מחיצות, בעד או נגד? - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מחיצות, בעד או נגד?

bad-sector

Recommended Posts

אני לא זוכר איך זה עם מערכות הפעלה ישנות, אבל למיטב זיכרוני במערכות כמו 98 ברגע שההתקנה מזהה שכבר הותקן בדיסק , היא מאפשרת רק התקנה על ההתקנה הקיימת (עידכון קבצים בלבד, אבל אם קבצי הרישום פגומים הם ישארו כאלה).

לעומת זאת במערכות מבוססות NT כאשר ההתקנה מזהה שהיא כבר מותקנת בדיסק ניתן לבחור בין התקנה חוזרת (העתקה של קבצים בלבד) או לחילופין התקנה מחדש במחיצה אחרת, או התקנה מחדש באותה מחיצה לאחר פימוט שלה.

אתה מכיר דרך אחרת שאני לא מכיר ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 36
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

כבר ראיתי מקרים שבהם אקספי קרס, בצורה כזאת שגם התוכנית התקנה שלו קרסה בכול נסיון להפעיל אותה, ורק אחרי פירמוט היה ניתן להתקין את המערכת מחדש.

ובקשר לדפיקת הארדיסקים, קרה לי בדיוק השבוע שתחת אקספי נדפק הארדיסק, והלך הרג'יסטרי, ועכשיו אני על מערכת שעברה רייפר, וחצי מהדברים לא עובדים --> הגיע הזמן לפרמט שוב.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה מכיר דרך אחרת שאני לא מכיר ?

גם כשרוצים להתקין התקנה "נקיה" של מערכת ההפעלה, אין צורך בפרמוט, אפשר בהחלט למחוק ידנית את תיקית ואת Program Files

והמערכת חדשה לגמרי.

אמנם אם המחיצה היא בNTFS אין אפשרות לגשת אליה ב Command Prompt

ואם אין לך מחשב אחר שפועלת עליו מבוססת NT אכן תאלץ לפרמט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לדעתי יש כמה דרכים

קודם כל צריך להעתיק את קובצי ההתקנה של לדיסק

בהמשך אפשר לעלות מדיסק אחר או מדיסקט ואז לשנות את השם של c:\windows לשם אחר

אחר כך להתקין מחדש ל- c:\windows ובסיום למחוק את הספריה הישנה

הכי טוב עם דיסק קטן נוסף ואז אפשר דרך הביוס לעשות סוויץ מ- C ל-D לבצע שינויים ואז להחזיר את D ל-C

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

טוב אז ככה.. נכון שלפעמים זה אפשרי אבל זה כבר מתחיל להיות יותר מסובך מאשר לבצע פירמוט חלק ונקי שגם ידאג שהמחיצה שלך תהיה פחות מפוצלת בהתקנה החדשה.

ובכלל יש עוד הרבה סיבות למה עדיף להתקין את המערכת על מחיצה נפרדת, מעבר ליתרון במקרה של פירמוט, החשוב שבינהם הוא היכולת לגבות את המחיצה בתוכנות כמו גוסט או Drive Image ובכך לחסוך את העוגמת נפש במקרה של נפילת המערכת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

זה ממש נכון, הרבה אנשים לא מודעים לאפשרות של יציאת Image ומתקינים את הWindows מחדש בכל פעם שיש להם בעיה רצינית.

אמנם בXP לא צריך להתקין את המערכת יותר מדי אבל בWin98 זה ממש הכרחי

יש בעיה? פשוט חוזרים תוך רבע שעה לWindows המקורי.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אכן, אני הגעתי למצב שבו אם אני שוכח לגבות את המחיצה יותר משבועיים וחס וחלילה המערכת נופלת אני בוכה שאיבדתי את כל השינויים שעשיתי במערכת בשבועיים האחרונים (למרות שזה כלום לעומת התקנה מחדש !)

ובכלל אני לפעמים מוצא שימוש בגיבוי שכזה לפני ביצוע שינויים קריטיים למערכת שיכולים להפיל אותה, ומידי פעם אני פשוט מעדיף לשחזר את המערכת שבוע אחורה במקום לנסות לפתור בעיה חדשה שצצה במערכת (די דומה לSR של רק הרבה יותר טוב, כי זה תמיד עובד).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לא מומלץ.. כי אז XP לא יהיה בתקיה הרגילה מה שיכול לגרום לבעיות לא צפויות בתוכנות אחרות.

ובכלל אם כבר לא לפרמט אז למחוק את התקיה עדיף, למרות שזה יכול לקחת זמן וזה לא נוח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ציינתי את זה כדרך נוספת לבצע התקנה מחדש על נקי

אתה יכול להתקין לספריה אחרת, למחוק את c:\windows, ואז לחזור ולהתקין מחדש על c:\windows

אני יודע שפורמט זה חד ומהיר אבל גם מסוכן... ואולי לא מתאים לכל אחד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על פירמוט, אז ככו כדוגמה מיקרה הבא:

בהרדיסק נוצרים BAD SECTORS (קורה לא?) אז אולי אולי הSCANDISK יציל את המידע שנימצא על הBADSECTOR האלה ואם לא ?

צריך לפרמט,וכשאתה מפרמט המכרכת כבר לא תרשום קבצים על הBADSECTOS האלה, אבל מה יש לך מחיצה אחת בכונן ומה לעשות

הלך המידע...

ואפילו נכך את המצב הטוב,הSCANDISK הציל את המידע, יש סיכוי די גדול שהמערכת תרשום שוב מידע על הBADSECTORS הללו ואז מה ?

שוב SCANDISK ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה פעם מדריך איכותי בPCPRO ז"ל לגבי אסטרטגית חלוקה מאוד איכותית, שעיקרה החלפת כל הסטרינגים הקבועים מראש במערת ההפעלה (TEMP, DOCUMENTS, FAVORITES וכו'). לא מצאתי את הכתבה מאז וניסיתי לעשות לי את זה עם , אבל עם כל המערכת DOCUMENTS AND SETTINGS החדשה שלו זה מאתגר. אם מישהו יכול להשיג את הכתבה הזו זה יהיה איכותי ביותר (השם הוא משהו כמו "מתודולוגיית הגיבוי" או משהו כזה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ואי אני זוכר את המדריך הזה..

אני חושב שהוא זה שדחף הרבה אנשים להשתמש בשיטה הזו עד היום.

האמת שאני לא זוכר את פרטי הפרטים שלו אבל את הרעיון בכלליות אני זוכר וישמתי אותו עם , די בהצלחה.

המצב אצלי הוא כזה שכל מידע נשמר בדיסק המשני והדיסק הראשי הינו דיסק למערכת בלבד. ובמקרה של פירמוט וכד' שום מידע חיוני לא נעלם.

אתה רוצה פירוט על הסטרינגים שצריכים לשנות ? זה יעזור לך ?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...