אחריות לWD זהירות - עמוד 4 - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

אחריות לWD זהירות

tascam

Recommended Posts

• תגובות 63
  • נוצר
  • תגובה אחרונה

משתתפים בולטים בדיון

משתתפים בולטים בדיון

פלאש מוגבל למספר כתיבות וקריאות ואז הוא פשוט נהרס

פלאש לא יכול להחליף את ההארדיסק כי ה throughput קטן

כן אפשר להשתמש בו, כדי להאיץ העלאה של וינדווס כי היא לא צריכה throughput גבוה, אבל חוץ מזה - לא יכנס לשימושים נוספים במחשב

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקצור אנשים כטכנאי אני יכול להגיד לכם שלא משנה כמה הארד דיסקים לקוחות ייקנו, כל עוד הם קנו את זה בחנות שהם ביררו מי היבואן שלהם לפני הקנייה אין עם זה שום בעייה וחנות שלא תגיד לכם מי היבואן שלה אל תקנו שם כי זה כנראה סוג ז' . . .

דוגמה:

בין שאר המקרים, לקוח שלי צריך להחליף 2 הארד דיסקים, תוך שנייה הסכימו לעשות את זה מול החנות ולהחליף בשניים חדשים, אפילו של חברה אחרת. הכל תלוי בחנות בה קונים. (אני לא מייצג שום חנות אגב).

שוגמה אישית: לפני כשנה הייתי צריךך להחליף את אחד הראפטורים שלי (דאז 1500 שקל דיסק, כן? לא לשכוח ) - יום אחרי שהבאתיו לחנות אחרת שאני עובד איתה וסומך עליה היה לי דיסק חדש מוכן ביד עובד מזה שנה בתנאים לא תנאים שכותב מידע 7\24 בתוכנת BOINC.

זה הכל תלוי ביבואן אנשים ובחוזק של החנות מול היבואן שהוא יודע שאם הוא יעשה לה בעיות היא תחליף אותו תוך שנייה ביבואן אחר וזהו.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ביקצור אנשים כטכנאי אני יכול להגיד לכם שלא משנה כמה הארד דיסקים לקוחות ייקנו, כל עוד הם קנו את זה בחנות שהם ביררו מי היבואן שלהם לפני הקנייה אין עם זה שום בעייה וחנות שלא תגיד לכם מי היבואן שלה אל תקנו שם כי זה כנראה סוג ז' . . .

דוגמה:

בין שאר המקרים, לקוח שלי צריך להחליף 2 הארד דיסקים, תוך שנייה הסכימו לעשות את זה מול החנות ולהחליף בשניים חדשים, אפילו של חברה אחרת. הכל תלוי בחנות בה קונים. (אני לא מייצג שום חנות אגב).

שוגמה אישית: לפני כשנה הייתי צריךך להחליף את אחד הראפטורים שלי (דאז 1500 שקל דיסק, כן? לא לשכוח ) - יום אחרי שהבאתיו לחנות אחרת שאני עובד איתה וסומך עליה היה לי דיסק חדש מוכן ביד עובד מזה שנה בתנאים לא תנאים שכותב מידע 7\24 בתוכנת BOINC.

זה הכל תלוי ביבואן אנשים ובחוזק של החנות מול היבואן שהוא יודע שאם הוא יעשה לה בעיות היא תחליף אותו תוך שנייה ביבואן אחר וזהו.

סלח לי על ה'קטנוניות' אבל אתה סותר את עצמך במה שרשמת :lol:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

פלאש מוגבל למספר כתיבות וקריאות ואז הוא פשוט נהרס

פלאש לא יכול להחליף את ההארדיסק כי ה throughput קטן

כן אפשר להשתמש בו, כדי להאיץ העלאה של וינדווס כי היא לא צריכה throughput גבוה, אבל חוץ מזה - פלאש לא יכנס לשימושים נוספים במחשב

1. פלאשים מודרניים מאפשרים מעל מיליון כתיבות לאותו תא לפני שהוא לא שמיש. רק כדי לסבר את האוזן, כדי להרוס דיסק בנפח 32 ג'יגה צריך לכתוב לכונן מעל 32 אלף טרהבייט של נתונים. או במילים אחרות גם אם תמלא את הפלאש מתחילתו ועד סופו כל שעה, 24 שעות ביום 365 יום בשנה עדיין יקח לך 100 שנה להרוס את כל התאים שלו. הוא יחזיק מעמד הרבה יותר זמן מכל דיסק קשיח.

