רענון מעבד וזכרון בסוקט 939 עד 800 ש"ח, או OC לנוכחיים ? - מעבדים, לוחות-אם וזכרונות - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

רענון מעבד וזכרון בסוקט 939 עד 800 ש"ח, או OC לנוכחיים ?

Kidney_stonE

Recommended Posts

היי אנשים, אני מעוניין להתייעץ אתכם בנוגע לשיפור ביצועים.

המערכת הראשית שלי (מפרט מלא בצד) מתחילה להתיישן, ועומדות בפני 2 אופציות כרגע, כמו שאני רואה את זה:

1. OC עם ניקוי אבק, סידור כבלים, הוספת מאוורר (מת לי ה120 מ"מ שמוציא אוויר וכבר חצי שנה המחשב רק מכניס אוויר...),

מריחת משחה טרמית חדשה, ולבסוף גם איזה DEFRAG או אפילו פירמוט מלא להשלמת הרענון.

כמו שרואים, המערכת הזו בעלת פוטנציאל די גדול ל OC, אבל לקחת בחשבון שאני אהיה מאוד מתון ופחדן :) בנושא הזה.

2. לקנות כפול ליבה כלשהו ב , ואולי גם (2 סטיקים של ג'יגה, שיעבדו ב DC ולמכור את הזכרון הנוכחי).

ואז גם לבצע את כל השלבים שב-1 למעט ה OC (יידחה לעתיד במקרה שאופציה 2 תבחר).

בשני המקרים, צריך לקחת כאן בחשבון שמשום מה הביוס לא רוצה להתעדכן לי בלוח הזה,

פעם ניסיתי ונאלצתי לאפס אותו כי זה פשוט לא הלך.

אז קודם כל, אני אשמח לשמוע את דעתכם מבחינת מה עדיף כרגע, OC או להוציא קצת כסף.

עכשיו, אין לי בעיה להוציא עד 800 ש"ח פלוס מינוס, אם אני אגיע בעזרתכם למסקנה שעדיף לרכוש מעבד X2 כלשהו

בשביל אופציה מס' 2 אני מעוניין לדעת קודם כל :

[*] איזה מעבד בסוקט 939 כפול ליבה יתאים לי ? אני לא 'צריך' ,

אבל כל עוד זה בתקציב, אני אשמח לכמה שיותר מהיר כמובן.

[*] איזה בקיט של 2 סטיקים של ג'יגה אני יכול לקנות כאן (בהנחה שיהיה OC בעתיד)

ועדיין להשאר בתקציב הזה פחות או יותר ?

אני חשבתי על :

OCZ Platinum Rev. 2 2GB 2x1GB PC2-6400 800 RAM

שעולים 130$

ומעבד

AMD 64 X2 4200+ 939 1MB TOLEDO Dual- CPU

בעוד 80$

(לא כולל משלוח)

זה קצת חורג מהתקציב, אבל אולי אני אצליח להוציא אותם בזול יותר.

האם יש צורך ביותר מזה ? האם בתקציב אפשר להכניס משהו יותר טוב מהנ"ל ?

רק אציין שהשימושים שלי במחשב הם בעיקר מולטי-טסקינג ומולטימדיה,

הרבה מאוד וחלונות פתוחים, פיירפוקס עם מליון טאבים פתוחים כל הזמן,

מעט משחקים, מעט עיצוב, תכנות, והרבה (ובקרוב גם הרבה HD-וידאו).

אני אשמח לשמוע מה יש לכם לומר ולהציע,

תודה!

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ואם יוצאים מנקודת הנחה שאני זקוק ל-2 ג'יגה זכרון שיתאים לי, שיתפקד בסטוק כמו שהסט הנוכחי מתפקד בסטוק ?

(מבחינת תזמונים) - יש כזה דבר שעדיין נכנס בתקציב ? (אני לא נעול על OCZ)

(כלומר אני זקוק רק ליותר נפח , באותם ביצועים)

אם אין בתקציב, זו לא תהיה בעיה גדולה להשאר עם הקיט 1GB הקיים ורק לשדרג מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שמע OCZ מעולים שווה לקחת גם כאלה חדשים.

יש את הסט הזה שהוא גם טיפה חורג אבל פחות או יותר אותו תזמונים לכן יספק את אותם ביצועים בסטוק.

http://www.noacomp.co.il/Product.asp?productid=8592

התזמונים שלו הם: CL 2-3-2-5

שלך הם: CL-2-2-2-5

אבל לפי דעתי לא שווה להרחיב במקרה הזה. אתה יכול למכור את כל השילוש קומפלט כי זה שילוש מצויין עדיין. ולהביא שילוש חדש כי גם האי אם די הכפולים עכשיו זולים והמחירים של הזיכרונות החדישים בריצפה לעומת הישינים. ב800 שקל אתה יכול להביא גם וגם מעבד יותר חזק.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אז בהנחה בלבד, שאני מוכר את הלוח,זכרונות והמעבד (בלי גוף קירור, ה BT נשאר אצלי למעבד הבא)

הנוכחיים שלי (ואין לי מושג בכמה יקנו אותם, אם בכלל),

כמה (פחות או יותר) יעלו לי לוח (לא נחות יותר) , מעבד , וזכרונות (2GB ?) חדשים ? יש המלצות לשילוש חדש כזה ?

