IP סטטי זהה לשתי MAC שונים - רשתות ואינטרנט - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

IP סטטי זהה לשתי MAC שונים

okarmi

Recommended Posts

שלום,

יש לי ראוטר Linksys WRT54GL עם קושחת Tomato.

יש לי לפטופ ישן שכגע מחובר בכבל רשת אך אני מתכוון לקנות לו כרטיס רשת אלחוטי. לפעמים הלפטופ יהיה מחובר דרך הLAN ולפעמים דרך האלחוטי.

לכל אחד מהכרטיסים יש כמובן שונה. האם תהיה בעיה להגדיר IP סטטי זהה לשתי הכרטיסים?

תודה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כל עוד שניהם לא פעילים באותו זמן, לא אמורה להיות בעיה. זה אם אתה מגדיר ב-WINDOWS (אולי הוא רק יזרוק לך הערה).

לא בטוח שהנתב ייתן לך.

קודם כל תודה על התגובה המהירה.

בנוגע להגדרת הIP - קודם כל, הם לא אמורים לפעול באותו זמן. רוב הזמן הוא אומר להיות מחובר דרך הLAN ומתי שרוצים אפשר יהיה לנתק אותו מהLAN ולעבור חדר. אין שום סיבה (או דרך?) שהם יהיו מחוברים בו זמנית.

אני דווקא מתכוון לרשום את הMAC בראוטר ולעבור בין הרשת הקויות והאלחוטית דרך הלפטופ. למקרה שזה לא היה ברור, בTomato אני עובד עם DHCP אך כמה כתובות (המחשבים הקבועים של הבית) שהנתב נותן להם IP סטטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני דווקא מתכוון לרשום את הMAC בראוטר ולעבור בין הרשת הקויות והאלחוטית דרך הלפטופ. למקרה שזה לא היה ברור, בTomato אני עובד עם DHCP אך כמה כתובות (המחשבים הקבועים של הבית) שהנתב נותן להם IP סטטי.

הנחתי שזו כוונתך. תנסה. יכול להיות שהנתב ייתן לך לעשות דבר כזה, יכול להיות שלא. זה ממש תלוי בדרך שבה בחרו לממש את זה.
קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הנחתי שזו כוונתך. תנסה. יכול להיות שהנתב ייתן לך לעשות דבר כזה, יכול להיות שלא. זה ממש תלוי בדרך שבה בחרו לממש את זה.

ושוב תודה על העזרה. אני אעדכן ברגע שאני אחזיר את הלפטופ ואבדוק אם ההגדרות עובדות.

:xyxthumbs:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 1 חודש מאוחר יותר...

יש תשובה!

לסיכום הנושא, לצערי הרב הראוטר לא הסכים להגדיר לשני שונים את אותו IP ססטי. להזכירכם אני משתמש בLinksys WRT54GL אבל עם קושחת Tomato 1.07.

זה לא סיפור גדול, אני צריך רק לדאוג לפתוח פורטים לשני IP שונים במקום לאחד.

QTTP - שוב תודה על העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתרון ביניים: אתה יכול להגדיר לאחד מההכרטיסים IP סטטי ב-. למשל, אם אתה מתחבר ב-LAN (כבל) רק לרשת שלך, אין צורך ממשי שכרטיס הרשת יקבל IP דינאמי. ואז אתה יכול בנתב להגדיר אותו IP לכרטיס האלחוטי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש פתרון ביניים: אתה יכול להגדיר לאחד מההכרטיסים IP סטטי ב-. למשל, אם אתה מתחבר ב-LAN (כבל) רק לרשת שלך, אין צורך ממשי שכרטיס הרשת יקבל IP דינאמי. ואז אתה יכול בנתב להגדיר אותו IP לכרטיס האלחוטי.

וואלה נכון, רעיון טוב. למרות שנראה לי שאני פשוט אשאיר את המצב כמו שהוא ופשוט אפתח פורטים שצריך לשתי IP שונים.

תודה רבה על כל העזרה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

וואלה נכון, רעיון טוב. למרות שנראה לי שאני פשוט אשאיר את המצב כמו שהוא ופשוט אפתח פורטים שצריך לשתי IP שונים.

על לא דבר.

כמובן, תצטרך לפחות פורטים שונים לכל IP. בתוכנות כמו EMULE תצטרך לשנות את הפורט כל פעם ידנית. לא יודע אם זה ימצא חן בעיניך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...