דיסק קשוח עושה גרנדה בעיות - אמצעי אחסון - HWzone פורומים
עבור לתוכן
  • צור חשבון

דיסק קשוח עושה גרנדה בעיות

Judas Iscariot

Recommended Posts

שלומות

לפני יומיים-שלושה שיחקתי לי במחשבי הקט כאשר פתאום שמעתי רעש מחריש אוזניים מן ההארד דיסק והמחשב ריסט את עצמו.

בעלותו מחדש קיבלתי "שגיאת ביוס"(יעני, לא דוס ולא :P) ש"S.M.A.R.T cound not be enabled on..."(משהו כזה).

אז נכנסתי לביוס וביטלתי את הS.M.A.R.T .

הכל, ברמה השטחית לפחות, עובד.

הבעיה היא, שהוא לא עובד כמו שצריך.

ההארד דיסק רועש עכשיו ועדיין לפעמים הוא מוציא רעש "מיוחד" ואיתו תוקע את המחשב(המחשב נתקע "פרופר", אי אפשר לעשות איתו כלום, התמונה קפואה, הלד הכתום בקדמת המארז שמייצג את פעילות הדיסק הקשוח דלוק רצוף).

הורדתי את התוכנה HDDLIFE וראיתי ש"הציון" שלי ב"בריאות" ו"ביצועים" יריד לבערך 70%, כאשר שבועיים לפני כן כאשר בדקתי לראשונה את התוכנה, עמדתי על 100% עגולים ויפים.

היום בהדלקת המחשב, בדקתי שוב את הציונים שלי ב"בריאות" ו"ביצועים" והיום הם כבר ב49%.

כאשר אני "מבקש פרטים נוספים", כל הציונים שלי בכל הפרמטרים הם 100%, מלבד הפרמטר של הSpin Up Time שעומד על 49%.

שאלותיי הן:

מה לעזאזל התרחש כאן?

האם, כמו שאני חושד, מדובר בתקלה מכנית כלשהי? האם כדאי לי לקנות דיסק קשוח חדש ולגבות הכל במהירות האפשרית לפני שהוא יתפוצץ לי בפנים? האם הוא נשחק As We Speak?

כמו כן, אם אכן עליי להחליף דיסק קשוח, איך אני יכול לעשות זאת בלי לאבד את כל המידע על הדיסק הקשוח הנוכחי?

תודה לעוזרים

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אני אקנה חדש, אחריות אין כבר מזמן :)

עכשיו שאני אקנה חדש, איך אני יכול להעביר את כל מה שיש לי על המחשב לכונן החדש במהירות? ומה עם הווינדוס?(יש לי מקורי, זו לא בעיה של "להשיג ווינדוס") אני לא יכול פשוט לעשות העתק הדבק לכל הכונן לכונן השני, אה? :smile1:

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

יש אפשרות לעשות GHOST לכונן הקשיח אבל אני מניח שהכונן שלך יתקע הרבה לפני שתצליח לגבות כמו שצריך...

תמיד אפשר ללכת למעבדה מיוחדת שתגבה לך את כל הדיסק... אבל זה יעלה לך לדעתי כמה מאות

או שפשוט לקחת נשימה עמוקה ולהתפלל שלא יהיו בעיות שתתקין הכל מחדש

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א להתקין הכל מחדש?

Listen, you guys, כרגע הדיסק הקשוח עובד נפלא... אני כרגע כותב פוסט זה(וגם פתחתי את הדיון) מן המחשב אשר בו יש את הדיסק הקשוח המדובר... אני פשוט חושש שלאט לאט הוא נשחק בקצב גדול מן הרגיל בגלל תקלה מכנית כלשהי... אבל ברמה העקרונית הוא עובד - הווידנוס עולה, אני משחק במחשב, אני יכול לשוטט "חופשי" בתיקיות... הכל סבבה...(ראה פוסט ראשי).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

מה ז"א להתקין הכל מחדש?

Listen, you guys, כרגע הדיסק הקשוח עובד נפלא... אני כרגע כותב פוסט זה(וגם פתחתי את הדיון) מן המחשב אשר בו יש את הדיסק הקשוח המדובר... אני פשוט חושש שלאט לאט הוא נשחק בקצב גדול מן הרגיל בגלל תקלה מכנית כלשהי... אבל ברמה העקרונית הוא עובד - הווידנוס עולה, אני משחק במחשב, אני יכול לשוטט "חופשי" בתיקיות... הכל סבבה...(ראה פוסט ראשי).

מהאמת מהפוסט שלך הבנתי שהוא נתקע כל כמה זמן....

טוב בעיקרון זה מה שאתה צריך יש מספר תוכנות אבל אני מכיר אחת מומלצת (מצחיק שהיא של סימנטק)

קיצר לתוכנה קוראים norton ghost והייעוד שלה זה backup&restore

לינק http://www.symantec.com/home_homeoffice/products/overview.jsp?pcid=br&pvid=ghost10

יש שמה טריאל להורדה וזה יספיק לך

אין לי בדיוק מדריך לתוכנה וגם לא השתמשתי בה אף פעם אבל אני מניח שהיא לא עד כדי כך מסובכת

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

אם הוא עושה רעשים מוזרים, הוא ממש לא עובד נפלא.

אפשר בעזרת תוכנה בשם Ghost (לא חינמית) במצב DOS לשכפל מדיסק קשיח אחד לשני. מומלץ ששניהם יהיו במצב IDE.

אחר כך לא צריך להתקין .

כמובן, אין דרך לערוב לכך שניתן יהיה לקרוא את כל הנתונים מהכונן הישן.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תגבה את המידע החשוב לפני שאתה עושה GHOST. זה שאתה יכול להיכנס לכל התיקיות ולראות את כל הקבצים זה רק אומר שהאינדקס

של מערכת הקבצים לא נפגע. כשאתה גוסט אתה מגיע כמעט לכל נקודה בהרדדיסק ואם באמת יש חלק תקול (וכך זה נשמע מההודעה

הראשונה שלך) אז הגוסט יתקע (וכנראה יוסיף נזק להרדדיסק - לסקטורים פגומים יש נטייה לחפש חברה).

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

תוך כדי שבאתי להגיב לכל אחד מכם בצורה מפורטת, רציתי לבדוק כמה מקום באמת "תפוס" יש לי על ההארד דיסק אז נכנסתי ל"מחשב שלי" ואז.... קררר חררר בררר בררר בררר ברררר.... המחשב נתקע! :D

עשיתי ריסטרט, הווינדוס "כמעט" עלה, הגיע מסך הWelcome ואז.... קררר חרר ברר חרר חרר... נתקע שוב!

את ההודעה הזו אני כותב מהלפטופ של אמא...

עכשיו נראה כאילו הוא(המחשב עם ההארד דיסק שעושה בעיות) העלה את הווינדוס כמו שצריך.

קישור לתוכן
שתף באתרים אחרים

ארכיון

דיון זה הועבר לארכיון ולא ניתן להוסיף בו תגובות חדשות.

• צור חדש...