לפני ההתקנה של רד האט לינוקס; - לינוקס, Mac ומערכות הפעלה אחרות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

לפני ההתקנה של רד האט לינוקס;

Recommended Posts

צרבתי את השלושה דיסקים של ההתקנה (גירסה 8)

אני מתכוון להתקין על המחשב הישן שלי( 600MHZ עם 256MB פנימי והארד דיסק של 40 גיגה 5200)

איזה שינויים אני צריך לעשות בהארד דיסק לפני ההתקנה (שמעתי במעורפל שצריך לחלק את הכוננים בצורה מיוחדץ)

איך מסירים את הלינוקס במקרה שאני לא רוצה... ?

ואם אני יכול להתקין את הלינוקס עם עוד (Windows XP) ככה שאני יוכל לבחור כל פעם עם איזה מערכת לעבוד

לצורך העניין אני סתם מתקין את הלינוקס כדי לראות על מה כולם מדברים

ואם יש עוד דברים שאני צריך לעשות\לדעת לפני ההתקנה תעדכנו אותי בבקשה

בתודה מראש

VLimiT

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ועוד שאלה קטנה קטנה... חחחח

איך מתבצעת ההתקנה? פשוט מכניסים את הדיסק ומתחילים להתקין?

או שצריך התקנה מיוחדת .... אם כן בבקשה תסבירו לי בדיוק איך

תודה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

כן פשוט מכניסים את הדיסק הראשון ומעלים איתו את המחשב.

ההתקנה של רדהאט תעזור לך לסדר את חלוקת הכוננים, וכן אפשר להתקין עם מערכת הפעלה אחרת כמו .

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפני שאתה ניגש להתקנה.

אם ההרדיסק שלך כבר מחולק או שיש אליו פרטישנים, או לחילופין פירטמטה אותו.

אני מציא לך לעשות להרדיסק FDISK ופשוט למחוק כל פרטישן שיש,כן כן תמחוק את כולם תשאיר אותה ריק לגמרי.

שלב ההתקנה הוא פשוט, אתה מכניס את הדיסק הראשון והכל כבר יזרום, ההתקנה תעזור לך לחלק את ההרדיסק וליצור מערכת קבצים.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

צובים את ה ISO לדיסק (עם אפשרות צריבת ISO, לא סתם את הקובץ לדיסק)

ואז מעלים את המחשב עם הדיסק הראשון בכונן ומכוונים בביוס לעלות מהסידירום.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אמור להיותלך בביוס אופציה כזו של תהליך נ"הבוט"

ז"א מה המחשב יעלה קודם, אתה כונן הדיסקטים או את ההרדיסק או את הסקאזי

אז שם תסמן שקודם הוא יעלה את הCDROM.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

• 2 שבועות מאוחר יותר...

טוב אז ככה :

א. אם ההר-דיסק שלך כבר מחולק למחיצות , אז תסיר אותם בעזרת Fdisk , וזה כל מה שתצטרך לעשות מפני שאת כל השאר עושה ההתקנה של , היא עושה פורמט ומחלקת למחיצות באופן אוטומטי (כלומר אם בחרת באופציה האוטומטית).

ב.הסרת מתבצעת כך : אתה נכנס ל Fdisk מוחק את כל ה- non dos partitions ואחר כך יוצר מחיצה חדשה ומפרמט אותה עם הפקודה הבאה : format C: /U , אתה מוסיף את ה U/ מפני שאתה לא רוצה שהבוט לודר ישאר (הגראב או הלילו) .

מה שאני עשיתי בפעם הראישונה שהסרתי את הלינוקס שלי היה , מפני שפחדתי שהבוט לודר ישאר אז באתי ומחקתי לגמרי את הספרייה boot/ , לא אל תצחקו זה באמת מה שהיה (אז בעצם היתי חדש בנושא הזה) .

*יש עוד שיטות לעשות את זה מהלינוקס עצמו על ידי הסרת לילו וגראב ---> תקרא את man lilo ואת man grub בלינוקס עצמו.

ג. כן אפשר להתקין בנוסף לקיימת (לינוקס) והבוט לודר שתבחר יתן לך את האפשרות לבחור בנייהם.

מקווה שסיפקתי לך את המידע הדרוש , סלאמאט.....

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...