יש פה מישהו שמשאיר את המארז של המחשב פתוח? - עמוד 2 - כללי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

יש פה מישהו שמשאיר את המארז של המחשב פתוח?

WHITE_ZOMBIE4

Recommended Posts

האמת ש[אני לא זוכר כרגע מאיפה זה לקוח] קראתי ששואב אבק הוא פיתרון לא אידיאלי שכן הוא עלול להשאיר מטעני חשמל סטטי :-X

את ההערה הזו יש לקחת בערבון מוגבל עד שמישהו יחזק או יפריך אותה [אני אחפש את המקור בינתיים]. :)

אלא אם כן שואב האבק שלך עשוי כולו מחומר מוליך ומחובר בצורה מסוימת לאחד הסלילים של המנוע וגורם למיגנוט של כל הגוף (ולחשמול של כל מי שמחזיק בו), אז לא נראה לי שזה הגיוני...

כשלעצמו השדה המגנטי ששואב אבק יוצר אינו גדול מזה אשר יוצרת טלוויזית שפופרת כשהיא נדלקת.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

המחשבים הישנים שלי פתוחים (כולל לפטופ אחד) אבל זה בגלל שאני כל הזמן מתעסק להם בקרביים.

במחשבים הסגורים שלי יש מסנני אוויר שצריך לנקות כל שבועיים, זה ממש מעצבן.

אישית אני לא ממליץ להשאיר את המחשב פתוח, זה לא בטיחותי, זה גורם להצטברות אבק וזה מסוכן למחשב.

בעיות אוורור אפשר לפתור ע"י הוספת מאווררים, ניקוי אבק (בעיקר מהגוף קירור של המעבד) ועל ידי החלפת כל המארז לאחד איכותי יותר.

קחו בחשבון שאין בעיה משמעותית להריץ 4 על 60-70 מעלות, עדיף שלא אבל לא תמותו מזה.

מה שכן, תיזהרו שהטמפ לא יעלו עוד יותר כי בסביבות 80 המחשב כבר לא יהיה יציב והוא יכבה את עצמו, יעשה ריסטרטים או לא יעלה.

בניקיון עצמו לא צריך להסתבך, כל כמה שבועות לקחת תרסיס אוויר ולהעיף את האבק, אם התעצלתם ולא ניקיתם הרבה זמן, תשתמשו בשואב אבק. שוב, הכי חשוב לנקות את גופי הקירור: מעבד, כרטיס מסך, northbridge, southbridge ואם יש לכם עוד כמה אז גם אותם.

תשמרו על המאווררים, אל תתנו להם להסתובב כתוצאה מזרימת אוויר של השואב או של הספריי כי זה יגרום נזק למייסבים העדינים שלהם.

אסור לשפשף את הרכיבים החשמליים עם מטלית, זה יכול לגרום לפריקת חשמל סטטי שתשמיד רכיבים במחשב.

את הספק כוח אני מנקה עם שואב אבק כשאני מכניס לשם עפרון בכדי להחזיק את המאוורר. אפשר לעשות ספריי מצד אחד ולשאוב מהצד השני.

לפי מה שאני יודע עדיף לנקות עם תרסיס אוויר דחוס, זה הדבר הטוב ביותר לניקוי חלקים פנימיים, כולל מאווררים ואבק בחריצים למינהם.

לגבי השואה, אני בספק אם זה צעד חכם. לפי מה שאני יודע עדיף להימנע מי זה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

האמת ש[אני לא זוכר כרגע מאיפה זה לקוח] קראתי ששואב אבק הוא פיתרון לא אידיאלי שכן הוא עלול להשאיר מטעני חשמל סטטי :-X

את ההערה הזו יש לקחת בערבון מוגבל עד שמישהו יחזק או יפריך אותה [אני אחפש את המקור בינתיים]. :)

כן אתה צודק בהחלט.

צריך שואב עם פיית מתכת שמחוברת להארקה.

עריכה: אין בעיה לשאוב גופי שניתקתם מהמחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תכלס גם המארז שלי פתוח הרבה זמן...שאלתי את השאלה הזאת באופן כללי אם כדאי או לא...

בוא נגיד שאני כבר כשנה וחצי ככה...המחשב פועל סבבה לגמרי והכול...אבל מצאתי בפנים פרפר לילה מת חחח,והיום טייל לו חרקון קטן על אחד הכבלים ואני מפחד שאיזה חרק עלול לגרום לקצר או משהו,יכול להיות כזה דבר?

תכלס אין לי זמן לנקות את המחשב מאבק ואני גם מאלה ששונאים להתעסק יותר מדיי עם חלקים פנימיים,אבק זה לא משהו שגורם נזק נכון?,חוץ מזה שהוא גורם למחשב להתקרר פחות מן הסתם...אבל המארז פתוח ככה שזה לא כזה נורא...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

המארז שלי פתוח וזה מאוד משפר את הטמפ'..

אבל לגבי אבק.. אצלי כמעט ולא מצטבר אבק כשהמחשב פתוח... לא יודע איך להסביר את זה הוא פשוט נשאר נקי...

כשהוא היה סגור היה הרבה יותר אבק...

אני לא רואה שום סיכון בלהשאיר את המחשב פתוח... אצלי זה עשה רק טוב.. נקי יותר וקר יותר...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

בעע אני כל הזמן אבל מפחד שמישהו בטעות לא שים לב ויתן בטעות איזה בעיטה בתוך המחשב ואז הכול הלך...(המחשב שלי למטה על הרצפה)...

יש למישהו פתרון יצירתי לזה (ושהמארז ישאר עדיין על הרצפה ופתוח כמובן חח)..

נ.ב.

בקשר לגו'קים...מישהו יודע אם הם יכולים לגרום קצר או משו?...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש לי מארז ג'נרי אבל מאוורר 120 מקדימה ו90 מאחורה והחלפתי את הדלת שלו בפוליגל. בפוליגל עשיתי חור למאוורר נוסף 120 ועכשיו יש לי מאורר 120 בצד שמכניס אויר ישירות על המעבד והזיכרונות.

כשנמארז פתוח וכשהוא סגור הטמפ אותו דבר. אולי ההארדיסק יורד ב2 מעלות אבל זהו.

לכן אני משאיר אותו סגור.

לגבי הג'וקים, כן הם יכולים לעשות קצר. לא מומלץ לתת להם לשוטת במארז שלך.

הניקוי הכי טוב זה עם לחץ אויר ואחרכך מטלית על כל המאווררים ומכחול עבה על צלעות הקרור.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...