ילידי שנת 90 מספטמבר עד ינואר, קיבלתם צו ראשון? זה המקום לשאול ולדעת. - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

ילידי שנת 90 מספטמבר עד ינואר, קיבלתם צו ראשון? זה המקום לשאול ולדעת.

Satlan

Recommended Posts

אני אנצל"ש כיוון שגם אני קיבלתי צו ראשון לפני יומיים (ל-4.11 אם זה מעניין מישהו :P)..

גם אני מעוניין ללכת ליחידת מחשבים - ורצוי דרך העתודה. מה צריך לומר בראיון האישי ע"מ להתקבל לעתודה (לפחות לשלבים הראשונים)?

ועוד איזה שאלונת - את בדיקת השתן והראייה שהם דורשים, בנוסף לטופס שקיבלתי למלא (הזה עם כל הפרטים הרפואיים וכו') - להביא להם במקום או לשלוח בדואר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 52
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

במחשבים יש לך 2 אפשרויות טובות או ממר"ם או גאמא..

ממר"ם מתחילים איתך שמה מ0 ומלמדים אותך מהתחלה.. וככה לאט לאט אתה צובר ידע וניסיון..

בגאמא לעומת זאת הם רוצים שיהיה לך רקע וידע מוקדם.. יש שמה 8 מסלולים ואם במבחנים שיעשו לך יראו שיש לך ידע טוב באחד מהמסלולים יש מצב שתתקבל..

אני חיפשתי הרבה על גאמא ועל ממר"ם ומבחינת רמה ממה שקראתי גאמא יותר טוב.. (וקראתי הרבה)

יש לך גם את תוכנית חבצלות ותלפיות.. חבצלות זה בחיל המודיעין.. (גם גאמא) זה נחשב הכי טוב בחיל המודיעין (אבל זה לא קשור כזה למחשבים)

אתה יכול לקרוא על חבצלות פה באתר של חיל המודיעין..

http://www1.idf.il/aman/site/spotting/spotting.asp?fld_id=40013

ויש תלפיות שזה בעצם הדבר שאפאחד לא מתקבל כי צריך להיות גאון לא נורמלי בשביל להתקבל שם.. העלו את זה ל48 למחזור.. שנה שעברה היה 25 ניראה לי..

אז אל תלפיות אפילו אם אתה גאון אל תבנה יותר מדי.. תנסה אבל..

תקרא פה על זה

http://www.mod.gov.il/Talpiot/miun.asp

ויש קורס טייס.. שזה לדעתי הכי שווה (חוץ מתלפיות) אם אתה רוצה גם לתרום למדינה כקרבי.. וגם צריכים בחורים עם שכל..

אבל גם לשמה נורא קשה להתקבל..

ויש סיירות אבל זה רק למי שרוצה ממש קרבי..

בכל מקרה בשבילך כדאי לבקש.. גאמא ממר"ם ותלפיות ואם אתה מעוניין אפילו שזה קרבי אז קורס טייס.. תקרא גם על חבצלות אולי זה יעניין אותך..

ולזה ששאל מעלי.. בשביל עתודה זה לא צריך לבקש בצו ראשון.. הייתי ביום עתודה.. בכל אוניברסיטה מתקבלים שונה..

יש אוניברסיטאות שיותר מחשיבים את הבגרויות.. ויש כאלה שפחות..בכל מקרה ברגע שאתה מגיע לסכום שהם רוצים מהבגרויות ופסיכומטרי רוב הסיכויים שתתקבל..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למה אתה זורק לו סתם דברים?

הוא ביקש מחשבים, קורס טיס ותלפיות לא מתאים =\

תלפיות זה יותר פיזיקה [אז נכון לומדים שם מחשבים, אבל זה פרוייקט של פיזיקה בעיקר], וקורס טיס הכי קרוב למחשבים זה שהמטוס הוא מחשב אחד גדול ;D

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני כמוהו גם במחשבים וגם רציתי משהו במחשבים.. אבל כשסיפרו לי על שאר הדברים התעניינתי גם בהם.. ועדיף שיהיה לו כמה שיותר אופציות..

