מבקשת המלצה למחשב ל- HTPC, הורדות והרבה מולטיסקינג תקציב כ- K6-6.5 - עמוד 2 - ייעוץ לפני רכישת מחשב - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מבקשת המלצה למחשב ל- HTPC, הורדות והרבה מולטיסקינג תקציב כ- K6-6.5

ssib

Recommended Posts

יותם

אתה כותב לי 2*250 אבל דור נתן לי 2*500 וגם את זה אפשר לפי הבנתי המועטה לאחד ל- 0 RAID.

מה שכן, קראתי שלרוב ב- נהוג קבוע דיקס אחד למערכת ההפעלה ושני להמרה, זה לא עדיף במקרה זה על פני איחוד שני הדיסקים ב- RAID?

או שבמקרה זה זה לא יפריע ומצד שני יוסיף למהירות ולרוחב הפס. אגב, אתה חושב שניתן לבקש מהחנות לאחדם ל- RAID 0 היות ואני לא מבינה בנושא הזה יותר מידי? (חושב שיגבו על זה הרבה כסף?)

באשר למעבד, לא נראה לי שארד למשהו יותר בסיס, מה שכן אני מתלבטת עם ללכת על לוח האם הטוב שנתן לי דור, או ללכת על משהו קצת יותר פשוט שלא תומך FW היות ואיני רואה עצמי משתמשת בכונן חיצוני בקרוב והבנתי שזה השימוש היחידי שלו.

הכוונה למשהו כמו :

Gigabyte GA-G33M-DS2R Socket 775 mATX Motherboard

Gigabyte GA-P35-DS3 Socket 775 ATX Motherboard

שהומלצו במפרטים

או לחילופין

P35-DS3L שנאמר לי שהוא מומלץ

אגב, הבנתי שהם לא תומכי FW, אבל במה עוד הם פחות טובים ומה מהם טוב ומומלץ יותר למערכת שהרכיב לי דור?

ותודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-DS2R הוא MicroATX.

ה-P35 DS3L לא נבדל בשום דבר נוסף אחר חוץ מיציאות SATA נוספות ותמיכה בFIREWIRE.

הDS3L לא תומך בFIREWIRE לא ב-ESATA וגם לא ב-RAID לכן אם את מתכננת RAID אז DS3R יהיה המינימום.

בקשר לדיסק הקשיח לא שמתי לב שדור לקח 500X2 בכל מקרה את לא עורכת ואין לך צורך בכונן קטן למערכת הפעלה ועוד כונן גדול לעריכות למרות שזהו יכול להיות פיתרון טוב גם במצב שלך אבל מכיוון שהתקציב מאפשר 500X2 ב-RAID 0 יכול לקצר זמני גישה בצורה משמעותית.

בקשר לחנות אני מאמין שחנות אמינה שנקנה אצלה מחשב בסכום כולל של 6000 ש"ח לא צריכה בכלל לשאול שאלות ואם מתבקש ממנה להגדיר את הכוננים בצורה כזאת או אחרת זו לא צריכה להיות בעיה מה גם שזאת הגדרה פשוטה שלוקחת כמה דקות, קיימים גם מדריכים בנושא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי יותם

כעת,נניח ואכן הכוננים יוגדרו ב- RAID 0 כאשר ארצה לשמור משהו אני מעריכה שאראה מולי כונן אחד, נכון?

ושתי שאלות מכיוון אחר.

1. כעת יש לי PRO מצד אחד קראת בכל מיני מקומות שלקנות זה מיותר ואין בו צורך, מצד שני אמרו לי שאם אני רוצה לקנות את כרטיס הטלוזיה שעליו שמעתי המלצות רבות:

Hauppauge WinTV-PVR-150 MCE-Kit for use with Media Center Edition

וגם מופיע במפרטים

הבנתי שעלולה להיות לי בעיה בנושא היות ויש כרטיס שמותאם לויסטה ויש לא, ואם אקנה את זה שלא, כאשר ארצה לעבור לויסטה תהה לי בעיה.

