכלוסיה שם- חרדים, וזו בעיה שלהם, לא שלך) כל מקום שיש בו ריכוז של דתיים. לדוגמא מסיבות שמוזמנים אליהן כמה דתיים, סביבה של בתי כנסת, ובכלל יצא לי בזמן האחרון לשמוע הרבה הערות לגבי "צניעות"...

מתי בפעם האחרונה הלכת לטיב טעם ולא מצאת בשר חזיר על המדף? הבעייה זה לא טיב טעם אלא החנויות הקטנות שנשרפות, המחיר הגבוה בגלל הייבוא והדרישות באיומים להפסיק מכירה של חזיר בכל המקומות.

ומתי בפעם האחרונה שמעת את הביטוי "רוסי מסריח"? (אני אישית שמעתי את הביטוי הזה בפעם האחרונה בכתה ג'. לפני 10 שנים או משהו כזה) גם לפני הרבה זמן, אבל זה לא אומר שלחלק גדול מהצברים יש גישה עויינת כלפי עולים... אני לא נראה כמו עולה ואין לי מבטא, אז יצא לי לשמוע כל מיני הערות מפגרות על "רוסים"

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מזמן שמעתי מבני דודים שלי על חוק שאומר שבארץ מותר לגדל חזירים רק על במות מיוחדות, כך שלא יגעו באדמת ארצנו, או משהו בסגנון.

עכשיו, אני לא בטוח ב 100% שזה באמת כך, אולי מישהו פה יוכל לאשר את זה, אבל אם זה נכון, אתה לא חושב שזו כפייה דתית?

עוד משהו בקשר לחותם הכשרות: הידעת שכדי לקבל את חותם הכשרות הכי בסיסי (ז"א לא של קבוצות קיצוניות עם דרישות מוזרות ומטורפות) מאפיות צריכות להמכר לגויים (ז"א לערבים באזור) למשך תקופת חג פסח (כי הרי אי אפשר לבער אותן מכל החמץ)?

עכשיו תגיד לי אתה (pika), זה לא טירוף?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ויש מלפני 6000 שנה וכתבים עתיקים אף יותר.אז מה?

"עם ישראל" לא קיים. זה מושג דתי , ומעוות שמשמש אנשים אפלים וחשוכים אחרים.

יש ישראלים ויש יהודים ויש את כל השאר.

לא שאני מנסה להצדיק את החרדים, אבל החרדים לא המציאו את המושג "עם ישראל"

ויש ישראלים ויש יהודים ויש כל השאר....

ותבינו כבר ש"יהדות" זה לא דת אלא עם, כמו שמישהו הסביר לי פה כבר פעם בפורום.

הדת היא דת משה וישראל.

ואתה בכוח עושה מעצמך צחוק שוב פעם ושוב פעם מול כל חברי הפורום הא?

אין יהודים ערבים. זה שאתה רוצה ללכת עם הראש בקיר ולהמשיך להגיד את זה לעצמך then be my guest.

וזה שלערבים יש תעודת זהות כחולה ויש להם לצערי גם הגדרה של ישראלים זה לדעתי הבולשיט שבבולשיט, כי לערבים יש תעודת זהות ישראלת רק בגלל שלערבים יש הרבה ילדים, ותעודת זהות כחולה נותנת להם יותר כסף מביטוח לאומי.

בשבילם תעודת זהות כחולה זה גם אישור עבודה ולא שום דבר יותר מיזה. ש ה' ישרוף את כולם.....

ובלי שום קשר יש לי בעבודה כמה ערבים ישראלים מוסלמים והם אחלה חבר'ה ,

רק שתדעי שהם מעדיפים את ירושלים כבירת פלסטין ואם היית נותנת לאותם חבר'ה לקחת את ירושלים הם היו עושים את זה בכיף ולא יזיז להם אם יהודים ייהרגו בדרך.

גם לי יש בעבודה שני ערבים, וגם אני מחייך להם חיוכים מזוייפים בבוקר. אמן שמחר בבוקר תדרוס את שניהם משאית.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תסלחו לי על הבדיחה שבעניין, אבל-

אם כפיה דתית הייתה נראית ככה-

http://dagobah.biz/flash/IsraeliPartyVan.swf

הייתי מוכן לזה :lol:

א. מאיפה הם יצאו כולם :o הם משתכפלים באוטו?!

ב. שונא מוסיקה אלקטרונית!!!!11!! רק זה שהם שמים את הקקה הזה פול ווליום באמצע הרחוב מעצבן אותי- ואני אפילו לא קרוב ללהתייחס למסר... מילא אם הם היו שמים את ג'ון לי הוקר, או אפילו אירוסמית' (הישנים)... אז אולי הייה אפשר לדבר על זה

לא מזמן שמעתי מבני דודים שלי על חוק שאומר שבארץ מותר לגדל חזירים רק על במות מיוחדות, כך שלא יגעו באדמת ארצנו, או משהו בסגנון.

עכשיו, אני לא בטוח ב 100% שזה באמת כך, אולי מישהו פה יוכל לאשר את זה, אבל אם זה נכון, אתה לא חושב שזו כפייה דתית?

עוד משהו בקשר לחותם הכשרות: הידעת שכדי לקבל את חותם הכשרות הכי בסיסי (ז"א לא של קבוצות קיצוניות עם דרישות מוזרות ומטורפות) מאפיות צריכות להמכר לגויים (ז"א לערבים באזור) למשך תקופת חג פסח (כי הרי אי אפשר לבער אותן מכל החמץ)?

עכשיו תגיד לי אתה (pika), זה לא טירוף?

יש את החוק הזה בקשר לחזיר

בנוגע למכירת החמץ- לא ידוע לי על דבר כזה... אני יודע שלעסק אסור להחזיק ולמכור לחם, אבל למכור הכול לגוי למשך החג? לא יודע...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המאפיה עצמה לא צריכה להימכר לגויים בשום מקרה, החוק קובע שעל כל מאיפה שמעוניינת בחותם כשרות לפנות מתחומה את כל החמץ בזמן, זה הכל. הפתרון הנוח ביותר הוא למכור את כל התכולה לגויים.

לא יודע מה איתכם, את הלחם והפיתות שלי אני קונה במאפיה במנשיע :P

גויים או לא גויים, הפיתות שם בקוטר חצי מטר כל אחת, הם מכינים את החלה הכי טעימה שיצא לי לטעום, והכי חשוב-

לא משנה איזה כמויות תקנה, תמיד זה מסתכם ב 21 שקל :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...