מה אומר תאריך הגיוס שלי ? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מה אומר תאריך הגיוס שלי ?

lordgod

Recommended Posts

למה אתה עושה את זה לעצמך , אתה רוצה לסגור 11\3 ולעבוד כמו כלב?

או שאתה שוחר ואתה יודע מה שאתה עושה?

לצערי הייתי שוחר (וגם לטובתי כמובן), סיימתי יב' והחלטתי לא להמשיך להנדסאי (כמו שצריך, הממשיכים סובלים שם).

אם אני אתקבל לאבנט כחול, אז אין לי בעיה לסגור מה שהם ירצו. אם לא - אז אני אאלץ להגיש בקשה לת"שים שונים (יציאות, אישור עבודה, כסף וכו').

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אני מתגייס איתך באותו תאריך..

פרופיל 97 קרבי בטוח..

דווקא פרופיל לא קרבי.

נראה לי סתם תאריך עגול שנבחר באקראי כשביקשתי לדחןת את הגיוס מה-3 !! ביולי.

איפה בכלל עושים טירונות כלל צהלית ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

17.11.08

זה אומר שאתה מתגייס ב-17.11.08

ואם עדיין לא הבנת את הנקודה שלי- התאריך שלך ראשוני, אי אפשר לדעת כלום והוא עוד ישתנה.

ואם לא שלחו לך מנילה- אז בכלל התאריך הזה לא אומר כלום, זה רק "הגדרת אזור כללי" לתקופת הגיוס שלך.

ואם יש לך פרופיל 97, כל עוד לא תלך על מסלול שונה, אתה תהיה קרבי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם לי יש אותו תאריך גיוס רק אם פרופיל 72

ויש לי עוד שאלה

הורידו לי פורפיל על מיגרנות עכשיו איך זה הולך בטירונות ? כאילו מה כואב לי הראש זה דוחפים לי כדור ויאללה

או שאני הולך לחדר?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה הדרישות בשביל להיות טייס ?

יש לי גיבוש טייס ב7.10 אז אני יכול לספר לך קצת על התהליך מיון של טייס...

קודם כל אתה חייב פרופיל 97 בלי סעיפים (מלבד מעטים ממש שלפעמים מרשים להם) ובלי משקפיים (נראה לי עד חצי מספר אתה יכול עדיין להתמיין לטייס).

בהתחלה הם שולחים לך זימון לבוא ללשכת גיוס ולעבור שם מבחנים.. נותנים לך 2 מבחנים: 1- נותנים לך מכונה מורכבת ויש לך דקה לראות איך היא עובדת.. ואז מפרקים אותה לגמרי (כל בורג קטן) ואתה חייב לבנות אותה מההתחלה תוך מספר דקות שתעבוד כמו מקודם.. אני לא הצלחתי בזה ממש והיא לא עבדה לי אבל בכל מקרה עברתי. אז אל תלחץ מזה

המבחן השני הוא מכונה שבודקת קורדינאציה.. יש לך שני ידיות שמסובבות עיפרון. כל ידית מסובבת לציר אחד (למעלה-למטה וימינה-שמאלה). הבעיה היא שאם אתה מסובב את הידית שמאלה העיפרון הולך ימינה ולהפך. נותנים לך להתנסות בזה כמה פעמים ואז אתה צריך לעבור בתוך צורה כלשהי (מעגל) כמה שיותר מהר, כמה שיותר באמצע המעגל.

אם עברת את זה שולחים לך זימון לירפ"א א'. זה נמצא בתל השומר. עושים לך שם סדרה של מבחנים נוספים. יש לך את הסימולטור שזה כמו שזה נשמע.. סימולטור טיסה אבל לא דומה בכלל למשחק מחשב אלא הדבר הכי לא טכנולוגי שראית. המטוס שלך זה שני משולשים ניצבים וכך גם המטוס היריב. יש לך מצערת וג'ויסטיק ואתה צריך לעשות כל מיני משימות כמו לעקוב אחריו או לירות עליו.

אחרי זה יש לך עוד מבחן של ראייה מרחבית שבו יש לך תיבה תלת מימדית במסך דו מימדי ויש כל מיני נקודות.. כל נקודה שולחת קו באותו זמן ואתה צריך להגיד איזה קווים יפגשו.. זה כמו מבחן אמריקאי שאתה צריך לסמן את כל הנקודות ככה שאני מצאתי שהכי קל פשוט במקום לחפש אחד אחד אתה פשוט מסתכל בתשובות שאתה יכול לסמן ובוחר את האלה שנפגשות. ואתה גם צריך לסמן מי תפגש ראשונה שנייה וכו'.

אחרי זה יש לך שאלון 300 הידוע.. שבו יש לך 300 שאלות (אני לא צוחק.. זה באמת 300) על כל מיני נושאים שטותיים כמו אם אתה אוהב מוזיקה או פרחים. המטרה של השאלון זה לראות שאתה עיקבי ולכן לא כדאי לשקר.

