החלפת מעבד בלוח אם - יש צורך בהתקנה מחדש של הווינדוס? - עמוד 3 - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

החלפת מעבד בלוח אם - יש צורך בהתקנה מחדש של הווינדוס?

XTZ-Mike

Recommended Posts

יעבוד מכיוון שמערכת הוינדוס מבוססת על וברגע שאת מחליף מעבד אתה לא משנה את פונקציית הדרייבר של אותו הלוח כל השינוי נעשה אוטומטית בביוס אתה אלה אם היית מחליף צ'יפסט אז היית צריך לפרמט כי הדרייבר של צ'יפסט חדש והישן יצרו התנגשות בביצועים ויגרמו לך לרסטרט

לכן זה ברור שלא תצטרך לפרמט אם אתה כל כך להוט לפרמט אז לך על זה ללא קשר למעבד

שוב פעם אני חוזר מעבד לא פועל על פונקציית דרייבר הלוח אם מספק את המידע על המעבד לצ'יפסט ומשם זה מתעדכן בביוס....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

החלפה של מעבד בלבד לא גוררת אקטיביזציה מחדש,

אין בעיה להחליף מעבד ולהמשיך לעבוד עם אותו WINDOWS.

[br]פורסם בתאריך: 25.09.2007 בשעה 23:30:42

והנה המקור לכך:

http://technet.microsoft.com/en-us/library/bb457054.aspx#EDAA

Microsoft defines "substantially different" hardware differently for PCs that are configured to be dockable. Additionally, the network adapter is given a superior "weighting." If the PC is not dockable and a network adapter exists and is not changed, 6 or more of the other above values would have to change before reactivation was required. If a network adapter existed but is changed or never existed at all, 4 or more changes (including the changed network adapter if it previously existed) will result in a requirement to reactivate.

וזאת הטבלה של החומרה ממנה נגזרים ארבעת/ששת השינויים הנ"ל:

1

Display Adapter

2

SCSI Adapter

3

IDE Adapter

4

Network Adapter MAC Address

5

RAM Amount Range (i.e. 0-64mb, 64-128mb, etc)

6

Processor Type

7

Processor Serial Number

8

Hard Drive Device

9

Hard Drive Volume Serial Number

10

CDROM / CD-RW / -ROM

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין שום סיבה להתקין את מערכת ההפעלה מחדש לאחר החלפת מעבד.

עוד תוספת קטנה למרות שזה כבר חורג מתחום הפורום הנוכחי:

אחרי ההתקנה ה 3 אתה צריך אישור טלפוני.

אקטיביזציה על אותה חומרה אפשר לעשות אינסוף פעמים,

על חומרה שמוגדרת "substantially different hardware" ניתן לעשות הפעלה ארבע פעמים דרך האינטרנט באותה שנה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בהמשך לתגובה קודמת שלי, גם אם אתה לא מתקין את המערכת מחדש מומלץ בחום (לא בגלל החלפת המעבד) שתעשה גיבוי של כל הכונן ע"י GHOST או תוכנה דומה. אם הכונן לא מלא אלא רק תוכנות (בתקווה שהפרדת בין התוכנות ב-C לנתונים בכוננים האחרים)בדר"כ הוא יכנס בדיסק אחד כך שתוכל להחזיר את המערכת בעתיד לקדמותה תוך כמה דקות. ניתן להכין bootable עם הגיבוי לכל מקרה שהמערכת לא עולה או הדיסק הוחלף. אם אתה מתכונן להתקין מערכת מחדש בסיום התקנת התוכנות ו- Update גבה את הכונן. זה יכול לחסוך לך שעות של עבודה בעתיד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני מבין מה שאתה אומר אבל יש לי מלא "זבל" ברג'יסטרי וכל מיני תוכנות שהתקנתי והסרתי וסתם חונקות לי את המחשב.

יש לי את כל ההתקנות של כל הדברים החשובים על (כולל למה שצריך) חוץ מזה אני אוהב לקבל את הווינדוס נקי ובלי "שאריות" מההתקנה הקודמת.

מה שכן אני יעשה הפעם זה אחרי שאני אתקין את כל הדברים הבסיסיים ואני יעשה באמת GHOST שאולי יחסוך לי לפעמים הבאות (אף על פי שאני מקווה שבפעם הבאה זה יהיה אולטימייט עם SP1 או אולי רק SP3 לXP).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

הגדרה מחדש של הHAL לוקחת בדיוק שתי שניות. :)

פשוט נכנסים לDEVICE MANAGER ועושים UPDATE DRIVER,

בוחרים ACPI Multiprocessor וזהו פחות או יותר.

יש גם עדכונים של WINDOWS כמו זה וזה שרצוי להתקין.

מידע נוסף.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ראיתי שהעדכון הראשון הוא גם למעבדים עם טכנולוגיית hyper-threading כמו המעבד שיש לי עכשיו וכמו זה שאני אחליף.

העדכון הזה לא ירד אוטומטית ממיקרוסופט ב- update?

אם לא , ההשפעה ניכרת על המערכת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

;D

חג שמח לכולם !

רצוי לבצע SYSPREP עם בדיקה של DETECT למערכת לפני ולבצע GHOST מסודר

המערכת תבנה את קובץ ה CPU.INF מחדש !

העדכונים שצורפו פה מקודם - יש להתקין לאחר החלפת המעבד

רצוי גם לעדכן HAL ל MULTI ACPI .

עבודה פוריה

:smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום הנושא , החלפתי מעבד והווינדוס המשיך לעבוד.

למרות זאת , התקנתי מחדש את הווינדוס כדי לנקות אותו מכל "הזבל" שהיה לי עליו וגם בהתקנה לא הייתה בעיה וגם לא באקטיבציה.

תודה רבה לכל מי שהגיב בנושא!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...