2. יש כבר מזמן פלאשים שיושבים על באס IDE אשר יודעים לתת Throughput של כ-100 מגה לשנייה, יותר מכל דיסק קשיח. הם פשוט קצת יקרים. היום 32 ג'יגה כזה צריך לעלות קצת מעל 1000 דולר.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

נראה לי שיקח עוד הרבה זמן עד שזיכרון יחליף לחלוטין את הדיסק הקשיח

מהסיבה שהנפחים של הדיסקים עולים בהתמדה, לעומת זה קצב גידול הזיכרון איטי בהרבה

גם מהסיבה הפשוטה שדיסק הוא מוצר בעל אמינות יוצאת מהכלל וקצב העברה שלו סביר בהחלט.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

סלח לי על ה'קטנוניות' אבל אתה סותר את עצמך במה שרשמת :lol:

1. תימנע מלרשום LOL על דברים שאני אומר ככלל, זה סתם עצה לדו שיח פורה, בלי להעליב.

2. כנראה לא הבנת את ההבדל בין "עובד עם חנויות מסויימות" לבין "בא פה לפרסם חנויות מסויימות". אני קונה איפה שיש תנאים טובים שאצלי במקום הראשון זה אמינות של האחריות ובמקום השני מחיר המוצר. וסה"כ כרגע אני נעול על שתי חנויות זה כל מה שאמרתי בלי לפרט כלום.

3. הבחור צודק לגבי כונני פלאש. זה מגיע אלינו בשימושים צבאיים בכלל שאתם לא מודעים בכלל. אני לא יכול לפרט מאיזה יחידה למשל (כי שנייה אחרי זה אני אקבל טלפון מסויים ולא אכתוב פה יותר אף פעם) אבל מי שמתעסק ב "חומרים" או ב "איסוף" יבין לבטח על מה אני מדבר, וכבר נתקלתי פה בפורום צצים פה ושם בחברה מיחידות אלה אז אם ירצו יפרטו יותר. ישנם המון שימושים לצ'יפים עם בצבא, פשוט הניסיון להעביר את זה לשוק האזרחי הולך לאט לאט, מה גם שהשוק האזרחי יש לו דרישות אחרות מהשוק הצבאי שקודם כל דורש עמידות מבחינת תנאי שדה ומזג אוויר ואחרי זה כל שאר הגורמים ואילו הסקטור הפרטי דורש בעיקר מהירות ומחיר זול.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

"

1. פלאשים מודרניים מאפשרים מעל מיליון כתיבות לאותו תא לפני שהוא לא שמיש. רק כדי לסבר את האוזן, כדי להרוס דיסק בנפח 32 ג'יגה צריך לכתוב לכונן מעל 32 אלף טרהבייט של נתונים. או במילים אחרות גם אם תמלא את הפלאש מתחילתו ועד סופו כל שעה, 24 שעות ביום 365 יום בשנה עדיין יקח לך 100 שנה להרוס את כל התאים שלו. הוא יחזיק מעמד הרבה יותר זמן מכל דיסק קשיח."

כתוב יפה, אבל אני לא מסכים עם זה

אגב שים לב גם שדיברת על כתיבה מההתחלה עד לסוף

אבל מה יקרה אם יהיה אזור שבו אכתוב עליו יותר פעמים לעומת מקום אחר ? המקום הזה יהרס, ומה יקרה איתו ?

ואל תגיד לי עכשיו שזה עדיין אמור להחזיק מאה שנה, כי כפי שרשמתי לפני שורה, אני לא מסכים עם הנתון הזה

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אתה יכול לא להסכים, אבל זה עדיין נכון. :)

לכל מודרני יש מנגנון Wear Balancing, כלומר אתה לא מחליט לאן לכתוב את המידע, אלא הבקר שנמצא בכונן הפלאש.

הבקר שנמצא בכונן הפלאש דואג לשחוק את כל התאים במידה שווה, ולא לכתוב כל פעם לאותו תא.

ולכן המספר שנתתי הוא די מציאותי.

במערכות צבאיות ותעשיתיות שבונים אצלי בחברה, משתמשים אך ורק בפלאשים היכן שלא צריך נפח אכסון גדול.

הם אמינים עשרות מונים יותר מכל דיסק קשיח.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני יודע על Wear Balancing, אבל אתה לא יכול לצפות שזה יעבוד במידה שווה

קראתי כתבה שיצאה אולי לפני שבוע ב TOMSHARDWARE, אם אתה מעוניין תסתכל שם

אותי זה לא מעניין מספיק בשביל לקרוא אותה שוב פעם

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...