בכל מקרה.. רק הבאתי לו את האופציות הטובות.. מקווה שלא שכחתי משהו..

אם הוא רוצה רק רק מחשבים.. אז הדבר היחידי שרלוונטי בשבילו זה גאמא.. וממר"ם אופציה שניה לדעתי.. תבקש את שניהם כדי שיהיה לך עוד אופציה..

ואגב לממר"ם בדרך כלל מי שעם פרופיל 97 לא לוקחים אותו.. יש מקרים חריגים למי שהוא ילד יחיד או יש לו אמא אם חד הורית.. אבל בדרך כלל לוקחים מי שיש לו פרופיל יותר נמוך..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואז הגעתי לאופציה האחרונה שבסוף הסתדרה לי הכי טוב שזה ממרם (מה שנקרא היום קורס תכנות בבסמח אבל בשבילך אני יקרא לזה ממרם)

נכון שחותמים קבע שנתיים וחצי, נכון שזה קורס של חצי שנה וזה ארוך ומעייף אבל אם אתה בא עם ידע קודם כמו הרוב אז זה לא יותר מדי קשה, לי זה עבר סבבה

אבל אחרי זה יש לך לבחור בין 11 יחידות לאן להשתבץ כולל מודיעין, חיל אויר, יחידות לוט"ם (אומר לך משהו?) ועוד

אוליאני לא הכי אובייקטיבי אבל לדעתי הכי טוב זה ממרם (הבעיה שאם אתה לא מתקבל נדפקת כי זה המיונים האחרונים שתעשה למשהו שקשור במחשבים לפני הגיוס שלך)

הלוט"ם הזה, אפשר פרטים זה נשמע לי מעניין!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9C%D7%95%D7%98%22%D7%9D

* מחלקת מעו"ף (מערכות ופרויקטים) המחלקה האחראית על תכנון והקמת מערכות התקשורת והרשת המטכ"ליות, ומוצבי השליטה ברמת פיקוד ומטה כללי. המחלקה הוקמה ב?1 בינואר 2006.

* ממר"ם המחלקה האחראית על תפעול היישומים ותשתיות המחשוב ופיתוחן.

* מרכז חושן (לשעבר מתנ"ץ) אחראי על הפעלת מערכי התקשורת בצה"ל.

* מרכז צופן וביטחון (מצו"ב) המרכז הלאומי להגנת המידע.

* מחלקת שהם יחידת התוכנה המבצעית של אגף התקשוב. המחלקה נוצרה בעת מיזוג של שתי יחידות נפרדות: מחלקת שו"ב (שליטה ובקרה) ומא"ם (מיכון אג"ם ומפקדות). בשנת 2006 חלק מיחידה זו עבר לפיקודה של מז"י.

* מחלקת לשם בית התוכנה האחראי על תוכנה למשאבי אנוש ולוגיסטיקה. בעבר הייתה היחידה מפוצלת לשתי יחידות נפרדות: ממכ"א (האחראית על כוח האדם) וממט"ל (האחראית על הלוגיסטיקה), עד למיזוג שהיה בשנת 2005.

מרבית המיזמים של לוט"ם הינם מסווגים. חלק מהמיזמים שאינם מסווגים:

* אבנט תשתית תקשורת צה"לית רחבת סרט ומאובטחת

* ורד הרים תקשורת סלולרית מוצפנת לשימוש צה"ל

* טירת האג"ם מערכת שליטה ובקרה לפיקוד ולמטכ"ל

* הדוור הבא מערכת הדואר האלקטרוני הצה"לית

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר לנושא הדיון, אז גם אני תוכניתן (מה שנקרא בוגר ממר"ם) ואני בהתחלה לא ממש רציתי, כנראה בעיקר בגלל הקבע אבל מהר מאוד הבנתי שזה מה שאני רוצה לעשות והקבע בעצם לא נורא בכלל, זה כמו עבודה.

הקורס באמת ארוך ודי מייגע אבל האמת היה שווה כל רגע וכל מי שעבר אותו יכול להגיד את זה.