האם יש פתרון אחר מלבד לקנות ויסטה? האם כדאי לקנות בכל מקרה כבר כעת ואם כן באיזו רמה (האמת שטרם חקרתי נושא הויסטה כמו שצריך)

2. לאחר קניית המחשב צפויים להיות בבית שלי שני מחשבים והבנתי שלמרות שהוא לא הכי בטוח, רוטר הוא הדבר הכי מומלץ והגיוני. האם כך הדבר?

אם כן, תחת ההנחה ששני המחשבים ימוקמו בשני קצוות הבית, שאין קומות, אבל יש קירות, המליצו לי על WRT54GL וLinkSys

מה דעתך? כדאי או שלדעתך יש משהו טוב יותר לצרכי / פחות יקר

ושוב תודה:)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-RAID אני אוכל לענות.

ב-RAID 0 את לא תראי כונן אחד אלא את נפח הכוננים הרגיל שמותקן במחשב ואילו בRAID 1 את תראי את מחצית הנפח של הכוננים.

RAID 0 נועד לשפר זמני גישה אך מקטין את שרידות המידע מה שאומר שכשכונן אחד "הולך" הלך המידע וגם החומר בכונן השני "הולך" הגדרה בדיוק הפוכה מ-RAID 1 ששומר פעמיים את המידע פעם אחת על כל כונן.

את ההחלטות שלך בנושא את צריכה לעשות לבד, יש ביקורות\מאמרים והתרשמות כללית מהמערכת את מוזמנת לקרוא ולהחליט.

בקשר לרשת יש פורום מתאים לנושא הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בקשר ל-RAID אני אוכל לענות.

ב-RAID 0 את לא תראי כונן אחד אלא את נפח הכוננים הרגיל שמותקן במחשב ואילו בRAID 1 את תראי את מחצית הנפח של הכוננים.

RAID 0 נועד לשפר זמני גישה אך מקטין את שרידות המידע מה שאומר שכשכונן אחד "הולך" הלך המידע וגם החומר בכונן השני "הולך"

אוקי

האמת יותם, כאשר אתה מתאר את זה ככה, זה מעלה בי את החשש אם הדבר כדאי שאו שזה סיכוין מיותר שאצטער עליו...

ואגב ברשותך עוד כמה שאלות שאולי תוכל לענות לי עליהן

1. מארזים דור המליץ לי פה על המארז

NZXT Duet No PSU ¤ 393

הבטתי בו כאן ולא ראיתי שכתוב שיש בו יציאות USB קדמיות ואאודיו אין/אווט

http://tms.co.il/product_info.php?cPath=25_377&products_id=3562&osCsid=6ab5261e627446dc854b223855f7a345

זאת בהשוואה למארז

ANTEC NSK2400+380W 655 עליו המליץ לי פה איטגרל בעבר

http://tms.co.il/product_info.php?cPath=25_192&products_id=3782&osCsid=6ab5261e627446dc854b223855f7a345

שלפי הכתוב הוא כן מכיל דברים אלה.

איני יודעת על טיב שני המארזים אבל נראה לי ש(בנוסף לדברים טובים אחרים) כדאי שיהיו דברים אלה במארז

(כמובן שאעדיף לא להוציא כסף רב)

מה דעתך בנושא ואולי תוכל להמליץ לי על מארז טוב ולא יקר שיהיו בו דברים אלו

2. כרטיס קול למרות שלא ראיתי אזכור לכך במפרטים, קראתי בכתבות פה שכדי להפיק צליל אייכותי, כדאי לשים במחשב מסוג זה כרטיס קול טוב

מה דעתך בנושא והם אתה יכול להמליץ לי על כזה

3. כרטיס רשת האמת שעדיין לא החטתי אם אלך על לוח האם היקר יותר מבין ה- 3 שדברתי עליהן קודם או על הפחות יקר, השארלה היא האם יש עליהם כרטיס או אטרך להוסיף כזה.

