מצב שינה \ כיבוי - עמוד 2 - Windows - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

מצב שינה \ כיבוי

Tomerb1

Recommended Posts

לפי מה שאתה אומר כשאתה מכניס את המחשב למצב שינה אז כל המאוורים מפסיקים..

אפילו אם המעבד והספק עובדים במתח נמוך, אישית לא הייתי לוקח סיכון שאולי הוא יתחמם בטעות יותר מידי..

יש לכם איזושהיא אי הבנה. :kopfpatsch:

המצב שעליו אתה מדבר הוא מצב המתנה , במצב זה נכבים המסך ,HD , וכו' המחשב ממשיך לעבוד אבל בקטנה.

מצב זה חוסך חשמל אבל המחשב אינו כבוי. :nono:

במצב שינה המחשב כיבוי מלא , עד הסוף. רק שלפני שהוא כבה סופית הוא שומר את תמונת הזיכרון ב-HD, כך שבפעם הבאה שתדליק אותו הוא יטען את מצב הזיכרון מה-HD ותחזור לאותה נקודה בה כיבית אותו.

במצב שינה המחשב כבוי וניתן לנתקו מהחשמל , במצב המתנה - לא.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לכם איזושהיא אי הבנה. :kopfpatsch:

המצב שעליו אתה מדבר הוא מצב המתנה , במצב זה נכבים המסך ,HD , וכו' המחשב ממשיך לעבוד אבל בקטנה.

מצב זה חוסך חשמל אבל המחשב אינו כבוי. :nono:

במצב שינה המחשב כיבוי מלא , עד הסוף. רק שלפני שהוא כבה סופית הוא שומר את תמונת הזיכרון ב-HD, כך שבפעם הבאה שתדליק אותו הוא יטען את מצב הזיכרון מה-HD ותחזור לאותה נקודה בה כיבית אותו.

במצב שינה המחשב כבוי וניתן לנתקו מהחשמל , במצב המתנה - לא.

אתה טועה, מצב המתנה ושינה זה אותו דבר.

בווינדווס זה נקרא מצב המתנה - STANDBY

בווינדווס אין מצב STANDBY, יש SLEEP - מצב שינה.

שניהם אותו דבר בדיוק.

מה שאתה אומר מצב שינה, נקרא HIBRENATE, ואין לי מושג איך לתרגם את זה. אבל יכול להיות שאתה צודק ופותח הת'רד באמת עשה HIBRENATE.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עשיתי מצב שינה המחשב נכבה, כיביתי את המתח של הספק [הורדתי את הכפתור של הספק] והחזרתי והעלאתי שוב את המחשב והוא עלה מחדש לגמרי.

שאלה, כשהדלקת שוב את המחשב אחרי שהדלקת מחדש את הספק, ראית את התהליך של ה BOOT לפני העליה לווינדווס?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אעשה קצת סדר בבלאגן.

ערבבתם פה לחלוטין בין Standby לבין Hibernate. אף על פי ש"Hibernate" קשור לStandby.

נתחיל בכך שיש 3 מצבי Standby שונים,

המצב הראשון הוא ה Standby הנפוץ, שבו רק הHDD והמסך(אני חושב שגם כרטיס המסך :) ) נכבים, וכל השאר נשאר דלוק.

המצב השני הוא בדיוק כמו הStandby הנפוץ רק שכאן נכבים גם המאווררים והמעבד, ולמעשה רק הRAM נשאר פעיל כדי לשמר את התהליכים שרצים במחשב כפי שהם עד ל"הערת" המחשב.

המצב השלישי הוא ה Hibernate, במצב זה המחשב כבוי לגמריי, כאשר כל התהליכים נשמרים איפה שנעצרו, ע"י שמירת תוכן הRAM על גבי ההארד דיסק בקובץ הנקרא "hiberfil.sys". הקובץ במערכות ההפעלה משתנה בגודלו, בXP הוא בדיוק כגודל הRAM במחשב.

אם כן אני מקווה שעכשיו אתם מבינים קצת יותר על מה מדובר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם כן אני מקווה שעכשיו אתם מבינים קצת יותר על מה מדובר.

הבנתי גם לפני זה.

אבל אני לא חושב ששלושת המצבים האלה נכנסים תחת הקטגוריה של "סטנביי". אלה מצבים נפרדים אחד מהשני.

אגב, במצב STANDBY, אתה בטוח שהמעבד גם נכבה? אז מה בעצם גורם למחשב להתעורר? לא חייבים את המעבד ער כדי שהוא יעיר את כל השאר? י נותן את הפקודה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שכיביתי זה עשה בוט שלם שהמחשב נדלק מחדש ולא כמו במצב שינה רגיל.

אז מה שעשית נקרא , HIBRENATE, זה פשוט שומר את הזכרון על ההארד דיסק, ואז כשאתה מדליק את המחשב הוא קורא את הזכרון מההארד דיסק וממשיך מאיפה שהפסקת.

בקשר לחשמל, זה בדיוק אותו דבר כמו שהמחשב שלך מכובה, בדיוק. כי המחשב שלך מכובה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר שאני עושה את המצב שינה זה שומר את המידע על ההארדיסק ושאני מעלה אותו אז הוא טוען את המידע.

אז עם ככה למה שניתקתי אותו מהחשמל הוא נכבה ועלה מחדש לגמרי?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בעצם אתה אומר שאני עושה את המצב שינה זה שומר את המידע על ההארדיסק ושאני מעלה אותו אז הוא טוען את המידע.

אז עם ככה למה שניתקתי אותו מהחשמל הוא נכבה ועלה מחדש לגמרי?

ואם אתה מכבה באופן רגיל את המחשב שלך, ומנתק אותו מהחשמל ומחבר בחזרה הוא לא נדלק?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המצב שינה שאתה מדבר עליו(אני מניח) נקרא HIBRENATIE מה שהוא עושה זה לשמור את הSESSION שלך על ההארדדיסק ולכבות את המחשב.

כשאתה מדליק בחזרה הוא יודע לטעון את הקובץ הנל ולהחזיר אותך לסשן שהיית בו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

Hibernation is often used on laptops and can generally be set to happen automatically on a low battery alarm. Early implementations of hibernation did use the but on modern systems the functionality is usually handled by the operating system. Hibernation is defined as sleeping mode S4 in the ACPI specification.

Windows

Microsoft Windows 2000 and later support hibernation at the operating system level without special drivers from the hardware manufacturer. The file is called "hiberfil.sys" and is the same size as total . The file resides in the root of the system partition, usually "C:\hiberfil.sys". The file is a hidden system file. Windows 98 and Windows Me also supports hibernation and requires half the amount of disk space of the computer's . Usually, on Windows computers, hibernation is available only if all the hardware is Plug-and-play and all the drivers are PnP-compatible.

Windows can also make use of the flash memory built into a hybrid drive to store some or all of the contents of the computer's memory when entering hibernation mode. This is expected to significantly improve the performance of entering and exiting hibernation.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...