גם אני צריך מצלמה.... - עמוד 2 - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גם אני צריך מצלמה....

idofr

Recommended Posts

מכל הקומפקטיות שקיים עבורן מארז צלילה של ממש ושעומדות בתקציב שלך (ללא המארז), המצלמה הכי אטרקטיבית בעיני היא ה-SD800 של קנון. ה-R6 של ריקו עוד יותר אטרקטיבית, אבל אני לא חושב שיש עבורה מארז צלילה ייעודי. מה כל כך אטרקטיבי בהן? גודל קומפקטי מאוד ועדשה שמתחילה ב-28 מ"מ. על ההבדלים האחרים בין השתיים תוכל לקרוא כאן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

אם ה A640 מעניינת אותך אז שווה לחכות ל A650 שבאה עם מייצב תמונה.

עריכה: הנה סוף סוף התחילו לראות אותה בזאפ, בינתיים רק בשתי חנויות בסביבות ה 2000 שקל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי הסתכלתי בb&h ועדיין לא היה להם את הA650 למרות שהיא ניראת הכי רצינית וניראה לי שאני יוסיף קצת כסף ויקנה אותה, רק צריך לחכות ולראות אם יוציאו לה מארז צלילות.... מה אמור להיות המחיר הסופי שלה (לא מחיר התחלתי בשבוע הראשון שהיא יוצאת)? ומה דעתכם עליה? הבחירה השניה שלי ניראה לי זה הפוג'י למרות שהיא ניראת לי פחות רצינית והכרטיס שלה מוזר...

המוןןן תודה על העזרה :) שבת שלום

עריכה: אופסס טעות שלי מצאתי בb&h ב400$ אבל אני עדיין רוצה לשמוע את דעתכם עליה....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אין הרבה מה להגיד עליה כי היא חדשה לחלוטין, קח כל מה שיש על ה A630/A640 ותחשוב שזה בעצם גרסה חדשה עם רזולוציה יותר גבוהה זום יותר גדול ומייצב תמונה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-A650 נראית כמו מצלמה מבטיחה מאוד, אבל יש לי מספר הסתייגויות:

1. היא משתמשת ב-DIGIC III ולכן לא תוכל להתקין את תוכנת ה-CHDK שמוסיף תכונות כמו RAW, צילום אינטרוואלים ו-AEB. התוכנה הזו קיימת עבור ה-A640, ולא צפוי שתצא בעתיד הנראה לעין למצלמות עם DIGIC III, לפחות לפי מה שכתוב כאן.‏

2. סביר מאוד שאיכות הצילום שלה ב-ISO גבוה תמשיך להיות נחותה משמעותית לזו של ה-F31, ועם 12 מ"פ ייתכן שתהיה נחותה גם לזו של מצלמות אחרות.

3. אין לה עדשה רחבה.

4. אין עדיין ביקורות על המצלמה, ולכן מה שנראה יפה על הנייר לא בהכרח ממומש בצורה מושלמת בפועל.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי.. חחחח שום דבר ממה שכתבת בסעיף 1 לא הבנתי חחח אני מרגיש טיפה מטומטם

ואת הקטע עם הiso אני די מכיר אבל אם אתה יכול בבקשה להסביר לי בקצרה זה מאוד יעזור

ו.....יש לך אולי מושג מתי אמורות להחתחיל ביקורות עליה?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לסיכום....(ובאמת שסליחה על החפירה) הסתכלתי קצת על הפרט של הe900 והa640 (לא מצאתי מפרט ספציפים השוואתי של הa650 =\) וניראה לי די מצויין למה שאני צריך השאלה האחרונה היא אחת: האם אתה ממליץ כבר לקנות את הe900 או לחכות לa650 ולראות מה עדיף?

תודה ושבת שלום

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

גם ה-A640 וגם ה-E900 הן מצלמות טובות שקשה לפספס איתן, וסביר מאוד שגם ה-A650 תהיה טובה, אבל אם אתה יכול לחכות לביקורות, אז זה בטח לא יכול להזיק. רק קח בחשבון שיעבור לא מעט זמן עד שה-A650 תרד למחיר של ה-E900/A640.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי אז השתנו כמה דברים מסיבה אחת מאוד פשוטה שהמארז צלילה היחיד שקיים לe900 עולה יותר מהמצלמה....אחרי חיפוש קצר הגעתי לa710 שהמחיר שלה ושל המארז שלה סביר.... מה דעתך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-A710 היא טובה, אבל באופן אישי היא לא מדברת אלי. אין לה עדשה רחבה או ISO גבוה שמיש, אבל יש לה מייצב וטלה ארוך יחסית. אם היא עומדת בדרישות שלך, לא תיפול איתה.

אוקי אני כן רוצה להתחשב בדעתך ולקחת שיותר תאהב אבל לפי מה שראיתי עקב מחירי המארזים אני מוגבל בעיקרון לcanon יש שלהם שאתה ממליץ יותר מהa710?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע ואני עדיין בתור מישהו שהוא לא מומחה לצילום דיגיטלי מעדיף להקשיב למישהו שכן... בכל מיקרה רק רציתי לבקש אם אתה יכול לתת לי תמונה שצולמה עם עדשה רחבה ואחת שלא שאני יראה את ההבדל... ולדעתי כן חשוב לי לפעמים איכות טובה בiso גבוה יש מה לעשות עם זה?

עריכה: עכשיו קראתי את המאמר על העדשות אז כבר לא משנה בנושא הזה תודה בכל מיקרה... רק השאלה על הiso

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

דברים שאפשר לעשות בהעדר ISO גבוה איכותי:

לצלם עם הפלאש הפנימי ולהשלים עם זה שהתוצאות לא נראות טבעיות ולא מחמיאות למצולמים. כדי להקטין את הכיעור של התמונות, אפשר להשתמש בסנכרון במהירות איטית.

לצלם כשהזום מכוון לצד הרחב שלו. בצד הזה הצמצם פתוח יותר ולכן מעביר יותר אור ומאפשר מהירויות תריס יותר גבוהות

להוריד ISO ולנסות לסמוך על המייצב, בתקווה שהנושא לא זז יותר מדי (לפעמים אפשר להגיד למצולמים לא לזוז, ממש כמו בשחר ימי הצילום)

בצילומים של נושאים סטאטיים במקומות חשוכים להתרגל להשתמש בחצובה או בחצובת שולחן

בצילום אנשים או נושאים דינמיים אחרים במקומות חשוכים, להשתמש בפלאש חיצוני עם סלייב. התוצאות יכולות להיות מצויינות, אבל מאוד לא נוח לעבוד עם פלאש כזה עם שלא כוללת תושבת מתאימה, ומדובר בהוצאה כספית לא קטנה.

להתקין את ה-CHDK, לצלם ב-RAW ב-ISO גבוה, ולבצע הסרת רעשים מבוקרת וקפדנית

הפתרון הפשוט ביותר: לקנות פוג'י F31 כמצלמה משלימה לאותם מקרים שבהם אתה רוצה ISO גבוה איכותי ;)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...