עוד שאלה באותו עניין - איך אני בודקת במחשב הישן האם יש בו כרטיס רשת?

ושוב תודה על העזרה

לך וכמובן שגם לכל האחרים שאשמח אם יגיבו ויחכימו אותי

SSIB

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

*את הסיכון של איבוד המידע אפשר לצמצם משמעותי עם רכישת UPS - אל פסק - שיחזיק את המערכת עוד 2 דקות

לאחר הפסקת חשמל דבר שיכול להרוס די בקלות במיוחד ב -Raid

*האמת שבמארז שדור שם יש כניסות USP ו Audio מקדימה , אחלה מארז אגב.

*בשביל צליל איכותי את גם צריכה איכותיים לא רק כרטיס קול אז אולי עדיף לחבר את המארז למערכת סטריאו

או לרסיבר ואז לרמקולים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

למארז יש USB מקדימה וכניסות אודיו עד כמה שזכור לי, קיים פאנל נפתח כמובן כדי לא להרוס את המראה המיוחד של המארז.

אם את מעוניינת במארז אחר תצטרכי לקחת לוח בתצורת MICROATX, לא הייתי עושה את זה אם קיים מארז שמכיל לוח ATX.

את יכולה לחבר את המחשב ביציאה אופטית לרסיבר אם קיים אחד כזה הרסיבר יעשה את פעולות הפיענוח ולכן אין צורך בכרטיס קול איכותי.

הכרטיסים המובנים נחשבים לאיכותיים לעומת הכרטיסים שהיו מסופקים פעם אם אין לך דרישה מיוחדת הכרטיס המובנה יספיק.

אין דרך מיוחדת לבדוק האם קיים כרטיס רשת מובנה פשוט לסובב את המארז ולראות האם החיבור קיים אפשר גם לבדוק ע"י כניסה למנהל התקנים, כל הנושא הזה הוא באמת לא עיניין מסובך.

אם אין לך עבודות, קבצים שכתבת או שאר דברים חשובים אלא רק סרטים וכד' אין לך ממה לחשוש, שיפור הביצועים יהיה ניכר ושרידות המידע גם ככה אינה חשובה כל כך שמדובר במחשב .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה על התשובה AmiLo

*את הסיכון של איבוד המידע אפשר לצמצם משמעותי עם רכישת UPS - אל פסק - שיחזיק את המערכת עוד 2 דקות

לאחר הפסקת חשמל דבר שיכול להרוס די בקלות במיוחד ב -Raid

*האמת שבמארז שדור שם יש כניסות USP ו Audio מקדימה , אחלה מארז אגב.

*בשביל צליל איכותי את גם צריכה איכותיים לא רק כרטיס קול אז אולי עדיף לחבר את המארז למערכת סטריאו

או לרסיבר ואז לרמקולים.

שתי שאלות

1. אתה אומר שכל הפסקת חשמל קטנה עלולה להרוס לי את המחשב?זה קצת מלחיץ לשמוע בהתחשב בכך שמחשב מהסוג הזה פחות או יותר לעבוד 24/7. הרי חלק ניכר מהעבודה איתו תהה הורדות מהרשת ולכידה. התשובה היחידה לכך היא UPS? (אגב, לא זכור לי שבעבר הרסו לי הפסקות חשמל את המחשבים..)

2. בשלב ראשון יחובר המחשב למערכת מיני ישנה שיש לי. בשלב יותר מאוחר אקנה מערכת טובה (רסיבר ורמקולים) כשהמחשב שישמש לה מקור. (יכיל בעצם הכל, טלויזיה, רדיו, , CD) אתה אומר שלכך אין צורך בכרטיס קול טוב וכרטיס הקול המובנה יהיה מספיק?

[br]פורסם בתאריך: 14.09.2007 בשעה 20:08:01

_______________________________________________________________________________________________________

יותם

למארז יש מקדימה וכניסות אודיו עד כמה שזכור לי, קיים פאנל נפתח כמובן כדי לא להרוס את המראה המיוחד של המארז.