בקשר ליחידות, אז יש לך ככה

בחיל התקשוב (שזה החיל שאליו שייך בסמ"ח ששם אתה עובר את הקורס) יש לך את ממר"ם, שממוקמים בשלישות ועוסקים בעיקר בתשתיות.

יש את לש"ם שהם יחידה שעוסקת בכל מיני פתרונות תוכנה בענייני הלוגיסטיקה והכח אדם בצבא (זה נשמע משעמם אבל מבחינת הבניה של המערכות עצמן יכול להיות שזה לא משעמם בכלל, הכל תלוי בכלים ובאנשים שמנהלים את העניינים). גם הם בשלישות.

יש את שה"ם שקצת פורקו אבל אפשר להגיע לשם ותכל'ס הבנתי שדי נחמד שם.

יש את מצו"ב שזה ענייני והצפנה, אפשר גם להגיע לשם אבל עוברים ראיון בסוף הקורס אם אתה רוצה. הם נמצאים בצריפין.

כל היחידות האלו שייכות ללוט"ם שזה סוג של יחידה ענקית שמאגדת את כל החלק הזה של התוכנה.

בחיל האוויר יש את אופ"ק, שהייתה פעם שתי יחידות שאוחדו, הם בעיקר בקריה ובצריפין והבנתי מכמה חברים שלי שממש נחמד שם, חוץ מזה שחצי מהקורס שלי הגיע לשם גם ככה.

בחיל הים יש כמה יחידות קטנות כי החיל עצמו קטן, אבל ממה שראיתי היו שם כמה דברים נחמדים.

במודיעין יש גם כל מיני יחידות וביניהן 8200 ועוד יחידות אחרות שלא אפרט.

ויש עוד מקומות מיוחדים שמגיעים אליהם רק אנשים מעטים ואתה לא יכול לבחור להגיע אליהם, הם בוחרים אותך.

בסוף הקורס תוכל לדרג את רוב היחידות לפי הסדר שבו היית רוצה להגיע אליהן ויש סיכוי לא רע שתקבל את אחד מהמקומות הראשונים שדירגת.

בגדול בכל יחידה יש המון דברים ואם הגעת לדוגמא לחיל האוויר זה לא אומר שנתקעת בתפקיד מסוים, יש המון תחומים ואתה בדרך כלל תוכל ללכת לאחד שמעניין אותך או לפחות נושא קרוב.

ולבחור מעליי שאמר שהוא מקורס תכנות, מאיזה מחזור אתה ואיפה אתה משרת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ולזה ששאל מעלי.. בשביל עתודה זה לא צריך לבקש בצו ראשון.. הייתי ביום עתודה.. בכל אוניברסיטה מתקבלים שונה..

יש אוניברסיטאות שיותר מחשיבים את הבגרויות.. ויש כאלה שפחות..בכל מקרה ברגע שאתה מגיע לסכום שהם רוצים מהבגרויות ופסיכומטרי רוב הסיכויים שתתקבל..

זה ברור לי וגם אני הייתי ביום הפתוח הזה - ועד כמה שהבנתי, לא כל מי שרוצה יכול להרשם - אלא רק מי שמצאו אותו מתאים פוטנציאלית..

מה לגבי השאלה השניה שלי (לגבי הבדיקות הרפואיות, קצת לא קשור אבל זה שורה וזהו)?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי צו ראשון, וגם הכיוון שלי דומה.. ללכת ליחידות מחשבים או לעתודה..

רק שהכיוון שאני רוצה להתקדם בו הוא לא בדיוק תכנות,

הבגרות שלי היא 5 אנגלית 5 מתמטיקה 5 פיזיקה ו10 אלקטרוניקה...

הכיוון שאני רוצה להתקדם איתו זה בעיקר הנדסת אלקטרוניקה (כמובן שאני יודע לתכנת ושאני לא פוסל את האופצייה הזאת כן), חשבתי או ללמוד בעתודה הנדסת אלקטרוניקה או ללכת בצבא ליחידות מחשבים/אלקטרוניקה..

