WinXP לא עולה + נתקע בהתקנה.. (בעיית חומרה?) - תמיכה טכנית למחשבים - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

WinXP לא עולה + נתקע בהתקנה.. (בעיית חומרה?)

Milford Cubicle

Recommended Posts

היי

טיפלתי אתמול במחשב עם WinXP SP2, שנתקע כל פעם בשלב העליה שלו (בחלון ה-start up, פס ההתקדמות הזה פשוט נתקע).

ב-SAFE MODE הכל עובד מצויין, ולא זיהיתי שום דבר שעלול לגרום לו להיתקע.

רציתי פשוט להתקין את הווינדוז מחדש (אפילו לא upgrade אלא התקנה נקיה) מהדיסק, אבל אחרי שלב העתקת הקבצים, הוא נתקע ב"starting setup". זה קורה גם כשאני מתחיל את ההתקנה ישר מהדיסק (BOOT מהסידירום) וגם כשאני מתחיל אותה דרך ה-Win ב-safe mode.

המחשב הוא פנטיום 4 1.8Ghz עם 512MB זיכרון , וכרטיס מסך וודו 3 3000 (איזה אדיר.. :smile1:).

יש בו הרדיסק 80GB, שטוענים שהוא מקולקל וש"איזה טכנאי אמר להם שהוא עושה את הבעיות", אבל אני לא גיליתי משהו בעייתי - הוא שקט לגמרי, לא עושה רעשים מוזרים ולא מראה שום סימני גסיסה או משהו בסגנון.

בשאר הדברים לא התעמקתי.

מה שכן, הוא מפוצץ אבק. ברמה כזאת שה-SLOT הפנוי פשוט מלא אבק עד למעלה!

אני מניח שזאת בעיית חומרה כלשהיא, אבל לא ברור לי למה הוא נתקע דווקא בשלב ה"מעבר לווינדוז" (אם זה בהפעלה רגילה ואם זה בהתקנה..), כשלמצב בטוח הוא נכנס ללא שום בעיות..

רמזים? :)

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה שאתה יכול לעשות זה(כדי להבין האם הבעייה היא חומרתית או תוכנתית):

1.אם הכול עובד כשורה ב Safe Mode תסיר תוכנות / דריברים שהותקנו לאחרונה.

2. הבעייה נוצרה אחרי פעולה כלשהי או סתם ככה ביום בהיר? כמו כן כדאי שתנסה SystemRestore.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הבעיה היא לא בעיית חומרה ככל הנראה.

לפני שהווינדוס עולה, תלחץ על F8 ותבחר באפשרות ה-last known good config

אם זה לא עוזר, תיכנס לווינדוס במצב בטוח ומשם תעבור למנהל ההתקנים.

תוודא שאין לך במקרה לא פעילים/דרייברים לא תקינים.

במידה ולא מצאת שום בעיה במנהל ההתקנים, תנסה להסיר את הדרייברים האחרונים שהותקנו במחשב, אולי הם הגורם לבעיה.

בכל אופן, אני לא מאמין שזו בעיית חומרה.. גם אם זו לא בעייה בדרייברים של המערכת, אז אולי בקובץ ה-boot, או בהגדרות בביוס

(שזו עוד אפשרות לפיתרון דרך אגב - איפוס לביוס)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

last known good configuration לא עזר.

system restore לא עזר, וניסיתי פעמיים.. חודש אחורה וחודשיים אחורה לתקופה שבה זה עבד בטוח (מי אמר "system restore זה חרא של דבר?" :o)

ב-device manager לא מצאתי שום דבר בעייתי (סימן קריאה/שאלה וכו')..

אני לא ממש יודע מה הם "הדרייברים האחרונים שהותקנו במחשב" או "תוכנות שהותקנו לאחרונה" כי המחשב הגיע אליי כמו שהוא בלי שיש לי יותר מדיי היסטוריה לגביו..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תנסה ליצור מחדש את קובץ הboot כמו שמתן אמר.

תנסה לעשות CHKDSK במצב בטוח \MS-DOS.

תבטל את העלייה של כל התוכנות (כולל הAV) כדי לבטל אפשרות של התנגשויות שגורמות לשיט הזה.

תבדוק בביוס שהטמפ' סבירות.

תנקה את האבק.

תשטוף לי את הבית.

תאכיל את הכלב.

האחרונים פשוט דרשו את זה.. :cool2:

בכל מקרה, אצל חבר עם אותה בעיה הצלחתי לסדר את זה בעזרת CHKDSK ותיקון קובץ הboot.

בהצלחה

נ.ב: בDevice Manager אל תשכח לסמן שהוא יראה גם את ההתקנים המוסתרים. לפעמים הבעיות מגיעות דווקא משם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

system restore זה בדיחה של מייקרוסופט... אין טעם בכלל להשתמש בזה(אל תתלה יותר מדי תקוות גם ב-chkdsk, למרות שהוא עוד לפעמים עושה משהו בניגוד לשיחזור מערכת.)

בכל אופן - תיכנס ל-msconfig ותוריד את הסימון מכל התוכניות שנמצאות בטאב האתחול.

ותנסה לאפס את הביוס, הרבה פעמים זה עזר לי בכל מני בעיות boot שונות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

System Restore עובד מידי פעם, תלוי בחומרת המצב זה עזר בעבר לכמה אנשים.

אם הדברים שאמרו לך לנסות לא עזרו

תנסה להשתמש בתוכנת דיאנוסטיקה שונות כגון: Memtest86+ ובדיקה הדיסק הקשיח בעזרת תוכנה ייעודית של היצרן

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אותו המקרה בדיוק קרה לי במחשב הישן שלי, בסוף התברר שהמעבד היה תקול

האם אתה בטוח שהחומרה שהגיעה אליך תקינה?

הייתי מנסה להחליף חלקים (זיכרון\ HDD) כדי לשלול דברים, בסוף להגיע לרכיב הדפוק (אם מדובר בחומרה כמובן)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...