אפשר להניח שמעבד וזכרונות אני אביא מ ולא אקנה בארץ, ולוח בארץ.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

במידה ואתה לא מתכנן אוברקלוק אתה יכול ללכת על משו כזה:

AMD ATHLON 64 4400+ X2 DUAL CORE SOCKET AM2 65W - 2.3GHz 1MB CACHE - ADO4400DDBOX- BOX ¤ 505

זיכרון : OCZ 2048MB (1024MBX2) DDR2 667 CL5-5-5-15 VALUE SERIES - OCZ26672048VDC-K ¤ 481

לוח אם : KN9S ¤ 487

סה"כ כל המוצרים (כולל מע"מ) : ¤ 1473

תוריד 800 יצא לך 673 לא נירא לי שיהיה לך בעיה למכור את השילוש הנוכחי ב500-600 שקל .

אם תביא זיכרונות ומעבד מאיביי אני מאמין שיצא לך עוד יותר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אוקיי, ההצעה להחליף שילוש נראית יותר ויותר קורצת מרגע לרגע, (ואגב, תודה רבה!)

אבל אני חייב לדעת שאני הולך על משהו שבוודאות יהיה טוב יותר מהקיים,

האם אין יותר מהירים מ-667, או עם תזמונים טובים יותר בתקציב הזה ?

(שכולל הנחה שאני מוכר את השילוש הקיים בלפחות 600 ש"ח, כלומר התקציב הוא 1500 ש"ח בערך לשילוש חדש)

אני אשמח לעוד הצעות לשילוש חדש, ו/או התחייחסויות ודעות נוספות לפוסט הראשון בדיון הזה.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

רק אציין שהשימושים שלי במחשב הם בעיקר מולטי-טסקינג ומולטימדיה,

הרבה מאוד אפליקציות וחלונות פתוחים, פיירפוקס עם מליון טאבים פתוחים כל הזמן,

מעט משחקים, מעט עיצוב, תכנות, והרבה וידאו (ובקרוב גם הרבה HD-וידאו).

יש לי מחשב שני עם מפרט מאוד דומה לשלך.

לפי השימושים שציינת - ניראה לי שבעתיד עדיף לבחור מערכת המתאימה יותר ל-מולטי-טסקינג. (אני עובד על קידודי וודיאו, תוכנות גרפיקה והרבה מולטיטסקינג על המערכת הראשית שלי שהיא מבוססת אינטל.)

אני חושב שהמערכת שלך כרגע היא עדיין מאוד חזקה - ועם פוטנציאל OC מאוד טוב - לכן הייתי ממליץ להשאר עם המערכת הנ"ל ולעשות OC שפוי לשימוש יומיומי - ובנתיים לחכות עם קניה חדשה עד שיהיה לך מספיק לשילוש חדש שיהיה מסוגל להתמודד טוב יותר אם מולטי-טסקינג. ( אינטל או מרובה ליבות).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

שדרוג של כל השילוש לא יתן לך ביצועים טובים יותר באופן מורגש מאשר החלפת המעבד בכפול ליבה לסוקט הנוכחי + 2 ג'יגה .

מצד שני, כיוון שזה יעלה לך פחות או יותר אותו דבר, שווה כבר לקחת רכיבים רעננים עם אחריות. יש לך גם אופציית שדרוג קלה יותר בעתיד אם תרצה להוסיף עוד אח"כ, או לשדרג מעבד.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

לפותח התראד...

תראה לא ציינת למה אתה רוצה לשפר את המחשב...

האם אתה עובד עם תוכנות כבדות?

או שאתה מחכה למשחקים שייצאו בקרוב?

אם אתה עובד עם תוכנות כבדות אני ממליץ לך לשפר את הראם, זאת כנראה כל הבעיה שלך, שוב זה תלוי איזה תוכנות, אם תפרט אני אוכל לעזור יותר

ואם אתה מחכה אז אני ממליץ להמשיך לחכות. אין למה לרוץ כשייצאו המשחקים החדשים תוכל לשדרג את המחשב וכנראה שיהיו הצעות הרבה יותר מפתות.

אם אני הייתי אתה <אני הייתי במצב הזה לפני שנה> הייתי מחכה, ואז הייתי מחליף את השילוש...