אם את מעוניינת במארז אחר תצטרכי לקחת לוח בתצורת MICROATX, לא הייתי עושה את זה אם קיים מארז שמכיל לוח ATX.

אם יש במארז יציאות ואודיו יחד עם התושבות הרבות והבידוד ההכרחיים. וזאת במחיר היחסית שפוי זה נשמע יותר ויותר כמו המארז שאני רוצה לקנות :)

את יכולה לחבר את המחשב ביציאה אופטית לרסיבר אם קיים אחד כזה הרסיבר יעשה את פעולות הפיענוח ולכן אין צורך בכרטיס קול איכותי.

הכרטיסים המובנים נחשבים לאיכותיים לעומת הכרטיסים שהיו מסופקים פעם אם אין לך דרישה מיוחדת הכרטיס המובנה יספיק.

האמת שבינתיים יש לי מערכת מיני ישנה, (מקווה שלא אמורה להיות בעיה לחבר את המחשב אליה) אולם בעתיד אני מתכננת לקנות מגבר ורמקולים טובים ולהפוך את המחשב למקור למערכת איכותית וטובה ואיני רוצה שמחסור בכרטיס קול ייהרוס את האייכות הפוטנציאלית שלה והבנתי שכך עלול להיות.

וכן, ברור לי שכל עוד לא הוספתי את שאר החלקים אין הדבר משנה.

אז מה, אתה אומר שכרטיס הקול במובנה על לוח האם אמור לספק צליל אייכותי מספיק?

אין דרך מיוחדת לבדוק האם קיים כרטיס מובנה פשוט לסובב את המארז ולראות האם החיבור קיים אפשר גם לבדוק ע"י כניסה למנהל התקנים, כל הנושא הזה הוא באמת לא עיניין מסובך.

1. בקשר למחשב הישן אני יכולה ממש לדעת מה יש שם לפי מבט על הגב (אתה מבין שאיני המומחית למחשבים הגדולה בעולם) תוכל לומר לי היכן אני יכוה לראות במנהל ההתקנים אם יש כרטיס כזה ומה סוג?

אגב, אני מעריכה שהסיכוי שבמחשב הישן הזה יהיה כרטיס נמוך ביותר וזה כנראה מה שאזדקק לו בסוף אם ארצה שתהה פה אלחוטית...

2. מה לגבי לוחות האם שדור רשם לי, האם הם מכילים כרטיס או אפילו כרטיס אלחוטית או שאצטרך לקנות כאלה?

אם אין לך עבודות, קבצים שכתבת או שאר דברים חשובים אלא רק סרטים וכד' אין לך ממה לחשוש, שיפור הביצועים יהיה ניכר ושרידות המידע גם ככה אינה חשובה כל כך שמדובר במחשב .

כעקרון זה עומד להיות המחשב הראשי שלי רקי הוא בעצם יכיל הכל. כעת אמנם לא עבודות חשובות אבל תכלס את כל החיים שלי.

עד כמה הוא אמור להיות פגיע בהתחשב בזה שהוא צפוי להיות דלוק רוב הזמן (אגב, איני זוכרת שבעבר מחשבים נהרסו לי מהפסקות חשמל) ועד כמה ה- 0 RAID אמור להוסיף לפגיעות זאת?

אגב, אני תוהה אם שני גיגה מספיקים או שיש צורך ביותר. אשמח לתשובה + הסבר

ותודה רבה על כל התשובות וההשקעה

SSIB :gorgeous:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה אני רואה שיש לך הרבה שאלות נעשה את זה שלב שלב:

1.אל פסק אמור לעזור לך לשמור עבודות או מסמכים שהיית באמצע העבודה איתם הפסקות חשמל בדר"כ לא הורסות מיד רכיב כלשהו אלא מספר הפסקות חשמל באופן דיי צמוד אחד לשני וגם זה בסבירות נמוכה, גם המחשב הישן שלי סבל מאין ספור הפסקות חשמל והוא עדיין חי (הדיסק הקשיח שהיה אצלו הועבר למחשב החדש שלי).

