בעיות בפוקוס באור חלש - צילום דיגיטלי - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

בעיות בפוקוס באור חלש

R0tem1

Recommended Posts

גם שהפלאש פתוח ומאיר על הנושא בשביל שהמצלמה תצליח לפקס בחלק גדול מאד מהמיקרים היא פשוט לא מצליחה, לפעמים היא אפילו דרך הפוקוס (הכוונה שהיא מפקסת טוב וממשיכה לנסות לפקס בלי לעצור) ולא מזהה אותו, גם אני מנסה לכוון על נושא עם ניגודיות גבוהה. בעיה לחפש נושא מואר בטווח דומה כי אני גם עם צמצם פתוח בדרך כלל וגם לא תמיד יש...

מה אפשר לעשות??

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

חשיפה ארוכה יותר לא תעזור לו, המצלמה צריכה להתפקסס לפני, אם אין פוקוס , אין צילום..

אתה יכול לנסות לצלם את האובייקט (תוך התמקדות באיזור עם קונטרסט גבוה) כשאתה במצב טלה בעדשה.

תעשה zoom in , תקרב את האובייקט עד אליך , למצלמה יהיה קל יותר להתכוונן, לאחר הפוקוס , מבלי לזוז, אתה עושה zoom out

מחזיר את העדשה למצב שבו אתה מעוניין לצלם ומצלם.

זה עבד יופי בשבילי במועדונים ובצילמים בתנאי תאורה קשים.

(נ.ב - העצה הגיעה מ boren :xyxthumbs: )

בנוסף, ברגע שאתה מצלם עם כל חיצוני, הוא יתן לך תאורה אדומה חזקה למרכז הפריים, מה שיעזור לך להתפקסס לפעמים גם בחושך מוחלט (0 ראות)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם לא הצלחת להתפקסס ב 3.5 כמעט בטוח שלא תצליח גם ב 2.8.

ההבדל בינהם מבחינת הקלה על המצלמה להתפקסס היא ממש נמוכה.

חסר לך קונטרסט על האובייקט.

לשפוך אור על האובייקט יבליט יותר את הניגדיות שבו ובכלל יתן למצלמה לזהות אותו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

עדשת זום שמתחילה ב 70 אתה צריך לדעתי לפחות מטר וחצי מהאובייקט.. זה מרחק מינימלי להתפקסס.

לגבי לעלות ISO בשביל הפיקוס גם כן לא יעזור

זה לא משהו שיעזור למצלמה להתפקסס לתמונה התמונה.

אין לך ממש ברירות, אם אתה מנסה לעשות זום להתפקסס ולצאת החוצה וזה עדיין לא עוזר

אז אתה חייב חיצוני שיתן לך תאורה אדומה על האובייקט.

אגב, ה flash strobe לא עוזר לך? (פלאש שמשמש כמו סוג של פנס כשאתה מחזיק חצי לחיצה)

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אולי זה בגלל שאתה מנסה להתפקס עם עדשה שמתחילה ב70 עם F4 על נושא שממש קרוב אליך? (לפחות זה מה שהבנתי מכל השיחה הזאת, תקן אותי אם אני טועה... )

אני יודע תמיד הייתי במרחק של בערך 2 וחצי מטרים

אגב, ה flash strobe לא עוזר לך? (פלאש שמשמש כמו סוג של פנס כשאתה מחזיק חצי לחיצה)

לא, זה מה שהכי מעצבן..

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...