איזה יחידות כאלה יש?

כעיקרון איזה תחום "נחשב יותר", מה נחשב יותר מאתגר? מעניין? יעיל לעתיד?

תודה! (אשמח לשמות יחידות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי צו ראשון, וגם הכיוון שלי דומה.. ללכת ליחידות מחשבים או לעתודה..

רק שהכיוון שאני רוצה להתקדם בו הוא לא בדיוק תכנות,

הבגרות שלי היא 5 אנגלית 5 מתמטיקה 5 פיזיקה ו10 אלקטרוניקה...

הכיוון שאני רוצה להתקדם איתו זה בעיקר הנדסת אלקטרוניקה (כמובן שאני יודע לתכנת ושאני לא פוסל את האופצייה הזאת כן), חשבתי או ללמוד בעתודה הנדסת אלקטרוניקה או ללכת בצבא ליחידות מחשבים/אלקטרוניקה..

איזה יחידות כאלה יש?

תודה! (אשמח לשמות יחידות)

יש את מסלול "פסגות" - עתודה. עושים תואר ראשון כפול בהנדסת חשמל ופיזיקה במשך 4 שנים (זאת אומרת שאתה מסיים את הלימוד עם שני תארים ראשונים), לומדים בטכניון או באוני' תל אביב. היתרון, בשונה ממסלולי עתודה אחרים, שאתה יכול לקבוע את השיבוץ שלך בצבא ממגוון רב של תפקידים שיציעו לך (יש ביקוש רב למהנדסי אלקטרוניקה בחיל הים, הגיוני שגם בחיל האוויר).

יש מסלול שנקרא סיגמא, אבל לפי מה ששמעתי, מומלץ לא להתקרב לזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

איזה מסלולים יש שלא כוללים עתודה? (כמו ממר"ם תלפיות..)

ומה "נחשב יותר" מסלולי האלקטרוניקה או המחשבים?

עריכה:

שאני אומר אלקטרוניקה אני לא מתכוון ללהיות טכנאי או משהו בסגנון אלא משהו בסגנון של מחקר ופיתוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שאני אומר אלקטרוניקה אני לא מתכוון ללהיות טכנאי או משהו בסגנון אלא משהו בסגנון של מחקר ופיתוח.

מובן לי, לכן הכי הגיוני להציע את "פסגות". אתה לא יכול להתעסק במו"פ בלי ידע.

לא נראה לי הגיוני שיהיו מסלולי מחקר ופיתוח בלי תואר אקדמי. אי אפשר להקים מסלול כזה אפילו לגאונים ביותר, כי זה פשוט עיניין של ידע, שאתה לא יכול לרכוש בשום מקום אחר מלבד מוסד אקדמאי. זה לא לימודי תכנות, מדברים פה על הנדסת חשמל, אחד התארים הכי קשים שיש.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אממ גאמא/ממר"ם/תלפיות ודומיהן לא נחשבות למחקר ופיתוח?

לדעתך אם יש לי את היכולת והציונים, איזה כיוון כדאי לקחת?

מחשבים גאמא ממרם תלפיות וכו'.. אלקטרוניקה.. או עתודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם אני קיבלתי את הצו אתמול (ל 16/12 ...)

עכשיו הייתי די רוצה ללכת לגאמא הבעיה היא שאני לא יודע אם אני אוכל לצבור את כול הידע הנדרש (דרך אגב : 5 יחידות מתימתיקה , 5 פיסיקה , 5 אנגלית , 10 מחשבים .... )

אז מה לבקש? להגיד שאני רוצה לגאמא? כי האמת גם מעניין אותי כול העיניין הזה של מחקר ופיתוח של דברים ממש קטנים ומתוחכמים (כמו למשל המזלט בגודל של איזה זבוב או משהו שארהב פיתחה ... היה על זה כתבה שבאיזה הפגנה היו טונות חרקים שהם מזלטים או משהו כזה)... אבל לזה 100% אין לי סיכוי נכון?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...