ואז יהיה לך למלא איזה שאלון על מה היו הרגעים הקשים בחייך או מה התכונה הרעה ביותר שלך. דברים כאלה אישיים.. שוב אל תשקר כי זה יחזור אלייך.

אחרי זה יהיה לך מבחן של כמה שאלות מת' והבנת הנקרא ופיזיקה. כמו שהיה בצו הראשון במבחנים הפסיכוטכניים. לא משהו קשה במיוחד. נותנים לך דף ועפרון לחישובים.

אם עברת את זה אתה מוזמן אחרי כמה חודשים לירפ"א ב'. בהתחלה יהיה לך ראיון עם פסיכולוגית.. אתה צריך להגיד שאתה חולה על טייס וזה מה שתמיד רצית לעשות.. היא תשאל אותך אם לא תתקבל לטייס לאן תלך. אתה ח-י-י-ב להגיד לה שאתה לא רוצה שום דבר אחר חוץ מטייס ולכן לא חשבת על זה בכלל.. אתה רק רק רק טייס.

אתה מחכה לתשובה שלה ואם עברת יש לך מבדקים רפואיים. בדיקות דם ושתן, בדיקת שמיעה (מכניסים אותך לחדר אטום לגמרי ושמים עלייך . אתה צריך ללחוץ מתי שאתה שומע את הצליל. הם מתחילים חלש ומתחזקים.), בדיקות ראייה( יש 2- באחת אתה שם מוזרות ויש לך 9 ריבועים. כל ריבוע יש 4 קצוות ואחד מהם הוא מטושטש קצת. אתה צריך להגיד איזה. הבדיקה השנייה היא אתה יושב על כיסא ומולך יש מראה שדרכה רואים סדרת אותיות.. אתה צריך להקריא אותם.) ועוד בדיקה של אק"ג(לב) ובודקים גובה ומשקל באותו זמן. אחרי זה יש לך רופא של אף אוזן גרון ורופא עיניים שעוברים על התוצאות ובודקים עוד קצת. ובסוף יש לך רופא שעובר על הכל וכן.. ממשש לך את הביצים והפעם ליותר מבצו הראשון. אבל הוא לא רוסי מפחיד אלא דוס.

אם עברת את זה- גיבוש.

ופה אני נעצרתי.

בהצלחה ואם יש לך שאלות אתה יכול לשלוח לי הודעה באייסיקיו :251364093.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

link=topic=288302.msg2535233#msg2535233 date=1189857495]

גם לי יש אותו תאריך גיוס רק אם פרופיל 72

ויש לי עוד שאלה

הורידו לי פורפיל על מיגרנות עכשיו איך זה הולך בטירונות ? כאילו מה כואב לי הראש זה דוחפים לי כדור ויאללה

או שאני הולך לחדר?

סביר להניח שאתה תדחף לעצמך כדור וזהו.

אף אחד לא שם זין עליך בתור חייל, ובטח ובטח שלא בתור טירון.

אתה תרצה לנוח? תצטרך ללכת לחובש, ממנו לקבל הפניה לרופא, ובמידה והרופא יהיה נחמד הוא ייתן לך ב'ים [בתים] או ג'ים [גימלים]..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

thepike7 תודה על מה שרשמת , אבל איך אני יקבל זימון למבחנים לפני הגיבוש ? אני אמור להגיד להם שאני רוצה ? בצו ראשון אמרתי ואני לא חושב שהתייחסו לזה ברצינות ...

ועוד משהו , האם היית בבית ספר כמו אורט או משהו כזה ששייך לחיל האוויר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

thepike7 תודה על מה שרשמת , אבל איך אני יקבל זימון למבחנים לפני הגיבוש ? אני אמור להגיד להם שאני רוצה ? בצו ראשון אמרתי ואני לא חושב שהתייחסו לזה ברצינות ...

ועוד משהו , האם היית בבית ספר כמו אורט או משהו כזה ששייך לחיל האוויר ?

לא. אני למדתי בתיכון רגיל שלא קשור לחיל האוויר או שהוא טכני.

אתה מקבל זימון רק אם יש לך את הפורפיל המתאים בלי הסעיפים ואם יש לך קב"א גבוה מ54. תמיד אפשר לברר קב"א אם יש לך קשרים בלשכת גיוס.. קובעים לך את זה לפי המבחן הפסיכוטכני שעשית בצו ראשון. לוקח להם כמה חודשים לשלוח לך אותו אבל זה נעשה אוטומטית.. אני בכלל לא אמרתי כלום על טייס ושלחו לי.

אם אתה רוצה אתה יכול לשלוח להם גם פקס שאתה רוצה לקבל זימון לטייס. תשלח אפילו כמה פקסים בשביל להציק להם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...