אחריות על הארדיסק של WD - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחריות על הארדיסק של WD

shayh

Recommended Posts

שלום,

לפני 3/4 שנים קניתי הארדיסק של בעל 160GB (הדגם שלו, עד כמה שידוע לי הוא: WD1600JB, והוא בעל חיבור IDE) עד לפני כמה חודשים הוא היה ההארדיסק היחיד, אבל היום הוא משני ושמורים עליו רק שירים, סרטים תמונות וקובצי אופיס (ההארדיסק מלא לגמרי). אחרי שהמחשב היה כבוי כשבוע הדלקתי אותו אתמול והוא עבד (במשך כל הלילה), היום בבוקר אחרי שלא נגעו במחשב כמה שעות כל קובצי הMP3 נעלמו (סה"כ 6.66GB), התיקייה שהם היו בה הראתה שהיא מכילה רק 20MB אבל בתפוסה הכללית של ההארדיסק לא היה כל שינוי. בנוסף - המחשב היה איטי מאד (דבר שמאד לא מאפיין אותו, מדובר במחשב חזק וחדש שמשמש בעיקר לאופיס, שמיעת שירים ואינטרנט) חיפשתי את הקבצים בסייר ולא מצאתי אותם, המחשב מציג את הקבצים המוסתרים. במדיה פלייר אפשר לראות את רשימת השירים ששמעתי בעבר ודרך שם אפשר לשמוע את השירים שנעלמו.

הרצתי את האנטי וירוס, לקח לו הרבה יותר זמן מהרגיל (שעה וחצי לעומת 45 דקות בזמן רגיל) והוא לא מצא כלום.

ערכתי בדיקה להארד דיסק ועלו המון שגיאות ומחיקות (הופיע באיזה שלב Type code 127).

לאחר מכן ניתקתי את ההארדיסק מהמחשב והוא חזר לעבוד כרגיל (האיטיות נעלמה) - מזה הסקתי שכנראה ההארדיסק נהרס.

יש משהו לעשות כדי להשיב את המידע האבוד?

כמה זמן אחריות מקבלים על הארדיסק של ומי אמור לממש לי אותה? לפנות אל החנות או אל היבואן של WD? (ומי הוא בכלל?)

תודה מראש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אחריות ל-3 שנים מול החנות שממנה קנית

אם אין חנות אז יש 2 יבואנים וצריך לברר מול מי החנות עבדה

בכל מקרה זה לא נשמע כמו בעיית חומרה בהרדסיק אלה וירוס או משהו בסיגנון

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סרקתי, לא היו סקטורים אדומים.

ד"א עכשיו שמתי לב שכשאני מנסה להעתיק תיקיות להארדיסק אחר הוא לא מצליח להעתיק חלק מהקבצים. וההארדיסק עושה רעשים מוזרים מדי פעם.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נשמע לי ממש מוזר,

אם זאת הייתה בעייה פיזית בHDD התכנה הייתה מזהה,

או error או סימן שאלה או סקטור פגום או אחת הבעיות שיש שם.

----

בקשר לשחזור, אתה יכול לנסות את התכנה recover my files

----

בקשר לקול מוזר, זו מן שריקה כזאת?

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

היה לי HDD של בחיבור IDE

שהייתה שריקה כלשהי והמחשב עשה ריסט, סרקתי עם MHDD וזה מצא סקטור אחד.

בגלל שהמדבקה על הHDD של האחריות היתה כבר ללא תוקף הייתי צריך לקנות חדש:S

תראה עד מתי האחריות שלך,

אני יודע שרק על baracuda נותנים 5 שנות אחריות.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם פתאום נעלמו לך תקיות. ועדיין יש גישה אליהם במצב שאתה מפנה את המחשב לתקייה. כמו שאמרת שWmp מצליח להפעיל את השירים אפילו שהם לא קיימים שאתה ניכנס לכונן.

היה את זה לחבר שלי וזה נפתר על ידי Chkdsk

Start-Run-Cmd [ok]

בחלון דוס שיפתח לך תרשום

chkdsk X: /f

תשנה את הX לאות הכונן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ניסיתי גם את הChkdsk (הוא שוב הציג מלא קבצים שמוגדרים כלא קריאים ומחק חלק מהם) וגם את התוכנה לשיחזור (היא מצאה את כל מה שנשאר על ההארדיסק).

בכל אופן, תודה רבה על הרצון הטוב :) (עכשיו אני יכול להפסיק להשתמש בו בלי שיהיו לי תהיות שאולי הוא כן תקין).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...