גם אני צריך מצלמה.... - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

גם אני צריך מצלמה....

idofr

Recommended Posts

היי שלום לכולם... ושבת מצויינת

הסיפור (בקצרה הוא ככה) אני צולל די הרבה והיה לי עד היום את הניקון coolpix 4300 מצלמה שעלתה בזמנה (לפני 4 שנים) בערך 350$ את המפרט שלה אפשר למצוא פה:http://nikonimaging.com/global/products/digitalcamera/coolpix/4300/index.htm בכל מיקרה לפני שבועיים הייתי באילת לצלילות וידידה שלי נשארה עוד יום אחד יותא ממני אז היא ביקשה את המצלמה ליום צלילות אחד אז כמובן שהשארתי לה אותה והיא טבעה (המצלמה לא הידידה) בכל מיקרה עכשיו אני צריך להוציא לה דגם של חדשה כי את זאת כבר מזמן לא מוכרים או מייצרים המצלמה צריכה להיות באותה רמה באותו מחיר בערך עם עדיפות לניקון או קאנון אבל לא חובה....מאוד חשוב לי צילום לילה (לא מיקצועי, הגודל עדשה של ה4300 הספיק לי) ומה שמאוד אהבתי ב4300 זה שהיא הייתה בסך הכל מצלמת כיס אבל גם היה לה אחלה עדשה שאיפשרה לי להביא אחלה תוצאות. בקיצור בגלל שזה לא פורום צלילה אל תתעסקו בקטע של הצלילה פשוט בקטע של הנוחות המחיר והצילום לילה ואני יקח את הדגמים הנבחרים ויעלה לפורום צלילה לאישור סופי......

המוןןן תודה על העזרה

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

בכל מיקרה עכשיו אני צריך להוציא לה דגם של חדשה כי את זאת כבר מזמן לא מוכרים או מייצרים המצלמה צריכה להיות באותה רמה באותו מחיר בערך עם עדיפות לניקון או קאנון אבל לא חובה....מאוד חשוב לי צילום לילה (לא מיקצועי, הגודל עדשה של ה4300 הספיק לי)

לא ברור לאיזה צילום לילה אתה מתכוון - צילום נופים ליליים כשהמצלמה על חצובה? צילום דמויות בתנאי תאורת חדר ללא פלאש? אולי צילום בתנאים כאלה עם חיצוני או פנימי? משהו אחר?

מה התקציב שלך?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

את התקציב רשמתי... אזור ה350$. הכוונה בצילום לילה היא צילום על אובייקטים בחוץ עם חצובה לא אנשים ובלי

ולצערי גם יהיה צריך מארז צלילות חדש כי לדברים האלא אין גמישות בסוג המצלמה והמארז שיש לי היום מתאים רק למצלמה הזאת ועוד איזה ניקון אחת מאוד ישנה ופשוטה אז...=\ תודה על ההצעה בכל מיקרה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לי יש את ה"קייס צלילה" הזה: http://www.bug.co.il/prodtxt.asp?id=5001&perur=2&t=7&c=347

בסיסי ביותר, עדיין לא יצא לי להשתמש בו אבל בדקתי אותו מספר פעמים ומים לא חודרים לשם.

המבחן האמיתי יהיה עם בפנים. :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן אני מכיר אותו תודה רבה אבל הבעיתיות של הקייס הזה היא שהוא לא ממש מתפקד באזור ה30 מטר... ולכן לצלילות SCUBA יש מארזים מיוחדים שגם עולים בהתאם (אזור ה150$ למארז), הם הרבה יותר מוצלחים ומגיעים לעומק יותר משמעותי

רק כדי שתיראו חיפשתי את המארז שלי ולא ממש מצאתי אותו כניראה שגם אותו כבר לא מוכרים אבל מצאתי משו שהוא מספיק טוב לדוגמא ומאוד דומה למה שיש לי

http://www.bhphotovideo.com/c/product/448363-REG/Fantasea_Line_1125_FL_3_Housing.html

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני לא מכיר את הנושא של לצלילה ולכן אני לא יכול להמליץ לגבי שמתאימה לצרכים האלה.