2.הכרטיס המובנה מספק איכות שמע לא רעה בכלל מה גם שכשתקני מערכת עם רסיבר הרסיבר יכול להיות מחובר בצורה אופטית מה שיעשה את חווית השמיעה טובה יותר כמובן בהתחשב בזה שתקני מערכת שמע איכותית.

3.כל לוחות האם היום מגיעים עם כרטיס רשת מובנה אבל לא כרטיס את זה תצטרכי לקנות בנפרד, העיניין לא כל כך יקר.

4.raid 0 לא מגביר את "יכולת" הנזק של ה-HD אלא מגביר את רמת הסיכון שכש-HD אחד הולך גם המידע בשני הולך לא בהכרח גם ה-HD השני מתקלקל פיזית אלא המידע שבו.

5. 2GB מספיקים לכל דבר כיום אין צורך כרגע בנפח גדול יותר, אם בעתיד יעשה בזה שימוש תמיד אפשר להוסיף סטיקים נוספים מה גם שבעבודה עם 4GB תצטרכי לעבור למערכת הפעלה מבוססת 64BIT על מנת לנצל את מלוא הזיכרון.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז ככה אני רואה שיש לך הרבה שאלות נעשה את זה שלב שלב:

1.אל פסק אמור לעזור לך לשמור עבודות או מסמכים שהיית באמצע העבודה איתם הפסקות חשמל בדר"כ לא הורסות מיד רכיב כלשהו אלא מספר הפסקות חשמל באופן דיי צמוד אחד לשני וגם זה בסבירות נמוכה, גם המחשב הישן שלי סבל מאין ספור הפסקות חשמל והוא עדיין חי (הדיסק הקשיח שהיה אצלו הועבר למחשב החדש שלי).

2.הכרטיס המובנה מספק איכות שמע לא רעה בכלל מה גם שכשתקני מערכת עם רסיבר הרסיבר יכול להיות מחובר בצורה אופטית מה שיעשה את חווית השמיעה טובה יותר כמובן בהתחשב בזה שתקני מערכת שמע איכותית.

3.כל לוחות האם היום מגיעים עם כרטיס רשת מובנה אבל לא כרטיס אלחוטי את זה תצטרכי לקנות בנפרד, העיניין לא כל כך יקר.

4.raid 0 לא מגביר את "יכולת" הנזק של ה-HD אלא מגביר את רמת הסיכון שכש-HD אחד הולך גם המידע בשני הולך לא בהכרח גם ה-HD השני מתקלקל פיזית אלא המידע שבו.

5. 2GB מספיקים לכל דבר כיום אין צורך כרגע בנפח גדול יותר, אם בעתיד יעשה בזה שימוש תמיד אפשר להוסיף סטיקים נוספים מה גם שבעבודה עם 4GB תצטרכי לעבור למערכת הפעלה מבוססת 64BIT על מנת לנצל את מלוא הזיכרון.

בדיוק..ואני באותה דעה..רק:

1-זה נכון שרב הלוחות מגיעים עם כרטיס רשת מובנה,אבל שחכת שהאתר המצויין פה עשו סקירה על הלוח הנפלא הזה של אסוס:

ASUS P5W DH Deluxe

http://hwzone.co.il/reviews/p5w_dh/

שמיועד למערכת וכולל גם כרטיס רשת ...

2-לכל מחשב בסיסי ויקר לא יזיק להיות מחובר ל-ups..זה רק מביא תועלת ושומר על חלקיו מפני שחיקות של הפסקות החשמל ומתח לא יציב אשר עלול לשרוף חלקים של המחשב.

3-בקשר לפן האלחוטי,ענית לך בפורום .

אין סיבה לא להזמין את המפרט שדור הציע לך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...