בוחר לי איזה מעבד 4300 עם איזה טוב ו2 גיגה ראם והכל ביחד יוצא בסביבות ה1500...

וככה גם יהיה לך מחשב ישן לאחים קטנים או משהו כזה כמו שלי יש.

בקיצור אני אוכל לעזור לך יותר אם תפרט מה התכניות...

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם אתה מחליף שילוש, אז לטעמי עדיף ללכת על כפול ליבה זול של ולהרים אותו לאזור ה 3 גיגה (שזה ממש ממש שטויות עם לוח מתאים). האמת, שאם מולטיטסקינג כבד זה מה שאתה רוצה - לך על ה Q6600. לא הייתי קונה לי משהו אחר עכשיו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תודה רבה על כל התגובות.

שדרוג של כל השילוש לא יתן לך ביצועים טובים יותר באופן מורגש מאשר החלפת המעבד בכפול ליבה לסוקט הנוכחי + 2 ג'יגה .

מצד שני, כיוון שזה יעלה לך פחות או יותר אותו דבר, שווה כבר לקחת רכיבים רעננים עם אחריות.

האמת שכשאני חושב על זה, זה לא עולה אותו דבר, זה יוצא ככה רק אם אני מוכר את השילוש הנוכחי.

קניית מעבד כפול מEbay.

יש לי כבר שני אנשים שמעוניינים גם, אולי אפשר להשיג אפילו הנחה.

תודה על ההצעה, אבל אני אוותר, מנסיון קודם שלי - קניות קבוצתיות ב גוררות חבילה גדולה ומכס גדול,

ומשתלם יותר לקנות לבד, גם אם יש הנחה בקבוצתית

קניתי פעם אחת כמה חולצות עם חברים, וזה יצא יקר בצורה שלא תיאמן.

אל תשכח שאם אתה מחליף תצטרך כנראה גם להחליף את הביג טייפון כי רק גרסת ה VX שלו תומכת בAM2

עוד סיבה שגורמת לי להשאר ברעיון של רכישת מעבד חדש ו2GB , בלי להחליף את הלוח.

תראה לא ציינת למה אתה רוצה לשפר את המחשב...

בוודאי שציינתי, אולי פשוט דילגת על הקטע הזה בטקסט....

Q6600.

אבל רק הוא לבד יוצא 1700+ ש"ח עכשיו, אין ספק שאני אעבור בעתיד ל C2Q , אפילו פנרין ואולי דברים שעוד לא יצאו עדיין

אבל נכון לעכשיו זה יקר, אני כרגע מחפש פתרון שיחזיק את ה RIG שלי לעוד שנה, ואולי שנתיים, בזול יחסית.

ובנתיים לחכות עם קניה חדשה עד שיהיה לך מספיק לשילוש חדש שיהיה מסוגל להתמודד טוב יותר אם מולטי-טסקינג. ( אינטל או מרובה ליבות).

לשילוש אני אכן אמתין שיהיה לי מספיק כסף, ואקנה בעתיד (שנה, שנתיים) אינטל או , (תלוי מי הסוס המנצח באותה תקופה :) )

==============

חברים, בעקבות התגובות שלכם, ושיקולים שלי, ההחלטה היא לרכוש מעבד X2 בסוקט 939 ואולי גם 2GB , שיהוו שיפור מעל הנוכחיים שלי.

התקציב הוא עדיין 800-900 ש"ח, מעבד כבר נבחר : (אלא אם יש משהו שעדיף יותר ?)

AMD 64 X2 4200+ 939 1MB TOLEDO Dual- CPU , ב 80$~

עכשיו אני רק זקוק ל2GB שייכנס לתקציב הזה ולא יירד מהביצועים של ה REV2 הנוכחיים שלי, יש חיה גזו ? כי אם אין, זה רק מעבד חדש.

הערה :

אני יכול להשיג אולי זוג של ddr400. כל סטיק ג'יגה אחד. (pc3200)

במחיר של 70$ בערך, מה אתם אומרים ?

או (בפחות או יותר אותו מחיר) את אלה של (הבחור קנה 4 מודולים ומסתבר שהוא צריך רק 2)

מי מהם עדיף לדעתכם ? האם יש משהו אחר שאתם חושבים עליו שיותר יתאים כאן באותו המחיר בערך ?

ושאלה שאולי תוציא אותי טמבל - אבל אני אשאל בכל זאת :

יש כזה דבר 3GB ב Dual Channel ? כלומר אם אני קונה 2 סטיקים של ג'יגה, ומחבר אותם יחד עם 2 הסטיקים של ה 512 שיש לי עכשיו

יכול להיות שכל העסק יעבוד ב Dual channel ? (כלומר 1.5 בכל ערוץ)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...