לגבי צילומי לילה על חצובה, כל קומפקטית תספק תוצאות טובות בתנאי שיש לה תכונות כגון - טיימר 2 שניות, שליטה ידנית על מהירות תריס (רצוי עד 8 שניות לפחות) וכמובן שליטה ידנית על WB ו-ISO.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי, אם נושא הצלילה אינו קריטי, אז בוא נראה אילו דברים אחרים חשובים לך:

- אילו נושאים אתה מעוניין לצלם? באילו תנאי תאורה - בעיקר באור יום או על בלילה על חצובה, או גם ללא חצובה או פלאש ובבתנאי תאורה חלשים?

- מהו טווח העדשה שחשוב לך? המאמר הזה ייתן לך מושג לגבי עולם המושגים.

- כמה מהותייים לך המשקל והגודל של המצלמה? האם תתפשר על תכונות או איכות עבור שנכנסת לכיס? האם עם יכולות גבוהות יותר, אבל עם מימדים גדולים יותר ומשקל של 600 גרם היא אופציה מבחינתך?

- האם אתה משהו מסויים היה חסר לך ב-4300?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקי תודה רבה על התשובה העיניינית קצת מסתכל שכבר 9 תגובות אני מסביר שאני כולה רוצה המלצה למצלמה.....

אני מצלם בעיקר 2 סוגי צילומים שנוגעים לפה ( 3 עם הצלילות) חברים בתנאים אופטימלים וצילומי לילה של מבנים בעיקר עם חשיפה ארוכה והכל... מה שהפריע לי ב4300 זה שלא היה לי אפשרות משחק מספיקה עם כל ההגדרות של הצילום לילה, את הצבעים די אהבתי למרות שכבר ראיתי יותר טובים אצל סוני. ה4-5 מגה פיקסל מספיקים לי ביותר באמת שלא צריך יותר מזה לתמונות נורמאליות, אני לא רוצה מצלמת כיס כי אני רוצה עדשה נורמאלית אבל אני גם לא רוצה לצאת עם תיק נסיעות כל צילום (הגודל של ה4300 היה די מצויין) אההה כן, את התמונות לילה אני בד"כ מצלם עם סוג של חצובה (אני הרבה בלי חצובה אבל יש לי אילטורים ממש איכותיים חח:)) טווח עדשה באמת שאני לא יודע עכשיו ואין לי זמן לקרוא את המאמר (בתיקווה סופ"ש אני יקרא) אבל כאילו....לאדע עדשה ביתית כזאת מהרגילות לא משו מיוחד. ו.....רק דבר אחד שמאוד הפריע לי ב4300 שהסוללות שלה היו מיוחדות למצלמה ואחרי 4 שנים איתן קרה לי הרבה שאחרי צלילה אחת הן היו נגמרות וזה פשוט נוראי אז אני רוצה AA שיחזיקו זמן מכובד. אהה וזה חשוב לצלילות שלמצלמה יהיה אפשרות לכבות את עצמה אחרי זמן מסויים שלא נוגעים בה

תודה רבה

עידו

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פוגי E900

- ניתן להשיג לה מארז צלילה.

- יש לה שליטות ידניות מלאות + RAW ואפשרות לצילום עד מהירות של 15 שניות.

- העדשה שלה יחסית וורסטילית - קצת יותר רחבה מרוב הקומפקטיות המקבילות (32 מ"מ), ועם טלה קצת יותר ארוך (128 מ"מ)

- איכות הצילום הכללית מצויינת, ואפילו ב-ISO 800 היא לא רעה.

- גודל קומפקטי יחסית. ה-E900 לא מוגדרת כמצלמת כיס, אבל היא מספיק קטנה כדי להכנס לכיס של מכנסי קופיקו או ג'אקט.

- עם שתי AA נטענות אפשר לצלם איתה 270 .

בקיצור, נראה לי שזאת המצלמה האידאלית בשבילך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ה-A640 מצויינת, אבל היא גדולה יותר מה-E900, יש לה עדשה פחות רחבה, וה-ISO הגבוה שלה פחות טוב. מצד שני, יש לה מסך מסתובב שימושי מאוד. גם לקנון יש שליטה ידנית על חשיפה עם אופציה לחשיפות של עד 15 שניות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...